Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2022. 08. 09. 16:00
#9920
Jaj má, Ti milyen fiatalokat ismertek......
Akkor én szerencsés vagyok, mert akiket ismerek azok felelősséget vállalva, küzdenek, tanulnak, értéket képviselnek, sőt kiállnak magukért és értünk is.
-----
Persze, lusta, butácska, sültgalambot váró, mindig volt is, lesz is!
KrisztinaI 2022. 08. 09. 15:49
Előzmény: #9914  Placi82
#9918
Egyébként a mai fiatalok érdekesek: 
30-as korosztály: megyünk, egyik éttermeből a másikba, mindent kipróbálunk, ami az Instagramon van, mert élményeket gyűjtünk, és ez menő
Tőlük fiatalabbak: sokan nagyon ambíciózusak, jó és modern tudásuk van, sokuk annyit tud az élet bizonyos dolgairól ennyi évesen, mint mi, de azt látom, hogy lélektelenek, nem érdekli őket semmi, nem tisztelnek semmit, menjünk éljünk minimalistán, és legyünk 30 évesek nyugdíjasok. Rosszul voltam, amikor megláttam egy kis oktató infographics dolgot, amiben elmgyarázták, hogy az anyagi függetlenség kulcsa, hogy nem veszünk házat, nincsenek gyerekeink.... egyik végletből (költünk mindenre szabadon) a másikba esnek, és lelketlen valamik lesznek, akik 30 évesen a finishing line felé rohannak... 
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 15:36
Előzmény: #9916  Törölt felhasználó
#9917
Egyébként tapintható mindenhol az összeomlás nyomott, fülledt előestéje. 1939 augusztusa...
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 15:35
Előzmény: #9912  Törölt felhasználó
#9916
Nem tudom, hogy vegytiszta kommunizmus, vagy csupán az utóbbi évek végtelenségig elkényelmesített életének (pénznyomda) lenyomata. Tartok tőle, hogy az utóbbi.
kajli_man
kajli_man 2022. 08. 09. 15:25
#9915
Placi82 2022. 08. 09. 15:20
Előzmény: #9912  Törölt felhasználó
#9914
Ugyan ez , latom a keresztlanyqimon. Azt monfja minek tervezzunk elj a manak, minek kiudjunk, nem tudjuk mit hoz a holnap. Csak ma eljunk, rovid az elet. Mondja 20 evesen. Fasza . Szelso bal, szeljso jobb elore torese lesz, a jovoben a politikai palettan, legyen az olaszorszag, spanyolok, nemetek, stb.. egesz EU. Ennek 2 oka van a 2009 ota terjedo, penzpumpa gazdasagi karos hatasa, es a neoliberalis eszmek, agyament, tultolasa . Neoliberalis politika, mindig tultoljq a biciklit, csak idaig nem volt belole baj 1970 ota. Azt hiszik mert tehetsegesek voltak, es jolszervezettek. Pedig csak szerencses csillagzat alatt tenykedtek. Hat most tultoltak a  visszateresi ponton. Ne vessen ram senki kovet ezekert a gondolatert, mert, ha igen ,akkor a gazdasag , utan ezt is hagyom. En igy is ugyis azt teszem, amit helyesnek gondolok a jovore nezve.:)
kajli_man
kajli_man 2022. 08. 09. 15:00
Előzmény: #9912  Törölt felhasználó
#9913
Az extrém vagyoni egyenlőtlenségek idején általában fel szoktak merülni ilyen gondolatok.
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 14:55
Előzmény: #9909  emerald
#9912
"Ezt, a mai egyetemista korosztály hozhatná el. Szerintem"
100x5 számológéppel számolva fizikus hallgató által. Német egyetemen. Inkább ne piszkáljanak meg semmit. OK, túlzok :-)
 
Az "átkos" nyugatra költözött. Elsírod magad, ha a nyugati egyetemisták véleménystream-ét érzékeled. Olyan nettó vegytiszta kommunizmus terjed, hogy Sztálin, Che, Castro, Mao, Lenin szerintük még élnek, mint Elvis.
emerald 2022. 08. 09. 14:39
Előzmény: #9908  Placi82
#9911
Igen, tulajdonképp ha a "nyugati" polgárok nem fognak elégedetlenkedni....akkor az EUnak kampec!
Mire felébrednek, hogy elveszítették az állásukat, addigra már késő.
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 14:29
Előzmény: #9908  Placi82
#9910
Egyetlen esélye az EU-nak, ha az USÁ-t hazaküldik és elkezd önállóan létezni. Kicsit túl van misztifikálva ez az USA nélkül mindenki a világon földbe áll mantra. Szerintem kezd a "point of no return"-höz közeledni ez a feszültség.
emerald 2022. 08. 09. 14:27
#9909

Placi, Humi neketek ajánlom figyelmetekbe:
.Van egy lényeges pont a társadalomban, amit aki nem élt szociban, az nem tulajdonít akkora fontosságot ennek:
-A szoc érában mindent el kellett fogadni. Pl: én ötvenes vagyok, nekem már a vége jutott.
De a világ legtermészetesebb dolga volt, hisz bele születtem.
Voltak disszonanciák, mint hogy engem hívőként nevelt a nagyim. Majd mikor megkérdezték ki nem tud maradni őrsi órára, én szóltam. Miért?! Hittan órára kell mennem.
Ezeket már akkor "elnézték". Tehát ez a kádári gyenge szoci vége volt.
Persze sose felejtem el....valahogy éreztem hogy megdermedt a levegő.
.
Lényeg:
Már az én korosztályom is arra szocializálódott hogy kuss van. Nem kérdezel, csinálod amit kell. Az idősebb generáció meg méginkább, mert azok még jól meg is ütötték a bokájukat ha renitenskedtek.
Zsigeri reakció az, hogy nem lázadunk. Itt voltak az orosz katonák, még a laktanya felé se volt szabad menni. Az iskolában belénk nevelték a "rendet", olyannyira h ez volt a világ legtermészetesebb dolga. A nagyszülőktől persze hallottuk az elvett földeket, de mi azt láttuk hogy ott a tsz, aztán most oda járnak.
Én már a rendszerváltás után lettem vállalkozó, így egy átmeneti időszak, változó gazdasági lehetőségei közt.
Lássuk be, aki kicsit is kaparkodó, illetve letett valamit az asztalra, az ment egyről a kettőre. Ez pont elég a nem lázadáshoz.
Anyám korosztálya még éhezett a rákosi érában. Azt mondta a szüleinek, jobban szeretik a disznót mint őt, mert az annyi krumplit ehet amennyit akar! Jah, és nem voltak a szülei csórók! Csak a nagyanyámnak ha nem tojt eleget a tyúk, a piacon kellett tojást vennie a leadáshoz! Nem kockáztatta meg h jöjjön a fekete autó éjjel a papáért.
Tehát itt "rendszerváltozás" csak akkor lesz, ha majd a jelenleg 40-évnél fiatalabb generáció lesz többségben.  Addig az "átkos" kisérteni fog.
Anyámékon látjuk. Én és öcsém is. Megvezethetőek, nyugdíjasok, amíg őket nem lehetetlenítik el, nemhogy lámpaoszlop nem lesz, de az orbáni rezsim tuti marad.
Még nagyobb lázongást sem várok. Sőt jobb is lenne ha maradna a nyugalom, mert karhatalommal letörik a mozgolódást. Ezért van a rendvédelem már más pozicióban.
.
Ki kéne nőni egy új politikai elitnek is, akikre szakmailag, emberileg lehet építeni.
Ezt, a mai egyetemista korosztály hozhatná el. Szerintem.
.
Konklúzió:
Sütögessük a gesztényénket, oszt hagyjunk fel a politizálással :)
Optimista lévén, hiszek az emberi jóságban, abban hogy egymást segítve tudunk előre lépni, vagy a bajban összefogni.
Placi82 2022. 08. 09. 14:07
Előzmény: #9907  stolz
#9908
Fel eves joslatom ,az EU nak anny, ha igy folytatja, ws nem vesz 180 fokos fordulatot. Komolyan, ongyilkosok. USA hozzallasa az ,EU hoz mikor azt hiszem valamelyik FED elnok mondta, egy EU ertekezleten a nemet penzugyminiszternek, mikor szova tette az USA inflacio exportalastat valaszuk az volt , hogy"a dollar a mi penzunk, de a ti problematok" .A.yatok!  Hulye az EU.
stolz
stolz 2022. 08. 09. 13:56
Előzmény: #9906  Placi82
#9907
Úgy tűnik az ukránoknak van pénzük, szóval a továbbiakban a nyugatnak nem kell dugnia a zsebükbe a lóvét...
Placi82 2022. 08. 09. 13:54
#9906
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220809/breking-leallt-az-orosz-koolajszallitas-magyarorszagra-560371
Rohadj meg Z. Visszakuldte a díjat. Fasza! Eljenek a szankciok!! (Ironia)
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 13:15
Előzmény: #9903  kkv14
#9905
Igen. Veletlenul pont egy olyan mondatot valasztott amiben a kozgazdaszok elverzeserol irt, egy olyan topicban ahol van egy kozgazdasz mesterunk Humi. Majd en is rugoztam egyet ezen poenbol. De termeszeten amit en irtam a kotoszkodes, aki meg veletlen pont azt a mondatot idezte az nem. Hagyjuk mar! 
Hajra feketemelos, en csak a kettosmerce ellen emeltem szot, semmmi mas ellen nem 😆
kkv14 2022. 08. 09. 13:15
Előzmény: #9903  kkv14
#9904
Ja , és egyébként tanult ember volt csak nem közgazdász !
kkv14 2022. 08. 09. 13:10
Előzmény: #9895  Törölt felhasználó
#9903
Figyelj  idézte egy dús gazdag befektető tapasztalatát , aki 50éven keresztül, szétkereste magát a tőzsdén !
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 13:03
Előzmény: #9898  Törölt felhasználó
#9902
Hat, akkor az orszag osszes ertekesitoje aki jutalek alapon dolgozik szerencses. Es az osszes menedzsment ( altalaban kozgazdaszfajzat) hozzanemertesbol talaltak ki a jutalekot mint olyat. 😅 De csak akkor szerencses ha ha tud eladni ugye. Meg hogy 10x-es stressznek van ettol kitéve azzal szemben aki osszecsavarozza az nem szamit. Es hogy az eladas a motorja a dolgoknak az se szamit. Hisz csavarozhat egesz nap ha utana senki nem adja el. Amugy en mindenkinek adnek jutalekot a csavarozotol kezdve, de a gonosz kozgazdast menedzsment csak a sales-nek ad. De miert??? 
Törölt felhasználó 2022. 08. 09. 13:02
Előzmény: #9900  Törölt felhasználó
#9901
Én termelem. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek