Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2014. 10. 17. 08:11
Előzmény: #3917  _pampa
#3920
Várható volt, hogy lesz követő. Amikor azt látják országok, hogy a bűnözők ellen úgy is lehet harcolni,hogy küldünk egy drónt,helikoptert,repülőt és rakétával likvidáljuk....miért ne alkalmazzák ők is?
Odaküldjük a rendőröket és agyonlövik a "terroristákat".
Nincsen tárgyalás,nincsenek védők....csak "ítélet" van.

szvsz

"Kiutasították a Kongói Demokratikus Köztársaságból csütörtökön az ENSZ ottani emberi jogi képviselőjét, miután a világszervezet egy friss jelentésében azzal vádolta az afrikai ország rendőrségét, hogy a bűnbandák elleni fellépés során azok egyes tagjait egyszerűen kivégzi. Richard Muyej belügyminiszter Scott Campbell nemkívánatos személlyé nyilvánítását bejelentve azt mondta, hogy a jelentés részrehajló, és nyilvánvaló célja a kongói rendőrség lejáratása.

Az ENSZ-beszámolóban - amelyet Campbell hivatala készített - egyebek között az szerepel, hogy a rendőrség legalább tíz embert szabályosan kivégzett tavaly november és idén február között a szervezett bűnözői csoportok elleni műveleteiben. A jelentés szerint Muyej miniszter rendelte el a művelet megindítását."

link
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 19:09
Előzmény: #3917  _pampa
#3919
link

Gurulót olvassatok, ne pampát!:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 16:50
Előzmény: #3917  _pampa
#3918
Hivatkozás? Csupán praktikus okból, plérdekelne ez egész cikk. A gurulót mindnképpen érdekes olvasni.

Egyébként meg nem kell szegény Putyinkát ilyen összeeskövésekkel védeni. Líbia, Irán, és még sok más ország is termel, hiszen ha be van üzemelve egy kút azd drágább leállítani. Másodsorban, ha egyáltalán nem termel, akkor nincs bevétel, de azért vannak járulékos koltségek, még ha termel, akár a költségei alatt akkor azért annak egy része fedezve van, kissebb a veszteség. Az alapblogon volt a napokban egy cikkecske.
Ha jól tudon a Szaudiak és a környékbeli országok 40 dollárig nyereségesen termelnek, viszont az említett Líbia vagy Irán bőven 100 dollár felett nyernek csak az üzleten mégis termelnek.
_pampa 2014. 10. 16. 16:05
Előzmény: #3915  _pampa
#3917
Amennyiben az olaj árát tudják "manipulálni" akkor egy kis ország pénzével is azt csinálnak amit akarnak.

szvsz

"Egyesült Államokkal, hogy az árak csökkentésével megszorongassák Putyint. Akár van a döntés mögött valamilyen összeesküvés, akár nincs, az jól látszik, hogy az orosz gazdaságnak már nagyon fáj az áresés,"

"A rubel zuhanásának egyik oka, hogy az olajárak egyre csökkennek a világpiacon, a Brent nyersolaj ára például ma 0,8 százalékkal 83,08 dollár/hordóra esett. Ez Oroszországnak nagyon rossz hír, ahogy azt ugyanis a Mol közgazdászai a Guruló Hordó blogon megjelent cikkükben írják, már 90 dolláros hordónkénti olajárnál a GDP 5 százalékának megfelelő hiánnyal kell számoljon az orosz költségvetés. Ez nagyobb csapást jelent a gazdaságra, mint a szankciók – írják a szerzők.
Az olaj ára szerintük több tényező miatt is csökken: Az USA palaolaj-kitermelése tovább dübörög, évente nagyjából annyival növekedve, mint az egész világ kereslete; Líbiában és más politikailag instabil olajkitermelő országokban is kevésbé esett vissza a kitermelés, mint korábban; a világgazdaság lassulása miatt pedig egyszerűen kisebb a kereslet. Az egyik legnagyobb ok ezek mellett az, hogy míg korábban Szaúd-Arábia vissza akarta fogni a kitermelését, hogy 100 dollár körül tartsa az árat, most meggondolta magát. Emögött a Mol szakértői szerint gazdasági okok is lehetnek, például hogy fenn akarják tartani az árakat középtávon, vagy meg akarják őrizni a piaci részesedésüket, de az sem kizárt, hogy a kormány megállapodott az Egyesült Államokkal, hogy az árak csökkentésével megszorongassák Putyint. Akár van a döntés mögött valamilyen összeesküvés, akár nincs, az jól látszik, hogy az orosz gazdaságnak már nagyon fáj az áresés, aminek nem tudni, rövid távon hol lehet a vége."
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 15:58
Törölt hozzászólás
#3916
_pampa 2014. 10. 16. 09:42
Előzmény: #3911  Törölt felhasználó
#3915
Amennyiben túléli a következő 3-5 évet akkor pedig már ő lesz olyan pozícióban, hogy diktáljon.Egyenlőre még kell az orosz energia az EU-nak.
Minden azon múlik, hogy mi Kína érdeke.

