Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 28. 14:19
Előzmény: #35094  Törölt felhasználó
#35100
"Melyik magyar ember védi a románokat egy ilyen ügyben. Egészen elképesztő...."

Én nem védek senkit és semmit. Csak veled, pampa és a hozzátok hasonlóval ellentétben a higgadt tényszerű gondolkodást részesítem előnyben az egyoldalú hőbörgéssel szemben.
Törölt felhasználó 2012. 05. 28. 11:51
Előzmény: #35097  Törölt felhasználó
#35099
Természetesen egy vezető nemesi családban elképzelhetetlen volt például rangon alul nősülni, alapvetően egy feudális társadalom volt. De természetesen szintén elképzelhetetlen volt, hogy egy vezető főrabbi lányát, fiát egy magyar közemberhez adja. )Akkor ő is rasszista lenne?!)

A burkolt úri antiszemitizmust, rasszizmust külön kell választani a szélsőségesen nyílt fajgyűlölettől. A nemesi társadalom minden közembert burkoltan lenézett, megvetett aki rangban és vagyonban alatta állt. Ez a feudális gondolkodás most is jelen van a társadalomban. Természetesen a zsidók is sokan lenézték a keresztényeket, de ebből még nem következik az, hogy valaki fasiszta lenne.
Törölt felhasználó 2012. 05. 28. 11:42
Előzmény: #35096  Törölt felhasználó
#35098
Pontosítás: A Horty unokára gondoltam természetesen...
Törölt felhasználó 2012. 05. 28. 11:26
Előzmény: #35096  Törölt felhasználó
#35097
Megkértelek, hogy ne használd a kolléga kifejezést.

Hofi idézettel válaszolnék (az eredeti nem Hofi, de tőle hamarabb megtalálod, szövegkörnyezettel együtt)

"-Hogy van kolléga?
-Kolléééga? Nem vagyok én kurva!"

Horthy témához, ha érdekli kedves "kolléga", művelődjon még egy kicsit:

"Ifj. Horthy Miklós 1944. szeptember 15-én Komoly Ottó cionista vezetőnek bevallotta: „Kérem, én születésemtől kezdve, már neveltetésemnél fogva is antiszemita vagyok. Ez nálunk nem lehetett másként, már ahogy nálunk a szülői házban beszéltek a zsidókról. Pl. elképzelhetetlen volt számomra, hogy zsidó nőt vegyek feleségül, vagy hogy a gyermekeimben zsidó vér legyen”.
"

Horthy levele miniszterelnökének, Teleki Pálnak (1940 október): „…én egész életemben antiszemita voltam… Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókézben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk”

A te logikád szerint Hitlernek a politikai munkásságát külön kell választani a civil munkásságától.
Tüntesse ki a német kormány magasrangú képviselője Germánia nevű új főváros terveiért, mert építészetileg maradandó alkotás.
Sztálin politikai munkásságát félretéve, Lendvai Ildikó avasson egy Sztálin szobrot tekintettel az asztalos szakmában elért nagy eredményeire.

Nem, kedves "kolléga", nekünk nincs közünk egymáshoz, és a továbiakban mellőzd a kolléga szó használatát, mert sértésnek tekintem. Másodszor kérlek.
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2012. 05. 28. 10:54
Előzmény: #35095  Törölt felhasználó
#35096
Kolléga úr, ha nem akarsz vitatkozni, akkor nem kell válaszolni a bejegyzéseimre. A plágium ügy kapcsán Gyurcsány Ferivel kapcsolatban nem érzékeltem azt a kirobbanó felháborodásodat, furcsa ez a kettős mérce.

Nyírő Józsefnek az írói és a politikai munkásságát természetesen külön kell választani. Irodalmi művei a magyar kultúra részét képezik, a székelység életét, emberi viszonyait, problémáit, gondolkodását, hazaszeretetét hitelesen mutatta be. Mint ember, mint művész hazaszeretete vitathatatlan volt élete folyamán. Politikai munkássága áldozatul esett a magyar történelmi sorstragédiának, ami sok igaz magyart tévútra vezetett, és ordas eszmék átvételét eredményezte. A szélsőség sajnos szélsőséget szül...

A muszlim hitoktató fia sajnálatosan szégyent hoz a saját családjára, ezzel én különösebben nem példálóznék, nem is kívánok ezzel különösebben foglalkozni. (Egyébként ilyen állítást, én a kozmopolita fiától, hogy Horty antiszemita volt nem olvastam, hol nyilatkozott ilyet?!)
Törölt felhasználó 2012. 05. 28. 04:20
Előzmény: #35091  Törölt felhasználó
#35095
Kikérem magamnak, hogy bármiféle értelemben kollégának nevezz - erre már a plágium ügyben kifejtett nézeteid is teljesen alkalmatlanná tesznek téged, és sértésnek értékelem ezt a megnevezést részedről. A továbbiakban kérlek, mellőzd. Köszönöm.

Nyírőről azt állítottam, tagja volt a nyilas kormánynak - legyen akkor nyilas parlament, ha ez a pontosság neked elengedhetetlen. Tagja volt a végsőkig a nyilas parlamentnek? Igen.

a lényeg maradt...
nyilas, ami a Tákolmány szerint, már nem is volt része önrendelkezésünknek, mert annyira elítélendő.

Egy kis olvasnivaló:

"Míg korábban irodalmi, szabódezsőista értelemben volt a fajelmélet híve, a negyvenes évek elején politikai értelemben is ehhez a táborhoz csatlakozott.
Nyirő Józsefet semmiképpen sem nevezhetjük a körülmények, a háborús helyzet vagy a nyilas erőszak áldozatának – a 240 felesküdött képviselőnek ugyanis mindössze egyharmada volt hajlandó Sopronba költözni, a kétharmaduk sikeresen megtagadta a nyilasokkal való végső cimborálást. Pedig Szálasiék az utolsó pillanatban még kiutaltak mindenkinek három havi képviselői illetményt is, hátha úgy nagyobb kedvük lesz a csatlakozáshoz - írta az Index.

A soproni nyilas parlament az utolsó pillanatokig kitartott a mozgalom kedvenc témái mellett.

1945. január 3-án Budinszky László igazságügyminiszter például a „nemzsidók és zsidók között kötött házasságok felbontásáról” nyújtott be törvényjavaslatot. De az igazi magyarokkal sem bántak kedvesebben, itt döntöttek például arról is, hogy besorozzák, majd német egyenruhába öltöztetik a 15-16 éves leventéket is. A soproniak ezt élesben tapasztalhatták meg, a nyilas osztagok ugyanis az utcákról gyűjtötték be a megfelelő korúnak kinéző fiúkat.

A soproni utca Nyirőnek is kedves terepe volt, ő szerkesztette ugyanis az úgynevezett Eleven Újságot. Ez egy hangszórókkal felszerelt kocsit jelentett, ami a Pannónia szálló előtt állt, és tánczenét, híreket és nyilas propagandát sugárzott.

Nyirő a végén együtt menekült Ausztrián át Németországba Szálasi leghűségebb követőivel, akik annyira komolyan beleragadtak a nemzetmentő fantáziáikba, hogy még Sopronban megszavazták, hogy külföldön is összeülhessenek. És tényleg össze is ültek egyszer a Passau közelében fekvő Neu-Reichenauban.

Nyirő jó barátja volt Szálasi udvari költőjének, Alföldi Gézának, és amíg Németországban volt emigráns, munkatársa volt a költő folyóiratának, a teisingi kastélyban kiadott Hídverőknek.

"

Horthyról meg veled nem nyitok vitát, főként hogy még maga Horthy levelezése, valamint Horthy fia szerint is antiszemita volt, a múlt tükrében nehezen gondolom, hogy sok zsidót tudnál példának hozni, akik magasztalják - van véleményem, engedtessék meg nekem ennyi.
Ahogy rólad is.
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 23:54
Előzmény: #35086  Törölt felhasználó
#35094
Kis kolléga a román politika magyar ellenessége finoman szólva nem új keletű dolog (különösen Trianon óta). Ilyen aspektusban vizsgálva a történéseket nem kell túl nagy fantázia ahhoz, hogy az ember levonja a vonatkozó összefüggéseket.

Melyik magyar ember védi a románokat egy ilyen ügyben. Egészen elképesztő....
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 23:49
Előzmény: #35085  pampa
#35093
Kár, hogy nem olvasod, különösen zsidó származásúaknak ajánlom. (Több infót lehet megtudni pl. az izraeli politikai történésekről, mint a Szombat és MAZSIHISZ honlapjáról együttvéve.)
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 23:42
Előzmény: #35089  Törölt felhasználó
#35092
Az elhunyt néhai erdélyi író nem volt tagja a Nyilaskeresztes Párt – Hungarista Mozgalomnak. 1941-ben, a II. bécsi döntést követően, behívott erdélyi képviselőként lett tagja a magyar Országgyűlésnek. – 1944. október 16. után is „behívott erdélyi képviselőként” maradt tagja az úgynevezett nyilas parlamentnek.
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 23:25
Előzmény: #35090  Törölt felhasználó
#35091
Kolléga borzasztóan sértően beszélsz az egyszeri emberekről. Szálasi megítélése a magyar társadalomban egyértelműen negatív, még a jobbik sem állítja be pozitív kontextusba. Ami Horty szerepét illeti ott a történészek értékelései is erősen eltérőek. Tény, hogy sok zsidó pozitívan ítéli meg Horty szerepét. (Ha már tőzsdei honlap akkor példának Kosztolány mondhatom, aki több könyvében is leírja, Horty személyének pozitív megítélését.)

Az sem véletlen, hogy a zsidó nagytőke támogatta Horty élete végéig az emigrációban.

Nem hiszem, hogy ezek a történészek, zsidók a söpredék közé tartoznának kolléga úr!!!
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 21:02
Előzmény: #35089  Törölt felhasználó
#35090
kicsit korán küldtem el,

szóval én magyar emberként úgy gondolom, hogy mind a kommunizmust, mind a szélsőjobb, fasiszta ideológiát illik elítélni, hovatovább ez még az új Tákolmánynak is része...

még egy kis időt adok a magyar embereknek, hogy kifejtsék véleményüket a következő választásokon, hogy magyarok-e vagy sem.
(A Horty/Szálasi restauráció nem fér bele a magyarságomba, ahogy Kádáré sem, de legalább mindkettőt láthatom egyidejűleg)

Aztán lehet hogy levonom a következtetést, hogy a magyarok kisebbségben vannak az országban a söpredék meg többségben.

Meglátjuk.

(Már most hiányolom a tiltakozást, kuss van mindenkinek, de az nagyon ordító)
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 20:57
Előzmény: #35088  Törölt felhasználó
#35089
Lehet, hogy nem jó helyen kérdezem, inkább a rasszistás topikban tudnák megválaszolni:

a Szálasi kormány egy tagját szeretnék a jelenlegi magyar kormány prominenseinek jelenlétében, Romániában újratemetni, politikai keretek között?

Nem tudom, hpgy én hülyülök-e, vagy az ország, de
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 18:23
Előzmény: #35085  pampa
#35088
Egyébként még egy apró érdekességaz eredeti cikkből:

"Az MTI-nek adott nyilatkozatában Lukács Csaba elmondta, hogy az üres urna utaztatása "egy figyelemfelkeltő gesztus volt". Arra akarta felhívni a figyelmet, hogy nem illik hajtóvadászatot folytatni emberi hamvak után Romániában."
link

Amúgy ezért tanulságos pl. kurucinfót olvasni: az elvakult jobbosok néha olyan ostobák, hogy saját hőbörgésükkel buktatják le saját magukat. A fenti szöveg alapján nagyon úgy tűnik, hogy Lukács nem egy politikai áldozat, akit magyargyűlölő rendőrök vegzáltak, de még csak nem is szerencsétlen magyar, aki túlbuzgó rendőrök áldozata lett. Hanem szándékosan provokált és utasította el az ellenőrzést, szándékosan ügyet akart ebből, felhasználva ugyebár egy író emlékét saját kicsinyes politikai érdekeiért...

Pampa, jó tanács: nem kell azonnal bedőlni minden netes hőbörgésnek.
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 18:08
Előzmény: #35085  pampa
#35087
Pampa, veled ellentétben én nem itélkezem, mert hozzád hasonlóan én sem ismerem se a részleteket, se a román jogszabályokat és jogász sem vagyok.

Egyszerűen arra kívántam felhívni a figyelmedet, hogy nem kell azonnal, gondolkodás nélkül átvenned egy nyilvánvalóan féloldalas infókat tartalmazó hőbörgést, mikőzben az eredeti cikkből is rögtön kiderül, hogy az ellenőrzés megtagadása miatt biztosan hibás valamennyire a hőbörgő fél is.

Az ügy engem a továbbiakban nem érdekel, teljesen feleslegesen próbálod rágni a gittet.
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 18:03
Előzmény: #35085  pampa
#35086
Pampa, mit görcsölsz?

- Ismered az ügy pontos részleteit? Nem. Csak az egyik oldal nyilvánvalóan elfogult álláspontját (ilyen alapon ugye Cozma gyilkosai sem bűnösök, mert el nem ismerték évekig).
- Ismered pontosan a románik rendőri jogszabályait? Nem.
- Jogász vagy? Nem.

Akkor miért is akarsz azonnal ítélkezni, stb? Mert a kuruc.info megírta, meg mert szemét magyargyűlölő románok?

Nem kell ilyen elvakultnak, elfogultnak, meg előítéletesnek lenned.
pampa 2012. 05. 27. 17:50
Előzmény: #35081  Törölt felhasználó
#35085
"6) A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a közrendet, a közbiztonságot fenyegető veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi."

A ruházata a bőrönd? És mi volt a bűncselekmény alapos gyanúja?
Nyírő hamvának a becsempészése?

Én nem olvasom a kuruc.info-t.Lehet, hogy te igen én nem.
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 16:59
Előzmény: #35083  joe001
#35084
Persze, hogy hasonló lehet a román rendőrségi szabályozás is. Pampa szélsőségesen elfogult, egy ilyen sokadrendű ügyben is azonnal fújja a saját szokásos vagy a kuruc.info hülyeségeit gondolkodás helyett.
joe001
joe001 2012. 05. 27. 16:43
Előzmény: #35080  pampa
#35083
link

És a netjogtár linkje...nem hinném, hogy a románoké nagyon más..
joe001
joe001 2012. 05. 27. 16:41
Előzmény: #35081  Törölt felhasználó
#35082
ENDŐRI INTÉZKEDÉSEK

Igazoltatás

29. §101 (1)102 A rendőr a feladata ellátása során
a) igazoltathatja azt, akinek a személyazonosságát a közrend, a közbiztonság védelme érdekében, bűnmegelőzési vagy bűnüldözési célból, a tartózkodása jogszerűségének megállapítása céljából, közlekedésrendészeti ellenőrzés során, továbbá az igazoltatott vagy más természetes, illetve jogi személy és egyéb szervezet jogainak védelme érdekében kell megállapítani, valamint
b) az igazoltatott személyt - annak választása szerint - lakcímének, tartózkodási helyének a lakcímet igazoló hatósági igazolvánnyal vagy más alkalmas dokumentummal történő igazolására, vagy a lakcímre, tartózkodási helyre vonatkozó nyilatkozattételre kérheti fel.
(2) Az igazoltatott köteles a személyazonosító adatait hitelt érdemlően igazolni. A személyazonosságot - a személyazonosító igazolványon túl - minden olyan hatósági igazolvány igazolja, amely tartalmazza a személyazonosításhoz szükséges adatokat. Az igazoltatott kizárólag ezen okmányok egyikének bemutatására kötelezhető. A rendőr más jelen lévő, ismert személyazonosságú személy közlését is elfogadhatja igazolásként.
(3)103 Ha további intézkedéshez, eljáráshoz szükséges, vagy egyéb körülmények ezt indokolják, az igazoltatás során rögzíteni kell az igazoltatott személyazonosító adatait, az igazolvány sorozatát és számát, az igazoltatás helyét, idejét és okát, valamint - az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott felkérés teljesítése esetén - az igazoltatott személy lakóhelyét, tartózkodási helyét.
(4) A személyazonosság igazolásának megtagadása esetén az igazoltatott a személyazonosság megállapítása céljából feltartóztatható, a személyazonosság megállapításának sikertelensége esetén előállítható, ha a személyazonosítás megállapítása más módon nem biztosítható, a személyazonosság megállapítása céljából az igazoltatottól ujjnyomat vehető, az igazoltatottról fényképfelvétel készíthető, továbbá a külső testi jegyek észlelés és mérés alapján rögzíthetők.
(5) A igazoltatás vagy a személyazonosság megállapításának sikertelensége esetén az előállítás csak a személyazonosság megállapításához szükséges ideig tarthat.
(6) A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a közrendet, a közbiztonságot fenyegető veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi.
(7) Az igazoltatás során rögzített adatokat - kivéve, ha ezek büntető- vagy szabálysértési eljárásban kerülnek felhasználásra - az intézkedés befejezését követő száznyolcvanadik napon meg kell semmisíteni. Ez a rendelkezés nem vonatkozik a 24. § (4) bekezdése szerinti igazoltatás során rögzített adatok 24. § (5) bekezdésében meghatározott törlési idejére.
(8) E § alkalmazásában személyazonosító adaton az érintett személy nevét, születési helyét, születési idejét és anyja születési családi és utónevét kell érteni.
29/A. §104 (1) Ha az igazoltatott személyazonossága a 29. § (2) bekezdése alapján nem állapítható meg, - a 29. § (4) bekezdésében meghatározottakon túl - a 2004/512/EK tanácsi határozattal létrehozott vízuminformációs rendszerben (a továbbiakban: Vízuminformációs Rendszer) tárolt adatokkal történő összevetés céljából a vízuminformációs rendszerről (VIS) és a rövid távú tartózkodásra jogosító vízumokra vonatkozó adatok tagállamok közötti cseréjéről (VIS-rendelet) szóló, 2008. július 9-i 767/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (a továbbiakban: VIS rendelet) 20. cikke alapján történő ellenőrzés céljából az igazoltatottól ujjnyomat vehető.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott célból rögzített ujjnyomat-adat - a 29. § (7) bekezdésétől eltérően - kizárólag a VIS rendelet 20. cikke szerinti keresés elvégzéséhez, annak befejezéséig kezelhető, ezt követően haladéktalanul törölni kell.

A magyar változat....
Törölt felhasználó 2012. 05. 27. 16:29
Előzmény: #35078  pampa
#35081
" A rendőrnek nincsen joga a csomag átvizsgálására..."

Idézzd be légyszi a román rendőrségi törvény idevágó részét (meg a magyar fordítását). Bírom, amikor egy kuruc.info cikk alapján már ilyenekhez is hirtelen értesz, hogy tényszerűen ki mered jelenteni a fentit... Veszélyes dolog az elfogultság.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók