Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 11. 20. 23:43
Törölt hozzászólás
#14300
ujonc7 2023. 11. 20. 23:11
Előzmény: #14297  Senda
#14299
Megtaláltam, 10 millió.
kissat 2023. 11. 20. 22:37
Előzmény: #14291  zajec
#14298
A "relativizál" szót 1994 óta tanítom, jól működik, láttat.
Megint felmented a politikust, hisz ő csak kiszolgál. Sztálin, Hitler, Mao, stb. Mert a nép ezt szereti? Hol csúsztatok szerinted? Mert szerintem Te csúsztatsz, mikor leveszed a válláról a felelősséget.
Az infláció lefele tart,  így kevésbé szemléletesek a különbségek, amiket tovább csökkent (torzít) a giga magyar kamat. 
Minden ország egyedi, írod. És mi? Egyedibbek vagyunk a többinél? Csak nálunk vannak kapzsi kufárok? Tízéves korom óta nem hallottam, csak az evangélumban. Kissé felülstilizálod szvsz. A Coop beletartozik? 
Nekünk is vannak remek zöldbáróink, külföldön dolgozó százezreink, Ausztriába ingázó százezrünk, köztük egy tesis kolléga tavaly óta.) Akkor?
Azt nem gondoltam, hogy a rendszerváltással kell összehasonlítanunk a mostani időszakot, és ki kell kötnöm, hogy azóta rekorder infla. Valóban nem tettem meg, Nálad a pont. (Fiatal lehetsz.)
Senda 2023. 11. 20. 22:25
Előzmény: #14295  ujonc7
#14297
Miért kellene igazolni, örülnek ha vásárol az nem az a lényeg, hogy miből hanem hogy vegyél!
kissat 2023. 11. 20. 22:16
Előzmény: #14292  zajec
#14296
Amiről beszélsz, az nem hiba, hanem tudatos társadalompolitika.
ujonc7 2023. 11. 20. 22:14
#14295
Hány forint befizetésétől kell igazolni a pénz eredetét ?  mi a módja ? Kártyával történne a befizetés.
skylaner88 2023. 11. 20. 20:35
Előzmény: #14111  skylaner88
#14294
A 46. héten 39,7mrd PMÁP fogyott.
Ezzel az első 200mrd-os rábocsátási keret elfogyott.
A 100mrd-os keretből még 91,3mrd van.
zajec
zajec 2023. 11. 20. 20:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#14293
Örülök ha tetszett. Egy pénzügyi klasszikus. 
zajec
zajec 2023. 11. 20. 20:07
Előzmény: #14291  zajec
#14292
Igen. A fidesz elkövetett több hibát is a sok pozitívum mellett. Szerintem minimum 3at.
1. fűtötte a gazdaságot amikor az épp magától is ment (azért ne feledjük a banki lobbit, amikor mnb kedvezményes hitele vitte le a vállalkozói hitelkamatokat 0,5-3%ra!!!, mert maguktól nem mentek 8-12%alá)
2, rá kellett volna kényszeríteni/nevelni a parasztokat a piacgazdaságra, mert ugat, szabadság meg azt csinál amit akar, de ha gondja van szalad a zorbán házához mencse meg. Akkor kell nyakon b...i. 
3. amikor jól megy a szekér akkor kell takarékoskodni és olyan beruházásokat indítani amiknek jelentős hozadéka van. Gabona és gyümölcstárolók, támogatni a magas feldolgozottságú mezg. termékek exportját. Nem szaros vaslemezt exportálni hanem speciálisakat mint a svédek finnek. Nem indiaiakkal kínaiakkal kell versenyeznünk.   Kidolgozni (ellenzéket bevonva)  MO. hosszútávú gazdasági irányát és ebben fejlődni..ezt aláíratni ellenzékkel, ha nem írja alá vesztett. És bárki van hatalmon ezt követi. Időnként újratervezés, de az irány közel azonos.  
Mindenkinek minden országnak vannak adottságai képességei, ezek adják a lehetőségeidet is. 
Felsorolod, aláhúzod és hajrá. 
Nem annyira off mert összefügg az állampapírokkal. 
zajec
zajec 2023. 11. 20. 19:54
Előzmény: #14286  kissat
#14291
akkor nézzük:
látom valahol olvastad és megtetszett a relatívizmus szó. Én súlyozásról írtam. Az én életemben minek mekkora súlya van. 
A közélet te magad vagy meg a másik meg a harmadik. Olyanok a politikusok amilyen az igényetek. 
Egy osztrák ember élete közel sem ilyen átpolitizált mint nálunk. 
Infláció. nézzük mennyiről tehet a kormány. ez az augusztus de bármekkora részt nézhetünk.
  • Magyarország. 14,2.
  • Csehország. 10,1.
  • Szlovákia. 9,6.
  • Lengyelország. 9,5.
  • Románia. 9,3.
  • Horvátország. 8,4.
  • Bulgária. 7,5.
    Logikailag:  olyan országokat kell nézni ahol saját valuta van és a fejlettség is hasonló. És elvileg 
    ez a 9-10% közötti infla ami a felettit rá lehet olvasni a kormányra..de aztán van pár kiegészítő tétel: 
    eus pénzek hiánya, a tranzit sápok rárakódása a nyersanyagárakra és itt vannak a nyakunkon a kufárok akik emeltek mert lehet. Ezt nem csak mondják pogácsa cége is elvégzett ezzel kapcsolatos felméréseket. 
    Marad Mo. Csehország, Románia, Horvátok gyakorlatilag eurra vannak ráállva az idegenforgalom miatt. Ráadásul még egy szűrőt kell használnunk ez a saját olaj, románoknak vannak saját kitermelésük, bolgárok azok bolgár, horvát, ukrán sáp nélkül kaphatják a nyersanyagot. Rövid úton kapják az orosz olajat. Csehek lengyelek a németek oldalában vannak, rengetegen dolgoznak nyugaton. ha bárminek elszáll az ára már veszik is külföldön. 
    Bolgárok (bolgárkertészek) félelmetes mennyiségű élelmiszert termelnek ott a piac nem engedi elszállni az árakat. stb stb.. ebből látszik minden ország speciális. 
    Azért azt remélem nem mondhatod, hogy MO. nincs politikai és gazdasági nyomás alatt. 
    Amúgy ha már rekordnak nevezed az inflát akkor nézegesd. És nézz utána kik voltak akkor a pénzügyminiszterek vagy MNB górék. Láthatod zek a senkiháziak a mostani nagy szakértők. 
    inflaciostst230116.jpg (900×580) (hrportal.hu)
hallo
hallo 2023. 11. 20. 18:40
Előzmény: #14288  kukor-ica
#14290
szroller 2023. 11. 20. 18:35
Előzmény: #14236  combo
#14289
mik a tapasztalatok, milyen papírból lehet mekkora mennyiséget elcsípni a K&H-ban?
kukor-ica 2023. 11. 20. 16:14
#14288
Múlt héten 103 Mrd-ért vettek honfitársaink PMÁP-ot, napokon belüli zárásra számítok, az ilyenkor várható rohammal úgyis lesz a legvégén még egy utolsó rábocsátás, hogy mindenki ki legyen elégítve.
kissat 2023. 11. 19. 23:11
Előzmény: #14284  zajec
#14287
Azt hogy érted, hogy az USA nem adta át technológiai tudását? Akkor hát valóban sikerült a "nagy ugrás" Kínában, és a népi kohóktól emberöltő alatt maguktól sikerült eljutni a mágnesvasútig meg Huaweiig?
A konfucianizmus diadala.
kissat 2023. 11. 19. 23:08
Előzmény: #14283  zajec
#14286
"Mészi a gaz és lopós orbán pénzét fialtatja, túláraznak, lop...Én tényeket nézek." Ez örvendetes. Kíváncsian várom, mikor fogod meglátni azokat.