Az USA esetében is Kína van kulcspozícióban hamarosan az EU-Oroszország viszonyában is kiharcolja.

Pár évtized és az összes "gyeplő" a kínaiak kezében lesz.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 21:17
Előzmény: #3912  Törölt felhasználó
#3914
Nem, pont azért csinálja.

- A cuculizmus egyébként is sajátja a folytonos harc (lásd. Magyarország most, vagy a 70-es évek környékén).
>> Politikai hatalom megerősítés, ha gazdasági módon nem megy.

- Ezen kívül úgy kell az olajpiacon bizonytalanságot létrehozni, hogy ne szúrjon szemet.
>> Mesterséges kereslet növelés, kínálat csökkentés. Gondoljunk csak bele, hogy ha nem lenne a "lesz-e holnap orosz olaj?" bizonytalanság, akkor mennyivel csökkenne az olaj ára.

- Plusz az orosz pénzügyi gondokat is megoldhatja az EU.
>> Megint gondoljunk bele, hogy az orosz pénzember kimentették a saját bizonytalan cuculista országukból a pénzüket, nehogy a "haza" elkobozza. Ha viszont az EU is elkobozhatja, befagyaszthatja, akkor miért is utaztatnák.

Tehát jelen helyzetben nem sok lehetősége van Putyinnak... ki kell húzni addig, amíg nem lesz valami jó kis arab balhé (amire megvan az esély), utána kegyet gyakorolhat.

A gond az lesz, ha ez nem következik be, a milliomosaikat békén hagyják és ne adj ég nem gyorsítják az orosz nyersanyagok felvásárlását, hanem spórolásra térnek át.

Így is Kína mentette ki őket, aminek biztos ára van, ha nem is kötik az orrunkra.
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 21:02
Előzmény: #3910  Törölt felhasználó
#3913
Pedig igen "alapos", hisz még a hirdetés szót is mindig bennehagyja. ;)

Más kérdés, hogy a fórum szerkezete miatt rosszul olvasható hosszú szövegeket még az sem olvassa el, aki legalább a linkre rákattintana.

A tömörítés, pedig szóba sem jöhet, hisz ahhoz értelmezni kellene és dolgozni rajta. Ez pedig agymunka és idő kérdése, mely megnehezíti a propagandamunkát.
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 18:56
Előzmény: #3910  Törölt felhasználó
#3912
Teljesen igazad van Tripod!
Putyin látta előre,hogy nem megy ezért a nacionalista kártyát vette elő és hülyíti a népet.Csak hát nem számolt az olaj árának hatalmas esésével!Gyorsan fog bajba kerülni az orosz gazdaság és előbb utóbb Putyin népszerűségének is vége lesz!Remélem is,hogy ez a diktátor a történelem szemétdombján végzi.
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 18:56
Előzmény: #3910  Törölt felhasználó
#3911
Teljesen igazad van Tripod!
Putyin látta előre,hogy nem megy ezért a nacionalista kártyát vette elő és hülyíti a népet.Csak hát nem számolt az olaj árának hatalmas esésével!Gyorsan fog bajba kerülni az orosz gazdaság és előbb utóbb Putyin népszerűségének is vége lesz!Remélem is,hogy ez a diktátor a történelem szemétdombján végzi.
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 18:14
Előzmény: #3909  _pampa
#3910
Nem a másolással van a baj, hanem, hogy nincs forrásmegjelölés, egy linket beszúrni a végére 2 másodperc.

Amúgy szerintem Putyin apád is örülne, ha tudná hogyan fog közel 800 milliárd dollárt elkölteni úgy, hogy a költségvetés egyenlege negatívba fordul (ez már idén is megtörténhet), állampapírokat nem tudnak eladni, a nyugdíjalapban lévő 80 milliárdot már dézsmálják, a jegybank folyamatosan rubelt vásárol. Csak abba gondolj bele, hogy a norvég nyugdíjalapban van 2000 milliárd dodo. Oroszország mekkora és mekkora olajvagyonnal is rendelkezik? Haha... Oroszország a huzatos vezetőivel együtt halálra van ítélve, nem kell semmiféle konspiráció, saját maga bevégzi a sorsát.:)
_pampa 2014. 10. 15. 12:19
Előzmény: #3908  Törölt felhasználó
#3909
Ezt azért vitatnám. A rakéták és a robbanófejek még megvannak.
Pénze pedig lesz onnan ahonnan az USA-nak van.
Azért másolok mert sokan nem nyitnak meg linkeket,pl.én sem.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 12:14
Előzmény: #3907  pampa
#3908
Vágyálom! Csak meg kell nézni az olajárakat, a pénzpiacokról kiszorultak. Hála Istennek Putyin már nem sok vizet zavarhat.

Mellesleg jó lenne, ha hivatkozásokkal látnád el a belinkelt szövegeket, ahogy azt illik.:)
pampa 2014. 10. 15. 08:47
Előzmény: #3906  _pampa
#3907
Beindul a fegyverkezés.

"Új harckocsikkal "játszik" Moszkva
Fügedi Zita | 2014. október 15., szerda

A "modernizáció" szó hallatán talán nem Oroszország az első állam, ami beugrik a hazai olvasónak. Ennek ellenére a már negyedik éve tartó újrafegyverzési program az idei év harmadik negyedévében új lendületet kapott. A program célja, hogy 2020-ig az elavult fegyverek 70 százalékát korszerűre cseréljék az orosz fegyveres erőknél. A modernizáció elé váratlan akadályokat gördített az ukrán válság, azonban ezzel egy időben arra is sarkallta az orosz védelmi ipart, hogy lépéseket tegyen annak érdekében, hogy az ország e tekintetben is önállóvá váljon.

Az orosz Honvédelmi Minisztérium pénteken jelentette be, hogy a fegyveres erők új, S-400-as Triumf típusú légvédelmi rendszereket fognak alkalmazni, melyeket az Almaz-Antey nevű orosz védelmi konszern biztosít- adta hírül október 10.-én a Ria hírügynökség.
Eddig már három S-400-as ezred lett telepítve Dmitrovba, Zvenigorodba és Elektrosztálba. Ezek mind a főváros, Moszkva közelében találhatóak. További egy ezred telepítése folyamatban van, valamint a Balti-tenger térsége, Nahodka-kikötővárosa, és a déli katonai körzet is gazdagabb lett egy-egy rakétavédelmi ezreddel. A korábbi jelentések alapján a nyolcadik rakétaezred helyéül Oroszország észak-nyugati részét, a Kola-félszigetet szemelték ki Moszkvában.

Kattintson és nézegessen képeket arról, hogyan szokta ünnepelni Moszkva a Győzelem Napját!
A moszkvai katonai körzet új légvédelmi rendszerekkel való ellátása 2009-ben kezdődött meg, és azóta több, mint hatvan darab új katonai eszköz került leszállításra és üzembe helyezésre. Az új S-400-as rendszer jelentősége abban rejlik, hogy korábbi típusához képest kétszer olyan gyors, három különböző rakétával dolgozik, valamint képes tíz célpont megtámadására egyenként húsz rakétával.

A minisztérium továbbá azt tervezi, hogy öt éven belül új rakétavédelmi radarrendszerrel fedi le egész Oroszországot. A Voronyezs- osztályú radarrendszer a kelet-szibériai Krasznojarszk-régióban, a dél-szibériai Altaj Köztársaságban illetve az Urál déli részén található Orenburgi régióban kap helyet. A rakétavédelmi rendszer továbbfejlesztése és felújítása várhatóan 2020-ig fejeződik be- közölte a Ria hírügynökség. Az orosz Védelmi Minisztérium elmondta, hogy az új S-400-as rendszer kizárólag az orosz fegyveres erők számára készült, és az nem lesz exportálva más országokba - adta hírül pénteken az ITAR TASS hírügynökség.

Vlagyimir Putyin elnök még 2013 júniusában megjegyezte, hogy Oroszország 2018-ig hét új radarállomás rendszerbe állítását tervezi.

Nem ez az egyetlen terület, ahol Oroszország a modernizáció felé tesz lépéseket. A Ria Novosztyi információ alapján a Russian Helicopters cég a 2014-es év végégig összesen huszonhét új helikoptert fog leszállítani a Védelmi Minisztérium számára.

A leszállítandó helikopterek között megtalálható az Mi-8MTV-5-1, ami Oroszország katonai és rendészeti szerveihez kerül majd forgalomba. Ezt a helikoptertípust úgy tervezték, hogy akár négyezer kilogramm rakományt is képes legyen szállítani. Továbbá képes speciális, search-and-rescue (kutató-mentő) feladatok ellátására is.

A másik típus, az Ansat-U, ami egy kiképző helikopter, tehát kifejezetten arra lett tervezve, hogy használatával hatékony képzést lehessen nyújtani a pilóták számára.

Mi-8MTV-5 típusú helikopter (Forrás: Wikipedia)
Szergej Sojgu, az orosz védelmi miniszter pénteken elmondta, hogy az orosz fegyveres erők modern fegyverekkel való ellátása a harmadik negyedévben harminc százalékkal nőtt. A miniszter hozzátette, hogy az ország Ipari Minisztériuma közösen a Honvédelmi Minisztériummal, illetve más szövetséges hatóságokkal azon munkálkodnak, hogy megszüntessék az orosz védelmi ipar függőségét az importált anyagoktól.

„Ezekkel a lépésekkel képesek leszünk helyettesíteni az ukrán alkatrészeket, valamint a NATO-ból és az EU-ból származó katonai termékeket. Így képesek leszünk továbbra is modern fegyverekkel ellátni az orosz fegyveres erőket”- mondta Sojgu védelmi miniszter.

Az orosz katonaság gazdagabb lett többcélú vadászgépekkel, szállító és harci helikopterekkel, a Novorosszijszk tengeralattjáróval, valamint az S-400-as rakétavédelmi rendszerrel. Ezzel egy időben megközelítőleg száznyolcvan darab harckocsi felszerelése és fegyverzete, valamint közel 2150 további katonai jármű lett megjavítva. E mellett korszerűsítettek tizenkét repülőgépet - közöttük Antonov An 124-es teherszállítógépet-, valamint hat helikoptert.

Várhatóan a negyedik negyedévben harminchat önjáró löveg, hatvanhat páncélozott szállítójármű, 726 katonai gépjármű, valamint megközelítőleg 1300 darab kommunikációs és felderítőeszköz kerül az orosz fegyveres erők birtokába.

Az ukrán válság kapcsán kirobbant szankció-háború nemcsak Oroszország gazdaságára, hanem védelmi iparára is kihat. Az EU Oroszország felé irányuló pénzügyi szankcióiról sokat hallani a különféle médiumokban, azonban arról már keveset, hogy ezekkel egy időben az EU a kettős felhasználású termékek kereskedelmét is betiltotta. A kettős felhasználású termék lehet minden olyan áru, amely a civil és katonai fejlesztésekben egyaránt felhasználható. A hidegháború éveiben a kettős felhasználású termékek egy listára, úgy nevezett COCOM-listára lettek felvezetve. Ezeket a termékeket a keleti blokk országai számára tilos volt exportálni. Lényegében a nyáron az EU által életbe léptetett kereskedelmi embargó ennek egy modernizált változata.

Trónkövetelők

A hidegháború után a biztonsági szektor kibővült. A Szovjetunió bukásával már nem a katonai szegmens volt a meghatározó, hanem a biztonságnak olyan szektorai kerültek előtérbe, mint a politikai biztonság, gazdasági biztonság, társadalmi biztonság, valamint a környezeti biztonság. Azonban a katonai erő ma is erősen meghatározza, hogy egy nemzet milyen szerepet tölt be a nemzetközi rendszerben.

Kattintson és nézegessen képeket a
kínai hadseregről!
Az előbbi tények, valamint a jelenlegi nemzetközi helyzet ismeretében nem meglepő. hogy Oroszország minden áron erősíteni igyekszik a hadseregét. Az északi-sarki terjeszkedés, az Eurázsiai Unió építése, a Kaszpi együttműködés erőltetése, valamint a hadsereg modernizálása mind egy cél érdekében történik, hogy Oroszország ne degradálódjon csak egy regionális hatalom szintjére, hanem ha úgy tetszik, méltó vetélytársa legyen az Egyesült Államoknak.
Katonai szempontból (is) az USA a vezető hatalom a világban, egyedül ő képes ugyanis arra, hogy nagy létszámú csapatokat jutasson rövid időn belül a világ bármely pontjára. A Global Firepower alapján az Egyesült Államok után Oroszország következik, másodikként, azonban mögötte ott van a két trónkövetelő, Kína és India, melyek mind gazdasági, mind katonai szempontból rohamos fejlődést produkálnak."
_pampa 2014. 10. 14. 10:02
Előzmény: #3905  pampa
#3906
"Új típusú háborúkat okozhat a klímaváltozás
/ 2014.10.14., kedd 07:43 / Hírforrás: MTI
0
Új típusú háborúkat okozhat a klímaváltozás
Az éghajlatváltozás és annak hatásai világszerte növelni fogják a politikai instabilitást, ezáltal jelentős kihívások elé fogják állítani az Egyesült Államok hadseregét – erre Chuck Hagel amerikai védelmi miniszter figyelmeztetett hétfőn. A politikus korábban már beszélt arról, hogy az USA igényt tarthat az olvadó Északi-sarkvidék egy részére, ahol Oroszország és Kína is területeket akar szerezni.

HIRDETÉS
Hagel egy perui nemzetközi katonai konferencián felszólalva arról beszélt, hogy az éghajlatváltozás egyfelől növeli a természeti katasztrófák számát és erejét, így a hadseregnek jelentősebb erőket kell majd mozgósítania a mentési munkálatokban való részvételre. Másfelől az egyre szélsőségesebb időjárás a hadsereg saját infrastruktúrájára is egyre súlyosabb veszélyt jelent.

Chuck Hagel
Chuck Hagel
Fotó: Getty/Europress
Tágabb értelembe véve ugyanakkor a hőmérséklet és a tengerszint növekedése, illetve a természeti katasztrófák és extrém időjárási jelenségek sokasodása a világ számos pontján élelmiszer-, víz- és energiahiányt eredményezhet, ami vitákhoz, politikai instabilitáshoz, és ezáltal válságokhoz vezethet – mondta az amerikai védelmi miniszter.

„A klímaváltozás egy veszélyfokozó, mivel képes súlyosbítani számos olyan kihívást, amelyekkel már ma is szembe kell néznünk –a fertőző betegségektől a fegyveres felkelésekig – , és új fenyegetéseket is létrehozhat a jövőben” – fogalmazott Hagel.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a sarkvidéki jég olvadásával verseny indulhat az államok között az ott rejlő természeti kincsek, olaj- és földgázmezők megszerzéséért.

Hagel korábban már beszélt arról, hogy az Egyesült Államok igényt tarthat az Északi-sarkvidék egy részére, ahol Oroszország és Kína is területeket akar szerezni.

A Pentagon a napokban külön jelentést is kiadott az éghajlatváltozás jelentette veszélyekkel kapcsolatban. A dokumentum a Hagel által is említett kihívások mellett arra is felhívja a figyelmet, hogy csökkenteni kell az amerikai hadsereg által kifejtett környezeti terhelés mértékét."
pampa 2014. 10. 14. 07:49
Előzmény: #3904  pampa
#3905
Ennyit érnek a szankciók,ahogyan az Irán elleni sem hozott eredményt....természetesen erről Kínának,Indiának más a véleménye. Ahogyan a mostani Oroszok elleni szankcióról is.

Miért követi el folyamatosan ugyanazon hibákat az EU? Az EU-ban gazdálkodók, vállalkozók egy része csődbe megy más országok lakói pedig degeszre tömik a zsebüket.

szvsz

"Moszkva számíthat a pekingi mentőkötélre
Fóti Tamás | 2014. október 14. kedd 06:22
Share on facebookShare on google_plusone_shareShare on twitterShare on emailMore Sharing Services
Napi Gazdaság Online
Az orosz–ukrán válság nyomán megromlott nyugati kapcsolatokért kárpótolhatja Moszkvát a kínai közeledés. Li Ko-csiang miniszterelnökkel számos szerződést írnak alá, amelyek kedvező pénzügyi lehetőségeket teremtenek az orosz kormány számára.
Amikor Vlagyimir Putyin 2000-ben hatalomra került, a Kínába irányuló orosz kivitel hatmilliárd dollár volt, a kínai import értéke pedig egymilliárd dollár. Az orosz aktívum azóta megfordult, a kínai termékek behozatala tavaly 53 milliárd dolláros rekordot ért el, míg az orosz kivitel kevesebb mint 40 milliárd dollárt tett ki. Minőségi változást hoznak majd az új szerződések, amelyek aláírását a kínai kormányfő mostani útjára időzítették, ezek között kétségkívül a legjelentősebb az a 400 milliárd dolláros üzlet, amelynek keretében Oroszország évi 38 milliárd köbméter földgázt szállít Kínának. Az orosz Gazprom és a China National Petroleum még májusban állapodott meg a 2019-ben kezdődő, harminc évre szóló szállításról.
Jelentősen megugrott a kínai export szeptemberben, a tavalyihoz képest 15,3 százalékkal bővült, szemben az elemzők által várt 12,5 százalékkal. Ugyancsak nőtt az import, amely 7 százalékkal bővült, az elemzők 2,4 százalékos csökkenéssel számoltak.
További szerződéseket írtak alá különféle együttműködésekről, így például az atomenergia, a turizmus és a távközlés területén. Aláírtak egy három esztendőre szóló, 150 milliárd jüan alapú swapmegállapodást. Mivel az orosz állami bankokat a szankciók keretében nyugati feketelistára tették, mentőkötelet nyújt a kínai Export-Import Bank, amely keretmegállapodást kötött a VTB-csoporttal és a Vnyesekonombankkal, azaz az orosz fejlesztési bankkal. Ugyancsak aláírtak tegnap egy, a kettős adóztatást elkerülését célzó megállapodást és egy navigációsműhold- és gyorsvasút-fejlesztési együttműködést. Mindezek megerősítik, hogy a Nyugattal az ukrán válság nyomán mélypontra jutott viszony miatt Moszkva kétségbeesetten keres szövetségesi alternatívát, amit Peking láthatóan hűvös nyugalommal ki is használ, illetve előnyére fordít. Oroszországnak ugyanakkor nincs más választása, szüksége van a kínai beruházási támogatásra a recesszió elkerülése érdekében, hiszen a rubel árfolyama történelmi mélységben van és nem számíthat nyugati befektetésekre sem. Elemzők viszont azt is hangsúlyozzák, hogy Oroszország mai helyzete nem hasonlítható a Szovjetunió összeomlásának idejéhez: 1991-gyel szemben ma az oroszok elsöprő többsége támogatja a kormányzatot, továbbá a 455 milliárd dollárra becsült deviza- és aranytartalék birtokában nem kell tartania államcsődtől."
pampa 2014. 10. 10. 07:59
Előzmény: #3894  pampa
#3904
"Külföldi milliárdokkal pumpált intézetek befolyásolják az amerikai döntéseket?
INDEX
2014. 10. 09. 13:54

A demokraták és a republikánusok is támogatnák azt a törvényjavaslatot, amely alapján a különböző kutató és elemző intézetek (think tankek) kongresszusi bizottságok előtt megjelenő munkatársainak nyilvánosságra kellene hozniuk, melyik külföldi kormányok támogatják pénzügyileg munkahelyüket.
A kongresszusi képviselők azután kezdtek a javaslat kidolgozásába, hogy a New York Times nemrég megírta, az elmúlt négy évben legalább 64 külföldi kormány, kormányzati intézet, vagy kormányzati tisztviselő adományozott összesen legalább 92 millió dollárt (kb. 22,1 milliárd forintot) 28 amerikai székhelyű kutató és elemző intézetnek.
Ennél azonban jóval több pénzről és több esetről lehet szó, mivel csak azokat számolták össze, amiket az intézetek vagy a külföldi kormányok valamilyen formában nyilvánosságra hoztak. Többen is aggódnak, hogy milyen formában próbálhatják befolyásolni az intézeteken keresztül külföldi kormányok az amerikai döntéshozatalt. A republikánus Frank R. Wolfe szerint a Brookings Intézetnek például el kellene utasítania a Katartól érkező dollármilliókat, mivel szerinte az ország az al-Kaidához köthető csoportokat is támogathat Szíriában és Líbiában.

h i r d e t é s

A javaslatot kidolgozó Jackie Speier demokrata képviselőnő a jogalkotási albizottság meghallgatásán elmondta, hogy a Brookings Intézetről például kiderült, hogy éves költségvetésének 12 százaléka jön külföldi kormányoktól, míg az Atlantic Council 5-20 százalékban támaszkodott külföldi kormányokra. Speier példaként említette a Center for Strategic and International Studiest is, aminek szakértői legalább tizenhétszer jelentek meg az elmúlt két évben a képviselőház külügyi vagy fegyveres testületeket felügyelő bizottságai előtt. Az intézet közben legalább tizenhárom külföldi kormánytól, köztük Kínától, Vietnamtól és Norvégiától kapott pénzeket.
Speier szerint joguk van tudni, hogy finanszírozza-e külföldi kormány az adott elemző kutatásait, még akkor is, ha nincs közvetlen befolyása a végkövetkeztetésekre és javaslatokra. Rich Nugent, a képviselőház jogalkotási albizottságának republikánus elnöke, és a legfontosabb demokrata a testületben, Jim McGovern is támogatásáról biztosította a javaslatot, amit így kétpárti támogatás mellett megszavazhatnak jövőre.
A Brookings Intézet szóvivője, David Nassar ellenezte a tervezetet, amit szerinte fenyegetésként és a szakértői függetlenség korlátozásaként lehetne értelmezni. Hangsúlyozta, hogy semmilyen beszámolójukat nem befolyásolta adomány, és emlékeztetett rá, hogy az amerikai kormány is támogat külföldi think tankeket más országokban. Szerinte nem a pénzek forrása a fontos, hanem hogy megfelelő biztosítékok legyenek az objektív elemzésekhez.
A Transparify nevű nonprofit szervezet szerint viszont a think tankek költségvetésének ennél is átláthatóbbnak kellene lennie. Szerintük fel kellene fedniük azt is, hogy milyen magánadományokat kaptak, akár külföldi kormányoktól, akár például amerikai székhelyű vállalatoktól. Más szervezetek is jelezték, hogy a törvényjavaslat csak a külföldi kormányokra vonatkozna, amit több úton is ki lehetne kerülni."
pampa 2014. 10. 07. 08:56
#3903
Az élet megint produkált egy bonyolult esetet.

Egy nő behatol az IÁ táborába és ott felrobbantja magát ezzel megöl sok terroristát.
Ő hős.

Egy másik nő akinek a családját bombatámadás öli meg és mivel ő nem tartózkodott akkor otthonában túléli.
Felcsatol egy robbanó övet és felrobbantja magát a támadást indító ország katonáinak táborában.
Ez a nő terrorista lesz.

Ezért nem lesz béke a térségbe sohasem.

szvsz

"Arin Mirkan a Kobani városánál kibontakozó összecsapásokban robbantotta fel magát. Ő az első kurd nő, aki öngyilkos merényletet követett el.
A jelentések szerint Mirkan a kurd erők egyik parancsnoka volt. Kobani városának védelmében vett részt, mikor az Iszlám Állam fegyveresei ostrom alá vették a stratégiai fontosságú települést Észak-Szíriában. A nő betört a dzsihadisták egyik erődítményébe, majd felrobbantotta magát.

A Szír Emberjogi Megfigyelőintézet szerint az Iszlám Állam 27 fegyverese vesztette életét összecsapásban, azt azonban nem tudni, hogy közülük hányan haltak meg a robbanásban.

Arin Mirkant a kurdok hősnek tekintik, a közösségi médiában egymás után nyílnak meg a tiszteletére létrehozott oldalak."
_pampa 2014. 10. 05. 11:12
Előzmény: #3901  sanka
#3902
Nem az a feltételük.
Az a Hamasz feltétele amelyik szervezet terrorszervezet.Vele nem kell foglalkozni.

A FATAH ezt szeretné elérni.

1. vissza kell engedni a harcokkal határon kívülre űzött palesztinokat.
2. a 67-es határ legyen a két állam határa.
3. Jeruzsálemet fel kell osztani az ENSZ határozat alapján.

Ez az a 3 követelés amit Izrael sohasem fog teljesíteni.

szvsz
sanka 2014. 10. 05. 10:27
Előzmény: #3900  _pampa
#3901
Persze pampa. A palesztinokkal nem lehet megegyezni, mert a feltételük az, hogy ne is legyen Izrael.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek