Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 12:03
Előzmény: #29914  Törölt felhasználó
#29920
Folytatás 2011 végén, bár hamarabb is érdekes számok lesznek.
Amúgy a fenét van benne 250, az betervezett 530 -ban,, nézd meg az időrendi sorrendet.
exley 2011. 03. 20. 12:02
Előzmény: #29915  Törölt felhasználó
#29919
Haló! 2500 millárd elolvadt mint a tavalyi hó, a 250 milliárd sincs már...vagy a rémhír tv-ben mutassák meg..
pancserlama.
pancserlama. 2011. 03. 20. 12:01
Előzmény: #29911  Törölt felhasználó
#29918
Ok
Nem utálom de szerintem roszfele megy a pasi…
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 12:01
Előzmény: #29904  pampa
#29917
liberál megoldás nem használ ?

csak az van ... a zabrálásoktól eltekintve

talán nem jött a merci az audi nincs szabadverseny ? stb,,stb ,,

amig demokrácia van a keresztény nemzetekben , addig csak a liberális megoldásoknak a túlnyomó többsége dívik továbbra is .

próbálkozik a fidesz az egész térségben egyedüállóan kimondott nemzeti politikát folytatni európa ellenében most már (aktuális új ellenség - mert a belsők elfogytak), de mivel ez nem megy nagyon vagyis csak nagyon korlátozottan , ez a próbálkozás csak a parancsuralom teremtésével tudja fenntartani ..

az meg előbb utóbb senkinek nem fog tetszeni ,kelleni.. a zabrált pénz az még most elfedi egy jóideig a valóságot, de már lassan erodálódik az a nagy nemzeti eszme az alattvalókban.

sztem még egy év , és megjelenik az első dezertőr a soraikból ...

ahogy múlik az idő a fidesz egyre jobban erősíteni kezdi az ellenzék
sorait ..

nem csodálom , mert semmit nem változtak 2002 óta ..sőt! akkora hatalmat kaptak , hogy emiatt is minden génhibájuk hamarabb kerül felszínre .

és mi lesz itt még három év alatt !

de a köv. kormányban /kormányokban sem lesz köszönet - bárki is legyen az .

mert egyiknek sincs meg a tudása a gazdasághoz . elpolitizálják az egész cuccot úgy ahogy van /mint ezeddig egytől egyig .

talán egyedül a bajnai/oszko párosnak nem lehetett hallani mindennap a hangját, többnyire csak dolgoztak ..
ők aztán semmit nem tehettek az áll.adósságról -adva volt , és egy év alatt mit is kezdtek volna vele ?
exley 2011. 03. 20. 12:00
Előzmény: #29914  Törölt felhasználó
#29916
Kihagytad a Libiai agresszió ránk eső részét, sztem ez visz a manyup 2500 milliárdját, csak tegnap puffantottak el 500 milliárd ft-ot. Selmeci nem is eltőzsdézi, hanem elháboruzza a manyup zsét...hi-hi....hi-hi megszakadok a röhögéstől...a 2/3 at azt hitte úgy fog lejmolni mint a cocik 8 év alatt, most a nató beintett nekik...lézertől iselvették a 500 lest, kell Libiába a hende huszárok alá...utközben majd fürödhetnek Koszovóban szekér gondoskodott nekik fürdő kádról..hi-hi-hi.iyen elb@szott népség nincs több az unyóban, ugrott a mezőgazdaságu támogatás az euból, a parasztok leállíthatják a méreg drága traktorokat, úgy sem lesz pénzük tankolni, mivel a támogatosokat deviza alapu hitelekke kombinált panel vásárlásokra fordították, gondolván, hogy kimneti öket az állam a törlesztés alól, ne ennek is fucs---hi-hi-hi--kellett nektek eu meg nató most beszopta a fideszes 2/3.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:53
Előzmény: #29913  pampa
#29915
Pampa:

"kb. 100-120 MRD közé tehető az a összeg amit feléltek idáig. Amennyiben nem hozzák létre a pénztárakat akkor ez az összeg a költségvetésben marad volna?"

Miért maradt volna ott? Ez a reálérték megőrzésén felül keletkezett pénzből lett levonva. A költségvetés ugyan mivel tudna reálértéken felüli hozamot elérni?
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:50
Előzmény: #29912  Törölt felhasználó
#29914
"Szóval elölről: állampapírok nélkül marad 1200 . Abból kb 550 milliárd külső adósság törlesztésre, marad 650 .Betervezve 530 költségvetés kiegyenlítésére. . Képeztek 250 -et tartalékot, bármit mondanak , ennek a terhére. Már mínusz 130"

1. Adósságtörlesztésre szvsz csak az állampapírokar fordítanak.
2. De ha még 550-et adósságcsökkentésre fordítanak, az csak jó. És az nem elköltés.
3. 530 kipipálva, ezt írtam én is.
4. A 250 tartalék nem ezen felüli tétel, benne volt a költségvetésben.
5. Jövőre 90, utána 200-200 van betervezve.
pampa 2011. 03. 20. 11:49
#29913
Szóba került a pénztárak vagyona ami visszakerül az államhoz. Előzetes szerint a hozam valahol 0 körül van. Akkor ezen kik nyertek? Mert akié a töke volt gyakorlatilag semmit, de a pénztárat üzemeltetők már ezt nem mondhatják el.
kb. 100-120 MRD közé tehető az a összeg amit feléltek idáig. Amennyiben nem hozzák létre a pénztárakat akkor ez az összeg a költségvetésben marad volna?
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:39
Előzmény: #29909  Törölt felhasználó
#29912
A külső államadósság idei jelentős törlesztéséről beszélnek.
Szóval elölről: állampapírok nélkül marad 1200 . Abból kb 550 milliárd külső adósság törlesztésre, marad 650 .Betervezve 530 költségvetés kiegyenlítésére. . Képeztek 250 -et tartalékot, bármit mondanak , ennek a terhére. Már mínusz 130 , és még sok minden nincs benne, amiről csak év végén lesz érdemes beszélni.
Tényleg megmosolyogtató egy tőzsdei fórumon, igazad van.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:38
Előzmény: #29910  pancserlama.
#29911
Dehogynem tartoznak ezzel a nyugdíjasoknak. Egy szóval nem mondtam, hogy ebben a formában egyetértek az MNYP államosítással. Ha olvasnál, tudhatnád, hogy marha sokszor leírtam ennek ellenkezőjét.

Itt most arra hívtam fel antiguru figyelmét, hogy nagy Orbán utálatban sem kell átesni a ló túloldalára sem és hülyeségeket írni.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 03. 20. 11:34
Előzmény: #29909  Törölt felhasználó
#29910
- Írtam, kb. 2600 mrd, aminek kb. 45-50%-a állampapír, azaz 1200-1300 mrd.

Ezzel nem fognak a majdani nyugdíjasoknak "tartozni" ?!
Kiadás csökkentés nélkül van ennek értelme?
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:25
Előzmény: #29907  Törölt felhasználó
#29909
"AZ MNYP pénzt kb. 3szorosan elköltötték."

Akkor ezt kéretik tényekkel alátámasztani.

"Mennyi a lenyúlt vagyon?
Ebből mennyi van állampapírokban, amit egyszerűen csak megsemmisítenek?"

- Írtam, kb. 2600 mrd, aminek kb. 45-50%-a állampapír, azaz 1200-1300 mrd. Ezt is írtam.
- Az "egyszerűen csak megsemmisítenek" pedig egy tőzsdei fórumon több mint megmosolyogtató. Gondolom tudod, hogy nem csak széttépik ezeket, aztán volt, nincs, hanem ugyanennyivel azonnal csökken az államadósság, ami önmagában nem kis lépés, ráadásul ennek kamatvonzata se terheli a költségvetést. Ha ez neked semmi, akkor "ezen a szinten" valóban nincs értelme vitázni.

"Ezután mennyi marad?
Mennyi adó hiány lesz?
Mennyi kell a prognózis megvalósításához?
Mennyit szeretnénk visszafizetni?"

A költségvetésben 530 mrd van benne idén a nyugdíhvagyonból. Ebben benne van mindaz, amit itt felsorolsz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:19
Előzmény: #29906  Törölt felhasználó
#29908
Ja, és a buta tehetségtelenséget nem szeretem ,pláne ha embertelenséggel és arroganciával párosul. Amennyiben mondjuk pl. idős antidemokraták pártjának hívnák azokat, kikre a fentiek jellemzőek , akkor azokat utálnám.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:12
Előzmény: #29906  Törölt felhasználó
#29907
Ezen a szinten nincs értelme vitatkozni, de a saját jó érzésed miatt gondolj vissza év végén , mit hívtál hülyeségnek.
Mennyi a lenyúlt vagyon?
Ebből mennyi van állampapírokban, amit egyszerűen csak megsemmisítenek?
Ezután mennyi marad?
Mennyi adó hiány lesz?
Mennyi kell a prognózis megvalósításához?
Mennyit szeretnénk visszafizetni?

Adogasd már össze, és még közel sem teljes a sor.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:00
Előzmény: #29903  Törölt felhasználó
#29906
Jaj antiguru, azért mert nem szereted az Orbán-kormányt, azért még hülyeséget nem kell írni:

"A Fidesz nem éli meg valószínű a 2014 -et"

A megszerzett kb. 2600 mrd-ból 1200-1300 biztosan adósságcsökkentésre megy. Idén a tervek szerint 530 mrd-ot élünk fel. Úgyhogy többszörösen hülyeség a fenti szöveged.

"Alternatíva nincs helyettük, de ez nem dicséret, népszerűségük jövőre kb. 12 százalékon lesz."

1. Az alternatíva nincs egyben azt is jelenti, hogy ha szarul is megy, akkor se nagyon van más kormányképes erő.
2. 55%-os népszerűségből nem lesz 12 ilyen gyorsan. A szocik 40%-ről (és a 40 is egy fej-fej melletti 40 volt a két nagy között) mentek le 15-re egy öszödi beszéd szintű politikai harakiri, az azt követő példanélküli tüntetéshullám, durván népszerűtlen intézkedések és a gazdaságtörténelem elmúlt 80 évének legsúlyosabb világválsága után. Ilyen súlyos politikai hatások közül egy sincs a Fidesz esetében és nem 43-42-ről indul, mint a szocik, hanem 53-19-ről...

Szóval attól mert nem szereted Orbánékat, még lehet reálisan értékelni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:00
Előzmény: #29904  pampa
#29905
A probléma tragikusan valós! A jobbik attól még jelentéktelen. Agyilag. Azonkívül csak nem gondolod, hogy az a Fidesz, ami a gátlás és a humánum jelét nem mutatja, nem uszulna rá a cigányokra, ha ez lenne az ára a hatalmuk megtartásának?!
Más kérdés, hogy rettegnek a pillanattól, amikor ezt kell majd tenniük, hiszen ennél jóval egyszerűbb feladatokat is képtelenek megoldani.
pampa 2011. 03. 20. 10:50
Előzmény: #29900  Törölt felhasználó
#29904
Nem írnám le ilyen egyszerűen a Jobbik-ot. Az a probléma amiről írtam valós. Lehet, hogy te nem szembesülsz vele, de vidéken a mindennapi közbeszéd része .
És a Fidesz gyakorlatilag úgy kezeli mintha nem létezne.
Ezért tudja kihasználni a Jobbik.Lemennek egy két problémás helyre megmutatják magukat a média velük foglalkozik és elérik a céljukat.

A Fidesz "szönyegalá" söprő magatartása nem fog eredményre vezetni.

A liberáli megoldás már nem használ. Ha lehet hinni az adatoknak kb. 450,000 18 év alatti roma fiatal él Magyarországon.

Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 10:41
Előzmény: #29901  Törölt felhasználó
#29903
AZ MNYP pénzt kb. 3szorosan elköltötték.
Jövőre mit költenek? Az ország teljesítő képessége nem javul, oroszok a vezért semmibe veszik, németek nem velünk képzelik az új beruházásokat, Kína egy pitiáner blöff volt a politika részéről.Adó rendszer romlott, bevételek minden soron csökkenek.
Alternatíva nincs helyettük, de ez nem dicséret, népszerűségük jövőre kb. 12 százalékon lesz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 10:39
Előzmény: #29901  Törölt felhasználó
#29902
ha a jobbik opportunistán elkezdi a politikai mellékhajtásit elhagyni , ha az lmp /sztem mesterséges/ undora az mszp-től csökkeni , ha az mszp nem mesterházyra , hanem vált és egy nem ilyen puha , a biflát reagálóként állít a pártja élére -akkor van esély arra hogy az elkövetkező 3 évben felálljon nagyon lassan egy körvonalazó koalíció .

ketten az mszp és az lmp kevés lesz hogy felvegye a kesztyűt.

viszont ez a koalíció gyenge lábakon fog állni , ami újabb muníció a fidesznek aminek viszont hitele nem lenne már addigra annak amit bármit mond . az astoria beacheken jóval kevesebb számú rajongó jelenne meg / csak az igazán szerelmesek , akiknek közük sincs az ország állapotához - sztem most sem volt
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 10:30
Előzmény: #29900  Törölt felhasználó
#29901
"A Fidesz nem éli meg valószínű a 2014 -et"

Pedig pont, hogy erősen valószínű (én biztosra mondanám), hogy 2014-től is ők kormányoznak. Két megközelítésből is:
1. Tevékenységük oldaláról. Nem követtek el olyat, ami miatt ilyen hatalmas bázist el lehet bukni. Az MNYP pénz annyi mindent megold, miközben az adósság számai is javulnak, hogy nincs szükség nagyon népszerűtlen lépésre.
2. Alternatívák oldaláról. Ki lenne helyettük? A megújulni képtelen, jelen formájában teljesen hiteltelen szocik? Ugyan. Ráadásul még politikai mozgásterük is van, ha ugyanis egyedül nem tudnának többséget szerezni, még mindig ott van az LMP például, mint vállalható koalíciós lehetőség.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek