Topiknyitó: Portfolio 2019. 08. 07. 19:39

Felrobbantotta a fél internetet egy egyszerű matematikai egyenlet, amit senki nem tud megoldani  

Ugrás a cikkhez
A fél internet egy matematikai egyenlet megoldásán pörög. Az egyenlet egyszerűnek tűnik, nincs benne semmi ismeretlen, csak számok, szorzás, osztás, összeadás és egy zárójel. Mégis diplomás matematikusok, professzorok vitatkoznak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2019. 08. 08. 09:40
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#60
Az eredeti feladat nem számológépen volt megadva, ott szóba sem jön a hatványozás, szerintem ki kell próbálni szorzásjel nélkül egy számológépen, szerintem nem lesz hatványozás belőle.
signal2
signal2 2019. 08. 08. 09:25
Előzmény: #56  geza0123
#59
Mutatok neked egy autistát, te magyarul nem tudó valaki, aki még ezt reklámozza is a neten:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein#/media/F%C3%A1jl:Einstein1921_by_F_Schmutzer_4.jpg
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 09:24
Előzmény: #56  geza0123
#58

"Teljesen irrelevásn, hogy egy számologép mit ír ki."
.
Én úgy tudom (nem biztos) hogy azokon a számológépeken amin van hatvány funkció nem kötelező a szorzásjel, amelyiken nincs ott igen.
Ezért lehet az eltérő eredmény
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 09:20
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57

Nem. Amikor én kezdtem programozni (még az okosabb dínók is próbálkoztak) nem hogy a felső index , de még a "Á" betű is gondot jelentet.
Ha nem tudsz egy szövegszerkesztőbe felső indexet használni, akkor csak a szorzásjel kitételével tudod egyértelműsíteni a feladatot.
Próbáld meg pl jegyzettömbbe( szerintem itt a fórumon is csak trükkel lehet) beírni hogy 3 a harmadikon szorozva 2-vel
és  3 *3*2.
Ha nem írod ki a szorzásjelet  egyforma lesz, holott az eredmény nem ugyanaz.
Régen azt tanították hogy számítógépen kötelező a szorzásjelet kiírni, mert csak így egyértelmű
geza0123 2019. 08. 08. 09:06
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#56
Kész vicc, egyese emberek nem elég, hogy ostobák, még reklámozák is azt, hogy tanulatlanok.
Teljesen irrelevásn, hogy egy számologép mit ír ki. A matematiak szabályait nem az határozza meg, hogy hogyan alkalmazod, ez nem szubjektív dolog.Feketén fehéren le van írva, hogy hogyan _KELL_ használni PONT.
Az csak az emberek szegénységi bizonyítványa, hogy a sok autista nyilvánosan reklámozza twitteren, hogy mennyire retardált.
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 09:05
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Te arról beszélsz, hogy hogyan kell beírni egy számológépbe?
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 09:01
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54

A képletben 2 hiba lehet.
1, hiányzik a szorzásjel (nem kell felső index)
2, (2+2) nincs felső indexen (nem hiányzik műveleti jel).
Mindkét esetben 1-1 változás kell
Lehet választani.
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 08:57
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
3 sajtócikk és két feladat lett összemosva. Egyrészt ezért megy az értetlenkedés + van aki nem tudja a matek szabályt.
badsector1
badsector1 2019. 08. 08. 08:53
Előzmény: #40  zgroska
#52
"Szabatos leírásban a tipográfiai rövidítést feloldva  a képlet így néz ki, műveleti jelekkel, zárójelekkel:
    8/(4*(2+2))=?"
  
A külső zárójelek milyen megfontolásból kerültek oda?
signal2
signal2 2019. 08. 08. 08:28
#51
Azért érdekes, hogy ebben a cikkben a képen két különböző számológép különböző eredményt ad:
https://www.portfolio.hu/short/felrobbantotta-a-fel-internetet-egy-egyszeru-matematikai-egyenlet-amit-senki-nem-tud-megoldani.332969.html?k=2&i=332969
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 08:17
Előzmény: #47  casual
#50

"Valóban, az eredeti egyenletben nincs kiírva a szorzásjel, de ez nem is szükséges, ettől még egyértelmű."
.
pont hogy nem egyértelmű. Írd már ide úgy hogy a (2+2) hatványkitevő (hiszen annál nincs műveleti jel, így nem hiányzik semmi). A szorzásjel egyértelműsíti.
Úgy tudom a fórum is csak trükkökkel tudja a felső indexet használni.
Én még azt tanultam hogy kézzel írt egyenletnél elhagyható a szorzásjel (mindig van felső index), de géppel írtnál ki kell írni, mert nem tudni hogy ismeri-e a felső indexet vagy nem.
Szerintem emiatt van a "vita" is.
Vedd elő a windows számológépét és próbáld meg beírni szorzásjel nélkül.
casual 2019. 08. 08. 00:26
Előzmény: #46  Phylaxa
#49
Szerintem bármilyen programnyelven beírva ezt 16 lesz az eredmény. De ezt nem tudom bizonyítani, hisz mindegyiken nem tudom kipróbálni. :D
casual 2019. 08. 08. 00:19
Előzmény: #47  casual
#48
Az már csak hab a tortán, hogy itt nem is 2-vel szorzunk, hanem a 8/2 eredményével, azaz 4-gyel. A szorzás művelet nem fogja megelőzni az osztást, ha csak úgy nem, ahogy te zárójeleztél, de ilyenről itt nincs szó.
casual 2019. 08. 08. 00:14
Előzmény: #40  zgroska
#47
Valóban, az eredeti egyenletben nincs kiírva a szorzásjel, de ez nem is szükséges, ettől még egyértelmű.
a 2-es számjegy után közvetlenül jön egy nyitó zárójel, ilyen pedig nem jelent mást, csak az, hogy közöttük szorzás van.
pl. ha azt írom, hogy 2a, ott sem kérdés, hogy 2*a-t jelent. Még akkor sem, ha így írnám: 2 a, vagy akár 2(a)
Ha pl azt mondom, hogy 2 alma, akkor ugye az is egyértelmű, hogy ez kvázi szorzás?
Phylaxa 2019. 08. 08. 00:10
Előzmény: #40  zgroska
#46
A szorzásjellel egyetértek, a zárójellel nem. Akkor értenék vele egyet, ha nem így lett volna megadva az egyenlet, hanem egy törtként kifejezve az egészet. Viszont ez elgondolkoztat, mert ha ez igaz, hogy többféleképpen értelmezhetünk képleteket, így rengeteg szoftver hibázhat, hiszen az OOP-n belül sok programozó adhat hozzá részeket. Ugyanazon szoftver későbbi fejlesztése pedig még rá tehet egy lapáttal. Ilyenkor jut eszembe az MI. Ajajjj......       :)
Törölt felhasználó 2019. 08. 08. 00:07
Előzmény: #44  Phylaxa
#45
Persze, tévesen szintaktikai hibára vezeti vissza az okot.
Phylaxa 2019. 08. 08. 00:03
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
Igen. Én is erre tippelek. De ez azt jelenti, hogy az egyik értelmezés rossz. :)
Phylaxa 2019. 08. 08. 00:02
Előzmény: #40  zgroska
#43
Amikor procit terveztünk architektúrán, akkor egyértelmű volt a számítások menete. A processzor egyféleképpen értelmezhet csak. Az, hogy pontosan kell zárójelezni a képletet a gépnek, ez bizony fontos és ha nem teszik, akkor emberi hiba és nem a gépé. Az amit te írsz, az a papíron számolt egyenletmegoldásoknál alkalmazható, alkalmazzuk is mindannyian, de ugyanazt a gépnél már zárójelezni kell bizony. Le is írta ezt itt valaki, egyetértek vele. A képlet, amit megadtak egyértelmű. Továbbra sem értem, mi a gond. :)
-pny
-pny 2019. 08. 07. 23:48
Előzmény: #40  zgroska
#42
Csak nem így lett leírva...
Phylaxa 2019. 08. 07. 23:46
Előzmény: #8  zgroska
#41
Mást írtam volna? Átolvastam gyorsan amit írtam és megnyugodtam. Nem kell kiegészítenem semmivel. A hatvány nyilván megelőzi a többi műveletet egyébként, csak itt nincs szó róla ezért nem akartam bezavarni. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek