Topiknyitó: exmnbs1 2011. 03. 26. 19:56

Kövess károsultjai  

"(#6346) Tanulságos történet Értékelés: 0



válasz erre | Ma, 19:21

Sziasztok!



Köves Márk Tiborral való kapcsolatomat szeretném leírni tanulságképpen, illetve mindazok figyelmébe ajánlani, akik kapcsolatban állnak vele vagy most szeretnének vele kapcsolatba kerülni (megfontolandó).

2009. év végén kerültem kapcsolatba Kövessel, az árfolyamelemző programjára való előfizetéssel. Egy darabig sikeres is volt a kereskedés, majd egyre mínuszosabb lett a dolog. 2010 szeptemberben Köves felhívott azzal az ötlettel, hogy fizessek be a számlájára (azaz az általa megadott számlára, ami Gergely Mónikáé) 400.000,- Ft-ot, majd ő devizázik és havi 10% nyereség tuti elérhető ezzel. Be is fizettem 2010.09.30-án az összeget a számlára. Ezek után párszor beszéltünk és decemberben mondtam neki (miután egy forintot sem láttam az ígért összegből), hogy kellene a pénz, utalja vissza. Ezután kezdett el hitegetni, hogy FAZ pozija van, amit nem tud zárni, meg beteg, stb. 2010.01.27-én ígérte meg konkrétan, hogy visszafizeti 3 részletbe a pénzemet, amit azóta sem tett meg. Többször küldtem neki e-mailt, sms-t, de nem foglalkozik vele.

Most kénytelen leszek ügyvédhez fordulni, mert nem akarok egy csaló miatt 400.000,- Ft-ot elveszíteni.

Ezek után elgondolkoztató, hogy mekkora „nagy” befektető az ilyen, aki a mások pénzével és nem a saját eszével próbál érvényesülni?

Ha másnak is tartozik Köves, akkor legyen szíves vegye fel velem a kapcsolatot, mert akár együtt is perelhetjük. (naiv0119@freemail.hu)

Aki pedig kapcsolatba szeretne kerülni vele, annak azt tanácsolom, hogy ezek után jól gondolja meg! Én sem feltételeztem ezt róla, de mégis így történt a dolog. Most futhatok a pénzem után!

1naiv"
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 28. 18:36
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#40
Nem értem miért haragszol TP-re. Ő csak felvázol egy álmot. Te döntöd el hiszel e neki vagy sem. Csakis magadat okolhatod. Nem Ő nyomja meg a buy gombot.
martin36
martin36 2011. 03. 28. 17:51
Előzmény: #38  myrath
#39
Aztán meg hiába iratkozott le az ember a körlevélről,mindig jöttek az újabb és újabb f@szságok.
Én is egyenesben írtam neki,hogy vegyen már le,mert irritál a sok baromság.
Hát ennyit a komoly rendszerről.
myrath 2011. 03. 28. 17:35
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Ja én nem voltam benne, csak küldözgette a f@szságait, így reagáltam rá. :)
(beregeltem mikor megjelent a pf-en...kíváncsiságból!)
Törölt felhasználó 2011. 03. 28. 13:14
Előzmény: #36  myrath
#37
Jó sokan benne voltak ebbe úgylátom és nem is kis mennyiséggel:( 3 meg 4 mill? durva.
myrath 2011. 03. 28. 12:12
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Sajnálom a kollégát, és nem hiszem, h csak Ő hibázott. A Kövess köcsög szépen felépített csalásgépezete sokakat rózsaszín ködbe burkolt.
Én sokat "vitáztam" vele emilben, mikor támaszok fölé tetette a stoppokat a néppel. Mindig (és ez komoly) igazam lett!! A válasza annyiban merült ki, h a progija ezt írja, így ez van.
Szerintem is a PSZÁF az első lépés, ha nincs engedélye, akkor nyert az ügy! (az még nem píz természetesen)
Ami az elvonást illeti, én 4 hónapja nem tőzsdézek, mert nincs időm. Ki lehet bírni! :)
Még egy!
Az a 400k már elúszott, a "visszanyerni" hozzáállás kapkodást és újabb veszteséget szül. Ez már elment, új pozi, saját strati, vagy no tőzsde...ez a megoldás!
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 20:52
Előzmény: #29  ingcapa
#35

Ez is mennyire így van: (aki belemegy napiba vége sztem, bár ez hálisten nem saját tapasztalat, de így gondolom)

Ja és még 1 komoly probléma van sztem, ez pedig a függőség...
Én ha veszek részvényt min. 6 hónapra veszem, ennyi időt adok magamnak a döntésem helyességét illetően.
A legfontosabb az idő, ha ebből vkinek nincs akkor vegyen bef.jegyet...v állampapírt...
exmnbs1 2011. 03. 27. 20:51
Előzmény: #33  johai
#34
szélhámos szvsz
johai 2011. 03. 27. 20:35
Előzmény: #1  exmnbs1
#33
400 ezres tétellel nem ajánlatos ügyvédet fogadni mivel (60-100)ezer az óradij,másrészt kevés ügyvéd ért az ilyen ügyekhez,aki ért, az cégeknél dolgozik.
Az összefogás járható út,mivel csökkenti a költséget.
Felmerül a bizonyitás kérdése?
Ez kövess egyáltalán mi?
Cég? Bef. tanácsadó?
És egyáltalán ki fizette az adót,és a TB-t a 10%-os sikerdij után?Volt erre Kövessnek engedélye a PSZF-től?
Egyáltalán nem adóelkerülés volt ez?

Nem akarom tovább sorolni,de ezeket a kérdéseket,és olyanokat is amire egyáltalán nem gondoltok, biztos feltenné a biró,abban a csodálatos esetben ,ha Kövess egyáltalán beismerne valamit.

Voltak ilyen ügyek garmadával az utobbi 10-15 évben az okozott kár több mint 100md forint,és sokan nem jelentkeztek,szégyelték hogy baleknek bizonyultak.
Ezek nem befektetők hanem kifektetők,a tőkére mennek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 20:03
Előzmény: #31  martin36
#32
így igaz, csak nézni kellett a "szuper" szoftverét, néha teljesen érthetetlen szignálokat adott.
martin36
martin36 2011. 03. 27. 19:27
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
Simán szélhámos a pali,ha valaki nem logikázta ki első ránézésre,elég volt,ha 2-3 hétig követte az ajánlásait,és csak papíron leírta volna a megjátszott pozikat.
Sokkolóan mínuszos lett volna minden időtávon.
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 19:13
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
basszus...
nekem legalább megvolt az az "örömöm", hogy saját magam buktam el az 1000€-mat forexen.
...és 3 éves átlagban még mindig +-os vagyok a BÉT-tel együtt.
ingcapa 2011. 03. 27. 18:31
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Nekem ez fura. Én is szoktam a munkámból adódóan privát tanácsokat is adni, kis sikerdíjért, de én csak azt szoktam megmondani mi lehet a jó fél-egyes időtávon. Hozamot soha nem igérek, nem is lehet, aki igér az hazudik, az csaló...
Az a baj h az emberek rögtön a legkockázatosabb verziót választják, pedig be kellene tartani a sorrendet.
Nem lehet egyből a forexel kezdeni, tuti a bukó fél éven belül(100ból 1nek talán nem)!!!
Ja és még 1 komoly probléma van sztem, ez pedig a függőség...
Én ha veszek részvényt min. 6 hónapra veszem, ennyi időt adok magamnak a döntésem helyességét illetően.
A legfontosabb az idő, ha ebből vkinek nincs akkor vegyen bef.jegyet...v állampapírt...
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 18:26
#28
Én nem utaltam át semmit neki, csak megengedtem hogy helyettem kereskedjen. Sajnos dilettáns a pali. Sok munka lesz visszahozni a bukót.
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 18:12
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Dehogy bukta, csak áttranszformálta, mostmár nem a Te 3 millád, és nem a barátod 4 millája, hanem az ő barátnőjének/anyukájának/mamájának a 6 millája.
Ja, költségek is vannak ám... :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 18:07
#26
Vigyazat, kövess ur 2 hónap alatt elbukta 3milliómat és a brátom 4 millioját.
kispangit 2011. 03. 27. 10:51
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#25
Pedig hogy ment itt pár éve Kövess ajnározása, hogy "aki nem akarja, ne kövesse" stb-stb. De Möbius legalább csak előfizetést szedett, KTM meg ezek szerint le is nyúlta a pénzeket. Tartok tőle, hogy a visszaperlése lehetetlen. Szerződés, írásos nyoma volt? Ha nem, ennek annyi, a bíró majd hazaküld, hogy ezt benézted.
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 10:20
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
+1g
Törölt felhasználó 2011. 03. 27. 10:20
Előzmény: #21  exmnbs1
#23
csak a válasz gombot fiyeltem, bocsi. tudom, nem Te vagy 1naív...:)
újabb hír a jó filakszia bá-ról, ezt nem is tudtam, csak legyen hatása is a vezetőségre! mármint a feljelentésnek...
exmnbs1 2011. 03. 27. 09:55
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
valamennyi tolvajrv erről szól
exmnbs1 2011. 03. 27. 09:52
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
1naivnak címezd, ő az illetékes

a phyt úgy hallottam feljelentette valaki bünszövetkezetben elkövetett.....

Topik gazda

exmnbs1
5 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek