Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:45
Törölt hozzászólás
#31640
ohnetatto
ohnetatto 2017. 07. 15. 22:44
Előzmény: #31619  synergy
#31639
Korrekt és logikus amit leírtál
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:43
Törölt hozzászólás
#31638
synergy
synergy 2017. 07. 15. 22:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#31637
Soha nem is fognak...Nem teljesen ide tartozik, csak a modell kedvéért: mielőtt 3 hete kiugrottam az fhb-ből, közérdekű adatkérést nyújtottam be az MNV Zrt-nek, amelyben azt kérdeztem, hogy a jelenleg is állami tulajdonban lévő fhb-pakkot mennyiért vették és az állam nevében el kívánják-e fogadni a Takarékbank 533-as ajánlatát, ami biztis, hogy bukó lesz az államnak, nem is kicsi. Úgy gondoltam, hogy nem válaszolnak, de megtették. DE! Nem vallották be, hogy mennyiért vették csak azt, hogy egy része ingyenesen került átadásra, a többit pedig áttételes (?) tőkeügyletekkel vették, így a beszerzési ár nem értelmezhető. Az ajánlat elfogadásával kapcsolatosan úgy nyilatkoztak, hogy még nem született meg a döntés, de előzetesen állásfoglalást kértek az ügylettel kapcsolatosan a nemzetgazdasági minisztertől (dr. Seszták Miklós). Jó mi? Ezután pattantam.
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:36
Törölt hozzászólás
#31636
exmnbs1 2017. 07. 15. 22:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#31635
Sajnos ez nem uj jelenség, mashol is lattam ilyet mar hogy nem közlik mikor es mennyiért adtak/vettek.
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#31634
vagy bagóért vették, mindegy...
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:31
Előzmény: #31627  Törölt felhasználó
#31633
Szerintem aki ül 10k-n lentről, az is vakarózik, hiába van pluszban, azért nem mindegy, hogy szerdán pl 30 millát ért a pakkja, jövő hét kedden meg lehet, hogy 12 millát. Engem legalábbis zavarna. Arról nem is beszélve, aki a csúcson bevásárolt... Mert aznap csúnya tömés volt. Itt irkáltam a forgalmat, hogy ebből gáz lesz, mert nem tudják/akarják már limitre tenni.
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:30
Törölt hozzászólás
#31632
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:26
Törölt hozzászólás
#31631
exmnbs1 2017. 07. 15. 22:25
Előzmény: #31619  synergy
#31630
Hogy hol van az OTP?A forgalma megcsappant mostanaban köszönet a lufinak. Es így jart a tobbi blue is.A kicsik kiugranak onnan, es a pénz egy része ennek következtében távozik a betrol is?
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:21
Törölt hozzászólás
#31629
exmnbs1 2017. 07. 15. 22:17
Előzmény: #31619  synergy
#31628
Mar megint a Clearstream.Egy letetkezelo mióta van döntési pozícióban?Kinél vannak a külföldi papírok?A sorrend szerintem nem stimmel.Kpria hir tavaly nyári....
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 22:05
Előzmény: #31623  Törölt felhasználó
#31627
Akkor én kérek elnézést, nem figyeltem rendesen a médiát. Persze nagy emelkedések lehetnek: tavaly tavasszal rendesen bevásároltam Adidas részvényből 100 eur/db árból. Én balga ahelyett, h 1 évig rá se néztem volna, állandóan azt figyeltem, rosszkor, nagyon hamar szálltam ki, alig kerestem vele. Most meg hol tart az árfolyam már hónapok óta? 170-185 eur. De azért a 80%-os emelkedés sehol nincs a 30-szoros áremelkedéshez képest.
exmnbs1 2017. 07. 15. 22:01
Előzmény: #31603  Törölt felhasználó
#31626
Ki gondolta hogy Spedert bennfentes kereskedelem ügyében vizsgálják?
Konzumos
Konzumos 2017. 07. 15. 22:00
Előzmény: #31624  Törölt felhasználó
#31625
Felvásárolta a legnagyobb balatoni turisztikai vállalatcsoportot a Konzum Nyrt. résztulajdonában álló BLT Group Zrt. Az ügylet során az új tulajdonoshoz került a Balatontourist Kft., a Balatontourist Camping Kft. és a Balatontourist Füred Club Camping Kft üzletrészeinek 100 százaléka. A Balatontourist saját üzemeltetésben, illetve franchise rendszerben 106 hektáron 12 tóparti kempinget működtet a Balaton körül. A társaság 59 főt foglalkoztat, saját tevékenységéből származó árbevétele 2016-ban meghaladta az 1,7 milliárd forintot. A vállalat kínálatában 5200 kempinghely, 500 bungaló és 200 mobilház, illetve bérbe vehető lakókocsik és sátrak szerepelnek 2017. 04. 12. 13:59 Világgazdaság Online
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 21:53
Előzmény: #31621  Konzumos
#31624
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett bejelentés szerint a BLT Group Zrt.-ben a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. közvetetten 22,8 százalékos, Jászai Gellért pedig magánszemélyként közvetett és közvetlen módon összesen 77,2 százalékos befolyással rendelkezik. A Balatontourist három önkormányzati tulajdonú, továbbá kilenc magántulajdonban lévő kempinget üzemeltet a tó körül. A társaság alkalmazottainak száma 59.
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 21:41
Előzmény: #31620  Törölt felhasználó
#31623
azért voltak kamu cikkek bőven, az rc egyik reggeli hírlevelében 1350Ft-ra tette fundásan, mivel ennyi az MKB-ből a ráeső rész. Közben csak alapkezelésért kap egy kis aprót.
lizabell
lizabell 2017. 07. 15. 21:21
Előzmény: #31617  Törölt felhasználó
#31622
Remélem hétfőn emelkedik a konzum, mert agyrém ami itt elhangzik. Tőzsdén vagyunk, részvényt vásárolunk, bizony előfordul hogy az árfolyam lefelé is megy.
Konzumos
Konzumos 2017. 07. 15. 21:20
#31621
A Konzumhoz került az Akali Strandkemping. A Konzum Nyrt. közvetett érdekeltségébe tartozó BLT Group Zrt. leányvállalata felszámolásból megvásárolta a Balatonakalin található Strand-Holiday Kemping 3,6 hektáros területét – értesült a Magyar Idők. Az akali kemping 115 klasszikus táborhellyel, 159 darab 70-100 négyzetméter közötti nagyméretű parcellával, 14 mobil házzal és 38 bérelhető lakókocsival felszerelt. A Strand-Holiday elnevezésű pihenőhely Balatonakali központjában, a közösségi strand mellett fekszik, ahol extra hosszú partszakasz, parti parcellák, szabadtéri színpad, éttermek és üzletek, főszezonban pedig napozó- és horgászstégek várják a pihenni vágyókat. Lapunkat a Konzum Nyrt. arról tájékoztatta, hogy a kemping szálláshelyeinek értékesítését, illetve üzemeltetését – ahogy az elmúlt években – továbbra is a Konzum-csoport érdekeltségébe tartozó, veszprémi központú Balatontourist végzi. A 66 éves múlttal rendelkező, patinás nemzeti kempingszolgáltató vállalat márkaneve alatt jelenleg 106 hektáron 12 vízparti kemping jelenik meg a régiós piacon, amelyek saját üzemeltetésben, illetve franchise rendszerben működnek. Tavaly nyáron a saját üzemeltetésben működő tóparti kempingekben 183 ezer vendég fordult meg, akik több mint 630 ezer vendégéjszakát töltöttek el a magyar tengernél. Az üzemeltető leánycég tavalyi forgalma az előző évben meghaladta az 1,7 milliárd forintot – jelezte a vállalat.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek