Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 11. 04. 16:42
Előzmény: #30418  Törölt felhasználó
#30420

azt hiszem ezzel igencsak rátapintottál a lényegre:)
talán még a közalkalmazottakat lett volna érdemes kiemelni
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 16:42
Előzmény: #30412  pomperj
#30419
Szerintem 1 demokrata gyozelem sokkal nagyobb kart okoz rovid es hosszu tavon mint 1 Trump gyozelem.
Bar en az esetek tobbsegeben tevedek; tobb mint 50%-ban.
Ha viszont igazad van akkor sikerult megvezetni a demokrata szavazokat az adoemelessel kapcsolatban, ha nem lesz ado emeles, hogy lesz olcsobb az egeszsegugy; ja azt is be kamuztak ahogy mo-on tobb evtizede teszik...tehat jon egy gyengebb gazdasagu es nyitottabb kulpolitika a kozeposztaly tovabbi lemorszolodasaval...es ha ebben csalodnak a valasztok akkor a demokratak a jovoben csak radikalis kommunista vezetokkel nyerhetnek...(szoval) rovid es hosszabb tavon is rosszabbul jarnak a szavazok Bidennel...
Mindig is szep dolognak tartottam amikor megprobaljak az emberek igazsagosan felosztani a tortat, de ha kisebb a torta akkor barmenyire igazsagos probal az ember lenni akkor a nagy tobbseg rosszabul jar...(legalabbis szerintem)...
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 16:32
Előzmény: #30405  trader21
#30418
ez igy pontatlan...
foiskolai vegzettseg nelkuli 40 feletti ferfiak; ill.  vezeto beosztasu emberek (bar ugye az nem lehet a tobbseg) nyilvan az akademikus es szellemi foglalkozasuak koreben nem annyira nepszeru, mint ahogy a kertvarosi anyukak koreben sem...de ezek a csoportoknak nem kell a mindenapi eletben a verseny szektorban megkuzdeniuk a megelhetesert...hmhmhm
Megkerdezhetem toled h az elmult honapokban levo tuntetesek, gyujtogatasok, rablasok szerinted a republikanus vagy a demokrata szavazok tobbsege tette?
Szoval mi a ...-rol beszelsz h a tuntetesek elmaradasat nem a munka nelkuli es legalso mely szegenysegben elo demokrata szavazokra tenned.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 16:31
Előzmény: #30416  ragarda
#30417
de nem? Amikor Trump vezetett, akkor is emelkedtünk, amikor Bieden, akkor is.
ragarda
ragarda 2020. 11. 04. 16:28
Előzmény: #30414  Törölt felhasználó
#30416
:D Mindegy ki győz, a FED visz mindent 
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 16:20
Előzmény: #30412  pomperj
#30415
szerinted megegyeznek?
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 16:18
Előzmény: #30413  ragarda
#30414
A tőzsde a FED-et hozza ki győztesnek, én annyit látok. :)
ragarda
ragarda 2020. 11. 04. 16:17
Előzmény: #30410  pomperj
#30413
Igen. 267-re számítok Trumpnál. Én most szinte biztosra veszem a Biden győzelmet. 
pomperj
pomperj 2020. 11. 04. 16:13
Előzmény: #30411  Törölt felhasználó
#30412
Igen, de a senatuson aligha fog atmenni adoemeles, 
mert az marad Republikanus,
szoval igy a legjobb kombinacio valosulhatna meg.
Nincs tulhatalma a demokrataknak, meg kell egyezni, kompromisszum kell.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 16:01
Előzmény: #30410  pomperj
#30411
Most mar majdnem biztos h Biden megnyeri a korabban levelben leadott szavazatokkal.
Ha viszont betartja az ado emelesi igeretet akkor jo eselyunk lehet a kovetkezo 6-18honapban lesznek jo vasarlasi lehetosegek, bar az azt is jelentheti hogy lesz minimum 15%-os eses a kozel jovoben (ez a pozitiv velemeny) negativ hogy lesz 30%-os vagy nagyobb eses es ezt csak 1 jelentosebb USD gyengules tompithatja...
Kivancsi leszek Biden kepes lesz-e vegig csinalni a 4 evet ill. hogyan fogjak ezt a demokrata szavazok megelni...ezzel a demokrata gyozelemmel amerika jelentosen elveszti gazdasagi vezeto szerepet a kovetkezo evekben...ez pedig geopolitikai feszultsegekhez vezethet.
Az h a fuvet legalizaljak, igazabol nem hiszem h fontos kerdes lenne kiveve ha valaki ezekben erdekelt...azonban a kokain es kisebb mennyisegu heroin-al kapcsolatban nem hiszem h ez olyan okos dontes lenne; persze amig az emberek drogok hatasa alatt vannak talan nem gyujtogatnak...
pomperj
pomperj 2020. 11. 04. 15:47
Előzmény: #30405  trader21
#30410
Ugy tunik nekem, Biden megszerzi Wisconsin+Michigan+Nevada allamokat, es akkor 4 ponttal gyoz.
Ezekben most hajszallal vezet.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 15:42
#30409
Tényleg csak mosolyogni tudok. Esik a solar és az energy is.
hellforceone 2020. 11. 04. 15:15
Előzmény: #30402  Törölt felhasználó
#30408
ez a legutóbbi írásodra ++
pitcairn2 2020. 11. 04. 15:09
Előzmény: #30403  Törölt felhasználó
#30407

részben, de az őrültségek is leginkább őket találták telibe, egészen más dolog mondjuk egy efféle villában lockdown-ozni,
https://www.youtube.com/watch?v=nB7xc38ura0
mint vmi elcseszett gettóban:)
pitcairn2 2020. 11. 04. 15:05
Előzmény: #30405  trader21
#30406

jaj hagyjuk már ezt az "okosok" versus "gügyék" hülyeséget:)
trader21 2020. 11. 04. 14:51
Előzmény: #30403  Törölt felhasználó
#30405

1. Nem csak Biden van versenyben, hanem Trump is, szóval a demokratákra fogni a tüntetések elmaradását igen érdekes logika mentén jöhetett ki.
2. Trump szavazóinak 38%-a végzettség nélküli fehér férfi, míg Biden a diplomások körében teljesít jobban, szóval az iskolázottság nem épp Trump pártján áll. Kísérteties a hasonlóság csodás hazánkkal párhuzamba állítva, ami az iskolázottságot, a településméret szerinti megoszlást és a vallásosságot illeti.
pomperj
pomperj 2020. 11. 04. 14:36
Előzmény: #30393  Törölt felhasználó
#30404
Igen, de minimum egy jo kiserletet eerre.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 14:28
Előzmény: #30397  pitcairn2
#30403
ebben nem vagyok biztos, mert jelentos demokrata szavazok akik segelyekbol elnek ill. alacsonyabb fizetest kapnak azoknak jol jottek az allami tamogatasok a lockdown alatt...
BLM az also munkasosztaly es munkanelkuli emberek frusztraciojanak levezetese agressziv modon.
Igy csodalkoztam hogy Virginiat behuztak a demokratak, bar igaz h tobb mint 15% a szavazatoknak nincs feldolgozva de nem ihiszem h ilyen elonyt vissza adnanak a demokratak.
Milyen erdekes h amig Biden versenyben van addig az agressziv tuntetesek, egyelore varakoznak...
enyit a demokrata part 1-es tamogatoirol...
;)
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 14:20
Előzmény: #30391  hellforceone
#30402
Soha nem ketelkedtem abban h normalis ertekrendel biro ember lennel!
A 98-02-es idoszakban fideszre szavaztam; es sokaig azt hittem h az igeretek amiket tettek azokat be is valtjak...lattam h epitettek hidat, uj nemzeti szinhazat, emeltek a minimalbert es ugy lattam tenyleg az orszag erdekeit nezik, akkor meg nagyon fiatal voltam es hittem abban h vannak normalis politikusok (most elnezest a kivetelektol, bar nagyon ritka)...
Az economic hitman (Bokros, Gyurcsany, Bajnai)-kat utaltam...azt lattam h mo-rol alkotott kep kezd pozitiva valni a nyugati vilagban es ha nem is voltam szavazo mivel 2004-ben elhagytam mo-ot azt hittem h a fidesz jelent majd megoldast a magyar gazdasagi problemakra...kozben csalad tagok es a legkozelebbi barataim kezdtek a fideszre panaszkodni (nehanyuk nagyon intelligens, tanult es vilagot jart emberek)...mivel nem igazan nezek tv-t es a mo-i politikaval nem foglalkoztam igy nekem is ido kellett ahoz hogy a mo-i gazdasagi novekedest mar nem biztos h a fidesz gazdasag politikajanak tulajdonitanam, inkabb demografiai okokra es unios penzek szamlajara irnam...nem mondom h a fidesznek nem lehet ebben szerepe; de komoly ketsegeim vannak a jelenlegi mo-i folyamatokkal kapcsolatban; mivel az unios penzek es a demografiai folyamatok hamarosan negativan fognak valtozni...
Nem tartom mo-ot rasszista vagy antiszemita orszagnak sot sokszor kellett ismeroseimnek elmagyaraznom h ezt csak a media probalja sugalni...
Sot tovabb megyek az eu-s csatlakozas tamogatoja voltam, ma mar ezt nagyon mashogy latom...nem allitom h mo rosszul jart az eu-s csatlakozassal, de az unios politika egyre tobb problemat okoz a tagallamoknak.
Nem tudok olyan embert az usaban akire ha nekem kellene szavaznom szivesen szavaznek (Ron Paul-t) sajnos nagyon kevesen tamogatjak....rajta kivul nincs igazan kire szavazni...Obama szerintem megerdemelte h 8 evig ott volt meg ugy is hogy most mar azert egyre tobb turpisagra kerult feny...
Hillary vagy Biden ill. Trump kozul en Trump-ra szavaznek; szerencsere nem vagyok jogosult erre...
Itt au-ban meg kotelezo a szavazas; es az esetek tobbsegeben a vesztesre szavaztam...de nem mentem utana gyujtogatni vagy randalirozni...2-szer sikerult a nyertes PM-re szavaznom, es akire eveket vartam mert ugy gondoltam h o lenne a legjobb PM o volt a legnagyobb csalodas...Tony Abbott-ra akire csak azert szavaztam mert nem talaltam jobbat helyette velemenyem szerint az elmult 15 evben a legjobb PM volt itt...csak o sem volt sokak szemeben nepszeru mert nem volt hajlando az ertekrendjebol engedni annak fuggvenyeben ahogy az emberek velemenye valtozott.
Nem szeretem Putyint es sok dolgaval szemben nagyon mas velemenyem van; de vannak olyan dolgai amit el kell ismerni es igy vagyok Trumpal is...
Egyebkent Clinton-t tartottam sokaig az egyik legjobb elnoknek aztan jott a Monika ugy...Hillary-t viszont nagyon nem csiptem; Angela Merkel-t pedig jo vezetonek tartom bar nem sokat tudok rola...
Engem nem eredekel h milyen nemu, vallasu, szexualis beallitottsagu stb.stb az adott vezeto inkabb azt nezem hogy mit tesz le az asztalra...es az alapjan formalok velemenyt es gyakran tevedek. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 14:14
Előzmény: #30394  mr_bob
#30401
Én ma nagybevásárlást tartottam.
Hogy mit vettem? A könyvesboltban megvettem az összes Kínával foglalkozó könyvet :).
És ez nem vicc.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek