Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 10:39
Előzmény: #97  Placi82
#100
Én átlag ember vagyok, sajnos nincs időm naphosszat figyelni a tőzsdét. Mit javasolsz h ne bukjam el a megrakarításaim 30%-át? Ami több 10 milliós veszteség lenne. Vegyek állampapírt infláció követőt? 
Komolyan mit tegyek?!
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 10:36
Előzmény: #98  zsoltee77
#99
Már csak 5 év van hátra ez esetben
zsoltee77
zsoltee77 2022. 03. 05. 10:09
Előzmény: #97  Placi82
#98
A bőség évtizede véget ért. 7 szűk esztendő kezdődött 2020ban.
Placi82 2022. 03. 05. 09:23
#97
https://index.hu/gazdasag/2022/03/03/sberbank-magyarorszag-oba-kartalanitas-oba/
Es ez meg csak a kezdet! Benzin, mutragya,gazolaj,elelmiszer, futes, minden minim a duplajara fog dragulni. Az euro,$,chf kozeledik a 400 as szinthez. Az atlag emberek bukjak a megtakaritasuk 20-30% at minimum! De nehogy odadja az usa es az ot kiszolgalo EU az oroszok lakta donbaszt,es minden aron be kell telepiteni azokat az usa raketakat Ukrajnaba! Vegul is az oroszoknak hany raketaja van idegen foldon? Nulla! De hat az usa-ert miert ne gatyasodjon le az EU?:). Elszenvedve az eletszinvonalbeli csokkenest, es az atlagnal is nagyobb valsagot es a stagflaciot.
kukker 2022. 03. 05. 02:21
Előzmény: #95  kukker
#96

Persze ez bőven egy hülyeségbe is belefér, ezt csak bedobtam ide, mint elmélet, de azért annyira nem hiszem, hogy ez lenne.
Viszont simán beleférne ma már ez is.
:)
kukker 2022. 03. 05. 02:18
Előzmény: #93  Fagylaltárus
#95

"Nem világos nekem hogy mit fognak nyerni az oroszok ezzel a háborúval. "
Amennyit az USA fizet neki érte.
Placi82 2022. 03. 04. 23:23
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Értem. Történelmi ismereteim szerint az  oroszok sokaig bírják, szivosak. Akkor tényleg messze van a hajnal. Ebbe látom, én is a neoliberális erőtér tevedeset,!! Mert, ha ők erősebb ellenfelet találnak, akkor hatralnak, és alkalmazkodnak a túlelesert. De az oroszok nem ilyenek. Van bennük egy makacs konoksag. 
Fagylaltárus 2022. 03. 04. 23:15
Előzmény: #90  Placi82
#93
Én is tudok ezekről. Az odesszai mészárlás amikor rágyújtották az emberekre a székházat az a náci időkre emlékeztető gazemberség volt. Nem csoda hogy az oroszok bevonultak oda akkor még fű alatt segíteni. Én a Majdan óta figyelem az ottani eseményeket. Ezt vártam most is. Hogy a szakadár részekre most már hivatalosan is betolják a haderőt. Erre elkezdik az egész országot lerohanni, Putyin meg arról beszél hogy ukránok nem is léteznek.
Nem tudom, szerintem elszámolta most magát. Nem fogja tudni megszállva tartani az országot, ahhoz katonai diktatúra kellene, mert van egy 20% egyértelműen oroszpárti ember de ennyi.... S nagyon meggyűlölték most Ukrajnában.
Viszont Oroszországot meg tényleg elszigeteli így...
Nem világos nekem hogy mit fognak nyerni az oroszok ezzel a háborúval. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 23:14
Előzmény: #91  Placi82
#92
Egy közepes bohóc maradjon az, ami. Reagan kaliberű, színészből lett politikus nem terem minden fán. Zelenszki - bár jól nyomja - egy érzelmes fickó, és ezzel belevitte az országát ebbe a háborúba. Amennyiben ez elhúzódik az is elképzelhető, hogy komolyabb változások előtt állunk. Mondjuk szétesik O.o. vagy ilyesmi. Nem tudom, hogy gazdaságilag mennyire fogják bírni és milyen a hozzáállásuk ahhoz, ami rájuk vár (megpróbáltatások stb).  Kína nagyon figyelmes és türelmes. Messze még a hajnal.
Placi82 2022. 03. 04. 23:03
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Ezt most nem értem. Kifejtened, lehet mar késő van nekem:) 
Placi82 2022. 03. 04. 23:02
Előzmény: #88  Fagylaltárus
#90
Azovi zászlóalj, meg usa szerint is náci eszméket vall. Úgy volt, hogy szankcionaljak, de aztán mégse. Odesszaban a székház tűzrol volt több cikk. Már csak 3 at találok abból az egyik az alfahir. Nem tudom. Számomra a liberalizmus azt jelenti, hogy minden oldalról tájékozódhatok Nem csak egy oldaluan. Azt amit elem tesznek, nem kötelező meg ennem. Vagy igen? Ha hülye vagyok és rossz következtetésre jutok, az az én bajom. Például a nácikrol a II.ik vilaghaboruban, az a véleményem, hogy az emberiség ellenségei voltak. Ez tény! De a jelenleg annyi mindenről derül ki, hogy nem úgy volt, például most utoljára, az atomeromu oroszok altali agyuzasarol szóló ukrán hírek, hogy liberális, tehát szabad!! jogom kételkedni. Putyin meg hülye, 2 full orosz szakadar megyen kívül, nem kellett volna ukrán földre lépnie. Vlagyivosztokba telepítettem volna a rakétákat és probléma megoldva, ha sokkalta Putyin a Romániai, Lengyel és leendő Ukrán usa féle rakétákat. Engem már zavar ez a sok fals, propaganda, ahol 2-5 nap múlva derül ki, hogy ja mégse úgy volt. És a portfólió, HVG hozza le nem valami kamu oldal. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 22:48
Előzmény: #87  Placi82
#89
Ukrajna az iskolai példa arra, hogy vannak dolgok, amihez érteni kell már akkor, amikor belekezdesz és nem pedig tanulva haladni lépésről lépésre. Túltolták azt, ami elég egyértelmű, ha valaki egy kevésbé zoomolt térképre is ránéz és nem csak a szomszéd telket kukkolja a gugglimapssszal.
 
Én nem tudom, hogy mit fog ez az egész még okozni, de azt tudom, hogy a SzU összeomlását Csernobil okozta, vagy legalábbis jóval korábbra hozta. Ez most azért egy kicsit nagyobb kalibernek néz ki bár Csernobolnál, ha jól tudom 500000 katona fordult meg.
Fagylaltárus 2022. 03. 04. 22:36
Előzmény: #87  Placi82
#88
Meg ukrán áldozat. Az is elég sok volt a 8 év alatt. Meg hát ezek Kelet Ukrajnában voltak. Mit keres akkor Putyler Kijevben? Ugye...
Placi82 2022. 03. 04. 22:25
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#87
https://www.portfolio.hu/global/20220304/putyin-felmondta-scholznak-az-orosz-narrativat-531167
Kancellara nem.mondok semmit. De nem a legelesebb kes a fiokban. 1. Volt 10.000 civil orosz aldozat,akivel a nyugati sajto nem foglalkozott? Igen volt ,voltak videofelvetelek is ,de a youtube torolte mar! 2. Nem lett betartva a Minszki egyezmeny, ami amugy oroszoknak kedvezett, tehat neki erdeke volt hogy be legyen tartva? Igen ,nem lett betartva! 3. Azovi zaszloaj naci beallitottsagu, es uralja del es kelet ukrajnat,? Hat sajnos igen. 4.Nato tagsagra ,fel akartak venni ukrajnat,es a narancsos forradalom kivulrol jott egy megvalasztott elnok ellen. Emlekeim szerint 2014.ben. Igen! Ezek azert nem narrativak,szerintem. Egyezkedni kellene, mielott az EU polgarok teljesen legatyasodnak, velunk együtt! 22 eve elnok, 8 eve sír a keresei meghallgatasaert, nagy nehezen talaltam videot a Macron es Nemet kancellar es Putyin, haboru elott 2 héten ezelotti sajtotqjekoztatojarol. Megneztem. Mellesleg agyon volt hallgatva a mediaban. Tenyleg rimankodik,hogy o ezt ne engedheti, hogy a natoba felvegyek ukrajnat? Mint ahogy usa se hagyna az orosz raketakat Kubaba telepiteni. Romania is tul kozel van neki mar!! 22 ev alatt nem bolundult meg ,nem vagyok biztos benne hogy most tette. Ez geopilitika. Es gazdasagi erdekek jatszmaja
 Usa 2.legyet utott egy csapasra. Szerencsetlen ukran nep meg a felaldozhato sakk figurák. 
somebody 2022. 03. 04. 22:20
Előzmény: #85  Essence
#86
Lehetséges, bár szerintem kitolják, ameddig lehet a 23. óráig a dolgot. 
Essence
Essence 2022. 03. 04. 22:18
Előzmény: #84  somebody
#85
Nyáron kell(ene) legkésőbb vége legyen, hogy legyen idő az őszi gázszállítások beindítására, tározók részleges feltöltésére. Oroszországnak kudarc egy ilyen hosszú háború, addig emelik a harcoló létszámot, ameddig kell, hogy előbb lezárják...
somebody 2022. 03. 04. 22:13
Előzmény: #81  Placi82
#84
Én szeptember október végére tippelem a végét... 
Essence
Essence 2022. 03. 04. 22:12
Előzmény: #77  Placi82
#83
Akkor a legvalószínübb verzió ilyesmi?
- Ukrajna ennyi segítséget kap, és nem többet
- Oroszország ennyi szankciót kap, és érdemben nem többet 
- Addig tart a háború, amíg az ukránok bírják, jelen kondíciókkal.
- Akkor lehet ukrán szempontból vesztes, előnytelen békekötés 2-4-6 héten belül. Putyinnak meg eladható gyözelem.
- Kérdés marad: lesz-e EU energiahordozó szankció.
- (Az orosz gabona és mütrágya pedig úgyis a világpiacra kerül, legfeljebb nem szankcionáló országok veszik meg. Ez nem olyan mint a gáz, utat talál a piacra.)
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 22:07
Előzmény: #81  Placi82
#82
Én azért el tudok képzelni sokkal hosszabb időt is. Még semmiben sem tudtak megegyezni, de a mai világban minden lehetséges. 
Placi82 2022. 03. 04. 21:57
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#81
2 hetet adok a haborunak max 3 at. Az eu politikusok a kezmeleg kilincset fogjak adni a kremlbe. Belebukik ebbe most usa gazdasagi erotere. De legalabbis nem jonn ossze, hacsak valami baleset nem eri putyint! Ez az oka a hosszu asztalnak:), olyan uj dolgok vannak ,biztos ami tuti messze ul mindenkitől! :)Ezt mar vegig csinalja! Zenisdeadnak, meg stolznak is szolni kellene ok eleg jo kulpolitikaiak:).

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek