Én nem így kereskedem, de tudok róla aki eredményesen így tolja..(egy impulzus közepén gyertyáról, gyertyára pozíciót is építve, néha 10-20R-et összerakva így) Én napon belül is M5-M10-M15-ön; napon túl H1-H4-en. Én nem vagyok jó a nagyon gyors döntéshozatalban.
próbáld ki a gyakorlatba,hogy mennyire működne :) elméletbe minden jól megy :) Mondjuk 9 éve a kezdetekkor még én is 1 percesen nyomtam fúlón ,vaqy egy hónapig ,míg tartott a tőkém :) Aztán rájöttem,hogy nem az igazi, az óta 2 percesen nyomom,és már 2 hónapra is elég a tőkém :)
Ha jól emlékszem kitörésről beszéltünk,vagyis kell egy ellenállás szint,az egymás után emelkedő gyertyáknál ilyen addig nincs amíg nem lesz eső szakasz ráadásul kikereskedik 5-7 pontos gyertyákra önmagában
15 perces emelkedő gyertyák sorozata az emelkedés, mindig az előző lezárt fölött belépve - ez a sarkított példám ~14 db egymást követő gyeretyával, összességében folyamatosan emelkedő árfolyammal.
akár mennyire erős is a trend 15-30 percesen azért rendre vannak vissza tesztek,4-8 óráson persze lehet,hogy ebből nem sok látszik. A dollár az utóbbi időben hajlamos minimális korrekciót produkálni ha elindul a szokásos pár száz pontos trendje.
megnéztem 15 percesen az 1.1275 ről jövő longot 1.1356 ig. Nálam ez három szakasz és három csúcs,és mindegyik csúcsot vissza tesztelte támasz szint közelébe,így ott ahogy várható volt jobb beszálló lehetőség adódott. Ez 3 beszállási lehetőség az én technikám szerint és nálam ez csak kettő lenne a kitörési technika szerint. az,hogy nálad a 14 hogyan jött ki a kitörésre játszva,halvány fogalmam sincs egyébként a második támasz az 1.1323 fogta most legutóbb
Még ez sem állja meg így a helyét általánosságként. Valójában ez akkor
teljesül csak, ha a piac korrekciós fázisban van az adott idősíkon, amit meglovagolsz (mint pl. most m15-ön és alatta).
Akkor valóban előnyt ad.
Erősen trendelő piacnál elhanyagolható méretűek a
korrekciók, mint az előző m15-ös példámban, ilyenkor sokkal eredményesebb a másik megközelítés (3-ik hullám megy a legrövdebb dő alatt a legmesszebb, sarkítva idősík függetlenül MINDIG ezt látjuk trendnek).
Ha pl. az 1.1488 -
1.1256 közötti esést vesszük alapul, a 41 gyertyából mindössze 8 volt
pinduri fehér h4-en, a többi mind-mind összességében új aljra tartó fekete - 3-ik hullám volt természetesen.
Átlag 20 pip vastag "hegyű" ceruzával rajzolta az esést h4-en a piac (= a
korrekciók h4 alatt picik voltak), ezért aki semmi mást sem csinált, csak
rendre eladta az aljakat, szépen lejöhetett vele leglaább 1.126-ig és jobban is járt vele (én pl. csak az első felét tekintettem lyennek, mert másban gondolkodtam a magasabb timeframen). Szóval nem mindegy, milyen fázist kapsz el / lovagolsz meg. Egészséges trendben korrekciós belőpőre minimális esélyt ad a piac. válasz erre
én nem egy idősíkon kereskedem .... de majd este ha már nem leszek poziba ránézek a csak 15 perces mozgásokra persze ennek is akkor van értelme ha legalább 1-2 hetet veszünk alapul és nem csak pár napot
Természetesen a lejövő hullám nem ment új aljra, csak azért sem, hogy lehesen C/1 illetve 2(vs. B) hullám is.. Minnél tovább legyen kétértelmű a dolog. Most például kitörésre játszani sztem egyáltalán nem irracionális rövid távon (1,1337 alatt short, 1,1359 fölött long)
Azt gondolom, hogy egy kitörésnél be kell e lépni vagy nem, az (legalábbis az én világomban) azon múlik, hogy mi a kontextus (hol járunk a trendben, alapvetően Elliott alapon). Egy lassuló szakaszban lévő kitörésnél, pl egy 5-ös hullám a 3-as fölé megy NEM lépek be, de gyorsuló szakaszban, 3-as megy az 1-es fölé, akkor belépek kitörés esetén adott esetben (ha már nem léptem be korábban). A feladat a hullámok beazonosítása, s miután ez nem túlságosan egyszerű néha, használom a STOP-ot, mint a tévedés mentőernyőjét..
EUR/USD