Szerintem a fórumon mindenki tud vérforraló történeteket a médiában hallottakon kívül is. Az amoralitást pedig nehéz a dolgok helyén kezelésének nevezni. Megint nyomatod a relativizmust, de ez nem válasz. A lerohasztott közintézményekre. A fullasztó nepotizmusra. A rendszerré tett korrupciókra, kivételes törvénykezésre. Az EU bajnok inflációra. Az ezerszámra született és születő eltérített intézkedésre. A bolhacirkusszá vált, tűrhetetlen közéletre. A vérlázító külpolitikai kalandorságra, hogy finoman mondjam. A hozzáállásod csak látszólag semleges, mert a fennálló, öncélúan etatista, hordában rabló, * rendszert erősíti. Ahogy a látens tanácsod is: mindenki hajítsa el erkölcsi iránytűjét. Az egyik osztályomban holnap kezdem Berzsenyit: "minden ország támasza, talpköve / A tiszta erkölcs", a másikban folytatom József Attilát: "Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis! / Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis." Nem gondolom véletlennek, hogy a fenti két szöveg az utóbbi időben kikerült a tananyagból.
amphibian 2023. 11. 19. 22:51
Törölt hozzászólás
#14285
zajec
zajec 2023. 11. 19. 22:20
Előzmény: #14283  zajec
#14284
Ahelyett, hogy boldogan kereskedhetne a világ egymással, mindenki azt adná amit jól tud és mindenki azt venné amire szüksége van. Megosztanák a tudást a magas technológiák lehetövé tennék a világ  fenntartható mükodését a környezetszennyezés szinten tartását fokozatos csökkentését.  De nem. usa védi a hegemóniáját kerül amibe kerül a világ más országainak. 
Az is igaz ha jólét van szaporodnak az emberek és nem ismertek a titkos klimaváltozási adatok, milyenek lesznek a különbözö földrészek élhetöségei 5-20éven belül. 
zajec
zajec 2023. 11. 19. 22:10
Előzmény: #14273  EMAP
#14283
neked van egy alapvtésed azzal nézel mindent. Mészi a gaz és lopós orbán pénzét fialtatja, túláraznak, lop lop lop.  ezt kapod naponta a liberálbolsevikoktól. 
Én tényeket nézek. És a helyén kezelem a dolgokat. 
Csak egy példa. A nagy pénzek nagyobb része az eus beruházás. Szerinted milyen árgus szemekkel vizsgálják ezeket? Föleg emellett a széplelkű ellenzéki katyasz mellett. De gondolom neked nincs gondod a karácsony féle növekvö számjegyes gyűjtött pénzröl.. az EUs képviselök böröndökben huzigált euro millióikkal. Arról, hogy az eu vezetöje  nyiltan megfenyegeti a választókat, legyen eszük kire szavaznak mert megjárják...stb stb.. 
Persze rogánok meg a hasonló macskajancsik a melegvizre valót sem keresnék meg önállóan.. mint az alözök bajnaik.. gyurcsányok.. és az utánok következök sem..   
Rogán korábban elmondta ö egy egyszerű paraszt gyerek ( ez nem földrajzi vagy földmüves kérdés).. kb ez a kaliber is marad bármennyi lesz a zseton.. ugyanez a mészáros is..  a baloldali suttyók is ugyanez.. de ott van a nagy ö is.. a körömlakkos ember.. a suttyók megbolondulnak ha pénzül lesz. Nagyobb kalibernek születni kell vagy egy másod 3. generációs gazdagnak kell lenni. 
Mivel nincs ráhatásom ezekre a dolgokat csak képben vagyok és csinálom a saját dolgom. Elborzaszt mennyire mocskos lett a világ, háborúk (még lesz 2-3db), kettős mérce, hazugság mindenfele. 
Ahelyett, hogy most rendbe lehetett volna tenni a világot, beruházásokat inditani az elmaradott térségekben és tenni a környezetért, megszüntetni az óceánok szemétszigeteit.
De nincs jelentösége. Én azt teszem amit másoktól elvárok. ahogy a parasztbácsi mondja. ha mindenki azt teszi amit köll akkor minden úgy lesz ahogy köll. 
forster0123 2023. 11. 19. 08:43
Előzmény: #14279  EMAP
#14282
Én nem mentem sehová, kb 10 perc alatt megnyitottam, pedig nem vagyok Z generációs.
Csak ügyfélkapu kell hozzá, meg egy aláírás mintát kellett beszkennelni és postán jött a szerződés.
forster0123 2023. 11. 19. 08:41
Előzmény: #14276  fhbl
#14281
Még annál is jobban kell nekik a pénzünk.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek