Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 21:15
Törölt hozzászólás
#42560
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 21:14
Törölt hozzászólás
#42559
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 21:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#42558
"Én ugy ahogy van eltörölném az szja-t,és ingatlan alaput vezetnék be."

De gondolom Bajnainál te is tiltakoztál ellene...
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 21:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#42557
A 2. pont egy kérdés volt azzal kapcsolatban, amit TE állítottál. Neked kell pontosítanid (mert nem értem miről beszélsz).
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 21:06
Törölt hozzászólás
#42556
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 20:53
Törölt hozzászólás
#42555
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 20:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#42554
"Nem nem.Tévedsz.2010ben megszünt a skandináv adórendszer.Bár Gyurcsány már megpedzette ,ha gyöznek visszajön az europai minimálbért sujtó 30% adó."

1. 2011-re törvénybe foglalt adótáblája volt Bajnainak. (Ja, tudom mi a bajod ezzel, a jelenlegi Viktatúrában visszamenőleg szokás szabályozni, vagy jobb esetben 2 nap alatt új adókat bevezetni). Ez az adótábla évi 15 millió Ft-ig 17%-os SZJA-t tartalmazott. Tény, ne akarj vitatkozni veled, mert magadból csinálsz mégnagyobb hülyét.
2. Gyurcsány mikor és mit is "pedzegetett" meg? Csak mert elég pontatlan a fenti szöveged. Szóval?
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 20:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#42553
Aha, tehát nincs 27%-os emelt áfa, nem vezettek be vagy 40 új adót az egyszerűsítésért és csökkentésért... értem.

Tényleg hülyeség is az szja... a vállalkozásokra kell kivetni, mert
1) hatékonyabban beszedik a feketemunkák után, mint az állam
2) el lehet mondani, hogy megszüntettük az adót
Mondom én, hogy "monakói pályára" léptünk. :D
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 20:39
Törölt hozzászólás
#42552
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#42551
Akkor ezt véletlenül sem arra mondta, hogy a korrupt komcsi állam lenyúlja az emberek pénzét és mindennek nincs látszata.

De mivel Hofi "szerette" a komcsikat és egy jóval kevésbé komcsibb polgári demokrácia "vitte el", most foroghat a sírjában, hogy nem csak az albán fizetés és a skandinávabb adóztatás jött el, de a cuculizmus is visszajött... van már Bástya elvtársunk, Virág elvtársunk és a gáton most sincs senki, mert kihajtották a "vágóhídra".

És persze sajnálhatja, hogy nem él.
Emlékszem amikor azt nyilatkozta, hogy régen elég volt valamit egyszer megírnia, de "most" mire bemegy a munkahelyére minden elavult... Hát most vehetné elő a cuculizmusos vicceit is... egy paradicsom lenne neki ez a renccer.
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 17:38
Törölt hozzászólás
#42550
S52Raptor 2014. 02. 02. 16:21
Előzmény: #42537  S52Raptor
#42549
link

Kis magyar burleszk.
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#42548
valahogy éreztem, hogy ennyi fog eljutni hozzád ebből a szösszenetből, ezért számoltam ki magyar átlagbérrel is az adóterhelést, de sajna eddig nem sikerült eljutnod, pedig csak 2 sorral kellett volna lejjebb olvasni:)
bagum 2014. 02. 02. 14:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#42547
A parlamentben...
Ez a hasonlat nagyon találó szerintem:
link
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 13:08
Törölt hozzászólás
#42546
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 13:07
Törölt hozzászólás
#42545
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 13:00
Törölt hozzászólás
#42544
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 12:18
Előzmény: #42542  emerald
#42543
"az a gáz hogy úgytűnik mi is errefelé haladunk..."
emerald 2014. 02. 02. 11:59
Előzmény: #42538  bagum
#42542
Szia! :)))
Részlet a Vakmajom blogból......
az a gáz hogy úgytűnik mi is errefelé haladunk.....sajnos....és ahogy ott itt sem értik az emberek többsége, mert ugye az itteni fórumosok nem az országos átlagot prezentálják!
Persze reménykedek mégse jutunk se a Putyini se Argentin sorsra....

"Eközben Argentínában egészen érdekes dolgok történnek, hogyan reagál a piac arra, hogy az állam szétinflálja a hivatalos fizetõszközt? Mindennek megnõ az értéke, ami nem pénz, hanem áru (ingatlan, autó, élelmiszer, részvény stb.), hiszen a pénz egyre kevesebbet ér (30% körüli infláció, 10% béremelés, évi 20% reálbércsökkenés van), ehhez képest az áru relatív értékõrzéssel bír.

link

Jellemzõ még a cikkbõl, hogy nagy összegû szerzõdéseknél már vagy dollárban fizetnek, vagy ha az nem lehetséges, árucsere történik. Pl. lakást vesz valaki és autókat ad cserébe... Szintén jellemzõ tünet az érmehiány: mivel azok ellõállítása rég többe kerül, mint amennyit érnek, az állam nem gyárt belõlük, ezért a meglévõ érmekészletet senki nem adja ki a kezébõl, mert sokkal értékesebb, mint a papírpénz, tezaurálnak benne.

"A severe scarcity made it a mission impossible to get change for your weekly shopping. The metal coin has long had more inherent value than the amount embossed on it, and at one point the coin shortage meant independent supermarkets were dealing in a currency of IOUs. A few weeks ago I was refused sale of a AR$6.50 can of coke by a corner shop owner who, despite having the right change available for my AR$10 peso note, told me: "I would prefer not to sell it to you than to give you all my change." The coin famine means that corner shop stand-offs are common, as is giving sweeties in change"

Durva. Inkább cukorkával (!!) adnak vissza a boltosok papírpénzbõl, csak hogy ne kelljen érmével visszadni, ami sokkal többet ér, mint ami rá van írva. Amikor nagy az infláció, akkor a ráírtnál nagyobb belsõ értékkel bíró fémpénzek gyakran eltûnnek a rendszerbõl, pl. az történt a Római Birodalomban a harmadik században, az ezüst a század végére teljesen eltûnt a vert pénzekbõl. Diocletianus 301-ben Fizetés- és Árbefagyasztással próbálkozott, többszáz ár hatósági megszabásával, ami persze kudarcba fulladt és csak növelte a feketepiacot - vannak adatok, hogy 335-ben a búza ára 6300%-kal volt magasabb, mint a diocletianusi hatósági ár...

Gyakorlatilag az argentín pénz megszûnését látjuk, a gazdaság szereplõ már nem fogadják el.

Nagyon szomorú ez az argentín történet, a felvilágosulatlan választók évtizedek óta megeszik a populista/demagóg meg persze nacionalista/államosító lózungokkal operáló politikát, megszavazzák a fenntarthatatlan osztogatósdit, ami nem létezõ pénzek szétterítését jelenti a gazdaságban, amit aztán persze visszavesz a piac az évtizedenkénti összeomlással, hiperinflációval, leértékelõdéssel. Mikor józanodnak ki az argentín választók és mikor választanak egy nem felelõtlen osztogató, nem populista/demagóg kormányt? Mikor hagyják abba, hogy ártsanak maguknak?

Nyilvánvaló, hogy Argentína és Venezuela is a csõd felé tart.

link

The government blames the crisis on private businesses and “irresponsible” use of hard currency by ordinary Venezuelans. It has ordered drastic cuts in dollar allowances for travellers, especially to popular destinations like Miami. Remittances to relatives abroad have also been slashed. In a bid to curb runaway inflation, it has introduced a new law restricting companies’ profits to 30% of costs. Long jail sentences await transgressors.

Hatósági ár a vállalati profitrátára, csodálom, hogy egyáltalán még vannak magáncégek. Ez a börtönnel fenyegetés már tényleg a nyers diktatúra, a terror kategóriája."
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#42541
"De a ti filozófiátok alapvetően baloldali mely szerint elvonunk a jómódúaktól és odaadjuk az alsóbb rétegeknek".
szvsz hagyjuk a filozofálást,
a fejlett országok nagyobb része alkalmazza a progresszív adóztatást, és nem gondolom, h pl Merkel hithű kommunista lenne:)
szóval maradjunk a tényeknél:
összevetettem a magyar nagggyonalacsony adóterhelést a hűűdemagas osztrákkal.(nem PhD értekezés, de ide jó lesz):
Ausztriában legyen 2000 EUR a havi bér, Mo-on 600.000Ft.
ebből az osztrák nettó:1670 (300-al forintosítva:501000
magyar nettó:439600
Mikor elköltöd a jövedelmed, Áfát fizetsz, ez 20 ill 27%.
Tehát Ausztriában nettó 1336Eur-ért(400.800Huf) vásárolhatsz, itthon 320.908Ft-ért, a különbség kb 20% a sógorok javára, és még nálunk vannak alacsony adók:)))
kiszámoltam magyar átlagbérre (csak az összehasonlítás kedvéért):
Magyar:br:250000Ft- nettó költés: 153000
Osztrák: br:833Eur(300-al számolva)nettó:198420 (23% különbség)
arról még nem beszéltünk, hogy itthon lassan a háziorvos is hálapénzért akar náthára gyógyszert írni, a korrupció az egekben.
a rezsicsökkentés nevű maszlagról annyit, h tavaly többet takarítottam meg az áramszámlán azzal, h kikapcsoltam a fagyasztót és racionálisabban vásárolok, mint a rezsicsökkentéssel(kb 25000/13000)
vagy pl a pü-i rezsicsökkentés is micsoda röhej már! egegbe emeletetem a banki ktg-eket agyonadóztatással, majd rezsit csökkentek.
"alacsonyértelmiszintű pógár" meg örül, h húú rezsicsökkentés, de eszébe se jut, h pár éve gombokért bankolt még a rezsicsökkentett ktgekhez képest is...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek