Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Értem, köszi. Nem lehet ebből gond a későbbiekben, miután hazatértetek? Valamilyen betegbiztosításotok azért bizonyára volt, ha már úgy írtad, hogy a biztosító rendezni fogja a számla nagy részét... 🤔
Törölt felhasználó2023. 08. 30. 20:12
#518
Meg hát ugye ez életmentő műtét volt. Ilyenkor nem foglalkoznak biztosítással. Legalábbis nem úgy foglalkoznak.
Nem kötelező fizetni a TB-t az.USA-ban sem vállalkozóként, sem alkalmazottként. De nyuhdijjárulékot sem. Mivel nekünk itt semmilyen vagyonunk nincs, így a kórházi számlából semmit nem kívánunk rendezni. A biztosító rendezi a számla jelentős részét, de 20 -30%-ot biztos nem rendez.
Törölt felhasználó2023. 08. 30. 15:30
#516
Az alábbi német szöveg alapján nem egyszerű dolog átlag- vagy azalatti éves jövedelem esetén a betegbiztosítás az Usában. Külföldiek esetén még komplikáltabb:
A német eü-rendszerrel én (eddig) elégedett vagyok. Ha van bejelentett munkaviszony, kapja az ember az állami eü-biztosítási kártyáját és nincs félnivalója. Ha picit jobban keres, tucatnyi pluszbiztosítás közül is választhat, ami csak megtetszik neki.
Vagy van olyan is, hogy drágább csomagban nem vállalsz önrészt. Nekem ilyen van kiegészítő biztosításban, amelyet az alapbiztosítás mellé kötöttem (amely 80%-ot fizet, a kiegészítő tehát a maradék 20-at). Osztottam-szoroztam, biztonsági játékos vagyok, nekem megéri.
És ez a "deductible" rész vajon folyamatosan növekszik olyan esetben, ha teszem azt 15 éven át csak fizetted a biztosítást, de soha nem voltál közben kórházban?
Kint elo ismeros azt meselte, hogy biztositasi csomagtol fugg, hogy mennyi a deductible. Vagyis mekkora osszeg utan lep eletbe a biztositas. Pl ha a deductible 3000 dollar, es a te muteted modjuk 10000 dollar volt, akkor 7000 dollart fizet a biztositasod, 3000 dollart meg te kell fizess zsebbol. Es rengeteg fele fajta biztositasi csomag van, hogy mennyi a deductible, hogy mire terjed ki stb..
Hogyan működik ilyen esetekben az Usában az egészségügy? A férjed biztosítása minden felmerülő költséget fedezett? Németországban úgy van, hogyha valakinek normál munkaviszonya van, akkor az ilyen komolyabb jellegű beavatkozásokat is ingyen elvégzik az állami kórházakban, de a kórházi tartózkodás napjaira a betegeknek úgynevezett "napidíjat" kell fizetniük, ami 10-15 euró között van naponta. Ha külön biztosítása is van valakinek az állami TB-n felül, akkor a biztosító ezt a napidíjat átvállalhatja. Az Usában hogy megy ez? Ti pld. elvileg egyéni vállalkozók vagytok, úgy sejtem. Kötelezően kell TB-járulékot fizetnie az egyéni vállalkozóknak az usában? Mindenfélét hall az ember az ottani eü. rendszerről, de lehet h. a ti tapasztalatotok életközelibb.
Jobbulást! Nekünk is volt egy mentős, intenzív osztályos akciónk, lehet ezért sem fogunk teljesen hazaköltözni nyuggernak, sajnos ha az ember elmúlt 30 éves benézhet ilyen és nagyon nem mindegy milyen az ellátás.
Hát ezt kifizetni nem tudtuk volna. Ez 500 ezer dolláros számla. Csak a műtét előtti felkészítés 15 ezer $. Ez 1-2 órás mutatvány. Megyünk haza, ahogy a repülést megengedik.. Talán október, november.
Nyilvan az egeszseg a legfontosabb es arra az ember az osszes penzet elkolti de gondolom ez nem lehet egyszeru ugy, hogy jottetek volna haza. Gondolom most maradni fogtok 1 emberrel dolgozva.
Szerencse volt ez minden szempontból. Ha csak itt kirándulunk valahol távol, akkor is kampó. Ez egy sima hasfájás volt, tehát nem azonosítható betegség.
Külföldi tapasztalatok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.