Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 12:10
Előzmény: #58247  Törölt felhasználó
#58260
Csak egy kérdés! A BTC. Milyen értéket képvisel.? Környezetre káros! Könnyen manipulálható. Ne gondold , hogy hacker csoportok nem agyának rajta, hogy lehet tranzakciókat a saját tárcájukba irányítani. És még lehetne sorolni a hátrányokat. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 12:09
Előzmény: #58256  szieszta
#58259

A legjobb példa vagy arra, hogy mindig cáfolja a BTC. az állításaid ezzel kapcsolatban.
Az emberek többségét a kapzsiság vezérli, ez soha nem fog változni és ez miatt képtelenek hosszú távon reálisan látni és gondolkodni.
Idővel ismét új csúcsra fog menni, ezzel újra cáfolni fogja pesszimizmusodat... újra nem tanulsz belőle és a következő korrekciójánál újra temetni fogod.
Ez az ami tisztán és világosan látható a jövőben az, hogy az árfolyama hol lesz, teljesen mellékes.
Fagylaltárus 2022. 01. 22. 12:08
Előzmény: #58247  Törölt felhasználó
#58258
A BTC nem befektetési eszköz, mert tényleg semmi nincs mögötte a számolgató energiazabáló gépparkokon kívül.
A tranzakciók is marha lassúak a hagyományos bankrendszerhez képest...
S a bűnözők közkedvelt fizetőeszköze lett szép csendben a viszonylagos anonimitás miatt.
Az hogy ti ezekből azt vezetitek le hogy ennél csodálatosabb dolog még nem történt és ez a jövő...
S nem esik le hogy igazából semmi innováció nincs benne, egy sima piramisjáték, amíg pakolják bele a pénzt és felfelé megy, addig működik... 
Csak van egy informatikai köntöse, amitől ez valami marha modern dolognak tűnik. Kurva fájdalmas lesz ebből a kijózanodás amikor tömegével rájönnek az emberek hogy vettek egy bithalmazt kurva drágán.
Fagylaltárus 2022. 01. 22. 12:02
Előzmény: #58234  Törölt felhasználó
#58257
Az egyetlen eszköz lesz a világon aminek az ára folyamatosan nő? Érdekes lenne.
Akkor nincs más hátra, mindenki adja el mindenét, vegyen belőle BTC-t és mindenki meggazdagszik.
Vagy nem...
szieszta 2022. 01. 22. 11:55
Előzmény: #58247  Törölt felhasználó
#58256
Rövid távon csak jósolgatni lehet, hosszú távon meg méginkább. Ez, amit mondasz, a régóta szajózott reklámszöveg és jól látni a grafikonon, hogy mindig volt egy réteg, aki erre rákapott.
Már többször is esett 85% ot és addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 11:51
Előzmény: #58251  kajli_man
#58255
vannak mérvadónak tekinthető elemzések, ahol le van vezetve, hogy miért érhet akár többszázezret is. egyet senki nem tud, hogy holnap vagy 2 év  múlva mennyi lesz ára. tegyük fel,hogy azoknak lesz igaza, akik szerint el fog értéktelenedni, de ezt is csak utólag tudjuk meg.
amit mondasz az érvényes bármely más eszközosztályra is, ahol ezek a felbeszélők tömegesen megjelennek, aztán eltünnek. ez normális és az emberi psziché az oka. 
ami biztos, hogy a bitcoin nagy tesztje lesz, hogy ezt a korrekciót nagyságtól függően, hogy fogja "kiheverni".
bankos
bankos 2022. 01. 22. 11:39
Előzmény: #58245  szieszta
#58254
Milliós célár is volt.....
pomperj
pomperj 2022. 01. 22. 11:36
#58253
1)SPY
Rosszul indult az ev.
Es nincs vege, ennel  rosszabb is  lesz, igen,  
sajnos azt gondolom hogy ennel sokkal   rosszabb lesz,  meg a jobbik esetben is.
,
DOW egy het alatt -4.6%, de ez jobb mint SPY -5.7%, es NDX -7%  eseshez kepest.
De a legijesztobb a FANG+, ami -20% a csucstol szamitva.  
Masfel honap alatt ekkore eses igen ritkan van a tozsden. Igen, FAAMGT mar CRASH meretu esesben.
Vagy, ahogy a buborek fujasban felfele, ugy lefele a crash-ben is Cathie Woods vezet az ARKK-al?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220122v00xpxgwb.jpeg
,
AZ eses racionalisnak tekintheto. Nem tevedesbol esik.
Tavaly a kormanyok nyaklo nelkul osztottak ingyen penzt. A nagyvonalu FED tomte penzzel a rendszert, a profitok szalguldasban voltak felfele.
De ha a FED szigorit, es ehhez a mostani EarningSeason-ban a profitok raadasul csalodast keltenek?
Akkor  a zuhanas nagyon is folytatodik.
.
Van 3 nagy problema, amibol ketto nem fog elmulni.
.
2)SPY rovid tavon
Daytrade szinten az a kerdes, mennyit kell meg menni lefele, hogy egy fontosabb alj-nal talajt fogjon,
ahonnan erdemes megtradelni longra a felpattanast?
Haaat, egyelore meg nincs ott.
De lehet ketfele valasz a kerdesre, valamelyik csak bejon .-)
.
a)Az a tegnapi daytrade chart nagyjabol helyes.
Akkor megvaan a legmneredekebb wave(iii),  es elkezdodott a wave(iv)-(v) hullamok sorozata. 
Okolszabaly szerint a "szabadeses" jellegu  wave(iii) kozepe szokott lenni az eses kozepe. Akkor a tegnapi charton igy nezne ki a projekcio.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220122v00xb85xt.jpeg
.
Akkor a target 4220 kornyeke. 
Es meg kb. 2 het kell, amire az aljara leerkezik.
Persze, menetkozben lesz legalabb meg 2 meretesebb, de kisebb  daytrade szintu felpattanas.
Akik a daytrade  mufajban igazan jok, azokat lehet tradelni. Am, mivel a fo irany lefele van, okosabb a lokalis topoktol megshortolni. Az a biztosabb.
,
b)Azonban konnyen lehet, hogy meg nem tartunk az elso impulziv  eses kozepenel sem.
Ezt a sejtest alatamasztja a NASDAQ, a Russell2000, es DOW, ami sokkal kisebb korrekciokat csinalt.
Lehet, hogy most ok vezetik lefele a piacot. Kulonosen gyanus IWM, Smallcaps, ami mar -16%-ot esett.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220122v00xedn82.jpeg
,
c)Azt kerdezed, meddig eshet?
Nos, szerintem  a legvaloszinubb, hogy DOW az utolso 13 evet, a 2009 ota tarto rallyt fogja korrigalni. 
Van az Elliottistak kozott egy konszenzus, hogyan kell ezt a 13 eves rallyt szamozni.
Es van egy konszenzus, hogy a  korrekciok altalaban az egyel alacsonyabb fokozatu 3-4 hullamok  savjaig szokott korrigalni. Akkor igy nezne ki.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220122v00xw7h5r.jpeg
.
folyt. kov. Olaj, Gaz,  Dollar
Zedisdead 2022. 01. 22. 11:36
Előzmény: #58220  Törölt felhasználó
#58252
A pénzszórás miatt 2021ben a wage growth 10%ra növekedett az előtte trendszerű 5%ról. Ennek az inflációs hatását látjuk most (ezek USA számok, valszeg nagyjából nagyságrendileg a többi fejlett gazdaságban is ez megy). Ahhoz hogy az infláció visszaessen a konszenzusosan elfogadottnak tekintett 5%ra (=hivatalosan 2%) ezt a bérnövekedési ütemet kell visszafogni. Ehhez nincs szükség deleveragingre,  aranypénzrendszerre jellemző deflációs válságra. Hogy pontosan mennyi szigoritásra van szükség azt én se tudom, de a deleveraginget nem fogják engedni, az már bebizonyosodott Japánban, Kinában, Euban USAban az elmúlt 2 évtizedben jópárszor.
kajli_man
kajli_man 2022. 01. 22. 11:24
Előzmény: #58248  Törölt felhasználó
#58251
Nem erről beszéltem. Arról beszéltem, hogy amikor felfele megy, akkor nagyon gyorsan megjelennek a több százezres jóslatok, hogy bevonzzák a sok új halat. Amikor meg nem jön be, akkor vagy csend van, vagy utólag bele van magyarázva, hogy hát ez így tudható volt.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 10:58
Előzmény: #58247  Törölt felhasználó
#58250
Ebben eltér az álláspontunk, de meglátjuk.
100$-nál BTC tulaj leszek. 1 teljes darab erejéig.
Lehet már a jövő héten vennem kell, ha ilyen tempóban "korrekciózunk" :)
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 10:54
Előzmény: #58248  Törölt felhasználó
#58249
10K is lehet ,ha megint 85% megy le.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 10:53
Előzmény: #58240  kajli_man
#58248
2 éve még 4 ezer dollár volt. 4 éve 20 ezer volt a csúcs. tehát ,ha lemegy 20ig, akkor sem lehet összeomlásról beszélni. sőt. eddig kétszer volt,hogy 85%-ot esett ATH után. ha ezt vesszük úgy 15K lehet megint.
2 grafikon. a második sztem elég sokat mond.
Képfeltöltés - Képtárhely.eu - Tárhely ahol megoszthatod a képeidet. (keptarhely.eu)tvc_12930b3f50d1005befffce26bd93d625.png (1213×796) (investing.com)
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 10:50
Előzmény: #58237  Törölt felhasználó
#58247

Rövid távokon csak jósolni lehet, ebben én sem vagyok jó.
A hosszú távokon való gondolkodás, csak az ami működik kifizetődően.
A világ változik, most éppen egy nagyot.
Azok a befektetési eszközök amik eddig értéket képviseltek átalakulnak, de lesz több olyan érték/instrumentum amelyek örökre eltűnnek és helyükbe új értékek kerülnek. A BTC. lesz az egyik ilyen új érték és idővel, majd egyre többen belátják, hogy lemaradtak, köszönhetően a hagyományos értékekbe vetett ragaszkodáshoz.
kukker 2022. 01. 22. 10:43
Előzmény: #58244  zsoltee77
#58246

Persze, lehet tévedek, de azért lehet itt ilyen ember, aki talán nem is ír, csak olvas. :)
Mint mondtam, én úgy érzem és gondolom, ti jó srácok vagytok itt.
De mivel ez a fő "pénztopik" talán, ide gondoltam jónak. :)
Remélem János nem neheztel érte....
És azért elnézést, ha megint túl fárasztó voltam valakinek ma (is) :)
szieszta 2022. 01. 22. 10:42
Előzmény: #58240  kajli_man
#58245

Nem csak 100 ezres célár volt, hanem több százezres. Többen ezt alá is támasztották a grafikonokkal.
Mondani meg bármit lehet. PlanB sem magyarázkodik, pedig 4 hónap záróját szinte tökéletesen eltalálta, aztán a köbetkező 4 et meg totálisan mellélőtte. Pedig óriási nyájat toborzott össze követőként, akik hegyeket tudnának elmozdítani.
Kíváncsi lennék a véleményére, aki miatt van ez a becsípődésem a BTC nél. Ha jól emlékszem azt mondta, hogy ez már 50k alatt nem lesz, ilyen áron is ajándék.
zsoltee77
zsoltee77 2022. 01. 22. 10:37
Előzmény: #58235  kukker
#58244
érdekes és fontos gondolatokat feszegetsz, csak valamiért úgy érzem, ebben a topicban nem releváns. Meglepne, ha bárki aki a fórumon irogat, napi 10-12 órát ülne a gép előtt vagy nyomkodná a telefonját, hogy össze-vissza trédeljen és hajtsa a pénzt a család rovására. :) Én sose voltam ilyen, bár 2017-18ban sokkal többet foglalkoztam a tőzsdével, mint most. Naponta 5-10x 5 percet foglalkozok vele és minden este játszunk a gyerekekkel, esti mese helyett sem az usa tőzsdét nézem véreres szemekkel. :))
kukker 2022. 01. 22. 10:34
Előzmény: #58239  szieszta
#58243

Ez is csak példa, most mindent nem tudok száz százalékig kisarkítva leírni, minden egyes pontot.
Egy példa volt: én nem mondtam azt, hogy hibás lenne a nagyapám vagy a helyzet.
De lehetséges az, amikor mi hibázunk, és későn jövünk rá, hogy nem ez volt a lényeg.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 10:34
#58242
Nem vagyok egy nagy ismerője a külpolitikának.
De igaza lesz Lacinak, ezek tényleg nyakunkra hozzák a bajt... A f@szért kell a ruszkikat provokálni. Aztán persze majd mi kapjuk a ruszki tankokat a nyakunkba, nem az amcsik.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220122/amerika-kozel-100-tonna-hadianyagot-kuldott-ukrajnanak-522451
szieszta 2022. 01. 22. 10:34
Előzmény: #58234  Törölt felhasználó
#58241

Ha ezt sokan elhiszik, akkor ez így is lesz. Többet kellene hirdetni , mert lassan elszáll a hit.
Csak nehogy musk bejelentse, hogy már ő is eladta, mert akkor lesz ám vérengzés.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek