Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider 2024. 06. 28. 08:32
Előzmény: #6537  signal2
#6540
Akkor meg lelet pont azért nem szavaztak rájuk, mert hazudtak, hogy ők intézték el. Én saját szememmel láttam a TV vita utolsó megszólalásában, hogy Donáth Anna elcsukló hangon, nagy pátosszal előadta, hogy Cseh és Ő intézték el, hogy ne adjon Orbánnak pénzt az EU és emiatt már-már sírva könyörgött, hogy szavazzanak rájuk az emberek. Úgy tűnik az embereket ez nem hatotta meg, a többség nem ostoba, nem kérnek a további áldozatos  munkájukból, nem szavaztak rájuk. Lehet őket siratni, gyászolni!
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 08:25
Előzmény: #6536  oldrider
#6539
Amúgy ahol lehetett ott mpre szavaztam,ahol nem ott vagy momentumra vagy valami függetlennek látszó izére.
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 08:22
Előzmény: #6536  oldrider
#6538
Ne keverd a dolgokat.
Azt állítottad,hogy a momentumosok intéztek el, hogy ne jöjön az eus pénz,én meg leirtam, hogy nem,erre te azt válaszolod, hogy a választok döntöttek.
signal2
signal2 2024. 06. 28. 08:10
Előzmény: #6531  oldrider
#6537
Nem ők intézték el. 2018-ban kezdeményezte a jogállamisági mechanizmus kidolgozását a Bizottság, amikor a momentum EP-képviselői még sehol sem voltak. A kisolgozásban aztán valóban részt vettek, de végül a 700 fős EP javasolta, és a Tanács fogadta el. Tényleg azt gondolod, hogy két magyar nő győzte meg a tagországok kormányait?
Másrészt maga a rendszer jogos és jó. Egy sima bankhitelnél is van egy sor folyósítási feltétel. Addig egy fillért sem kapsz, amíg azokat nem teljesíted maradéktalanul. Ehhez képest az EU csak egy részét tartja vissza a pénzeknek. 
És kizárólag a fideszen múlik, hogy mikor szabadítják fel őket. A dk be is nyújtott egy jogszabálycsomagot, csak az igen gombot kellett volna megnyomni.
oldrider 2024. 06. 28. 08:09
Előzmény: #6517  badsector1
#6536
Nem reklamálok sehol. A választók döntöttek: nem kérnek a Momentumból! Ez a demokrácia! Akinek nem tetszik annak is el kell fogadnia, hogy így döntött a többség!
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 08:09
Előzmény: #6532  signal2
#6535
A momentum az 5-8 százalékával ez az évszázad kivés lenne a fidesz leváltására.
Egyébként honnan veszed a momentum hatalmas szakmaiságát, azontúl, hogy âllandóan leírod
csendben 2024. 06. 28. 08:08
Előzmény: #6529  signal2
#6534
Borzasztóan túlgondolod M.P. feladatát.... Amire még Viktor se képes! :-)
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 08:05
Előzmény: #6529  signal2
#6533
MP az ellenkezőjet csinálná az oktatásban, az egészségügyben, az euró bevezetésben, az ügyészséggel, de szerinted maradjon orbán.
2026 után ha orbán marad, akkor már az euból való kilépés vagy kirugás fog következni, 
signal2
signal2 2024. 06. 28. 08:05
Előzmény: #6526  Peterbond
#6532
ÍÍgy. Nekem mindegy, hogy Momentum, vagy másik XY párt, ahol korrekt, szakmaiságot tisztelő  emberek dolgoznak, és tényleg dolgoznak. Azért írom a Momentumot, mert látom, hogy ott ez megvan, és van referencia is az EP-ből, önkorikból. 
oldrider 2024. 06. 28. 08:02
Előzmény: #6521  Peterbond
#6531
Azt intézték el, hogy ne jöjjönek a pénzek, erre büszkék is! Azt csak akarták, hogy az állam (a kormány) kikerülésével küldje az EU a pénzeket közvetlenül azoknak akik a programokra pályáznak, de ez nem történt meg. 
signal2
signal2 2024. 06. 28. 08:00
Előzmény: #6527  prmiklos
#6530
40 éves koromig harcoltam egy érettebb társadalomért. Tavaly telt be a pohár, amikor a matektagozatos gimiben 3 hónapig nem volt matektanár, a fiamék meg mobilon játszottak matekórán. Idén leléptünk. Most kintről osztom az észt.
signal2
signal2 2024. 06. 28. 07:57
Előzmény: #6524  prmiklos
#6529
Én viszont pont azt szeretném. Hogy a populistákat, autokratákat ne másik csapat populistára, autokratára cseréljük. Meg ne az döntsön már önkormányzati és EP-helyekről, hogy szól vissza a fidesznek, a dk-nak meg a sajtónak minél frappánsabban. Basszus, az önkoriban dolgozni kell, ráadásul nem egyszerű dolgokat kell átlátni, tudni, megérteni.Csak azért, mert már nagyon akar valaki kormányváltást, csak nem akarja kockáztatni a saját települése működését? Úgy látszik, de.
Törölt felhasználó 2024. 06. 28. 07:48
#6528
Meglátom Vásárhelyi nevét...
És persze momentum szavazó terjeszti a dk-s igét. 
prmiklos 2024. 06. 28. 00:32
Előzmény: #6526  Peterbond
#6527
Ennyi. Pedig van épp elég probléma és kihívás, amit csak a popularizmus elsöprésével lehet megoldani. Ami nálunk fejlettebb társadalmaknak többé vagy kevésbé sikerült. Mert áldozatok nélkül nem megy. Pl. lehet köpködni a filippino vendégmunkásokra, de valahogy a hangosan acsarkodóknak sincs kettőnél több gyerekük, de még kettő sem. Mindenki más a hibás, meg mentsen meg minket az állam…. Elbaszott egy társadalom lettünk, nehéz lesz ebből kimászni. De idővel sikerülni fog, ebben biztos vagyok. Csak hogy addigra mi marad itthon, az kérdéses. A fiatalok a harc helyett a menekülést választják, de megértem őket.
Peterbond 2024. 06. 28. 00:19
Előzmény: #6524  prmiklos
#6526
Sajnos valószinűleg ez lesz a probléma. És részben páran ezért nem értik signal csalódottságát is. Neki sem konkrétan az a baja hogy a momentum esett vissza. Hanem hogy az ésszerű politizálásra nincs igény. Láthatóan a valóságshow kell és erre a Fidesz már 14 éve rájött, Trump meg 8 éve. És úgy látszik VV Viktort csak VV Peti tudja legyőzni.
Peterbond 2024. 06. 28. 00:17
Előzmény: #6523  Peterbond
#6525
https://momentum.hu/wp-content/uploads/2024/04/momentum-ep-program-2024-web-1.pdf
.
A program linkje helyesen. Google-al kikereshető ha valaki tudni akarta mondjuk. de az sokkal fáradtságosabb int elfogadni a mindenhonnan ömlő Propagandát és a számunkra kényelmesebb hazugságot.
prmiklos 2024. 06. 28. 00:11
Előzmény: #6521  Peterbond
#6524
A Momentum felbukkanásukkor nagy reménység volt, de mégsem mentek semmire. Akkoriban próbáltuk hozzájuk közelebb álló emberrel kideríteni az okot, de inkább feladtuk. Bennük sem volt elég erős a tűz… visszafogott és ész érvek mentén történő politizálással ebben az országban felemelkedni… hiú ábránd.
Peterbond 2024. 06. 28. 00:09
Előzmény: #6521  Peterbond
#6523
https://momentum.hu/donath-anna-kozvetlen-eu-s-forrasokat-a-magyar-onkormanyzatoknak-es-civileknek/
.
Nov 30 2022. Csak hogy ne mond hogy csak a kampány hajrájára találták ki.
.
A 2024-es program:
.
chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://momentum.hu/wp-content/uploads/2024/04/momentum-ep-program-2024-web-1.pdf
Segítek 9. oldal mert tényleg elég hosszú a program.
.
De ha még ezek sem elég Donáth Anna ha jól emlékszem mind az M1 mind a Partizán vitában is elmondta hogy a céljuk a támogatások közvetlen megítélése és hogy ezt harcolták ki.
prmiklos 2024. 06. 28. 00:06
Előzmény: #6507  signal2
#6522
Mert az “óellenzék”  az elmúlt években töketlen volt, nagyon magas labdákat sem ütött le jól. Jött a nagyhangú MP, állta az ütéseket, jól szólt vissza. Valakibe kell kapaszkodni, ha meg akar szabadulni az ember a mostani rezsimtől. De persze sok válasz van. Kinek miért. Kinézet, határozottság, stb. És vannak, akik csak a lehetőségbe kapaszkodnak, hogy talán ő borít, aztán majd csak lesz valahogy. Csak ne az legyen, ami most. Jelenleg ki lenne esélyesebb alternatíva? Egy kis szerencsével jó és tehetséges emberek állnak mögé/mellé, a fejére is nőnek, és nem lesz több, mint ugródeszka. 
Peterbond 2024. 06. 28. 00:06
Előzmény: #6516  oldrider
#6521
Na akkor hogy tisztában lássunk. A momentumos csajok éppen PONT AZT csinálták amit reklamálsz. azaz közvetlen jutatást az állam kikerülésével. És ők EZT reklámozták. A fidesz meg azt hogy hazaárulók. Neked láthatóan csak a fideszes mantra maradt. A Cseh Katalin nyomdájával kapcsolatosan is csak a Fidesz kamu maradt meg. Na de mindegy is csak gondoltam bemutatom hogy olyasmiért itéled el a momentumot amit nem tett és azt hiányolod tőlük amit meg tett. És ezek után mondod hogy a választók reálisan döntöttek :).

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek