Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
forster0123 2023. 06. 06. 09:56
Előzmény: #7037  Hathor
#7040
Háromszorosára emelkedett fizukból?? Bocsika, de te melyik országról beszélsz?:))
Erre majd térjünk vissza jövő tavasszal, hogy ténylegesen hányan veszik ki a kamatot és hányan hagyják újra a Mák-nál, jó?
Bence 2023. 06. 06. 09:54
Előzmény: #7038  drkarsai
#7039
A torok megint kezd kapaszkodni felfele.Erdogan nyert, ezt vartak.
drkarsai 2023. 06. 06. 09:49
#7038
Kedves Fórumtársak. 
irtátok többen, hogy diverzifikáció miatt (pl. túl sok lenne az Állampapír arány vagy valaki forint gyengülést vár stb.) elkezdett Eur.t vásárolni kamatokból, lejáratokból. 
Nálam is hasonló a helyzet, viszont jön a kérdés.
Mibe teszed? 
Befektetési jegy ? 
 Bamosz adatok 3, 6, 12 hós hozam: 
az összes euros rövid kötvényes minusz 3% tól +2-3 % os hozam
pénzpiaci alig van ha van 1-2 %
részvény (időtáv 4-5 év ahogy illik tehát nem likvid) hatalmas szórás akár minusz 10% tól a fejlett piaciak +5-7 % /év kivéve aki görög, törökre utazott de az is lecsengett 
Plussz poén: az Euromoney az idei évre 6-9 hós recessziót és némi RV árfolyam esést számol Európában. Plussz az összes bef. jegynek 1,3-2,5% a TER mutatója , azaz azt vedd le még
Bankbetét : 1,25% minusz számladíj 
ETF: nem vagyok profi, értem alacsony vezetési -váltási díjak de ne főzz olyan kaját amit nem ismersz elve ugye. 
Valaki írta, hogy ő simán csinál 8% hozamot euróra , ha nem vagyok indiszkrét némi kockázat kerüléssel viszonylag likviden tartva annak a fele is elég lenne bőven.... szóval bármely gondolatot szívesen olvasok. 
Gondolom többen is vannak így,  az Állampapír piacot matekot úgy ahogy már értjük, a nagy része marad is itt hát nem könnyű az ismeretlen terepre menni . 
Köszönöm 
Hathor
Hathor 2023. 06. 06. 09:48
Előzmény: #7033  forster0123
#7037
Elozo sok valaszomban ott van.
"Az emberek 90%a nem fog szaladni kivenni a penzet a bankbol"
Ott volt, hogy nem mindenki spekulal, mi igen, de ez kis szeglet. 
90% bent marad, visszaforog, 10% kivedzi, eleg jo. Es nem bedzeltunk az uj forrasrol, mert olyan is akad a haromszorosara emelkedett fizukbol, 2-3munkahelybol
Noobleman 2023. 06. 06. 09:48
Előzmény: #7034  Törölt felhasználó
#7036

Hol vezetsz TBSZ-t, melyik szolgáltatónál (ha nem indiszkrét)? Még csak kapirgálom a témát és csak a webkincstárt használom, így nincs is diverzifikálva nagyon a megtakarítás, de valami kedvezőbb részvény és ETF opciót kéne lassan néznem. Bocsánat ha offtopic.
Bandi_ujonc 2023. 06. 06. 09:42
Előzmény: #7034  Törölt felhasználó
#7035
Ezt a kamat visszaforgatást majd akkor, ha látjuk mi az opció. 
Törölt felhasználó 2023. 06. 06. 09:34
Előzmény: #7033  forster0123
#7034
Több lehetséges verzió is van nálam a 2024. eleji kamatfizetésre, nagy valószínűséggel a napi költekezésre, utazásra, stb nem használunk majd belőle semmit (azt csak bosszantásként szoktam itt írni elvakult beírásokra válaszként, valójában a munka jövedelemből megy). Tehát a valószínűbbtől a kevésbé valószínű felé haladva:
1. opció, hogy a teljes kamat megy át deviza alapon tbsz ETF-be, részvénybe.
2. opció, hogy a fele kamatból újra PMÁP lesz, a másik fele megy át deviza alapon tbsz ETF-be, részvénybe.
forster0123 2023. 06. 06. 09:15
Előzmény: #7007  Hathor
#7033
Ebben mitől vagy olyan biztos, hogy “mindenki” bent hagyja és vissza forgatja a kamatokat?
Többen írtak itt is, hogy a kamatokkal már diverzifikálnak, nem áp-ba fektetik már újra, hanem pl deviza, stb.
Vagy pl sokan a kamatokból költenek “luxus” dolgokra: utazás, autó, stb. 
Én sem fogom most az első 16%-os pmap kamatot visszaforgatni, mert megvan már, hogy mit veszek belőle.  
Törölt felhasználó 2023. 06. 06. 09:12
Előzmény: #7031  algopyrin
#7032
Ez csak a bevezetés volt az áhított csődbe, mert ezután jönnek az igazán kellemetlen dolgok. Idős szülő, nagyszülő nyugdíja, eü ellátása (bármilyen rossz is a mostani, lehet ennél sokkal rosszabb is). Hiába keresel a pároddal 7000 eurót odakinn, ha a nagyszülőknek át kell adni belőle 2 ezret minden hónapban, hogy életben maradjanak (vagy magadhoz kell venni őket, egy nagyobb ingatlant kell bérelned, többgenerációsan összehúzva magatokat a hatalmas jólétben)? Állami dolgozók (kb 700-800 ezer fő és családjaik) jövedelmi helyzete? Vagy a lakáshitelesek helyzete (nem, akkor már nekik sem lesz kamatsapka, sőt, akár a fix kamaton is emelhetnek a körülmények jelentős megváltozására hivatkozva)? Milyen biztonságban lesz majd akkor a hátrahagyott és lezárt ingatlanod, ha tömegeknek a napi betevő is gondot jelent? Ki fogja kifizetni a bérleti díjat, amivel kalkulálod most az életed?
Ezekre a helyzetekre ideig-óráig megoldás a kertben elásott aranytömb és a párnaciha valuta, de ott meg az a gond, hogyha nem jön el a világvége, akkor hosszú távon szép lassan az is bukta.
algopyrin 2023. 06. 06. 08:52
Előzmény: #7022  pickpepe
#7031
Ugyan ez a készpénz vs. bankszámlapénz. A készpénzt favorizálók úgy gondolják, ha beüt a krach, akkor milyen jó lesz nekik, van készpénzük. Igen. És pont annyit fog érni, mint a bankszámlapénz.
Bandi_ujonc 2023. 06. 06. 08:42
Előzmény: #7029  forster0123
#7030
Még nem eldöntött. 
De év végére nem 300 felé megy, erre fogadok. 
forster0123 2023. 06. 06. 08:40
Előzmény: #7024  Bandi_ujonc
#7029
És azon kívül, hogy átváltod devizába, mibe fekteted (ha nem titok)?
Hathor
Hathor 2023. 06. 06. 08:25
Előzmény: #7027  Bandi_ujonc
#7028
Persze, jo az ugy. Semmi sem kizart.
Lehet en is rafanyalodok majd, bar a devizaban ules, nem az en cilagom Magyarorszagon elve
Bandi_ujonc 2023. 06. 06. 08:23
Előzmény: #7026  Hathor
#7027
Nem sokat vettem, csipegettem.
Az lesz komolyabb, amikor dkj-eket átpörgetem. Várom a további forinterőt, mielőtt fordul, közben a hozamcsökkenés is nekem dolgozik.
Hathor
Hathor 2023. 06. 06. 08:21
Előzmény: #7024  Bandi_ujonc
#7026
Megertem. Latod, mar 370alatt euro.
En is epitoleg szoltam vegig neked.
Ettol elfogadom, hogy veszed le folyamatosan, a tobbseg gyengulesre jatszik, en erosodesben bizom, trend alapjan is, ezt irtam.
Ez nem ellened, meg ellentek, hanem en velemenyem, meg nekem is igy jobb, ha erosodik huf, sokat utazok, jo az eros huf nekem, nem tudok ellene jatszani, ha erosodik
Madeinhungary 2023. 06. 06. 08:18
Előzmény: #7014  Hathor
#7025
Ezekkel ne foglalkozz. Olyan nagy bennük a gyűlölet, hogy mindent kritizálnak, ami nem tetszik nekik. 
Bandi_ujonc 2023. 06. 06. 08:15
Előzmény: #7023  Hathor
#7024
Epitoleg:
07.26 és 09.20 várja nálam a további árfolyam növekedést és megy devizába:)
Hathor
Hathor 2023. 06. 06. 08:13
#7023
Van meg egy nagy csomag 09.20am, az 14.5-14.9%kozotti hozammal, azzal nem tudom mi lesz. Azt at akartam valtani uj junius 01 PMAPra, csak ugye elotte este jott a hir a szochorol, ertekpapirok adozasarol, ami engem is elbizonytalanitott, ertem hogy van kockazat. Azota DKJ hozamok estek 09.20portfoliom meg minden nap ugrik napkozbeni hozamvaltozasra is, igy meg jo vagyok ma is valtani hosszu PMAPra, meg csak 0.2% a felhalmozott kamat, de DKJ hozameses tobbet hozott, igy az egyforma kamatszint mellett meg jo vagyok valtasra. Az a helyzet, ha feltorom 09.20 nagy pakkot, jrlentosen atbillen az arany PMAPra, azt meg azert nem szeretnem, de kozben mar 12.6%ok fele mennek DKJk, mar nem annyira versenykepesek. Kozben kulfoldon vagyok, utazgatunk igy konxentralni sem tudok ra. Ezert keresem pont az epito hozzaszolasokat, nem a csod lesz, nem fogod tudni kivenni a penzt, majd rajossz dumakat. Az megvan ket eve napi 2-3kommentelotol minden napea. Maradjunk annal, ha megis maradunk, ki mit vesz, mit csinalnal
pickpepe
pickpepe 2023. 06. 06. 08:09
Előzmény: #7019  Hathor
#7022
Igen
"Ami ezen felul baj lehet, mindenkinek ugyanugy baj lesz, mindegy hol tartja a penzet, mert vilagvege lesz akkor, es futhat ki a vilagbol, akkor nem a penz lesz az erdekes, hanem az elet, egeszseg, eletben maradas"
Sose ertettem az allampapirt kritizalokat.
Mit gondolnak ha az allam esetleg nem fizet akkor mennyi lesz az otp arfolyama? Az allampapirt is tarto bef jegyeket az alapkezelok ki tudjak fizetni?.stb...
Ingatlant el tudsz akkor adni? Mennyi lesz az ara?
Ha allamlairt.nem fizetnenek ki akkor lesz annal mar nagyobb baj is es minden mas is foldbe all.
Ilyen azerz talan nem lesz.
Hathor
Hathor 2023. 06. 06. 08:01
Előzmény: #7020  Hathor
#7021
Ezek mellett mindennapi hozam valtozasok, AKK hirek olvasasa figyelese.
Ekozben allandoan eloffolni ezekkel a nem tudnak majd kifizetni dumakkal irto uncsi. Ket eve minden nap elolvassuk 2-3embertol. Megertettuk.
Emelett optimalizaljuk, amit tudunk.
Bankoknak, alapoknak is szoljatok, vallaltok penzugyi tanacsadasr, elmindjatik nekik, ne vegyenek allampapirt, merr csod lesz, bevinjak,elveszik toluk, hogyan fognak fizetni ugyfeleik fele

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek