Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 04. 05. 12:27
Előzmény: #30117  Törölt felhasználó
#30120
Ilyeneket eredményez az, amikor a mi kis álszuverén áldemokráciánkban az összeférhetetlenség nem érvényesül és a "törvényalkotók" hozzák meg a saját magukra vonatkozó szabályokat. Siralmas!
Szomorkodni azonban csak a megváltoztathatatlan dolgokon szabad, a többit meg kell változtatni!
pampa 2011. 04. 05. 12:26
Előzmény: #30117  Törölt felhasználó
#30119
Kell ennél jobb élet?
uvegtigris

Nem. :((((

és még azon gondolkodtam, hogy ki kellene terjeszteni a 98% adót az emeltdíjas telefonokra is.
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 12:22
Előzmény: #30117  Törölt felhasználó
#30118
Független médiahatóságot akar az ENSZ-különmegbízott
(MTI)

Orbánviktor: Naés?
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 12:19
#30117
"A képviselőkre nem vonatkozik a 98 százalékos különadó

MTI
2011. április 5.,

Az Országgyűlés hivatala úgy értelmezi a végkielégítések 2 millió forint feletti részét sújtó 98 százalékos különadóról szóló törvényt, hogy az nem vonatkozik a parlamenti képviselőkre, mert a munkaviszonyuk speciális, valójában nem foglalkoztatottak, nem állnak munkavégzésre irányuló jogviszonyban sem - írta keddi számában a Népszabadság.

A napilap közlése szerint az Országgyűlés Hivatala március 31-e éjfélig, a törvényben előírt határidőig nem adott tájékoztatást a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak az utóbbi öt évben végkielégítést kapó parlamenti képviselőknek kifizetett, különadóalapot képező összegről.

A lap azt írta: 2006-ban több mint 110, 2010-ben pedig csaknem 190 képviselő került ki a parlamentből, önszántukból nem indultak újra, vagy a választók akaratából nem jutottak be ismét az Országgyűlésbe. Ők a képviselők javadalmazásáról rendelkező törvény alapján az addigi átlagtiszteletdíjuk hathavi összegét kapták meg végkielégítésként, és az erre az időre folyósított díjazás időtartama is munkaviszonyban töltött időnek számított.

A 2010-es ciklus végére a képviselői tiszteletdíjak 500-700 ezer forintra emelkedtek, így a hathavi végkielégítések összege még a legalacsonyabb képviselői fizetéssel számolva is meghaladják a kétmillió forintos határt."

Ezek a mi válságérzékeny képviselőink. Tényleg ebben az országban csak politikusnak érdemes menni. Az ember befektetésként először is hosszú nyelvet növeszt, alaposan benyal az aktuálisan népszerű (mitől is?) pártnak, rááldoz a kampányára pár tízmillát, úgyis visszajön sokszorosan, oszt jónapot. Elvan mint a befőtt osztja az észt, ő a nagyember, a faluban megsüvegelik, a hentes előre köszön stb. Kell ennél jobb élet?
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 11:59
Előzmény: #30114  Törölt felhasználó
#30116
Pampa, elég beszédes, hogy nem válaszolsz...
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 11:41
Törölt hozzászólás
#30115
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 10:13
Előzmény: #30113  pampa
#30114
Pampa, válaszolj légyszi a vitalezáró kérdésemre.

"Arról lehet tudni, hogy egy politikus hazudik, hogy mozog a szája....
...
Fejezük már be ezt az értelemtlen vitát"

Oké. Én benne vagyok. Helyezzük új alapokra az itteni vitát. Lássuk csak, mennyire gondolod komolyan a fentit. Tehát: hazudott-e Orbán? Igen vagy nem? Írd le. És máris lezárhatjuk az "értelmetlen" vitát.

Várom a választ (szerintem még sokan itt).
pampa 2011. 04. 05. 09:59
#30113
Egyenlő pálya, egyenlő esélyek....

"Gyorshír: Bakácsot 50 ezer forintra büntették
Az ismert műsorvezető szalámit és egyéb élelmiszert lopott egy bevásárlóközpontból.

"A szabálysértési eljárást lezáró tárgyalás iránt hatalmas volt a sajtóérdeklődés, így a Pest Megyei Bíróság tárgyalótermébe csak az előzetesen regisztráltak mehettek be. Az újságíró- kritikus egy nyilvánosságra került belső kamerás felvétel szerint nemcsak szalámit, hanem más árucikkeket is ki akart vinni az áruházból, amit a jegyzőkönyv felvétele közben kabátjából az asztal alá dobált. A felvételt kiszivárogtató biztonsági őr ellen személyes adattal való visszaélés miatt indult vizsgálat.

Valószínűleg ő nem ússza meg ennyivel.
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 09:38
Törölt hozzászólás
#30112
Törölt felhasználó 2011. 04. 05. 09:25
Előzmény: #30110  pampa
#30111
Pampa, ne nézz már mindenkit hülyének. Nem válaszoltál.
pampa 2011. 04. 05. 08:43
Előzmény: #30107  pampa
#30110
"Az alkotmány tervezetével kapcsolatos kérdésekre az alkotmány elfogadásának módjáról beszélt Cohn-Bendit. "Azt egyszerűen viccesnek tartom. Egy ilyen fontos dokumentumot, nem lenne szabad március és április között átzavarni a parlamenten. Egy vadonatúj alkotmány szövegét alapos vitának kéne megelőznie, hosszas konzultációnak. Nem lehet az eljárást egyszerűen a többség akaratának érvényesítésére korlátozni" - mondta.

Azért arra befizetnék...., ha a kormány 3 évig tartana egyeztetéseket és szakmai vitákat róla, majd ezután a Parlament megszavazná akkor mi lenne a kifogás ellene?

Mert akkor is a parlamenti többség akarata érvényesülne.

Igaz az egyeztetésekre, kozultációkra, szakmai vitákra el lehetne költeni több MRD-ot amiből bőven jutna az "egyeztető személyeknek".
Csak nem ez fáj megint? Ismét egy pénzcsap amit elzárnak.....
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 20:05
Előzmény: #30104  Törölt felhasználó
#30109
Pampa, szomorúan látom, hogy nem akarod lezárni a szerinted is "értelmetlen vitát", mert nem válaszolsz az ezt lezáró kérdésre.
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 20:03
Előzmény: #30107  pampa
#30108
Valóban ezek is fontos problémák...
pampa 2011. 04. 04. 20:01
Előzmény: #30106  Törölt felhasználó
#30107
A helyszínre érkező járőrök meghallgatták a pedagógust, aki elmondta, hogy az iskola udvarán egyszer csak arra lett figyelmes, hogy az egyik gyerek lökdösi az iskolatársait és kiabál velük – írja a Napló online. Ezt követően odament a 12 éves diákhoz, majd az iskola épületébe hívta, hogy magatartása miatt kérdőre vonja. Erre a fiú ideges lett, megfogta a tanárnő nyakát és két kézzel elkezdte szorongatni, amelynek következtében 8 napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket szerzett. A Tapolcai Rendőrkapitányság az ügyben közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt a vizsgálatot lefolytatja, ám mivel a gyermekkorú személy nem büntethető, az illetékes Gyámhivatalnak adják át az ügyet, akiknek jogában áll a megfelelő védőintézkedések megtételére.
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 19:21
Előzmény: #30105  Törölt felhasználó
#30106
Az egész cikk:

link
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 19:17
#30105
"Járai Zsigmond az MTI-nek adott nyilatkozatában úgy fogalmazott: „számos szabálytalanság, visszaélések gyanúja, valamint összeférhetetlenség merült fel a Magyar Nemzeti Bank gazdálkodásával és egyes szerződéseivel kapcsolatban, állapította meg a jegybank felügyelő bizottsága a 2011. április 1-jei ülésén”. Az ülés után az MNB-nek megküldött, Járai Zsigmond által hitelesített, az fb-határozatokat tartalmazó jegyzőkönyvkivonat a nyilatkozatban foglalt megállapításokat nem tartalmazza – reagált erre az MNB."

Mocskos kis g..i ez a pacák. Orbán azzal küldte oda, hogy találjon valamit, amivel lemondásra lehet kényszeríteni Simort. Mivel az FB még semmit nem talált, képes hazugságot terjesztve elvégezni a feladatát. Okádnom kell tőle.

Pampa! Ez a pártod vazze. Mo felvirágoztatói. Most köptem egyet.
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 11:04
Előzmény: #30099  pampa
#30104
Pampa, válaszolj légyszi a vitalezáró kérdésemre.

Pampa:

"Arról lehet tudni, hogy egy politikus hazudik, hogy mozog a szája...."

Sokadjára: csakhogy én ezt komolyan így is gondolom. Nekem nem
esik nehezem re leírni: Gyurcsány hazudott. Igen. Meg Orbán is hazudott. Ez ilyen egyszerű. Nekem. Te viszont 5 évig írtad ide sok százszor, hogy Gyurcsány hazudott, de egyetlen EGYSZER SEM tetted meg ugyanezt a Fidesszel kapcsolatban.

"Fejezük már be ezt az értelemtlen vitát"

Oké. Én benn vagyok. Helyezzük új alapokra az itteni vitát. Lássuk csak, mennyire gondolod komolyan a fentit. Tehát: hazudott-e Orbán? Igen vagy nem? Írd le. És máris lezárhatjuk az "értelmetlen" vitát.

Várom a választ (szerintem még sokan itt).
exley 2011. 04. 04. 10:51
Előzmény: #30102  Törölt felhasználó
#30103
Millárdokat költenek a sajtóban felrevezető cikkekre.
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 10:46
Előzmény: #30099  pampa
#30102
Miért ne lenne?
exley 2011. 04. 04. 10:37
Előzmény: #30100  exley
#30101
10.27 ezért a cikkért vajon mennyit perkált le a matolcskay közpénzből.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek