Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli hétfő, 23:02
#22760
ok. Én meg azt mondom egyensúlyba hozzák év végére a költségvetést és talán még a különadókat is csökkentik.  2025 tavaszától pedig beindul a gazdaság.  Szerdán az augusztusi adatok is már jobbak lesznek. A magas infla és a magas állampapir kamat sok pénzt kivont a gazdaságból a visszafogott állami beruházások mellett. A vállalkozások egy nagy része is állampapirban tartotta a pénzét. A csökkenö fogyasztás a csökkenö és kockázatos piacok helyett biztonságos jövedelem.  Ez kettős játék. 
Megvannak a számok mennyi állami pénz mennyi vállalkozói pénzt vonz. Rengeteg céget ismerek ismerem a gondolkodásukat. Lezárták a projekteket, pihennek, kivárnak. A cégvezetők szabadságra mentek, régen nem voltak.  Mindenki azt mondja meglátják tavasszal mi lesz addig is ketyegnek a kamatok. Annyi munkát vállaltak amivel alaphelyzetben elketyeg a cég.  
forster0123 hétfő, 18:56
Előzmény: #22754  TheSnake2020
#22759
Milyen devizás befektetésbe érdemes tenni?
Zoldnovegyzet hétfő, 17:56
Előzmény: #22754  TheSnake2020
#22758
Ok én is egyetértek veled, de te hol intézed ezeket az ügyleteket? Nem túl költséges?
ktamask hétfő, 17:47
#22757

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240909/soha-nem-latott-hiany-a-koltsegvetesben-a-miniszterium-erdekes-felmondatot-ejtett-el-708559
"a kormány figyelemmel kíséri a költségvetési mutatók alakulását és amennyiben szükséges, további intézkedésekkel tartja a kitűzött hiánycélt".
nem tudják tartani, csak még nem tudják:D
BrokerJozsi
BrokerJozsi hétfő, 17:47
Előzmény: #22755  BrokerJozsi
#22756
Illetve elfelejtettem még egy tételt: 2036-os lejáratú Brasil állampapírt, nagybani tételben.
BrokerJozsi
BrokerJozsi hétfő, 16:28
Előzmény: #22752  Nudli
#22755
Igaz magyar 4IG Törzsrészvényt, Opust vásárol. 
TheSnake2020 hétfő, 16:09
Előzmény: #22752  Nudli
#22754
Nyilván nem. Azonban az te sem gondolod komolyan, hogy ha MAP+ megmozdult a nagyobb kamatáét, akkor PMAP nem fog az 1% miatt. Ezt a gapet próbáljak bezárni. Citi 125bps vágást vár FED tol év végéig. Szerintem ez nagyon optimista. Vagy ennel sokkal nagyobb lesz, vagy max 100bp. A költségvetés hatalmas bajban. Deviza tartalékok tudják a forintot tartani, de ez rossz irány. Én mindenkinek , aki befektetési tanácsot két tőlem,  devizát egyértelműen javasolok. Pontosan azért, amit a szépreményű Marci gyerek is eszre vett, pedig leírtuk itt is, már vagy 4-5 hónappal ezelőtt. Külföldön fogyasztani érdemes. Szóval kamatok, új pénzek nem magyar Alompapir. Vannak sokkal jobb lehetőségék.
ktamask hétfő, 16:07
Előzmény: #22752  Nudli
#22753

Gondolod hogy van terv, ha a költségvetés-helyreállítására sincs?
Reménykednek, hogy a "jó" kamatok itt tartják a pénzt.
Nudli
Nudli hétfő, 16:01
Előzmény: #22750  ktamask
#22752
komolyan érdekel.
Tehát szerinted fogalma sincs a kormánynak mi legyen ha 1-2-3000mrd lakossági pénz kiszáll az állampapírból? Semmi terv semmi hatástanulmány, csak várnak? 
ktamask hétfő, 15:04
Előzmény: #22749  oliza
#22750

Azért tud "érdemben" csökkenni a lakossági kamat, mert a bankok kevesebbel is beérik, ezt Nagy Márton mondta ezt. (nem tudom melyik cikkben, de ez volt benne).
Tehát nem kell annyira a lakosság pénze, jelenleg. Majd ha kiszáll 1000MRD PMÁP, talán máshogy fognak hozzáállni a dolgokhoz. (mondom ezt PMÁP-osként)
Még van fél évük arra, hogy hogy szivassanak meg minket.
oliza hétfő, 14:37
#22749
nekem sem rémlett ez a régi hír , amikor rácsodálkozunk, hogy a hozamok még tudnak csökkenni.....  
"  a bankok az állampapír-vásárlásért cserébe lefelezhetik az extraprofitadójukat, ehhez állampapír-állományukat a csökkentés mértékének legalább a tízszeresével kell növelniük 2023 első négy hónapja és 2024 első tizenegy hónapja között, napi átlagban. "
ez egy mai cikkben volt
Nudli
Nudli hétfő, 14:34
#22748
Sokan csak lájkvadász hozzászólásokat nyomnak és ami a nagyobb gond (nekik) a beszippantott  politikai lózungok a fejükben komoly korlátot képeznek és nem tudják lekereskedni a kínálkozó alkalmakat. 
Orbán megmondta ez az év az egyensúlyteremtés éve lesz. Ezt mindenki értékelje ahogy tudja. 
Nudli
Nudli hétfő, 14:22
Előzmény: #22734  ktamask
#22747
így van. vagylagosan említi de sehol nem nevezi meg. Én mondtam szerintem Varga lesz jegybankelnök. Alkatilag habitusban megjelenésben is alkalmasabb  Mártonnál, kevésbé megosztó és korábban már többször nem került olyan posztra amire számított. 
Bobby111 hétfő, 13:45
Előzmény: #22745  Xetes
#22746
Az is sok. Majd +200 Mrd nyugdíjkiadás onnantól...
Xetes hétfő, 13:41
Előzmény: #22742  Atti
#22745
A nyugdíjasok meg kapnak 3,2%- ot így talán nem lesz olyan inflációgerjesztő a pénzkiáramlás.
Atti hétfő, 11:59
#22742
Az a gond, hogy OV teljesen elengedte a költségvetést.
25-re már megy az ígérgetés ( ami be is lesz tartva).
26 eleje dettó.
Mivel pénz nincs, majd hitelből megy.
Sajnos Magyar P. is beállt ígérgetni.
26-ban dupla minimál bér, ha lehet 30-ra 1 millióra emelve.
Nálunk komolyabb ( jobb) országok sem engedhetik meg maguknak az 1 millás  minimál bért.
Szóval Mo-nak vége lesz. 
Nem kicsit. Nagyon.
ktamask hétfő, 11:47
Előzmény: #22740  TitusPullo
#22741

Azt csak arra értette, hogy feszül a gatya, ki vannak tömve.
A költségvetés szarul áll, laza:D.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek