Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 05. 06. 19:06
Előzmény: #30777  Törölt felhasználó
#30780
Basszus ember, te a leghülyébbeket is kezded alulmúlni.

Mi az, hogy nem nagy hiba 400 mrd-re rúgó Áfa csökkentést végrehajtani, mikor már amúgy is félig ki van véreztetve az ország?

Mi az, hogy Gyurcsány nem tehet a 13. havi nyugdíjról?

Nem egy szuszra vezették be, hanem hetenként, 1. évben 1 heti volt, másodikban 2 heti, a harmadik,meg a negyedik Gyurcsányra esett. Tehet róla vagy nem?

Egyébként is, ha Megyóék szavazták meg, akkor mi van, korrigálni nem lehetett?

Az meg, hogy a fidesz is támogatta. Apám, ez már szellemi nihill...

Te tényleg ennyire elvakult komcsi vagy??? Ennyire vörösnek eddig még nem néztelek. Dehát sajna én sem vagyok tévedhetetlen.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 19:00
Előzmény: #30773  tokos.
#30779
Tokos. Olvasd vissza, miléyen stílusban írsz. Miközben én egy szeimpla kérdést tettem fel neked teljesen nyugodt és kultúrált stílusban: sorold fel Gyurcsány nagyon elhibázott nagyhorderejű konkrét lépéseit?

Amióta ezt kérdeztem, neked sikerült fél nap alatt 2 nyamvadt pontot írnod, amiből az egyik nem is Gyurcsány alatt lett. Viszont komcsiztál, lebetegeztél, stb.

Olvasd vissza magad. Tanulságos.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 18:58
Törölt hozzászólás
#30778
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 18:57
Előzmény: #30775  tokos.
#30777
Tokos:

1. Az ÁFA csökkentés valóban hiba. De nem nagy horderejű. De tényleg hiba.
2. "A 13 havi nyugdíj erőltetése, ami 2003-tól folyamatos volt, minek nevezhető? Tudatos, vagy tudattalan károkozásnak? Volt köze Gyurcsánynak, mint az Ország miniszterelnökének hozzá, vagy nem?"
Gyurcsánynak semmi köze nem votl hozzá. Tájékoztatásul: Gyurcsány 2004 augusztusában/szeptemberében lett miniszterelnök. 2003-ban Medgyessy volt a miniszterelnök. A 13. havi juttatásokat pedig Fidesz támogatással szvazta meg a parlament. Öngól.

Ennyi? Csak ezt a 2 pontot sikerült? Amiből az egyik nem is alatta született?

Ennél többet néztem ki belőled. A többire nem reagálok, mert a fröcsögés nem érdekel. Kértelek, szorítkozzunk a tényekre, kerüljük a személyeskedést.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 18:47
Előzmény: #30773  tokos.
#30776
gyurcsány öszödi beszéde nem hazugság , hanem pontosan a fordítottja volt : a hazugság beismerése volt .. /ezt azóta is végig a fidesz által közszájon forogva tévesen van kifejtve a beszédből , amit a plebs is kritikátlanul átvett - ami meg nem mindegy

ide, ehhez tartozott az áht 2006 ig tartó elszabadulásának alakulása is 9,3 , hiszen ezek után a következő évben már 4,9 ezt követően a megszorításokkal igen erősen levitte a további években 2009 ig 3,9 -re ..

orbán megyónak a 2002 évben a kormányzat és a költségvetés atadásakor nagyon jól tudta , hogy a büdzsé nem úgy áll már mint ahogy azt pl. átvette a horntól , hiszen megyó "úgy talált" 300 milkát júniusban a kasszában , hiszen a kassza átadásákor a fidesz kormány már elköltötte az egész 2002 évre való államháztartási költségkeretet ,ezzel , ezekkel együtt mégis megszavazta ellenszavazat nélkül megyó felelőtlen béremelését .
itt orbán sem törődött sokat az áht alakulásával , ezért sztem avbszolut nincs mit a két pártnak egymás szemére vetni ..

alapjában véve sztem már 2001 -től 2006 ig mind a két párt/ fidesz mszp / a nép seggét nyalta a szimpátiáért és a szavazatokért persze különböző módokon - az ország helyzetére való tekintet nélkül .. nos a későbbiekben kitudódott az öszödi és majd ezek után a büdzsét gyurcsány konszolidálta a nagy részében .
talán ez a cucc jobban is sikerülhetett volna ha mind az eü reform , mind a szárnyvonalak bezárása is megvalósulhatott volna .

(én még a kormányzati negyed megvalósulásával is egyetértettem, hiszen nem lett volna egy elvetendő szempont a szanaszét levő kormányzati intézmények összevonása , amivel valóban nagyobb a kiadási oldalt lehetett volna csökkenteni vele )
tokos. 2011. 05. 06. 18:34
Előzmény: #30772  Törölt felhasználó
#30775
Pénznyelő, tényleg egy kérdés csak,

Szerinted olyan helyzetben, mint ami akkor volt 5%-os áfa csökkentés minek nevezhető? A 13 havi nyugdíj erőltetése, ami 2003-tól folyamatos volt, minek nevezhető? Tudatos, vagy tudattalan károkozásnak? Volt köze Gyurcsánynak, mint az Ország miniszterelnökének hozzá, vagy nem?

Tök sötét volt Gyurcsány, vagy csak simán mindenre elszánt hatalomváhgyó, aki az ország gazdasága, eladósítása árán is ragaszkodott a hatalomhoz?

Melyik volt szerinted elvtárs?

De inkább ne, tényleg kár rád pazarolni az időmet ennyire elfogult komcsi ritka mint te.

Látod, most is véded az elvtársad, foggal körömmel, 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy mikor hazugozták elszállt az aggyad teljesen, és egy szerencsétlen dedós szövegeléssel próbálod meg visszaadni azoknak, aki olyanyira bántották imádott Ferkódat.

Szegényes vagy. Basszus, és volt pofád azt mondani magadról, hogy et az elfogulatlan. Apám, hogy még az ég a helyén van...
tokos. 2011. 05. 06. 18:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#30774
csendeském,

2006-ról beszéltem akkor garázdákodott Gyurcsány elvtársad.

Te is láthatod, az általad olyan nagyra tartott férfiú rekordtartó volt áht hiány tekintetében.

Természetesen beszélhetünk 1998-ról is, mi lett a Bokros csomag eredménye. 95-ben bevezették, utána 96-ban jelentős javulás, aztán Bokros ment, Medgyessy jött, mint pénzügyminiszter, és azonnal sikerült neki feltornásznia az áht hiányát 4.3%-ról 7.8 százalékra tisztán szoci politikával, ami azért valljuk be, sokszor "bizonyított" már eddig is... Hozzáteszem, hogy közben eladtak szinte mindent, ami mozgatható volt, ami szépíti még ezeket az eredményeket is...

És erre mondják, hogy ennek köszönhet a Fidesz a 2000 körüli eredményeket.

Röhej, látszik, hogy mi maradt a Fidesznek a Bokros csomagból, 8%-os áht hiány.

De beszélhetünk 2002-ről is. 100 napos program. Volt valami ilyesmi? Vagy mégsem, Mese volt, vagy az se?

Természetesen a Fidesz is túlköltekezett 2002-ben, de ezt megfejelni egy 100 napos programmal, na ehhez is szocik kellettek.

Mirők akarsz beszélgetni kedves?
tokos. 2011. 05. 06. 18:09
Előzmény: #30772  Törölt felhasználó
#30773
"A szar ÁHT egy 2001-től tartó folyamat része miatt volt. "

2006-ban???

Te beteg vagy ember.

Nézd meg a csendes által bellinkelt képet, aztán elmélkedjél.

Basszus, egyre biztosabb vagyok benne, hogy te akkora vörös vagy, mint a föld. A többi hozzád képest gyenge kezdő.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 17:47
Előzmény: #30766  tokos.
#30772
Tokos, az ÁHT szar volt, ez világos. De te Gyurcsány lépéseiről beszéltél. A szar ÁHT egy 2001-től tartó folyamat része miatt volt.

Szóval várom továbbra is annak igazolását, amit állítottál. Milyen olyan KONKRÉT (fontosabb és nagyhorderejű) lépései voltak Gyurcsánynak, ami "tudatos", "mekkora", "károkozás" volt?

Elég durva, hogy egyet sem sierült írnod egész nap.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 17:15
Törölt hozzászólás
#30771
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 17:10
Törölt hozzászólás
#30770
tokos. 2011. 05. 06. 14:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#30769
Keresd elő, hogy mekkora volt az áht hiány 2006-ban Gyurcsány miniszterelnöksége alatt.

Tedd hozzá, hogy a választások előtt áfá-t csökkentettek, nyugdíjhegyeket emeltek, úgy hogy tökéletesen tudták, hogy ezzel őrült módon felborítják az államháztartást.

Még a választások után bevezetett megszorítások ellenére is 10% körül volt a hiány, mi lett volna azok nélkül? 15%?

Tudatában volt-e a nagy pofával reklámozott adócsökkentések következményeinek? Ha igen, akkor tudatos károkozás volt (szerintem ez volt egyébként, egyértelmű szavazatvásárlás állami pénzen), ha nem akkor meg miről beszélünk, akkor félkegyelmű az ürge.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:49
Törölt hozzászólás
#30768
tokos. 2011. 05. 06. 14:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#30767
"Te melyik anyagra utalsz? "

a kokóra.
tokos. 2011. 05. 06. 14:46
Előzmény: #30765  Törölt felhasználó
#30766
Pénznyelő.

Szerintem pontosan tudod, hogy miről beszélek, elő kell venni a 2006-os áht adatokat, és egy pillanatra minden világossá válik számodra, hogy mi volt a kár, és minek volt köszönhető. Ezért kár abillentyűzetet koptatnom.

Ha viszont esetleg nem világos mégsem, akkor még feleslegesebb kopttanom a gombokat.

Látod, ezért gondolom, hogy egy szimpla kis vörös vagy, mert megint olyanokat védesz, ami védhetetlen, tök értelmetlen, és felsleges.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:34
Előzmény: #30758  tokos.
#30765
Tokos, úgy tűnik, mégiscsak lehetetlent kértem. Nemhogy részben nem sikerült eleget tenned a kérésemnek, hanem annak egyik pontját sem sikerült teljesítened. Nem írtál egy db tényt sem, nem írtál érveket, viszont személyeskedtél.

Én azért még bízom abban, hogy képes vagy normálisan is válaszolni. Kérdésem mégegyszer: melyek voltak Gyurcánynak azok a konkrét, fontosabb lépsei, amikkel "tudatosan", "mekkora", "kárt okoztak"? Várom.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:22
Törölt hozzászólás
#30764
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:21
Törölt hozzászólás
#30763
tokos. 2011. 05. 06. 14:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#30762
"A "kordonbontás" is nyilván csak elmélkedés.... "

???

"A lin.adónak reálitása is meér egy önálló topikot.... "

Már nem egy szólt róla. Én akkor is emelett voltam, mikor a szadesz, meg az mdf kampányolt vele. Amikor még az itteni liberálisoknak sem volt ellene kifogása érdekes módon.

"De hát,nem vagyunk egyformák! :-) "

Milyen szerencse :-).
exley 2011. 05. 06. 14:14
Előzmény: #30757  Törölt felhasználó
#30761
qcanyt össze kellene kötözni a qbánnal követ kötni a nyakukra, aztán bele lökni mindkettőt a Dunába, szégyen, hogy a magyarok 20 éve csak erről a két szerencsétlen flótásról vitáznak. Mind a kettő egy tetves kices, végre meg kellene szabadulni még az emléküktől is. ez a privát véleményem.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek