Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2023. 04. 22. 21:47
Előzmény: #4355  Hathor
#4380
azért 16 negativval lepipáltalak. :DDD sok nyomi.
Nem vagyok képben nem ástam magam az állampapirba.. mitől változik az idő elötti visszavételi ár? 
Nudli
Nudli 2023. 04. 22. 21:41
Előzmény: #4364  forster0123
#4379
nem nagyon sikerült abszolválni a leirtakat ezért nyomtál egy lájkvadász..tanároknak nyali nyalit.. egy szervilis kis puttyantást. 
Akkor már pár dolog a témában.
Pénzről és szakmáról irtam. 
Vannak hivatások.. oda elkötelezett emberek kellenek..ilyenek tanárok és orvosok.
Ha már tanárok akkor ne legyünk már álszentek..minden orvos és tanár az szent, kiteszi a tudejét? osztályozni kellene őket mint a nebulókat. Mindegyik csillagos ötös? nem.  Talán jártál iskolába feltűnt nem egyformák a tanárok..egyik csillogó szemmel tanit annak a kevésnek akit érdekel..és van a hitvány...vegyétek elő a könyvet és olvassátok el a 8.fejezetet és keresztrejtvényt fejt..vagy orvos..időre mész..egy csokibarna kollégája bemegy és élménybeszámoló miatt csúszol fél órát.. vagy a növér aki úgy beszél apáddal mint a kutyával.. ha ráförmedsz és adsz neki pénz akkor édibédi lesz..vagy orvos aki zavarásnak veszi be mertél menni és 2m-ről diagnosztizál..stb stb..
Ha már tanitás. Elég baj ha a szülő a tanártól várja a gyerek teljes tanitását.. Az iskola alapokat ad.. alapműveltség egy kis részét.. ha mákod van akkor a gyerek megtanulja felismeri a suliban a tudás és gondolkodás erejét. Amit a legtöbbet kap a suliban az a szocializáció.. megtanulja az emberi alaptermészetet..megtanulhatja   pacekra felismerni a jellemeket.
Ha már tanitás2.
Nagyon gyerekes ha valaki beiratja a vacak kis utódját az állami suliba és elvárja atomtudósként végezzen. 
Mutass a világban egy országot ahol ez igy van. Azért vannak a fizetős sulik. Mint az életben bárhol..kaphatsz egy középszert de a minőséget meg kell fizetni.
Talán az is feltűnhet az iskolákban beleverik a nebulókba a gondolkodási módokat..minél több iskolába jár annál több gondolkodási módot vernek bele ami nem a sajátja.. nem véletlenül igy mozognak a tözsdék..hiszen tudják a gazdák hogy lettek beidomitva a gazdasági emberek..kiszámitható melyik adatra vagy infóra mit fognak lépni.. Nem véletlenül ..meghivnak milliárdosokat és azzal kezdik felejtsék el amit a suliban tanultak. 
Amúgy i s két irány van.. vagy szabad ember szabad válalkozó akarsz lenni..ahol a tudás számit.. és mehetsz alkalazottnak a multikhoz oda papirokat kell gyűjteni. 
forster0123 2023. 04. 22. 20:48
Előzmény: #4377  forster0123
#4378
Tehát az lényeg, hogy ha most lejárat előtt kiveszek egy DKJ-ből egy részösszeget, akkor honnan tudom, hogy a most kivett x Ft-nak mennyi volt az eredetileg befektetett összege?
forster0123 2023. 04. 22. 20:44
#4377
A webkincstárban azt meg tudom nézni, hogy egy adott DKJ-t milyen vásárláskori árfolyamon vettem meg? 
Hathor
Hathor 2023. 04. 22. 16:43
#4375
4tagu csalad ehet 6ezerert egy szelet sutit, es szaradjon ki. Ha inni is szeretne hozza 10.000
kkv14 2023. 04. 22. 15:23
Előzmény: #4359  Nudli
#4372
A szoc.-ban  sajnos a  nem a tudást, a jó munkát fizették, hanem hogy , miként állsz politikailag,  párttag vagy netán munkásőr stb.
 89'  után ezek a kivételezett emberek mint vezetők vagy  "privatizáltak", vagy háttérbe szorultak.  A sikertelenek, a félretettek mai napig ócsárolnak mindent (Bezzeg akkor...)
Nem bírják feldolgozni, hogy nem tartoznak a sikeresek közé, nem magukban látják a hibát.
 Nincs másuk csak az irigység.
Hiába mondod tanulni kell, sokat dolgozni, -nem értik , mert enélkül is jól működött a világ. Most meg igazságtalan rossz minden - mert másnak többje van! 
Maga a kapitalizmus fáj, a teljesítmény kényszer.
Amúgy meg, külföldi tulaj cégénél meghunyászkodnak, alázattal dolgoznak , magyar tulaj az maga az ördög, gyűlöletre érdemes .
slash 2023. 04. 22. 14:10
Előzmény: #4365  bp
#4371
Kösz. Nekem 2026/O van. 
Törölt felhasználó 2023. 04. 22. 13:50
Előzmény: #4360  Nudli
#4370
fiatalon kell hajtani mig van kraft, aki nem teszi es elmenyeket gyujt az majd 38 evesen ul az albiba.  Hacsak nincs nagy szuloi hatszel., egy rakas ilyen ismerosom van, a cimbik kozt van nehany hajtos szorgalmas mi most kezdjuk kiengedni a nadragszijjat mert immar megtehetjuk, beerett a sok munka gyumolcse. Az elmenygyujtok meg csaladi tamogatassal is nehez helyzetbe vannak mert az eletuk a szemelyiseguk szerves resze lett a lustasag a herdálás a fizutol fizuig eles es szemelyi kolcsonook vilaga. Amikor ezek orokolnek abbol mindig cifta dolgok kovetkeznek :))
forster0123 2023. 04. 22. 13:06
Előzmény: #4363  Verona
#4368
Lehet, de az a kereslet kiesés nem azért van, mert egyáltalán nem tankolnak, hanem azért mert nem ITT tankolnak.
A kettő nem ugyanaz.
forster0123 2023. 04. 22. 13:05
Előzmény: #4362  Bandi_ujonc
#4367
Nem kicsi...
bikkmakk 2023. 04. 22. 13:04
Előzmény: #4360  Nudli
#4366
OFF. A vándobotot vegye az, aki fideSS-hívő és immár gyakorlatilag is hozzájárul a diktatúra fenntartásához, az ország lezüllesztéséhez, szétlopásához, ld. felszámolás alatt lévő egészségügy, oktatás, kultúra...., akik az igazi hazaárulók az előzőek miatt. Nehogy már a normálist ezek küldjék el!!!
bp 2023. 04. 22. 12:43
Előzmény: #4361  slash
#4365
Lekötheted mellé ha még lehet kapni az adott sorozatot. Feltörésnél is annyit törsz fel belőle amennyit akarsz, függetlenül attól hogy hogyan kötötted le.
forster0123 2023. 04. 22. 08:49
Előzmény: #4357  Nudli
#4364
És majd a villanyszerelő fogja tanítani a gyerekedet az iskolában?
Vagy a targoncás fogja betenni neked vagy szerettednek a katétert, ha kórházba kerülsz?
Verona 2023. 04. 22. 07:41
Előzmény: #4331  forster0123
#4363

Bázis hatás? Ezt én nem hinném...
Szüleim ebben az évben még nem tankoltak Magyarországon és a magyar boltokba se járnak.
Horvát, szlovén és Ausztria is nagyon közel van hozzájuk és mivel most olcsó az euró is, jobban megéri külföldön elkölteni....
Egész Lenti és a környező falvakból is külföldre járnak már tankolni és vásárolni az emberek....
A magyar költségvetésbe nem fog befolyni a tervezett bevétel, lesz itt még költségvetési újratervezés is....
Bandi_ujonc 2023. 04. 22. 07:17
Előzmény: #4359  Nudli
#4362
Van baj rendesen.
A fejekben.
slash 2023. 04. 22. 06:21
#4361
tecnikai kérdés: MÁK-nál vezetem az ügyfél szamlám van az  applikáció is ugyebár és tegnap utaltam a bankszámlámra a kamatot. Ez lenne a kérdés hogy amikor megjön  kamat azt lehet a lekötött összeg mellé jegyezni? vagy fel kell bontani az egészet (bukó) és egyben újra inditani? 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek