Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 20:31
Előzmény: #18004  Törölt felhasználó
#18020
Nos nem vagyok büszke erre a megnyilvánulásomra.
De ha már ezt a szösszenetet megtaláltad, bizonyára az sem esett volna nehezedre, ha azt a hozzászólást is becopyzod, amelyre ez a kirohanás válasz volt.
Esetleg tompította volna az egyoldalú megítélést.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 20:26
Előzmény: #18015  Törölt felhasználó
#18019
Amikor az eredeti négysoros augusztusi hírt olvastam, első gondolatom a részvét és a sajnálat volt. Nyugodjon békében!
Most végignézve ezt és az oldalakon keresztül bemásolt hasonló cikkeket és hozzászólásokat, már egy másik kérdés, vélemény és gondolat fogalmazódott meg bennem:
Vajon hány bőrt lehet és kívánnak még szegény elhunytról nyilvánosan lenyúzni? Tímárok ők és hullagyalázók, akik gondosan megnyúzzák, kipreparálják, felnégyelik, hogy kopjára tűzve, szertehordva meglengessék híveik előtt, harcba szólítva őket az általuk (kinek-kinek ízlése szerint) önkényesen megjelölt gaz ellen, aki minden baj oka és forrása, meg amúgy is a megtestesült ördög. Mocskos, mégha tízezer éves is e módszer.

Én nem kívánok még csak rájuk sem mutogatni.
Ilyen az élet. Kegyetlen, és senkinek nincs rá biztosítása.

De!
Bár fogalmam sem volt róla, hogy él, létezik, rászorul és megérdemli-e, ettől függetlenül, mentségek nélkül sajnálom, hogy ÉN nem segítettem/segíthettem rajta.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 19:39
Előzmény: #18017  Törölt felhasználó
#18018
1600 €
Gójtól lopni nem bűn? (nem)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 18:06
Előzmény: #18016  Törölt felhasználó
#18017
nézd vissza már megtették (reggel már belinkeltem csak lássák mások is) adták a mit sem tudó ártatlant sőt az a deformált lelkű liberális nem is akarja elhinni, hogy megtörtént:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 18:00
Előzmény: #18015  Törölt felhasználó
#18016
A tragikus sorsú hölgy ( és sok más hozzá hasonló nyomorult honfitársunk) esete ide vagy oda...valóban idáig jutottunk :

"....húsz év gyarmatosítás, a nemzeti vagyon tudatos idegen kézre juttatatása, sok-sok milliárdnyi uzsorakamatra felvett külföldi kölcsön után ..."

Szóról szóra itt vagyunk most.

Hanem a topikolóbrigád reakciója igen érdekes és szemléletes lesz. Mibe kötnek bele, mit tagadnak, mit állítanak majd...és így tovább (vagy hagyják, mert ezt írtam most...nem tudom)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 17:55
#18015
"Mínuszos hír, ahogyan a szaknyelv nevezi az újságok hátsó fertályán, vagy oldalt meghúzódó pár soros kis híradásokat. Ennyit ért a magyar nyilvánosságban egy munkásasszony élete, aki a futószalag mellett esett össze. Nem voltak, szép, míves, költői, vagy felemelő utolsó szavai. Mielőtt végleg kilehelte a lelkét, csak ennyit mondott: négy napja nem ettem.

És mégis, ennek a négy szónak meg kell rengetnie ezt az országot! Mert ennek az asszonynak nem tudjuk a nevét (bár a Jobbik már keresi a családot, hogy segítsen rajtuk), nem tudjuk a származását, családi állapotát. Csak azt tudjuk róla, hogy a honfitársunk volt, hogy naphosszat dolgozott egy multinál, havi hetvenért, hogy talán, néha álmodott is a futószalag mellett, egy életre kicsit emlékeztetőbb életről...és, hogy éhenhalt.

Ordítani kél kedve az embernek. Hogy meghallják ott a százmilliós prémiumok magasában, és az erkölcsi rothadás mélyében, hogy áthatoljon a hang a szigetelt, kipárnázott irodák ajtaján is: ÉHENHALT!!! Vajon mit érezhet most annak a multicégnek a havi másfél millát kereső vezérigazgatója, akinek volt pofája havi hetvenezres éhbérérért szó szerint halálra dolgoztatni egy magyar asszonyt? Érez valamit egyáltalán...? Éhbér? Miket írok, hiszen még arra sem volt elég. Csak a rezsire, meg - ne szépítsük, a magyar nyelv azért ilyen kifejező, hogy éljünk vele - éhendögleni...

Most persze lehet megint filozofálgatni, meddő, végtelen moralizálásba kezdeni arról, hogy milyen sokan halnak éhen a világban, sőt itt, Magyarországon is hány hajléktalan fagy meg a télen. Persze, ezek is szörnyű, tragikus dolgok, minden részvétem a Száhel-övezet, meg a Moszkva-tér nyomorultjaié. De a bitang mindenségit! Itt nem a harmadik világ sátorlakó menekültjéről, vagy egy padon fetrengő csövesről van szó. Egy dolgozó magyar emberről beszélünk, akiről még az is kiderült, megjárta az utcát, a hajléktalanszállót is, de nem hagyta el magát, visszatért a munka világába. Dolgozott, gürizett, fizette a számlákat is - élni akart. És nem sikerült. És ez az, ami mellett nemhogy szó, de káromkodás nélkül sem lehet elmenni.

Mert húsz év gyarmatosítás, a nemzeti vagyon tudatos idegen kézre juttatatása, sok-sok milliárdnyi uzsorakamatra felvett külföldi kölcsön után odajutottunk, hogy egy ez a szétrohadt, nyomorult ország képtelen volt egy falat kenyeret adni valakinek, aki: dolgozott. Nem zsíros állami kamuállásokban lógatta a lábát, nem állott szagú belpesti kávéházakban rettegett órabérért a fasizmustól, és rinyált állami dotációért, mint "meg nem értett zseni". Nem is állt sorba segélyért, hogy mások pénzéből élősködjön. Dolgozni akart, hasznos lenni, mint minden normális ember. És ezért ma Magyarországon éhhalál jár.

Semmi másról, csak erről kellene szólnia a híreknek napok óta. Nem a saját vezetőik által halálra riogatott cigányok acsarkodásától, nem a minden mondatukban kétszer hazudó parlamenti paraziták köpködésétől kellene zengenie a médiának, hanem arról, hogy valahol, egy gyárban, utolsót álmodott a nyomor. E szerencsétlen asszony temetésén minden bizonnyal nem fognak tolongani a politikusok, a fényképe sem lesz kitéve a Gödör klubban, hogy minden üresfejű, álszent liberálbarom gyertyát gyújthasson előtte. Hanti Vilmos, Krausz Tamás, TGM és a többi lipótvárosi szélsőbalos nem fognak tüntetést szervezni, és a Napkeltében sem boncolgatják sorsát részvéttől majd' szétdurranó fejjel neves szociológusok. A Fókusz kamerája sem keresi majd fel a családját, hogy megkérdezzék: mégis hogysmint vannak, most, hogy anyu éhen halt.

Neki ez nem jár. Hiszen csak dolgozott, csak fizette az egekbe szökő számlákat, csak fizette az adókat, amelyek biztosítják mások munkamentes, gondtalan életét; csak magyar volt, csak melós volt, csak éhen halt. Tette a dolgát, mint a globális gálya többi rabszolgája. És közben a hajóhídon jóízűeket zabálnak és röhögnek a tisztek. Röhögjenek csak, zabáljanak csak. Most nyugodt a tenger, alázatosak a rabszolgák is, nem lázonganak. De, ha jó tengerészek lennének, tudnák, hogy mindig a legnagyobb viharok előtt van a legnagyobb csend - és meghallanák, amit a sós tengeri szél a rég halott költő hangján a fülükbe súg: habár felül a gálya....

Balogh Gábor"
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 17:53
Előzmény: #18009  Törölt felhasználó
#18014
4 hónapja:))) megint tévedsz
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 16:03
Előzmény: #18012  Törölt felhasználó
#18013
Nem?
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:57
Előzmény: #18010  Törölt felhasználó
#18012
Az az ő dolga, kérdezd tőle. Személyeskedésért általában azoknak szólok, akikkel éppen én állok vitában és többnyire csak akkor ha velem szemben követik el, hiszen nem vagyok a PF önavanzsált moderátora.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:53
Előzmény: #18009  Törölt felhasználó
#18011
Egyébként nem lepődtem meg, hogy a tegnapi statisztikai gyűjteményre egyetlen érdemi válasz sem érkezett. Egy féléredemi választ írt Phylaxa, senki más semmit. Persze tudom én: tényekkel nem lehet vitatkozni. Azért a kultúrált, érdemi véleményetekre mégiscsak kíváncsi lettem volna. De ha csak a szélsőjobbos lózungok írogatása megy, meg személyeskedés, meg Kurucinfós, barikádos, Jobbikos cikk másolgatások, akkor hagyjuk.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:48
Előzmény: #18009  Törölt felhasználó
#18010
"Liberális" barátod hányadik nicknéven és mióta teszi ugyanezt?
Csak úgy kérdezem az egyenlő bánásmód jegyében.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:45
Előzmény: #18003  Törölt felhasználó
#18009
Csabesz:
"Lehet vki annyira elvakult, hogy egy téves pályán mozgó eszmerendszert több nicknév használata/lejáratása árán is hirdessen?"
Kérdezd erről Zolit, ő ennek a fekete öves mestere, kb. 8. nickjével írogat éppen és alig 3 hónapja van itt.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:44
Előzmény: #18006  Törölt felhasználó
#18008
Bíztató, hogy Te még csak rejtetten sem személyeskedsz. ;)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:43
Előzmény: #18006  Törölt felhasználó
#18007
Ki írta le először "kedves" Pénznyelő, hogy szellemi nyomoronc(ok)?
Az "elvileg intelligens", és ultrakultúrált cimbid...
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 15:36
Előzmény: #18005  Törölt felhasználó
#18006
Csabesz, csúcs, amit művelsz. Találsz egy régi személyeskedést (nyilván pl. ilyenekért van új nicke), majd felháborodásodban, hogyan engedhet meg magának valaki ilyet, azonnal te is személyeskedsz... Mondjuk a stílus és a tartalom értéke illeszkedik a PF hozzászólásaid többi tagjához:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 14:54
Előzmény: #18004  Törölt felhasználó
#18005
Hmmm... Szellemi nyomoronc...
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 14:52
Előzmény: #17989  Törölt felhasználó
#18004
(#722) Re: now I know why... Értékelés: 0

előzmény (#720: DLPH) | válasz erre | 2007. március 6. - 17:10
Ki a fasz szólt hozzád baromarcú Hófehérke?
conquistator

Ismerős, "liberális"? (Csak 1 véletlenszerűen kiragadott pl.)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 14:38
Előzmény: #18002  Törölt felhasználó
#18003
Lehet vki annyira elvakult, hogy egy téves pályán mozgó eszmerendszert több nicknév használata/lejáratása árán is hirdessen?
Vagy nincs itt semmiféle ideológia, csak 1 rakat csillogó ezüst? Napi 8-10 órában...
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 14:28
Előzmény: #17989  Törölt felhasználó
#18002
"Megszólalásomat hasonlítsd össze a sajátodéval és máris nagyon intelligensnek fogod tekinteni.

liberalis"

Lehet. De a rákeresést és összehasonlítást Conqui, Conquistator, Mózes, (és még néhány másodlagos klón) névre is ki kell terjeszteni.

És akkor már nem lehet.
mondoka 2009. 09. 17. 14:26
Előzmény: #17999  Törölt felhasználó
#18001
Finomkodunk, finomkodunk? És aztán persze durván célzunk... hehe :)) -Igaz? Vagy nem?

Akinek pedig nem inge nem is veszi magára. :))
A kultúrált ember azontúl hogy jártas az etikettben, márpedig nem kell hogy pipogya is legyen. Sőtt ne is legyen az. Hisz szabad, -védje hát magát és értékeit a durva méltánytalanságtól.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek