Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2022. 11. 12. 22:24
#80840
A)" Ha másban nem is, abban egyetéerthetünk, hogy egy háborúhoz két fél kell. És valahogy mostanában a másik félen mindig az amerikai zászló sejlik fel."
.
Nem egeszen.
1)Eddig ugy tudtam, Russia tamadta meg Ukrajnat. Az erosebb a gyengebbet. Nem forditva.
Az USA csak segit a gyengebb megtamodottnak.
.
2)Eddig ugy tudtam, Kina akarja megtamadni Taiwant. Az erosebb a gyengebbet. Nem forditva.
Az USA csak segit a gyengebb megtamodottnak.
,
.
Hogy kozben az USA nem olelgeti baratsagosan a tamadot? Mi ebben a meglepo?
Vigyazz mit kivansz, mert megvalosul. Ha hatralepnek, es hagyjak a Putin-Xi feleket tobzodni,
ahogy egyebkent mar sokszor megtettek, arra a gyengebb nepek nagyon rafaztak.
Amiket az USA-rol kepzelsz, az a valosagban most igaz Russia, Kina, Belarus, Iran, stb. orszagokra.

B)Ideje abbahagyni  az "USA kirabolja, es gyarmati sorban tartja.. es ettol megy jol nekik" hazugsagot is.
Az USA   imp/exp  a GDP-nek mindossze kb. 10% resze. A 90% reszt odahaza termelik meg, ok maguk.
Es jol fizetnek a kinai-nak, mexicoi-nak,  magyar-nak munkaert, meghozza tobbet mint ezek egymasnak. 
Ez lejart lemez, ocska "serelmi politika" ujracsomagolva, modernizalva.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 12. 22:20
Előzmény: #80833  Placi82
#80839
Szaddam nem vegyizte le a kurdokat??
KrisztinaI 2022. 11. 12. 22:19
Előzmény: #80837  Placi82
#80838
 Arra éretettem, hogy az ő "őszintesége" nem valami morális érdem, csak megteheti. Nem tudom, hogy van-en nála nagyobb Oroszo-ban, de ha nincs, akkor ő a saját álmát éli (sokszor mondják, hogy lehet, hogy ő a világ leggazdagabb embere).
Így van, csak ne legyen nagyobb baj.
Placi82 2022. 11. 12. 22:14
Előzmény: #80836  KrisztinaI
#80837
Felreeetettel.Dehogy szent. Ugyan olyan Putyin aki az orosz birodalmi erdekekeket kepviseli, mint a hatterben rejtozkodok szintén sajat gazdasagi birodalmi erdekekiket,   kepviselok az usaban. Egyik kutya masik eb. Csak az egyik refletorban , nyilt terepen van. A masik oldalrol, meg bolcsen nincsennek. Engem nem erdekel egyik se. Csak vilaghaboru ne legyen. Mert sanszos. Egyszer magamban mosolyogtam Janoson mikor pedzegette, mostanra mar nem mosolyognek egy ilyen utalason. De inkabb hagyom ezt a franya csuf politikat.
KrisztinaI 2022. 11. 12. 22:04
Előzmény: #80835  Placi82
#80836
Nagyon egyszerű: mint diktátor megteheti, mert a többi nem szólhat semmit.  Szerintem ő ezért mondhatja ki, nem azért, mert morálisan szent.
Placi82 2022. 11. 12. 21:56
Előzmény: #80834  Tibi0002
#80835
Arra celoztam, hogy mikor azt mondtad, hogy az USA ban nincsennek Putyin felek. Ó, dehogynem. Csak nem lepnek reflektorfenybe, es hol Bush, hol Biden báb hata mogott,rejtozkodve  hozznak meg olyan donteseket, hogy tamadjunk meg egy masik nem szovetseges orszagot, kulonfele indok alapjan, valos erdeket agyonhallgatva. Kozben tobb szazezer Libiai, Iraki, Del-amerikai , etc  (lasd az elmult 40 -50ev usa haboruja) civil artatlan halalat okozva. Ugye mily ismeros. Csak a talalas,es a sajto mas:)
 A sema ugyan az. Putyin legalabb felvallalja nyiltan a birodalmi erdek vagyait. (Ironia, de igaz). De tudtam en, amugy hogy te nem jatszod, ilyen ertelmes emberkent a naivat. Csak felrertheto voltal.:). Bocs.
Tibi0002 2022. 11. 12. 21:46
Előzmény: #80833  Placi82
#80834
Értelek, de arra utalsz, hogy a gazdasági elit  néhány hatalmas, szinte láthatatlan embert jelent, akik szivarfüstös termekben döntenek óriási jelentőségű dolgokról. Ezek "nyugatiak", akik nem csak a "keletiek", hanem minden más ember sorsa felett, gonoszul döntenek. És közben ugyanebben a topicban egyszerű magyar (ők nem nyugatiak!) emberek éveken át azon spekulálnak, mivel kereshetnének sok pénzt. És itt összemosódik a kettő, mert a "nyugat haldoklik" és az "olaj fel fog menni" vélemények túlsúlyba kerülnek. Hogy jön ez ki?
"Nincsenek itt jófiúk és rosszfiúk , érdekek vannak" - ezzel is egyetértek. Akkor hol különbözünk?
Placi82 2022. 11. 12. 21:33
Előzmény: #80831  Tibi0002
#80833
Ugyan ugyan . Mikor razogattak a fiolat, hogy abban Iraki vegyifegyver van🤣. Meghalt sok 10.000 gyerek, asszony, ferfi civil. Es nem volt sehol vegyifegyver. Kit vontak felelossegre? Soroljam tovabb? Az volt akkor a gazdasagi elit erdeke. Szaud arabiaval kotott vedelmi paktum, azert cserebe az arab olajtermelo orszagok dollarert adtak az olajat. Irakot pedig bab allama kellett tenni. !! Ennyi volt. Erdekek miatt szazezrek halala,csak akkor a sajto errola buncselekmenyrol hallgatot.  Soroljam tovabb a tortenelmi peldakat, a haborukrol, erdekszferakrol, es a penzrendszer vedelmeben tett dolgokrol, a geopolitikaban, az usa reszerol? Ez uzlet, ahogy szoktak mondani. Nincsennek itt jofouk es rosszfiuk. Erdekek vannak.
KrisztinaI 2022. 11. 12. 21:24
Előzmény: #80829  KrisztinaI
#80832
Ha megjártad Oroszországot épségben, menj el a Tower-be, nézd meg, hogy a brit birodalmi koronákon honnan vannak a legnagyobb gyémántok: nem Angliából.
Dél-Afrikából és Indiából.... abból nagyon sok embert lehetne etetni.
Kérdezd meg a bányászokat, akik találták őket, hogy mennyit kaptak.
Tibi0002 2022. 11. 12. 21:21
Előzmény: #80824  Törölt felhasználó
#80831
"Mert ismét elmondom -de tudom, hogy szinte senki sem érti: a tőke nem más mint rendelkezési jog afelett, hogy egy társadalomban mi történjen." - ezzel nagyjából egyetértek, súlyozás szerint. De azt hozzátenném, hogy a történelemben, és jelenleg is, a tőke mindig többféle érdek szerint volt megosztva és aszerint mozgott.
Ha nem, hogyan magyaráznád, hogy a tőke - USA -nál maradva - 2020-ban hirtelen átmozdult egy öntörvényű Trumptól egy - sokak szerint - szenilis ember felé? 
Musk azt csinál, amit akar? Igen, sok mindent megtehet. De ha  csak 0.5%-át elkövetné annak, amit mondjuk Sztálin, már azért is 150 évet kapna, és a börtönben rohadna meg. Sztálinnál viszont esély sem volt arra, hogy vád alá helyezzék, és börtönbe zárják. Élete végéig hatalomban volt, és a biológia mondta ki a végső szót.
Musk indíthat háborút mondjuk Mexikó ellen? A szervezkedés első néhány hetében letartóztatnák. Putyint letartóztatták, hogy Ukrajna ellen vonult?  Ez a különbség.
Placi82 2022. 11. 12. 21:21
Előzmény: #80781  pomperj
#80830
Ez az amit en nem ertek! " DE a legjobb, amit ajanlani tudok: probald ki ezeket a helyeket.   En eleg sokat lattam ezek kozul." Miert probalja ki? Egy feher nyugati europai kulturaju ember nem erezne jol Szaud Arabiaban magat, sot lehet Oroszorszagban se, vagy Ukrajnaban, de Libiaban se. 
De lehet, hogy egy Libiai jol erezte magat a Khadafi fele vezer alatt, en lattam riportot, ahol anyak, nok mondtak, mennyivel jobb volt regen Khadafi, mint most a fene nagy demokraciaban, aholq kulfoldi cegek, a hadurakkal elviszik a profitot, es allandoan megy a bandak haboruja.
Vagy nezzuk Oroszorszagot, az emberek tobbsegenek, nem volt jo az a 8-10 ev fene nagy demokracia, Jelcin, es a nyugat uralma alatt, mikor a tanarok is 30 liter vodkat, kaptak fizetesnek, de a Hodorovszkij, Bezerovszkij félék vittek minden javat az orszagbol.
Es igy tovabb az arab orszagok, akik nem tudjak evszazadok ota, ertelmezni a demokraciat, mert kuktura idegen toluk. Vagy a kinaiak, akik 2000 eves kulturaja termeli ki az isteni hatalommal rendelkezo kinai csaszart, vagy Xi elnok féleket. Ja a tobbseg ezt akarja ott, ezt igenyli . Kik vagyunk mi, hogy ezt megvaltoztassuk eroszakkal, magunk utan kaoszt hagyva??? Ez nekem nem liberalis!! Ugye eleg megnezni az usa elmult 40 ev haborujat. Itt nem eszmek vannak,ezekben az expanzios gazdasagi es geopolitikai terjeszkedesben, es erdekszfera bovitesekben az USA reszerol, hanem kokemeny gazdasagi érdekek szvsz. Szoval mindenki udvozuljon a sajat hiteben, es demokraciajaban, vagy diktaturajaban. Mert nem.ok nelkul alakultak igy a tortenelemben ezek a tarsadalmi berendezkdesek kulonbozo helyeken.
KrisztinaI 2022. 11. 12. 21:19
Előzmény: #80828  Törölt felhasználó
#80829
Az utolsó mondattal egyetértek.
János valamilyen bájos Amerikában él (jó neki), nem egészen ott, ahonnan a fegyverviselésről vitatkoztunk.
És szerinted azt az idilli jólétet ki fizette? Nem a háború utáni jólétre gondolsz? Nulláról mindig van virágzás.
Kérdezd meg azokat, akik az akkori jólétet fizették, hogy szerintük igazságos volt-e a rendszer.
Nem akarok veled tovább vitatkozni, mert sok dologban igazad van, amit próbálok elmondani, hogy  valakinek mindig fizetni kell a számlát.
A háborúban meghaltaknak, a kínai Iphone Factory-ban dolgozóknak, a gyarmati rabszolgáknak, valaki mindig fizeti a számlát, és ezt nem most találták ki, csak most több információd van róla, mert van internet, de szerintem nincs új a nap alatt.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 21:12
Előzmény: #80825  KrisztinaI
#80828
Nem, nem így volt.
Javaslom nézd meg az USA egyenlőtlenségi indexeit időben, és rájössz, hogy nem így volt.
Pont azt látom, hogy a nagytőke koncentrációja okozta a gondokat, és rombolta szét az 50-60-as évek Amerikáját. A 80-as évektől emelkedik Amerikában az egyenlőtlenség, pont amikor Reagen a neoliberalizmust elindította.
János amikről beszél, az olyan, mintha az ő fitalakori Amerikáját írná le. Amit megértek.
Placi82 2022. 11. 12. 21:02
Előzmény: #80810  Törölt felhasználó
#80827
Tudod, nekem, amit a masik topikban elmeseltem, az a bajom ezzel a (neo)liberalizmussal, aminek semmi koze a liberalizmus szep eszmenyehez, amit meseltem a vér (neo)liberalis holgy ismerosrol, aki Sashegyen lakik, kioktatott elfogadasrol, romak helyzeterol, BLM rol. Amit szepen vegig hallgattam. De felhivta a nagy kamasz fia, higy ő akkor menne haza Pesterzsebetrol a haverjatol, BKV val most. Erre a ketsegbesett aggodo anyuka, ott elottem, mondta, hogy nehogy BKV val menjen  haza  onnan este,mert kirabolhatjak es megverhetik a ciganyok, mindenkeppen hivjon taxit.Utana gunyosan mosolyogtam, ő meg szemmel olni tudott volna. Hat ilyen a farizeus álarc.  Ez az eloitelet, még nekem is eros volt. Erdekes volt, ezt eloben latni. Es ez a jellemzo. USA ban is a liberalis elit Palm Beachrol, Long Islandrol, Maliburol orzott elit lakoparkokbol oktatjak az elfogadast, BLM  et,de nekem valahogy nem hiteles igy. Le kellene kotozni, az atlag nep koze, es aterezni a problemaikat, nem pedig rajuk eroszakolni eletidegen, sajat magukra sem alkalmazo eszmeket . Es felhasznalni egy szep igaz eszmet, mint a liberalizmus, farizeus ,rossz celokra.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 21:01
Előzmény: #80824  Törölt felhasználó
#80826
Elég a jónépet teletömni adóssággal. 
KrisztinaI 2022. 11. 12. 20:59
Előzmény: #80824  Törölt felhasználó
#80825
Ez nem mindig így volt?
Neked csak azt kell kitalálni, hogy ebben a szabályrendszerben, hogyan tudsz élni, megélni, boldog- ulni.
Ennyi, neked, mint átlagembernek mindig ez lesz a feladatod, kivéve, ha valamilyen jóléti miniállamba, vagy szupertársadalomba, békeidőbe születsz.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:55
Előzmény: #80821  Tibi0002
#80824

Bárcsak így lenne, csak jó volna azt átgondolnod, hogy a tőkés berendezkedés -kiváltképp a mai fomája, aminek nagy propagálója vagy, hogy teszi ezt az elképzelést zárójelbe.
Ugyanis a tőke (beleértve a társadalmi tőkét is pénztőke mellett) totális uralomra tört, és felülírta a 3+1 hatalmi ágat. Ugyanis a tőke saját magának választ politikust, a törvényhozást és a komplett végrehajtást maga alá gyűrve. Megfizetve a legjobb ügyvédeket esélytelen vagy vele szemben az igazságszolgáltatásban. A médiáról meg kár is beszélni.
Ha megnézel egy Muskot, kompletten azt csinál amit akar. Egy olyan ember, akit senki meg nem választott országok sorsáról dönthet. És Musk nem is a legrosszabb. Ezt hívják demokráciadficitnek, és a mai társadalmi berendezkedés rákfenéje.
Mert ismét elmondom -de tudom, hogy szinte senki sem érti: a tőke nem más mint rendelkezési jog afelett, hogy egy társadalomban mi történjen.
Placi82 2022. 11. 12. 20:46
Előzmény: #80780  KrisztinaI
#80823
Nem csodalom, hogy USA ban a kollega majdnem olre ment veled.:) "Isten megteremte az embert, de Samuel Colt tette egyenlőve őket " es ebben minden benne van. Foleg a BLM mozgalom ota, mar az igen veszelyes  szakmat űző amerikai rendőr is ovatos. Es ha nem elit  lakoparkban laksz mint az elit, azert nem art, ha van egy 38 as retukulben, ha egy crackes drogos, akinek mar anyaghianya van, megtamad ott az USA ban.  Persze draga luxus helyen, ahol az elit el, ott nem talakoznak a drogos csocselekkel, azok konyen beszelnek, de a tarsadalom 90% nem elit helyen lakik, mert nem futja ra.
Tibi0002 2022. 11. 12. 20:36
Előzmény: #80821  Tibi0002
#80822
A betű vastagítása nem volt szándékos. :O 
Tibi0002 2022. 11. 12. 20:34
Előzmény: #80810  Törölt felhasználó
#80821
Van a jogban, a történelemben és a filozófiában egy érdekes elgondolás: Senkinek nem szabad túl nagy és túl hosszú ideig hatalmat adni. Ha ez megtörténik, az illető egyén v. csoport visszaél vele, abból diktatúra, terror, aztán bukás lesz.Ebből az elgondolásból fejlődött ki az ún. jogállam, ahol az intézmények, hatalmi ágak kiegyensúlyozzák egymást, képesek egymás hatalmát korlátozni. És legfőképp, egységes szabályok (a jog) uralkodik mindenkin. Lehet gyűlölni a nyugatot, de nem mondhatod, hogy diktatúra, ha egy sima szövetségi bíró képes egy Trump-féle (vagy akár Biden-féle) ámokfutást egyetlen határozattal megsemmisíteni. És az orosz vagy a magyar ügyészségről vajon elképzelhető, hogy az legfelsőbb kör ellen nyomozni kezd? Ugye hogy nem? Nem, kína nem patás ördög. Oroszország sem. Észak-Korea sem. Sudan sem. A gond ott van, hogy ha a teljhatalmú vezető baromságokat hisz és cselekszik, akkor nincs senki, aki megállítsa. A nyugati országokban viszont 2 hét alatt megbukik (jó esetben). Nézd csak meg Ausztriát. A rendszer nyugaton sem tökéletes. Távolról sem. De talán jobb, mint az általad kedvelt keleten, ahol nyilván te is élsz. Vagy nem ott élsz? Nem? Hogy lehet ez?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek