Topikgazda: oszlopos 2004. 09. 16. 13:59

Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?  

Ugrás a cikkhez
A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
r76 2018. 08. 01. 14:39
Előzmény: #5019  Láma
#5020
Én a kptv.gondoltam,hogy azzal kapcsolatban van vmilyen decemberi határidő. Amit te írtál az abban a viszonylatban pozitív ,hogy ha bmilyen állami tulajdon értékesítesre kerül akkor a jegy felhasználható lehetne . Kerdes mi valósul meg belőle..
Láma
Láma 2018. 08. 01. 09:32
Előzmény: #5018  r76
#5019
nekem az rémlik, hogy Watson perében a bíró úgy foglalt állást, hogy az államot nem lehet kényszeríteni, hogy állami tulajdont értékesítsen, de ha értékesít, köteles a jegyet elfogadni.
r76 2018. 08. 01. 08:45
Előzmény: #5016  Láma
#5018
Ha jól emlékszem 2018.december 31 ig kell valamit kezdeni kptv.ügyében vagy rosszul tudom. Piacot nezem egy ideje okos gyüjtés megy 750ig.
Törölt felhasználó 2018. 07. 31. 17:42
Előzmény: #5016  Láma
#5017
sok évtized után erre is pontot tehetnének már
hihetetlen
Láma
Láma 2018. 07. 31. 17:38
Előzmény: #5015  dnserror
#5016
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/teljes-koruve-valt-az-allami-vagyonelemek-online-ertekesitesenek-lehetosege.667197.html
Az utolsó mondat: "A rendszer maradéktalanul megfelel az állami vagyongazdálkodással szemben támasztott szigorú törvényi követelményeknek - áll az MNV közleményében."
Valaki nézze már meg, hogy van-e lehetőség kpj-el fizetni?
dnserror 2018. 07. 23. 15:26
Előzmény: #5014  kollini
#5015
Legjobb 5 vételi ajánlat
MennyiségÁr
335735
100725
100715
100710
4.595705
Legjobb 5 eladási ajánlat
MennyiségÁr
120745
500750
353755
2.614760
340775
kollini
kollini 2018. 07. 23. 15:13
#5014
Sziasztok!
Kérhetnék egy 5-ös könyvet?
banyaiz 2018. 06. 18. 18:11
Előzmény: #5009  zeli39
#5013
A jogi út szempontjából mellékes kinél van a jegyek többsége, vagy mennyi jegy van még forgalomban.
A jogi úttal az a probléma nagyon macerás , és költséges ha mindez pertársaságban akkor még macerásabb.    Mennyiért vállal egy komoly ügyvéd egy ilyen ügyet ahol vélhetően AB-hoz kell fordulni,  Strassburgba kerül,  média téma lesz,  az államot pereled stb?   Nem bagóért az biztos.     + az eljárási költségek.     Azért a végeredmény nem garantált bármennyire is furcsa ez a  történet az állam részéről. :)
Egyszerűbb lenne rövidre zárná az állam magánszorgalomból. 
banyaiz 2018. 06. 18. 18:02
Előzmény: #5007  Láma
#5012

Úgy indulhat a liciten ha igazolni tudja alanyi kárpótoltként kapott jeggyel  licitálna. 
Tőzsdére vsz leginkább olyan jegyek kerültek be ahol olyan pici mennyiség volt semmire nem tudott vele licitálni és akkor bevitte .       Elvileg ilyenkor ha tőzsdén kereskedett ezzel a mennyiséggel annak nyoma van.   Ha nem is sorszám szerint  de a számlatörténet a brókercégtől .
Szerintem sorszám szerint tőzsdére vitel pillanatáig követhető le,  utána már nem. 
zeli39 2018. 06. 18. 13:29
Előzmény: #5010  kollini
#5011
Nem akarok okosabbnak tűnni mint amilyen vagyok de 11 év alatt nagyságrendileg 700 ezer jegy fordult meg a tőzsdén :-)tehát nem gondolnám,hogy háromszor megpördült a teljes mennyiség :-)2007 után 1 milliárd értékben bocsátottak ki kárpótlási jegyet ami már nem volt fizikai kibocsátás és akkor a tőzsdén kívüli dolgokról nem is beszélek .Szakemberek  a tényleges mennyiség valahol 1-1.2 millió darabra teszik sőt l félfüllel azt is hallani lehetett a Buda Cash becsődöléskor kb 500 ezer jegy náluk volt :-)Persze ez lehet,hogy csak legenda 
kollini
kollini 2018. 06. 18. 11:41
#5010
Az a helyzet szerintem, hogy nincs olyan személy akinél sok jegy volna.
A már tözsdén forgó, letétben lévö jegyek száma is kb 200k db, a fizikaik meg ezernyi fiokban 10-100db jával, nem éri meg senkinek már az ügyvédhez való útiköltség sem.
Valaki egy ideje legjobb eladoként áll 2600db jával a könyvben, nem kell senkinek, elöbb vagy utobb, ráboritja a vevökre, és megyünk 700 alá.
zeli39 2018. 06. 18. 10:06
Előzmény: #5006  banyaiz
#5009
Az a baj ez sok ismeretlenes egyenlet .
1.Nem tudjuk kinél van a jegyek többsége 
2.Ha egy kézbe van mi a terve vele 
Watson per előtt is volt róla szó,hogy együtt próbálunk tenni valamit ez akkor sem működött .
kollini
kollini 2018. 06. 18. 09:24
#5008
Watson!
Érdekelt vagy még a jegyben?
Vagy már eladtál mindent?
Nekem kezd nagyon elegem lenni abbol hogy nem történik semmi, gondolkozom az eladáson, piacra dobom, ami van pár darab jegyem, mert csak lefelé csorog.
Láma
Láma 2018. 06. 17. 09:36
Előzmény: #5006  banyaiz
#5007
A régi gyakorlatot én is ismerem, a sorszámokkal kapcsolatban. Ezeket hívta a köznyelv "határozatos" jegyeknek míg a másodkézben levőket "kopasz" jegynek.
Az eredeti hozzászólásom egyik fontos kérdése éppen az volt, hogy az értékpapírszámlán lévő jegyeket továbbra is számon tartják-e vajon sorszám szerint?
Önkormányzati lakás megvásárlásánál "strómant" bevetni gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
banyaiz 2018. 06. 16. 15:15
Előzmény: #5003  Láma
#5006
A licitiken ellenőrizték a jegyek sorszámát is  az alanyi jogosultság mellett.    Volt egy határozat ilyen olyan jogcímen jogosult vagy kárpótlásra,  ehhez toldalékok milyen sorszámon mennyi jegyet kaptál kárpótlás címén.     Ezzel lehetett az árverésen részt venni.
Ezt egyszerűen kijátszották úgy  háttérben megegyeztek az alanyi kárpótolttal, zsebszerződéseket kötöttek ,  és az alanyi kárpótoltak licitáltak  a föld a folyamat végén landolt a "megbízónál". 
Ennyit ez a törvény már új korában is.    Annyit kellene tenni  egy törvénymódosítás nem alanyi kárpótoltként is licitálhatsz.    Máris indulhatnánk és a piac felszívná az összes jegyet.  De ennyi eszük sincsen 30 évvel a törvény hatályba lépése után. :)     Inkább egy alkotmányellenes, európai jogellenes gyakorlattal inflálják ezt a maréknyi kis jegymennyiséget.    Teljesen értelmetlen ez is fájó a dologban.  :)
banyaiz 2018. 06. 16. 14:38
Előzmény: #5003  Láma
#5005
Nem tudod ilyen célra felhasználni a törvény szerint.
Annak idején volt a családban több szálon is  több jogcímen is alanyi jogon kapott jegyünk. Amivel vásároltunk is termőföldet.   Ott is csak alanyi kárpótoltak mozoghattak, határozatot be kellett mutatni a kárpótlásra jogosultságról stb.
  Akkoriban nagy divat volt az, hogy pl földárveréseken alanyi kárpótoltak nevében vásároltak földet  egy zsebszerződéssel a háttérben.      Ezt főleg azok csináltak nagyban akik pl Tsz-ekben vezető pozícióban voltak  és a tsz tagok kaptak  alanyi jogon kárpót jegyet rábeszélték őket ezen vegyenek földet a saját nevükre és ők megveszik tőlük  .   Erre főleg azok a kárpótoltak haraptak rá akik kis mennyiségű jegyet kaptak  , idősek voltak ,   így mindjárt pénzre tudták váltani   .      Ilyen módon komoly földbirtokokat vásároltak össze .
Ezt a megoldást használták e önkormányzati lakás árveréseken azt nem tudom ,  de elméletileg elképzelhető  de a földvásárlás lényegesen egyszerűbb és célszerűbb volt.
A mi esetünk  most, hogy nem alanyi kárpótoltként jegyet birtoklunk   2 felhasználási lehetőséget ad a törvény.    1.   Eladás  (tőzsdén, vagy tőzsdén kívül)    2.   Amikor az állam olyan privatizációt hirdet ahol kárpótlási jeggyel is lehet fizetni .        
De próbáld meg ha valamelyik önkormányzat mégis elfogadná értesíts .  :)
banyaiz 2018. 06. 16. 14:25
Előzmény: #5002  -pny
#5004
Ha az állam lezárja egyszer a kárpótlást akkor elárulom mit jelent . :)    Egy újabb érv a lezárás mellett. 
Láma
Láma 2018. 06. 16. 07:32
Előzmény: #5000  banyaiz
#5003
A kérdésemmel arra kerestem/keresem a választ, hogy valaki próbált-e ténylegesen jeggyel fizetni önkormányzati lakásért és milyen eredménnyel járt.
A vélelmeket az elmúlt években már alaposan körüljártuk :-)
-pny
-pny 2018. 06. 16. 01:43
Előzmény: #5001  banyaiz
#5002
Egy kérdésem lenne, ne vedd piszkálódásnak, tényleg kiváncsi vagyok: a neved mit takar amúgy? banyaíz? bányaíz? Vagy mit jelent?:)
banyaiz 2018. 06. 16. 01:04
Előzmény: #4997  Láma
#5001
Mert ennek a Watson féle ügynek vannak tanulságai.  Nem volt hiábavaló azért.
Kiderült milyen buktatói vannak ennek.  Illetve az is, hogy a magyar bírói hozzáállás a sejthető ,  vagyis egy sumákolás.    Komolyabb fórumoknak kell ezt az ügyet megnéznie.   Mondjuk arra kíváncsi lettem volna AB mit kezd a másodfokú ítélettel ha Watson hozzájuk fordul 60 napon belül.  Lehet a torkukon akadt volna azóta is tanácskoznának. :)
Ha per , és pertársaság azt mindenképpen csak Bp-en érdemes indítani vsz.  
El is lehet persze adni. :)  De ez az opció nálam necces egy kicsit ,  ahhoz kicsit sok db-om van egyrészt,  másrészt falra is másznék ha utána pár hónappal a BB tőzsdei privatizáció és jegyek felhasználhatók hírek jönnének. 
Egyébként ha Watson feltenné a másodfokú ítéletet  teljes egészében ide  azt megköszönném .   A jogi indoklásra kíváncsi lennék és a részleteire. 

Topik gazda

oszlopos
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek