Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 11. 17. 16:13
Előzmény: #14259  slash
#14260

Hát ha jobban elmondja mint a papir leírása akkor tud valamit.
Fordulónapja, kamat mértéke.
De ízlés dolga, vettem. 
slash 2023. 11. 17. 16:06
Előzmény: #14256  N0MAD
#14259
Tudom dedó.. olyan kedvesek ott a hattyú utcába. Szépen elmagyarázta a srác mikor lesz kamat és mennyi. Nem szeretek milliókat tologatni a saját felelősségemre. Most kész. Innentől leszarom. Van webkincstáram egy hónapban egyszer belépek, csá. 
rocky-
rocky- 2023. 11. 17. 16:05
Előzmény: #14223  Senda
#14258
Jövőre... de az idei infla kb 18% körül lesz.... na ezért fognak januárban emelni :)
slash 2023. 11. 17. 16:03
Előzmény: #14252  N0MAD
#14257
"Ahogy slash is írja, visszavonulni valahova amire vágyik, hegy, tenger, kinek mi és lenni. A tárgyak meg csak használati tárgyak nem szintjelzők. De persze akinek a nagyyacht kell, az teperjen érte, az se hülyeség. "
Ahogy mondod.. a visszavonulás megvan. Idén nyáron viszont ráizgultam a hajókra.. aztán osztottam szoroztam és ez kb olyan mint az autózás illetve a kisállattartás: 10% öröm-90% szopás.. :-) gondolom   én. Gombosedina műsorában a srác: "Az a jó amikor a barátodnak van hajója" .. úgyhogy elengedtem..nem kell több vagyontárgy . Mindennel csak a baj van. Kamat kell.  Semmi más. 
N0MAD 2023. 11. 17. 16:02
Előzmény: #14255  slash
#14256
De már kérdezték, minden bántás nélkül, miez a zarándoklat a hivatalba?
Mobilkincstár, webkincstár a kevés működő online dolgok egyike. 
slash 2023. 11. 17. 15:57
Előzmény: #14249  FR73
#14255
vicceltem. 
EMAP 2023. 11. 17. 15:27
Előzmény: #14251  zajec
#14254

Na, már megint a kategóriák :) Mészáros Lőrincet hova tennéd? :) Őt mi repítette a milliárdosok klubjába?
A kiváló üzleti érzéke és tervezőképessége, igaz? :) Vagy esetleg a megfelelő gnú csordához csapódott? :)  Bár minek is kérdezem, ugye ő maga elmondta:  a jóisten, a szerencse és Orbán Viktor repítette oda :)
kkv14 2023. 11. 17. 15:08
Előzmény: #14251  zajec
#14253
 "200 fölé nem lát, szerencséje meg öröksége vitte 100millió fölé" - hát ez nagy leegyszerűsítés, nagyon nem így van!  
Jellemző ez a szerencsére hivatkozás. Nem szerencsén és véletlenen múlnak a dolgok, bár részben az is kell hozzá.
Pedig éppen a  viszonylag közeli rendszerváltozás adott lehetőséget azoknak az embereknek, akik azelőtt jó részt elhagyták az országot a kilátástalanság miatt.(szürke szocializmus)
Nagyon sokan vagyunk, akik mai szemmel szegénységből  a semmiből jutottunk előre, NER és tolvajlás nélkül.
200 feletti vagyon,  ma már  nem kiugró... 
N0MAD 2023. 11. 17. 14:41
Előzmény: #14251  zajec
#14252
Ha jól értem amit mondani akarsz egyetértek. 
Igen, csoportfaj vagyunk, nem magányos farkasok, megyünk a többiekkel. 
Gazdagság relatív dolog, azt hiszem dickens írta (mondatja egy hitelezőktől űzött szereplővel) hogy 50font éves bevétel és egy schillinggel kevesebb költés a siker és előrehaladás receptje, egyel több pedig az adósok börtönéjé és a koldusboté. 
Azt gondolni viszont hogy az xy ora, auto, ház tesz boldoggá és az kell legyen a szintmérő sekélyes. Szerintem. De ha vágysz rá érd el persze. 
Egyre jobban értékelem az idôr és a lehetőségeket egyre kevésbé a mértéket. 
Ahogy slash is írja, visszavonulni valahova amire vágyik, hegy, tenger, kinek mi és lenni. A tárgyak meg csak használati tárgyak nem szintjelzők. De persze akinek a nagyyacht kell, az teperjen érte, az se hülyeség. 
zajec
zajec 2023. 11. 17. 14:02
Előzmény: #14243  N0MAD
#14251
Igen, mert az emberek többsége gnú, ők a középszer. 
A sport az más, ott van a verseny és van az amatőr. A versenysport az nem egészséges. 
Az emberek életének a tagolása is kb olyan mint az autóké.
alacsony, alsó-közép, közép, felső közép, prémium.. 
Én szoktam összegre is kategorizálni.
Ez nem gazdag vagy nem gazdag hanem jövedelemtermelő képesség.
1milliós, 10milliós, 100milliós, 1000milliós 1000+-os.
Az emberek többsége a 200millió fölé nem lát nincs is hozzá képessége és egyrészt a szerencséje meg az öröksége vitte  a 100millió fölé. 
Hozzáteszem ez nem gond, a a középkategóriás gnú életforma megfelelő és kielégítő lehet. Látszólagos szabad élet, gyerekek tanulnak megfelelő autó, nyaralás, szép temetés. 
ehe
ehe 2023. 11. 17. 13:56
Előzmény: #14249  FR73
#14250
Hát aki olyan boomer, hogy nincs webkincstárja, az nem is értem miért papáz le bárkit :D
FR73 2023. 11. 17. 13:34
Előzmény: #14248  slash
#14249
Nincs mit, gratulálok, bár papa még nem vagyok szerintem.
slash 2023. 11. 17. 13:11
Előzmény: #14244  FR73
#14248
Na, Fire Papa, ma délelött voltam a hattyú utcában Bónusz felbontva  meg  amit tudtam bepakoltam 2033/I-be.  Nem volt tömeg de voltak, mindenki egyet akart ahogy hallottam a másik ablakból. jan 20án van kamatforduló. Remélem nem cseszek rá. Köszönöm a segítséget.  
N0MAD 2023. 11. 16. 22:21
Előzmény: #14244  FR73
#14246
Komolyabban reagálva meg ja, vacak 3% ezt tudja. 
Ha meg a hónod alá us segített pl az ingatlanpiac, vagy valami…. Hát ez ilyen. 
Aztán sokan most zsezsegnek hogy venni kell hitelre is mert majd innen tripláz megint!
Hát, egy bezuhanás az nem ilyen. Egy többszörözés után meg pláne. Odébb lesz az ha lesz. 
N0MAD 2023. 11. 16. 22:16
Előzmény: #14244  FR73
#14245
A lényeg a minél hamarabbi kezdés. Optimális esetben 10+ generációval elötted, de valóban, késöbb is lehet. :)
Amúgy meg az ember fiatalon hajlamos is több időt szánni a pénzkeresetre, mert ideje van pénze nincs. Aztán úgyhiszem egyre inkább megfordul, én már afelé gondolkozom hogy szabadidőt kellene venni magamnak :D
Pedig még szeretem is amit csinálok, volt benne munka hogy itt legyek. Csakhát. 
FR73 2023. 11. 16. 22:08
Előzmény: #14242  N0MAD
#14244
42 évesen erejed teljében félreteszel 1 egységet, reál éves 3% hozammal kamatos kamattal 65 éves korodra megduplázod.
Ha figyelsz a költségekre és adókra, meg is marad neked.
Ha 32 évesen kezded, akkor 55 évesen meglesz.
Erejed teljében tudsz sokat keresni munkával is, van miből félretenni. Az SP500 4% reálkamatot hoz történelmileg, legyen pechem, hogy csak 3% sikerül, kit érdekel?
N0MAD 2023. 11. 16. 21:55
Előzmény: #14240  zajec
#14243
Ha nincs kifejezett célod akkor is lesz eredmény. Csinálni kell, valami lesz belőle.  Elkezdesz hegedülni tanulni nem tudod leszel e világsztár. De fogsz tudni játszani, aztán a csúcson kevés a hely….
Olimpiai bajnok úszó se sok lesz, hiába vagy csak pár másodperccel lassabb és jobb az emberek 99%nál… de jól fogsz tudni úszni :D 
Igyekszel, alkalmazkodsz, keresel, megtakarítasz: tovább jutsz mintha nem. Úgyis csak magadhoz mérheted magad, ki máshoz?
Ahogy carlin mondta — A legtöbb ember pont elég keményen dolgozik ahhoz, hogy ne rúgják ki őket, és ezért pont elég fizetést kapnak ahhoz, hogy ne mondjanak fel.Náluk előrébb leszel. 
(Ha már carlin: Gondolj arra, hogy milyen buta az átlagember, és rádöbbensz, hogy az emberek fele még annál is hülyébb ) zseni volt az öreg. 
N0MAD 2023. 11. 16. 21:39
Előzmény: #14233  FR73
#14242
“És valaki oda is beírta, hogy nem fair, hogy a buta buy and hold ETF vagy kötvénnyel olyan sok pénzt lehet keresni.”
Azt se tudom mennyi problémám van ezzel. Először is ki mondta hogy az élet fair? Az egyik bénán születik a másik vakon, a harmadik meg milliárdosnak. Ha munkaképes vagy már örülj. Van értelme a masik (tisztességes) pénzkeresetét kritizálni? Lehet tanulni belőle, meg lehet mást is csinálni. De nem fairezni egy nyitott lehetőséget?!?És ha már fair: a tőkében van egy élet munkája, megtakarítása, illetve némi örökség révén több életé. Ennek elbukása lenne a “fair”? Az értékőrzés illetve kis hozam lenne az “unfair”? Pláne a huszadik század pár kifosztása, kisemmizése után?Ha valaki ügyesebben manageli a sajátját, vagy szerencsésebben, gratulálok. Mit frusztrálna ez engem? Duplázza meg évente, meg is hívom egy sörre. Elismerem hogy nem vagyok tőzsdeguru és látnok, többször olvastam cikkekben olyan összefüggéseket amire én sose gondoltam volna. Csak épp a tévedés lehetősége mellett megkockáztatom hogy ennek belátásával a daytraderek nem kis részénél előrébb vagyok. Persze, biztos izgi fogadni a fej vagy írás dobálásra is, de ha a vagyonkám jelentős részével teszem remélem páran rámszólnak majd. És ezzel nem a tőzsdézők tudását szólnám le hanem a sajátomat. Elég sokat olvastam pokerről, ott is valószinűségeket játszol meg és várható hasznot számolsz. Csak ott is az a bajom hogy ha annyit kockáztatsz amennyivel tuti túléled a rossz szériát abból nem gazdagszol meg, ha többet akkor meg a legnagyobb tudással is bukhatsz. Úgyhogy ja, befektetés legyen minden csak ne izgi. Cserébe nem is dupláz évente. A többi a kamatos kamat csodája. Már csak sokáig kell élni hogy működjön :D
N0MAD 2023. 11. 16. 21:10
Előzmény: #14239  zajec
#14241
Viszonylag logikus, amit edzésben tartasz az (viszonylag) jó állapotban lesz. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek