Topiknyitó: Armyllosz 2014. 01. 10. 11:36

ENEFI - THE BEST  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 10:30
Előzmény: #9279  Törölt felhasználó
#9280
válasz erre | 2016. március 3. - 07:23
Jelzem megvagyok. És részvényes maradtam, egy darab részvényt se adtam el.
Ez nem egy megfontolt döntés eredménye volt, hanem az, hogy értetlenül kapkodom a fejem, ahogy azt itt valaki előre megjósolta.
Átverve érzem magam. Nem azért, mert bármi ígéretet kaptam volna valakitől, nincs ilyenről szó, hanem azért, mert én tényleg készültem a márciusi-áprilisi közgyűlésekre, vannak beadványaim is, amiket a napokban küldtem meg az ENEFI-nek, továbbá sokat gondolkodtam azon, hogy milyen tisztességes módon lehetne sajátrészvény vásárlásokat tartani, amiben minden részvényes egyenlő esélyekkel indul. Időben elhúzott, többször megtartott, aukciós jellegű. Ezeket is be akartam terjeszteni arra az esetre, ha a következő közgyűléseken jóváhagyásra kerül a sajátrészvény vásárlás. Stb.

Ehhez képest OTC piacon vásárolják meg annak az OTP-nek a részvényeit, amelyik olyan közgyűlési beterjesztést adott be, melyben kifejezetten tőzsdén keresztüli vásárlást javasolnak azért, hogy a részvényeseknek egyenlő esélyt szolgáltassanak, ha úgy döntenek. Gondolom nem kicsavarták a kezükből a részvényeket. OTC piacon kerül megvásárlásra a CRH részvénycsomagja is. Majd tőzsdén keresztül, vélhetőleg az Allianz kilépésével kezdve bő fél órában lehetőséget kapnak azok a kisrészvényesek is, akik épp akkor a tőzsde előtt ülnek.
Várom Soós Csaba bejelentését, hogy Ő mennyire élt a lehetőséggel, amivel szerintem a részvényesek csak elenyésző száma tudott élni.

Úgy látszik rettentően naiv voltam. Beismerem. Lehet rajtam nevetni.
Ez nem azt jelenti, hogy biztosan eladtam volna a részvényeimet, hanem azt, hogy abban a hiszemben voltam, hogy egy tisztességes, előre meghirdetett módú, a következő közgyűléseken kitárgyalásra kerülő program valósul majd meg.
Nem is értem, hogy akkor miről fognak ezek a közgyűlések szólni, legalább is jó részük miről fog szólni.

Mindezt attól függetlenül írom, hogy mi maradt a cégben, mi nem maradt a cégben, mit ér az, ami megmaradt.
Fogalmam sincs, miként döntöttem volna, ha egy rendesen, minden részvényesnek előre meghirdetetten zajlott volna le ez. Erről valamikor áprilisban terveztem gondolkodni. Utólag meg fölösleges ezen gondolkodni.

Fura, hogy a saját cégemben mindent korrekten kézben tartva tudok a tulajdonosok, minden tulajdonos érdekeinek megfelelően döntéseket hozni, soha egy tulajdonost nem részesítettem előnyben vagy szenvedett hátrányt a döntéseim kapcsán. A tőzsdén meg azzal kell szembesüljek, hogy ha épp nem vagyok ott fél órát, akkor még a döntés esélyét se kapom meg.

Ma este aludtam majdnem 10 percet, és végig ezen gondolkodtam.

Megint csak leírnám: ez független attól, hogy mi maradt a cégben, mi nem maradt a cégben, mit ér az, ami megmaradt. Ez másról szól.
3,5 éve, a kötvények felvásárlásánál se lehetett megítélni, hogy hosszabb távon azok járnak jobban, akik eladták a kötvényeiket, vagy akik megtartották. Egyelőre itt se tudom, ki járt jobban.
Mindkettő esetnél komoly kockázatot vállaltak a bennmaradók.
Bízom benne (ha lehet itt még ilyet írni), hogy a következő cégvezetés a maradék, összes részvényes érdekeit szem előtt tartva viszi végig azt a programot, amit a lengyel operáció eladásával elkezdtek.

Minden esetre egyelőre elbúcsúztam ettől a fórumtól, próbálom rendezni a soraimat. Egy időre elég volt az ENEFI-ből. Most arra se érzek erőt, hogy a márciusban esedékes közgyűlésekre elmenjek, de leginkább a fáradság beszél belőlem.
estar_kotvenyes

Itt még "átverve" érzed magad.
No comment!
Engem meg fenyegetsz ügyvéddel amikor ugyanezt mondom, hű, de megíjjedtem!
Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 10:28
Előzmény: #9278  Törölt felhasználó
#9279
Fogalmam sincs, hogy mennyi lesz az árfolyam.

Te azt mondod, hogy 120 Ft lesz. Mikorra várod ezt?

Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 10:20
Előzmény: #9277  Törölt felhasználó
#9278
Akkor ez be fog jönni?

(#6639) Re: közgyűlés új időpontja
Értékelés: +1
előzmény (#6635: estar_kotvenyes) | válasz erre | 2016. február 19. - 21:20
De számoljunk egy picit... Feltételezzük, hogy valóban 6 M darabra csökken a kibocsátott részvény darabszám. (Saját részvény vásárlás után). 300 M HUF eredmény után, az EPS cca. 50 HUF vagyis 8 P/E értéknél a részvényárfolyam cca. 400 HUF lehetséges...a BVPS meg valahol cca. 600 HUF érték körül...
muvezeto
Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#9277
Cipruson 0% a nyereségadó, Magyarországon meg 19%. A kettő közötti különbséget Te is ki tudod számolni.
Ha a ciprusi leány kifizeti a lengyel operáció eladásából szármaró bevételt az ENEFI-nek, akkor az ENEFI a hatályos magyar számviteli szabályok szerint kellett volna azt leadózza, 19%-os nyereségadóval. Osztalékot a részvényeseknek meg csak az ENEFI tud fizetni.
Azaz az osztalékra kb. 400 millió Ft-tal kevesebb pénzt lehetett volna fizetni.
A kisrészvényesek többségének meg SZJA-t is kellett volna fizetnie. Én 2010-ben jegyeztem kötvényt, ha TBSZ-en tartottam volna a részvényeket, akkor az a TBSZ tavaly év végével járt volna le. Szóval ha végig azon lettek volna a részvényeim, akkor már idén adózhattam volna az osztalék után. Jövőre meg azok is adózhattak volna, akik 2011-ben jegyeztek kötvényt és TBSZ-en voltak végig a papírjaik. Hacsak nem vállalnak be újabb 5 évet, azért, hogy az osztalékuk után ne fizessenek adót. Azzal együtt már 10 éves befektetés jönne össze a kötvényjegyzésből. Mármint azoknak, akik végig tartották a papírjaikat, és még el is hitték a CRH-sok meséjét. Azt, hogy 2017-ben majd talán, esetleg, ha úgy alakul, akkor osztalékot fog javasolni az igazgatóság. Feltéve, hogy a törvényi feltételek akkor is fent fognak állni.

A Művezetővel kapcsolatos hozzászólásaidat nem minősíteném.
Azt azért hozzáteszem, hogy amit Te itt művelsz, az bőven kimeríti a Ptk 2:45. § [A becsülethez és jóhírnévhez való jog] paragrafusában leírtakat. Ne feledd el, hogy Művezető egy beazonosítható magánszemély, nem csak egy véletlenszerű internetes nick, aminek nincsenek személyiségi jogai. Neki vannak.
Ptk-s ügyben neked kell a bizonyítási eljárást lefolytatnod. Vannak bizonyítékaid a leírtakra? Tudsz szerezni bizonyítékokat? Se a bíró, se nyomozók, se senki ebben neked segíteni nem fog, Művezető se, valószínűleg még csak a bíróságra se menne el, az ügyvédjével társaloghatnál.
Én két éve ülök Művezető mellett a közgyűléseken, és tudom, hogy végig egy családtagját képviselte. Az első naptól fogva.

Itt Te ne a moderátortól tarts, hanem attól, hogy Művezető meddig tűri a hozzászólásaidat. Sok hasonló esetben olvastam már polgári perről.
Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 09:26
Törölt hozzászólás
#9276
Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 09:01
Előzmény: #9269  exmnbs1
#9275
A magyar operáció pénzt termel, ebből vásárolhatnak részvényeket. Amíg tart a pénz.

Hogy ez jó stratégia-e, azt most nehéz megítélni. Erre majd évek múltával visszatekintve lehet ítéletet hozni. Ha két év múlva 100 Ft lesz az árfolyam, akkor pénzkidobás volt 200 Ft-on részvényt venni. Sok a bizonytalanság. De szerintem ez minden részvénynél így van. Az ENEFI most visszajuttatja a nyereségét a részvényeseknek. Így aki eladná a részvényét, az vevőre talál a cégben. Ha meg nincs jobb befektetési lehetőség a cég előtt, akkor ne a bankszámláján gyűjtse a pénzt, hanem vegyen saját részvényt vagy fizessen osztalékot.
A havi 20 milliós pénztermelés meg szerintem az energetikai piacon semmiféle komoly projekt indítását nem teszi lehetővé. Ahhoz milliárdos nagyságrendű szabad tőkére lenne szükség. Erről is volt szó egy közgyűlésen, 1-2 évvel ezelőtt.
Sajnos Románia még mindig ott van, az is elszívhatja a pénzt a magyar operációtól, így a részvényvásárlás, osztalékfizetés elől is. Annak végére is jó lenne pontot tenni, de hogy a gyergyói per mikor hoz eredményt, mikor lehet végleg felmondani az ottani szerződést, azt senki se tudja.
Törölt felhasználó 2016. 04. 03. 08:35
Előzmény: #9270  exmnbs1
#9274
A saját részvények bevonását én is forszírozni fogom, felvetem majd a közgyűlésen. Most már van igazgatóság, ideje lesz foglalkozni vele.
De a Ptk is időbeli határt szab, 1 éven belül be kell vonni őket.

A CRH-ra rosszul tekintesz.
Először is a március 11-i közgyűlésre utalnék vissza. Akkor Soós Csaba elmondta, hogy a lengyel operáció azért ebben a konstrukcióban került eladásra, mert így se Lengyelországban, se Magyarországon nem kellett adót fizetni. Ha közvetlenül a Mielec lett volna eladva, akkor Lengyelországban kellett volna jó sok adót fizetni, ha pedig Magyarországra folyt volna be a pénz, akkor Magyarországon.

Azt írod, hogy a CRH-nak normális javaslatai voltak. Ezzel szemben a CRH javaslata az volt, hogy Magyarországra hozzák a pénzt, ami azonnali 19%-os nyereségadó-fizetési kötelezettséggel járt volna, csak azt követően, a megmaradt pénzből lehetett volna osztalékot fizetni, amiből a magánszemélyek többsége még további 15% SZJA-t is be kellett volna fizessen. Mindezt leghamarabb 2017-ben, abból a pénzből, ami addig megmarad, nem költik el valamire.
Szerinted ez normális javaslat? Nézz olyan szemmel a CRH javaslatára, hogy ezt, azaz hogy az osztalékos javaslatuk rengeteg adófizetési kötelezettséggel járna, ezáltal lényegesen kevesebb pénzt lehetett volna a tulajdonosok felé juttatni, ráadásul mindezt csak 2017-ben, ők is jól tudták. Egy off-shore cégekben utazó, az adót hírből sem ismerő társulatról ilyen javaslatot komolyan veszel? Egy időben még a CRH mögé is belize-i céget tettek (vajon egy belize-i helyi lakos olvasott a helyi hírmondó havi számában egy jó befektetési lehetőségről és gyorsan beszállt a CRH-ba, vagy a CRH mögött állók gondolták úgy, hogy Beleize-be költözve nem kell annyi adót fizessenek?), meg ők maguk, a magánszemélyek is svájci meg amerikai lakcímek mögött bujkáltak. Épp most tértek volna meg az adófizetés Istene előtt?
Továbbá a CRH volt az, aki a sajátrészvény vásárlásokat be akarta tiltani, majd ők voltak az elsők, akik éltek a sajátrészvény vásárlási lehetőséggel és OTC-n eladták a részvényeiket. Azok, akik ezt tiltani akarták, és osztalékot javasoltak.
Józanul végiggondolva Te még ezek után is hiszel nekik, elhiszed egyetlen egy szavukat is? Ez már tényleg nem az a kategória, amikor esetleges jövőbeli félelmekről beszéltünk, mi mindent tehet itt a CRH, ezeket már meglépte a CRH, a múltban. Ez a CRH. Ez volt a CRH. Vizet prédikáltak, miközben nem is bort, hanem tömény szeszt vedeltek.

Ha már újra előkerült a CRH téma, akkor 2015. szeptember 4-re is visszautalnék:
Azt írtad tegnap, hogy a CRH projekteket hozott volna ide. Ezzel szemben a CRH meg akarta tiltatni, hogy az ENEFI CNG, LNG projekteket valósítson meg. Akkor Soós Csaba elmondta, hogy komoly tárgyalások voltak ilyen projektek beindítására, és a számítások szerint akár 50%-os hozamelvárás mellett lehetett volna ezeket megvalósítani. Ezt akarta a CRH betiltani, helyette 10%-os hozamelvárás mellett projekteket vásároltatni a céggel. A 10%-os hozamelvárás meg közgazdasági öngyilkosság, a tőkeköltségeket se fedezte volna ez a "hozam", szó szerint arra kárhoztatta volna a céget, hogy eleve veszteséges üzletekbe vágjon. a CRH-sok gondosan ügyeltek arra, hogy a napirendi javaslatukat akkor úgy fogalmazzák meg és terjesszék be, hogy ha arra nemet mond a közgyűlés, akkor az ENEFI semmiféle projektet ne indíthasson be. Olyat se, ami gigantikus nyereséget hozhatna. A CRH részéről minden gondosan el volt itt tervezve, csak nem úgy, ahogy Te azt sugallod, annak pontosan az ellentéte volt a céljuk. Miért akartak egy komoly nyereséget biztosító projektet elkaszálni, miért akartak helyette eleve veszteségre utalt projekteket vásároltatni a céggel?
Ezek után azt mondod, hogy ők a lengyel operációból befolyó pénzt le akarták 19%-kal adózni, a maradékot osztalékban kifizetni, hogy a kisrészvényesek még 15% adót befizethessenek? Ha ezt a szemükbe mondanád, akkor akaratlanul is kitörne belőlük a röhögés.
Törölt felhasználó 2016. 04. 02. 20:49
Törölt hozzászólás
#9273
exmnbs1 2016. 04. 02. 20:10
Előzmény: #9271  exmnbs1
#9272
Rvestol
exmnbs1 2016. 04. 02. 20:10
Előzmény: #9270  exmnbs1
#9271
Rveket el akarja adni
exmnbs1 2016. 04. 02. 20:08
Előzmény: #9268  Törölt felhasználó
#9270
Mikor méltóztatijak kivonni a céges rv-éket?
Crh-nak szvsz nagyon is normális határozatai voltak pl ezek felhasználásával kapcsolatban.
Ami ugye hirtelen nem érvényes mar.
Es nehogy kiderüljön hogy soos eeteket rv-ettől eltakarja adni, azért is van szavazós státusban eetek pakk
exmnbs1 2016. 04. 02. 20:05
Előzmény: #9268  Törölt felhasználó
#9269
Nyereségből?
Hogyne, osztalék meg ez is meg fejlesztés is beigerve)))))
Szerintem vesz ha kp-t lat,
Régebben a határidő másik oldalán fejtek a céget, most meg ezzel.
A cég direkt drágán szeret srv-t venni?....
Törölt felhasználó 2016. 04. 02. 19:53
Előzmény: #9261  exmnbs1
#9268
Én ezt a dolgozóit továbbra is csak egy elvi lehetőségnek érzem.
Nem lesznek álmatlan éjszakáim a miatt, hogy mi lesz itt, ha 300 Ft lesz az árfolyam. Bárcsak ilyen gondjaink lennének.

Legyen 300 Ft a célár. Egyelőre szerintem a 250 Ft is csak vágyálom. Mennyi eladó gyűlhet össze 250 Ft-ig? 3 millió db? Annak megvételéhez 3 évnyi nyereség kellene. És akkor még csak 250 Ft-nál tartunk.

Aki meg a dolgozói részvényprogramban meghatározott 300 Ft-os célár miatt kezdi el venni, annak egészségére. Akkor már lehet, hogy jobb lett volna 500 vagy 1.000 Ft-ot oda írni :-)

Én egyébként veszegettem a részvényt az elmúlt 1 hónapban, de elsősorban a részesedés miatt, nem akarok béna kacsaként üldögélni a részvényben. Rossz nézni pl. a KEG-es csapatot.
De az elmúlt napokban már én is szinte csak nézem. Lehet veszek még egy adagot, ha leáll a cég a vásárlásokkal és visszaesik az árfolyam.
Aztán ha ezt is benéztem, akkor végkép felhagyok a tőzsdézéssel.

A mérleget minden esetre én is várom. Jó lenne végre látni, hogy mi maradt meg a cégből. Március 11-én semmi érdemit nem tudtunk meg, csak ami amúgy is ismert vagy sejthető volt (lengyel operáció eladva, pénz elköltve, pár millió maradt a kasszában, stratégia nincs, lévén igazgatóság sincs).
exmnbs1 2016. 04. 02. 19:50
Előzmény: #9265  philosopher
#9267
250-en simán bevágta Soos is a nagyját.....
exmnbs1 2016. 04. 02. 19:45
Előzmény: #9263  Törölt felhasználó
#9266
Aha, meg szerencse hogy a lengyel pénzt közben elkezdte elkölteni.
Brückner cikkbeli feljelentéssel mi van?
Crh, Korányi végleg leleptek?
.
philosopher
philosopher 2016. 04. 02. 19:45
Előzmény: #9264  exmnbs1
#9265
Arra gondoltam, hogy ha mostanában valakinek mondanák/mondták volna, hogy 300-on eladhatja a rv-eit, a nagy többség biztosan eladja, még ha bukója is volt rajta.

Ha 10 napig 300 felett van az árfolyam, és valaki nem száll ki, akkor az nem akar. Ha meg mindenki kiszállna, és lemegy az árfolyam, akkor nincs dolgozói rv sem.
exmnbs1 2016. 04. 02. 19:36
Előzmény: #9259  philosopher
#9264
Miből gondolod hogy mindenki ki tudna szállni?
Vevőt rajzolsz majd hozza?
Az 1/3-ős higitast, ahol nullaert kapnak pakkot, van aki megvárja?))))))))
Törölt felhasználó 2016. 04. 02. 19:31
Előzmény: #9257  exmnbs1
#9263
Sóos Csaba január közepén felmondott, onnantól csak rendelkezésre állási kötelezettsége volt az ENEFI-ben, maximum 60 napig. Az alkalmazottak jó része még decemberben felmondott, a többiek január elején.

Soós Csaba március 11-én elmondta, hogy az Ő rendelkezésre állási kötelezettsége is csak rendkívüli esetekre szólt, ráadásul szerinte a február 29-i közgyűléssel a 60 napos mandátum is véget ért, mivel a Gt a 60 napot úgy írja elő, hogy az véget ér, ha a társaság a 60 nap lejárta előtt pótolhatta volna a lemondott vezetőt. Márpedig a 29-i közgyűlés szerinte ilyen esemény volt, lévén ha minden részvényes megjelent volna a közgyűlésen (ez persze csak elvi lehetőség, de a törvényt elvek alapján írják), akkor választhatott volna új IT tagot.
Ezzel Korányi nem értett egyet, ezért is íratta bele a jegyzőkönyvbe, hogy "lemondásban lévő igazgatósági tag", minden egyes alkalommal amikor Soós Csaba neve felmerült. Soós Csaba meg minden egyes hozzászólásában hangsúlyozta, hogy Ő február 29-e óta semmiféle pozíciót nem lát el a cégnél.

Én egyébként ebben Soóssal értek egyet, megnéztem én is a törvényt, és valóban így szól.

De az ENEFI Nyrt. ettől függetlenül január eleje óta működésképtelen. Leállt benne az élet. A mérlegen igazából csak március 22-e óta dolgozhatnak, és remélem is, hogy dolgoznak. Mármint hogy most, szombat este is ezzel foglalkoznak az illetékesek, mert csak így lehet behozni a kiesett időt.
exmnbs1 2016. 04. 02. 19:31
Előzmény: #9254  Törölt felhasználó
#9262
Kosz, legalább te érted a problémát.
exmnbs1 2016. 04. 02. 19:27
Előzmény: #9256  Törölt felhasználó
#9261
50 M-Bol 5 M
Kb 8 M-Bol 2.5m
Épp elég durva,.
A szemléletet nézd, ismét a rv éseiket kívánják hatra rakni mint múltkor mikor 250-én kivágták a pakkjuk döntő többséget, ti meg utólag értesültetek róla mert nem voltatok gépnél. Mar vagy 10 napja ez az it, ideje volt gondoskodni magukról.((((((((
Ezzel a hírrel kívánják elhinteni hogy 300 lesz es beültetni népeket.
Mi a fenét akarnának 750m- val honorálni maguknak??

Számok márpedig lehettek a bennfenteseknek mar a lengyel pénz be érkezésekor is, az alapján löktek be a pakkjukat.

Nem semmi hogy az it idejar magyarázkodni........
Szerintem sincs korlátlan le es pláne nem lesz, lasd q2' q3 jön.
De addig is igyekeznek minél több embert bele ültetni, rá szoktatni.

Topik gazda

Armyllosz
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek