Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2023. 07. 10. 22:02
Előzmény: #9038  ehe
#9040
Igen értékzavar mint ahogy nálad is. 
A kenyér alap élelmiszer, sok cég egyböl duplájára emelte az árát, de sok ár csak azért emelkedett mert most lehet emelni. 
Nekem is sok kollégám süt, kiflit kenyeret túrósokat, vannak akik kovászt etetnek. Ez a covid idején alakult amikor hirtelen rengeteg ideje lett az embereknek mert több ágazat a földbe állt. Ráadásul ha veszel kenyeret és elolvasod az összetevöket hasra esel mennyi szar van benne, akkor már a friss és finom saját. Én nem sütök mert nincs türelmem és nem fogok kovászokat életben tartani de ki tudja mit hoz a jövö. 
Van az életed fonala, nem tudod hol a vége, ha 40-50vagy akkor kezdesz egyenleget vonni, ha megteheted akkor kezded igazán élni az életed. Többet akarsz lenni a családdal odafigyelsz a táplálkozásra, kezdesz minöségi életet élni esetleg utazol. Több az idöd ezért kezded optimalizálni az életed, benne a költéseidet is. Ha elmész egy kirakodó vásárba és ott a korsó sör 3000Ft akkor eldöntöd megveszed vagy sem, mindenkinek a zsebében van ennyi pénz, még is úgy érzed át vagy b..a. vagy át akar nyomni a kufár lelkű csapos. Egy sarokkal arrébb 650ért beülsz. Ez nem anyagi kérdés. És igen én is látom a boltokon piacokon amikor át akarnak nyomni. Utána megy a sirás 20%ot visszaesik a forgalom, meg kellene nézni a vásárlók számát, most nem az van belerak 5- zsömlét a zacskóba vagy telerakja a zacskót gyümölccsel..hanem vesz annyit amennyit kell. A 20% az pont annyi amennyit eddig kidobáltak. 
Zoldnovegyzet 2023. 07. 10. 21:41
Előzmény: #9038  ehe
#9039
Nem pontosan értem, ha valaki gazdag az ne vegyen csirkemellet mert árstoppos? Nem vehet lisztet mert árstoppos? Ne használjon áramot mert árstoppos? Nevetséges. Meg nem spórolhat ha akar, mert egyesek úgy vélik hogy akinek sok a pénze az csak szórja el, mert akkor fasza gyerek. 
ehe
ehe 2023. 07. 10. 21:34
Előzmény: #9037  Nudli
#9038
Aki az árstopos lisztből, cukorból és áramból süti a kenyerét csak további inflációt gerjeszt.
Erre tényleg nem kéne magát vernie senkinek, és panaszkodni, hogy a genya spar mien drága.
És mellesleg a "jó magyar" coopba, cba-ba meg nem jár, mer' hát az is milyen lehúzós.
Totál értékzavar van.
Nudli
Nudli 2023. 07. 10. 21:29
#9037
Sporolasrol. Irtak itt paran ezzel kapccsolatban. Az a menocsavo aki bemegy boltba oszt megveszi ami kell. Kicsit gondolkodni kellene. Ha van valakinek mondjuk havi 500k költségvetése ha sporol 10-20%ot az mar erezheto plusz. Ha sok energiat nem kell bele raknod csak jokor venned akkor miert ne?
Masik. Ha valakinek van osztrak nemet svajci rokona ott lathatja 10X nagyobb pénzből gazdalkodva is spurok. Ott tenyleg sok ido energia elmegy a sporolasra.
Nudli
Nudli 2023. 07. 10. 21:20
#9036
Sok a kis kaliberű irigy ember. Itt is hemzsegnek. Ok a luzerek. Luzerek mert vesztettek. Akkor vesztettek amikor valami ellen dolgoznak energiat pazarolnak valki elleneben ugy, hogy abbol hasznuk nincs. Igen, egyszerubb irigykedni mint kitalalni osszerakni es megvalósítani dolgokat.pedig ez a nagy siker es elegtetel a sok senkihazi karogoval szemben. 
Ha valakinek van egy véleménye allampapirral kapcsolatban monja el. Miert igen miert nem. Ha csak annyi van mert a zorban lop akkor nem csak luzer hanem szánalmas is ő az intelligens mosópor vasarloja. 
F-J-06 2023. 07. 10. 19:42
#9035
Más is úgy látja, hogy továbbra sem lehet a jövőbeli esedékességfizetésekről előre úgy rendelkezni, hogy banki utalással automatikusan kiutalja? Szóval ezt ezek szerint nem sikerült "megjavítani" a hétvégén? 
Clint
Clint 2023. 07. 10. 18:50
Előzmény: #9033  balentum
#9034
Sok sikert!
balentum
balentum 2023. 07. 10. 18:20
Előzmény: #9032  Clint
#9033
Rendben, ertettem. Sok sikert nekunk.
Clint
Clint 2023. 07. 10. 17:54
Előzmény: #9018  balentum
#9032
Pedig befektetés ez is. 
Úgy ahogy előtte másba, most kotvényekbe is józan, racionális mérlegelés után fektettek.
Bármikor ezen mérlegelés alapján érzelemmentesen el is fogom adni őket.
Ráadásul itt se mindegy h mikor mibe fektet az ember: buboros, pmáp stb 
De kár a sok szóért, mindenki azt csinál amit akar.
Hathor
Hathor 2023. 07. 10. 17:33
Előzmény: #9028  balentum
#9031
Szokasos. Semmi mas, csak a badarsag.
Törölt felhasználó 2023. 07. 10. 17:25
Előzmény: #9029  filus
#9030
Miért az EKG -t az tudják ? 
Đ
filus 2023. 07. 10. 17:17
Előzmény: #9028  balentum
#9029
Sokan azt se tudják mi az a KEG.  Én szándékosan nem hoztam fel a múltat. 
balentum
balentum 2023. 07. 10. 17:08
Előzmény: #9027  Hathor
#9028
Jól látod. Nem az állampapírral van a baj, mert azt megveszi az ember oszt jó napot. egy év múlva felveszi a kamatot nem szükséges naponta emlegetni, hogy felírták a 365-öd részét.
Veled van a baj, ahogyan előadod magad a KEG-es múltaddal, mert azt nem felejtik el neked.
Akárhány topikot csinálsz mindig veled lesz a baj vedd már észre.
Ha eddig nem volt tiltás akkor itt az alkalom moderálj, mert ezt te baromira élvezed, ilyen vagy.
Leszállhatnál a magas svapodról.:))
Hathor
Hathor 2023. 07. 10. 16:50
Előzmény: #9023  filus
#9027
Nèzd.
Èn vagyok a topik gazda, eleg sokat irtam, irok ide. Nem ilyen par napra beugro huszadik nicku ember vagyok.
2008ota ez a nickem.
Allampapiros kollegakat megvedve irom, nem olyan rossz a helyzet,mint azt irjak nekunk Magyar allampapirosoknak.
Arrol volt szo, minden ellene orjongo embet torlunk.
Tudtommal senki nem lett kitiltva a topikbol, pedig regota nyomjak az ellen ksmpanyt itt. Lassan mar nem marad allampapiros, mert ha esze van, lelep innen, olyan fostengert araszt az allampapirellenes csapat itt.
Ennek a fele azert van itt, engem fricskazzon. Megengedtem magamnak elmondani ezekre, nem kell lesajnalni bennunket, es hagyhatok minket itt megbeszelni dolgainkat. Van fosrint, kuszasz, orban takarodj, pfujj fidesz, 01G, allamcsod, es mas allampapir topik, amit tele lehet sirni banattal.
Nem megy a mashol iras, tojjatok tele a topikot a sok badarsaggal, kotekedessel, pfujj allampapirral. Valaki legalabb meghallgatja.
Udv
Motoroska 2023. 07. 10. 16:45
Előzmény: #9025  Törölt felhasználó
#9026
Köszi a választ
Újraindítottam a telót, már nálam is megy
Törölt felhasználó 2023. 07. 10. 16:41
Előzmény: #9022  Motoroska
#9025
Szia,
Reggel óta megy, stabilan.
Törölt felhasználó 2023. 07. 10. 16:40
Előzmény: #9021  Hathor
#9024
Teljesen jó a pmáp, főleg a régi.
Napra ma már ne menj:)
filus 2023. 07. 10. 16:40
Előzmény: #9020  Hathor
#9023
A kérdés nem ez volt. És csak azért tettem fel mert nem emlékszel ki hozta szóba az "életvitelt". Most meg az a bajod ha erről vita megy. Elmebaj.
Motoroska 2023. 07. 10. 16:39
#9022
Sziasztok
Nem olvastam végig a mait, lehet volt már kérdés
Nektek működik a MÁK mobikincstár ?
Hathor
Hathor 2023. 07. 10. 16:32
Előzmény: #9020  Hathor
#9021
Ja, es ezt is csak azert, mert azt olvasom minden nap, milyen rossz az allampapirosoknak. Jol kivannak nevetve. Jonnek inflacioval.. nem latjak mindjart elozo kamat sz inflaciot, es ez meg 3Evig igy lesz, csak a sok blodseget omtjak tovabb egy inflacio koveto termekre. Mai nalig nem ertik miert ksp ma kevvesebbet az ember, mint a mult inflacioja.
Szerintem egyenesen meglincsrlnek minket, ha atfordul a ket mutato, es a nep penzet ellopjuk, mert inflacio csak 10%lesz, mi meg 18%ot kapunk, es mi leszunk a legnagyobb genyok ezert. Mint most en vagyok a fo satan, hogy arstopos lisztet merek venni 
Besz@ras mar tenyleg.
Elmebetegseg ami itt megy

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek