Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 04. 10:53
Előzmény: #12459  bpdc
#12460
Tegnap láttam egy filmet. Az volt a címe, hogy A király összes embere.
A lényege szerint a 30-as évek amerikájában egy alulról jövő és szókimondó, később pedig egyre populistább pacák a nép segítségével kormányzói pozíciót nyer. Aztán regnálása alatt egyre inkább saját hatalmi bázisának (hangzatos szólamokkal történő ) megerősítése, ennek érdekében pedig a zsarolás, fenyegetés és megvétel, mint eszköz alkalmazása válik a legfőbb tevékenységévé. Miközben váltig hangoztatja, hogy ő a népből jött és a népért dolgozik.

Csak tudnám, hogy a forgatókönyvírók honnan ismerték ennyire orbánviktort?
bpdc 2008. 11. 04. 09:05
Előzmény: #12458  matgab
#12459
Na igen, diktátorok esetén lehetséges. De a "demokráciát" vettem kiindulóhelyzetnek és ilyen környezetben asszem szinte lényegtelen
matgab 2008. 11. 04. 09:00
Előzmény: #12457  matgab
#12458
Sztálin halála azért elég sok problémát megoldott, nem? És elég sokan kívánták is....
matgab 2008. 11. 04. 08:59
Előzmény: #12455  Törölt felhasználó
#12457
Hát ha minenki szembe közlekedik veled az autópályán, akkor nem azt a következtetést kell levonni, hogy a sok köcsög mind szabálytalanul közlekedik...

Minden tiszteleted azoké, akik azt mondják, amit te.
Gratulálok!
Amúgy a stílusod minősít, bár nem szokott ilyen lenni, mi van a pártirodában többen használjátok ugyanazt a nick-et??
Mondjuk csodálkoztam is, hogy soha nem engednek szabadságra! :)

Amúgy nem azon töprengek, hogy hogy öljék meg, hanem azt, hogy hogyan lehet az, hogy nem ölték még meg...?
bpdc 2008. 11. 04. 08:56
Előzmény: #12455  Törölt felhasználó
#12456
Hát ha neked a józan és a megfontolt stílusba belefér az, ahogyan te is fogalmazol, akkor azt hiszem, hogy kb. szavak jelentésénél kell kezdeni az egyeztetést....

Hagyjuk már (sírva könyörgöm) a halállal kapcsolatos ideológiákat jó? Nyugi, mindenkinek lesz része benne, majd utána megbeszéljük, ki hogyan élte meg. Na az meg, hogy ki mennyire örül a másik halálának, az pedig kizárólag az illetőt minősíti.
Kurvára nem tűnik fel, hogy még egy elnök meggyilkolása sem oldott meg soha semmit??? (különösen hosszú távon) Pláne egy kisember halála.... Tehát miért is kéne örülni egy halálhírnek???
Ostobán viselkedtek kicsit, ha ilyen vitákba mentek bele. SZVSZ
Törölt felhasználó 2008. 11. 04. 08:49
Előzmény: #12454  matgab
#12455
Jellemző erre az egész köcsög bagázsra, hogy miközben kollektíve engem anyáznak (nyissatok haver egy egész topicot), aközben tagjai pl. olyan lehetőségeken töprengenek, mint a Magyarország miniszterelnökének meggyilkolása.

Valamikor még éreztem úgy, hogy érdemes józan, megfontolt stílusban, észérvekkel vitáznom veletek, de mára rájöttem, hogy a fogadjisten csak olyan lehet, mint az adjonisten. Ha megdobnak kővel, dobd vissza. Csak persze fejbe, hogy meg ne sántuljon.

Vannak persze, akik még kísérletet tesznek arra, hogy a veletek való vitába racionalitást vigyenek, mint pl. pénznyelő vagy tőzsdenyúl (ezért minden tiszteletem az övék), de szerintem előbb utóbb nekik is elfogy a türelme.
matgab 2008. 11. 04. 08:26
Előzmény: #12453  pampa
#12454
én azt nem értem, hogy miért lett öngyilkos...Legalábbis , ha már öngyilkos akart lenni, akkor miért nem erősített magára néhány bombát és állt volna be egy közös fényképre a kormánnyal...

Indiában, (vagy Pakiszátnban) azért vannak normálisabb vezetők, mert ha ott egy kormány fele ennyi g.ciséget csinálna meg a népével, akkor már régen felülről nézné az illető az eseményeket.

De szerintem a szerb-horvát barátainknál sem lenne ilyen hosszú földi pályafutása egy ilyen kormányank mint a mienk...

Nemzeti hős lehetett volna az, aki 2006-ban kinyírta volna fletót...Azóta meg már ki is engedték volna...
pampa 2008. 11. 04. 07:46
Előzmény: #12452  Törölt felhasználó
#12453
Húszezer forint pótlást kapnak a közintézményi dolgozók
Dátum: 2008-11-04 06:03:55 Nyomtatás E-mail

December elején minden közintézményi dolgozó bruttó húszezer forintot kap. Erről tegnap döntöttek az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács ülésén - olvasható több napilapban. A Népszabadság azt írja: a kompenzáció része a kormány és a közszolgálati sztrájkbizottság közt két éve született megállapodásnak, amely szerint ebben az évben szinten tartják a közszféra munkavállalóinak reálkeresetét. (MR)
Törölt felhasználó 2008. 11. 04. 01:59
Előzmény: #12450  Törölt felhasználó
#12452
Malev korrektül összefoglalta a lényeget.

Konki téged már minden tisztességes ember elhajtott a ...csába. A tisztességes baloldali érzelműek ugyanúgy, mint a másik oldal. Erről persze mélyen kussolsz.

Nem kívánom neked, hogy összefuss valamelyikkel valaha is..
Törölt felhasználó 2008. 11. 04. 01:51
Előzmény: #12430  Törölt felhasználó
#12451
Pénznyelő kinek fényezed itt magad? .

Eljátszod az amnáziást, aztán piárkodsz itt magad mellett egy jóízűt.No figyu öreg...mondtad. És meg fogom keresni azt, amikor mondtad. Csak mert hasonló stílusban és pimasz arroganciával állítottad akkor is mint most : te vagy az okos, mindenki más hülye. Voltam bátor megjegyezni, hogy semmi összefüggés a kettő között. Válaszaitokra a tenyerem viszketni kezdett. Sajna hiába, ez az internet.. Annyit meg nem értek, hogy túllépjek a keretein.

Alaptalan rágalom? Hol élsz te öreg, ennyire hülyének nézel? Ráfogtárok apátok dübörgésére meg a gazdaság dübörgésére a bux dübörgését - párhuzamba állítva, hogy azóta dübörög minden, amióta ez a senkiházi hatalomra került. Most ezt kitaláltam mi? Azóta meg tagadjátok, amióta szakad a bux, de apátok még nem.

Megkeresem pénznyelő. De nem te vagy életemben a numero 1. Ugye nem baj?

dlph
Törölt felhasználó 2008. 11. 03. 23:28
Előzmény: #12447  bpdc
#12450
Csak aki nem ismerné a történetet annak írom le, hogy ez a magát szerényen hódítónak becéző elm...g
már többek halálát kívánta itt a fórumon
állítása szerint valaha fideszes volt, de onnan kivágták mint macskát sz..i
ezért átlépett az szdsz-be
most ott bértollnokoskodik
az eredmény az szdsz chartján jól kivehető
bpdc 2008. 11. 03. 22:38
Előzmény: #12448  mondoka
#12449
Megharagudtam rá nagyon. Tényleg.
Egyébként pedig éljen, éljen, éljen! Tényleg.
:)
mondoka 2008. 11. 03. 22:08
Előzmény: #12447  bpdc
#12448
Lehet valaki bármekkora ellenséged, mindegy hogy milyen politikai, nemzeti,valási, vagy érdekcsoport tagja.
De az mekkora különbség,
mégha ellenfelek vagytok is,
hogy az illető egy lovag, vagy egy féreg!
Az hogy én mégis férgeket kívánok nektek ellenségnek egy oka van, ti legyetek a lovagok!

De éljen a barátság és a kölcsönös tisztelet amíg lehet ! :-))
bpdc 2008. 11. 03. 21:50
Előzmény: #12444  Törölt felhasználó
#12447
És nem szívesen írtam le, mert ezzel máris azonos szintre kerültem veled. Úgyhogy légyszíves kímélj meg a válaszodtól. ÖRÖKRE.
bpdc 2008. 11. 03. 21:49
Előzmény: #12444  Törölt felhasználó
#12446
Neked orvoshoz kellene menned Concqui azt gondolom. De azt is, hogy előbb utóbb úgyis bele fogsz futni abba, amibe az olyan emberek szükségképpen és szükségszerűen belekerülnek, mint amilyen te lehetsz. Én legalábbis reménykedem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 03. 21:39
Előzmény: #12444  Törölt felhasználó
#12445
ezzel csak ráplusszoltál,,,,,,
Törölt felhasználó 2008. 11. 03. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#12444
Tükörbe néztél?
kissherceg 2008. 11. 03. 21:32
Törölt hozzászólás
#12443
Törölt felhasználó 2008. 11. 03. 21:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#12442
Nem ezt olvastam , és ezt azért nem gondoltam volna . Ha élne és ezt írná be ide, én ugyanezt írtam volna le neki .. Sajnálom, hogy ilyen értelmetlenül halt meg . Nem hinném , hogy Gy F meg a politikája lenne felelős ezért. Elő kellene venni azokat , akik ennyire képesek hiszterizálni a jónépet hogy már egyesekkel ilyesmi is megtörténhet . Azt azért furcsának / tragédiának/ tartom , hogy többek között dr. Molnár Gyula , dr.Horváth Ágnes miatt lett volna öngyilkos . Ez azért már durva ... Ja! Most már tudok megint valamit ..
Törölt felhasználó 2008. 11. 03. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#12441
Hál istennek, hogy végre elbúcsúzott. Egy pajtival akkor kevesebben vagytok ugyi?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek