Topiknyitó: totoro 2014. 10. 09. 13:54

Degiro - Tapasztalatok  

Van valakinek infója erről a cégről?



Az áraik durván jobbak bármelyik hazainál, de elsőre túl szép, hogy igaz legyen:



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:27
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
a kiutalás úgy megy mint a netboonban, a webes felületről indítod, csak saját névre szóló bankszámlára utalhatsz, olyanról amiről már be is utaltál.
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:31
Törölt hozzászólás
#82
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#83
Ügyfélszolgálat azért kellett, mert nem találtam egy részvényt név alapján, ISIN kód alapján meglett (a név rövidítve volt).
Nem utaltam ki mostanában.. Valamiért bízok bennük, az üzletpolitikájuk más mint a bedőlt forexes cégeké, akik azért nem EU, holland hatóság alatt szoktak müködni..
20ezer euróig szól a holland "Beva", meg képernyőképeket azért biztos ami biztos, szoktam csinálni :)))
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:52
Törölt hozzászólás
#84
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 16:21
Törölt hozzászólás
#85
DAXHU 2018. 01. 16. 17:21
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
Sziasztok. Tudnátok segíteni, milyen néven találok short certifikátokat a degironál? pl amerikai tőzsde. Köszi
befektetobefekteto 2018. 01. 26. 06:59
Törölt hozzászólás
#87
DAXHU 2019. 06. 06. 09:06
#88
Mi a véleményetek a degiro lépéséről? Azt hiszem kénytelen leszek megszüntetni.
sleepysloth
sleepysloth 2019. 06. 06. 10:05
Előzmény: #88  DAXHU
#89
Most készültem ott számlát nyitni, milyen lépésre gondolsz? :o
DAXHU 2019. 06. 06. 10:06
Előzmény: #89  sleepysloth
#90
Szeretnénk egy fontos változásról tájékoztatni DEGIRO számlájával kapcsolatban. A jövőben megszűnik DEGIRO számláján készpénz tartásának lehetősége.   Pénzpiaci alapok hamarosan elérhetetlenek lesznek A DEGIRO nem tarthatja magánál Ügyfelei pénzét. A DEGIRO Ügyfeleinek pénze Pénzpiaci Alapokba (olyan befektetési alap, amely rövid lejáratú likvid eszközökbe fektet be, azzal a céllal, hogy megőrizze pénznemének értékét fiókja egyenlegében) kerül befektetésre. Ezért, amikor Ügyfelünkké válik Ön egy állandó megbízást ad, hogy be nem fektetett készpénze FundShare Fund Management UCITS pénzpiaci alapokba kerüljön befektetésre.  Az alapkezelő, FundShare Fund Management B.V. bejelentette, hogy 2019. június 14-től nem folytatja magyar tevékenységeit. Ennek következtében 2019. június 14-itől kezdve a DEGIRO kiutalja az összes be nem fektetett készpénzét regisztrált bankszámlájára. Ha forinton kívül más pénznemet is tart számláján ez automatikusan konvertálásra fog forintra kerülni június 12-től. Az ezzel járó díjaktól el fogunk tekinteni.   Hogyan fogja ez Önt érinteni? Amennyiben Ön készpénzzel rendelkezik számláján a DEGIRO kénytelen visszautalni ezt az összeget 2 munkanap után. A DEGIRO-nál tartott pozíciói érintetlenül maradnak, azokat szabadon tarthatja vagy bezárhatja. Az Ön pozícióinak későbbi értékesítéséből kapott pénzösszegek az említett időkeretben visszaküldésre fognak kerülni bankszámlájára, kivéve, ha újra befekteti ezeket az összegeket. A készpénz tartásának megszűnése miatt, több szolgáltatás és termék is elérhetetlenné válik a magyar platformon:
  • CFD kereskedés a továbbiakban nem lesz elérhető.
  • Az Ügyfelek a továbbiakban nem lesznek képesek short pozícióba lépni.
  • Good-till-cancel (visszavonásig érvényes) megbízás típus a továbbiakban nem lehetséges az elérhető termékekre
  • Tőzsdei határidős ügyletek (futures contracts) szintén nem lesznek elérhetőek.
  • Csak hosszú derivatív pozíciók lesznek elérhetők a platformon.
2019. június 17-től, amikor beutal DEGIRO számlájára, 2 munkanap áll rendelkezésére, hogy befektesse ezt az összeget, máskülönben az visszaküldésre fog kerülni regisztrált bankszámlájára. Jutalékmentes ETF-ek listája Ha nem kívánja, hogy készpénze visszaküldésre kerüljön bankszámlájára (például mert DEGIRO számláját TBSZ számlaként használja), összes készpénzét szükséges befektetnie.   Amennyiben be nem fektetett készpénzét állami kötvényeket követő ETF-ekbe kívánja befektetni, az elérhető ETF-ek listáját megtalálhatja itt . Amennyiben befektetés előtt további információra van szüksége, kérjük, olvassa el az ETF Kiemelt Befektetői Információkat tartalmazó Dokumentum-át (KID) vagy látogasson el a kibocsátó honlapjára. A DEGIRO ezt a terméklistát jutalék vagy FX díjak nélkül kínálja magyar Ügyfelei számára. Ellentétben a jelenlegi pénzalapokkal kapcsolatos megállapodással, negatív hozamok vagy alapkezelési költség nem fog kompenzálásra kerülni. Amennyiben a számláján található kisebb összegű készpénz túl alacsony ahhoz, hogy az elérje valamely megvásárolható termék minimális összegét, a DEGIRO lehetővé tette alacsony margin használatát, hogy így Ön elérje a befektethető minimális összeget. Kérjük vegye figyelembe, hogy ha szükséges az Ön számára ezen szolgáltatás igénybevétele, át kell állítani fiókját Active/ Trader profilra. Ezekkel a profilokkal negatív egyenleg is megengedhető, hogy így kerülje el a le nem kötött készpénze kiutalását.     Üdvözlettel,   DEGIRO
sleepysloth
sleepysloth 2019. 06. 06. 10:13
Előzmény: #90  DAXHU
#91
A leborult szivarvégit! Akkor marad az rc/kbc kombó részemről, köszi az infót!
DAXHU 2019. 06. 06. 10:21
Előzmény: #91  sleepysloth
#92
Tegnap küldték a hírlevelet. Nem tudom Mo-n ki marad náluk.
fmuller 2019. 07. 25. 05:46
Előzmény: #92  DAXHU
#93
Azt hiszem meg akarják valami miatt büntetni a magyarokat és egy magyar befektetöt sem akarnak látni a Degirónál. Ráadásúl  ahhoz hogy átvigyed a pozicióidat máshová 73 Eurót is kérnek poziciónként.
èn eddig a svéd asztaluknál voltam kuncsaft, de onnan is elüldöztek, mivel magyar vagyok.
Kérdés;  milyen más alternativák vannak? 
DAXHU 2019. 07. 25. 09:43
Előzmény: #93  fmuller
#94
Amit tudok adok el. A vételeim minimálisra csökkentek. Idővel meg fogom szüntetni. Ami nagyon zavar, hogy időrő-időre néhány magyar papírral nem lehet kereskedni (se adni, se venni). Amikor rákérdeztem a válasz az volt, hogy a felügyelet vizsgája a papírt. (pl. ENEFI, SET, OPUS, EST).
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 18:44
#95
Degiroval kapcsolatos véleményeket, tapasztalatokat kérnék szépen. előre is köszönöm
DAXHU 2019. 12. 20. 19:08
Előzmény: #95  bluefrog
#96
Jó lenne, de néhány hónapja csak 2 napig lehet szabad cash. Utána visszautalják. Olcsó, gyors, nem körülményes, mint a KBC.
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 19:15
Előzmény: #96  DAXHU
#97
olvastam a 90-es hsz.-edben, ez az ami elgodolkoztatott. frankfurti certikkel kereskednék aktívan, jóval olcsóbb lenne mint a KBC. RÁADÁSUL KBC-nél külön kell egyesével kéregetnem a certiket, van h 2 nap mire felveszik, addigra meg oda a lehetőség...
ráadásul TBSZ-nek használnám ahhoz meg nem szabad nyúlni, nem utalgathatnák vissza. az visszautalásért kérnek díjat egyébként?
bimborablo
bimborablo 2019. 12. 20. 19:46
Előzmény: #97  bluefrog
#98
Van náluk egy számlám, nem számolnak fel díjat a visszautalásért. De ez a 2 napos határidő bármiféle trédelgetést lehetetlenné tesz, ez tapasztalat. Nagyon gáz ez így, de legalább tényleg olcsó, és sok piacot lehet elérni meg tényleg sok ticker van. Amúgy a beutalást van, hogy 24h-n belül megcsinálják de 48h alatt eddig mindig megvolt. IB l-n a másik számlám, de sajna annak a felületét nem szeretem...Degiro-é most változott, egész jó lett. Szóval TBSZ mentes longolásra jó csak úgy igazán. 
peter_s 2019. 12. 20. 20:24
Előzmény: #95  bluefrog
#99
Szerintem várjál még a számlanyitással, most adták el a De Giro-t, egy Flatex nevű cég vette meg.
https://kiszamolo.hu/eladtak-a-degiro-t/
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 20:29
Előzmény: #99  peter_s
#100
hát köszi, nem tudom mi tévő legyek. csak frankfurti certikre, aktív kereskedésre kéne egy olcsóbb szolgáltató mint a KBC. olvastam Kiszámolón is hsz.-okat, IB-t javasolják páran, de ott meg szinte nincs certi, amit láttam az is kizárólag long volt.
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 20:37
Előzmény: #98  bimborablo
#101
köszi, hát TBSZ fontos lenne pedig. ez a visszautalgatás csak magyar/magyarországi ügyfelekre vonatkozik ha jól olvastam. nem lehet vhogy kijátszani?
peter_s 2019. 12. 20. 20:42
Előzmény: #100  bluefrog
#102
IB-t én is használok, de meglepne ha nem lenne certi. A honlapon írják, hogy van ilyen termék (Frankfurt and Stuttgart: Structured Products (Turbos and Certificates)). Bár nekem néha meggyűlik a bajom a rendszerükkel ha egy-egy kevésbé ismert terméket meg kell találnom mert annyi termék és piac elérhető, hogy nem könnyű kiigazodni a termékek között. IB-n van opció, szerintem azzal jobban jársz mint a certikkel, hasonló a két termék, de te tudod.
https://www.interactivebrokers.co.uk/en/index.php?f=41307&p=iopt
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 20:47
Előzmény: #102  peter_s
#103
van certi, beírtam frankfurti warrantoknál rákerstem pl. a philipsre és másra is, annak ellenére h több tucat van belőle mindkét irányba Frankfurtban, itt csak egyet dobott ki találatként, ami minden esetben long irányban volt. opciót nem ismerem, tudsz róluk hasznos, értelmes leírást?
peter_s 2019. 12. 20. 21:11
Előzmény: #103  bluefrog
#104
Lehet igazad van mert én is megnéztem az IB platformján és szinte csak Commerzbank által jegyzett certit találtam a Philipsre (én többet találtam mindkét irányba de csak Commerzbank), míg a KBC keresőjében sokkal többet látok. Még talán meg lehetne nézni a WH Selfinvest brókercéget, náluk nincs számlám de írják, hogy náluk van certi, turbo, warrant meg minden. Talán megérne egy demo-t megnézni náluk. Az opciós alapokról itt találsz ingyenes videókat, leírásokat de a haladó cuccokért fizetni kell (ennél részletesebb, összeszedettebb anyagokat magyar nyelven nem találsz): 
https://www.opcioguru.com/opcio/opcios-videok
bimborablo
bimborablo 2019. 12. 20. 21:18
Előzmény: #101  bluefrog
#105
Abszolút mo-i ügyfelekre. Sokan lakcímhez kötik de szerintem adószám alapján mennek az ember után. Ha németo-ban nyitnál kinti munkahellyel, szerintem tutira engednék, de ahogy olvastam itt ott, az innen külföldre nyitott számlával nem megy a kerülőút. Túl sok macera, bizonytalan... inkább érvényes itt a megszoksz vagy megszöksz elv. 
lo5o_ 2019. 12. 20. 21:40
Előzmény: #103  bluefrog
#106
Próbaképpen rákerestem 5 véletlen szerűen kiválasztott Philips warrant-ra az IB-nél , és mindet ismerte (volt hozzájuk IB-s adatlap). UY6GK8, KA2G6P, HZ5D59, DF9DUC, CJ5GH6. Közvetlenül az IB API-t használtam a kereséshez, ha ez számít.
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 21:52
Előzmény: #106  lo5o_
#107
tudsz küldeni linket? vmit nem jól csinálok ezek szerint a keresésnél
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 22:59
Előzmény: #108  lo5o_
#109
hálás köszönet.
még két kérdés, kíváncsiságból rákerestem Sanofi certire, és a Sanofi név mellett a warrantoknál (1223) szám van. rákatt és kidobott egy hosszú listát. ezek szerint az IB-nél elérhető ennyi certi Sanofira, csak kiválasztja az ügyfél és kereskedhet vele egyből, minden külön kérés nélkül?
ha IB akkor az anyacéget vagy vmelyik leányát érdemesebb választani?
lo5o_ 2019. 12. 20. 23:24
Előzmény: #109  bluefrog
#110
Ha van "contract" adatlap, akkor tudtommal azzal lehet is kereskedni. Arra kell figyelni, hogy az IB terminológiában a KO-s warrantok "structured products" néven futnak. Én az anyacégnél vagyok, a lánykákat nem ismerem.
peter_s 2019. 12. 21. 00:35
Előzmény: #106  lo5o_
#111
Én is kipróbáltam az IB desktop platformon, hogy beírtam néhány certi tickert, amit találtam a frankfurti börze honlapján és valóban mindegyiket felismeri a rendszer, viszont nekem N/A-t ír ki a kereskedési adatokra, ami lehet azért van mert nem vagyok előfizetve az adatokra, esetleg a kereskedési beállításaimban nincsenek kijelölve ezek a termékek.
lo5o_ 2019. 12. 21. 09:37
Előzmény: #111  peter_s
#112
A kereskedéshez nem muszáj előfizetni az árfolyam adatokra, az ingyenes degiros adatokkal ugyanolyan jól működik :-)
De a német tőzsdés kereskedést valamelyik menü mélyén engedélyezni kell.
Tibor001 2020. 03. 26. 09:33
#113
Hello minden kedves Degiro ügyfélnek! 
Érdeklődnék találkozott e már más is azzal a problémával hogy a Degiró nem tudja visszautalni a pénzt a számlára.. 2019-ben még  működött a dolog ! A számlában nem  történt változás tehát egy működő számla amiről oda továbbra is tudok utalni de az idén már valamilyen okból nem tudnak visszautalni nekem . A tranzakciót minden nap elindítják de az visszautasításra kerül. 
kispangit 2020. 03. 26. 10:36
Előzmény: #113  Tibor001
#114
Ajjaj...lehet, hogy összegyűlt lóvéból a kritikus tömeg, és most pattan meg vele a tulaj Bel Izére Márcsiká vityillójába.
bimborablo
bimborablo 2020. 03. 26. 11:03
Előzmény: #113  Tibor001
#115
Tavaly decemberben megküldted nekik a hivatalos lakcímigazolást? Amúgy meg ügyfélszolgálatot ajánlom, eddig mindig segítettek, tényleg utána mentek a dolgoknak. Ráadásul jóféle Hinglish-t beszélnek - a könnyen érthető fajtából. 
DAXHU 2020. 03. 26. 11:47
Előzmény: #113  Tibor001
#116
Nekem a szabad pénzegyenleget automatikusan utalják. Az átfutási idő hosszú (2-3 nap), de megérkezik.
Tibor001 2020. 03. 30. 08:16
Előzmény: #115  bimborablo
#117
Nem küldtem lakcím-igazolást de nem is kértek . Tőled kérték az adatok egyeztetését? Nem gondoltam rá és tényleg nem is értesítettek eddig mert a számla még elég friss hiszen alig egy éve nyitottam.. Az ügyfél-szolgálattal valóban semmi gond és eddig meg is oldotta  problémákat. De ezzel valahogy nem bírnak .
bimborablo
bimborablo 2020. 03. 30. 08:33
Előzmény: #117  Tibor001
#118
Menj rá a webes felületeden: profil->online formanyomtatványok 
Itt elvileg kellene legyen egy olyan rész, hogy:  Tartózkodás igazolása
Ezt csekkold le, rendben van e - jobb ötletem sajnos nincs.
fmuller 2020. 04. 11. 23:53
#119
Degiro nem vezeti rendesen az osztalékadót, csak levonja, de nem mutatja ki, hogy mit csinálnak vele.
Èn magyar adózó vagyok de svéd részvényeim vannak. Az osztalékokból 30%-ot von le Degiro. Normálisan csak 15%-t kellene levonni a Svéd-Magyar adóegyezmény szerint. 
Ha Degiro rendesen kimutatná a részemre, hogy azt a levont 30%-ot a svéd adóhivatalnak befizette, akkor jogom lenne rá, hogy a 15% többletet visszaigényeljem a svéd adóhivataltól. 
Valószínü azért nem kapok rendes adókimutatást a Degirótól, mert ök maguk tartják meg azt a pénzt....
ptrklv
ptrklv 2020. 04. 14. 20:11
#120
Sziasztok!
1. Tudja valaki piaci áras vételi megbízásnál mégis hogy sikerült 2122-n vennem MOL-t, holott az 2100 es 2070 között mozgott egész nap...?
2. Miért csak napi megbízás van a Degiro-ban?
Köszi előre is...
Invest8 2020. 04. 15. 09:57
#121
Az utalás milyen gyorsan ér a számlára?
bimborablo
bimborablo 2020. 04. 15. 10:34
Előzmény: #121  Invest8
#122
Kb 12-24 óra
Invest8 2020. 04. 15. 10:42
Előzmény: #122  bimborablo
#123
Az sok, ha 6 előtt utalunk odaér délutánra?
ptrklv
ptrklv 2020. 04. 15. 10:45
Előzmény: #120  ptrklv
#124
ne leszavazzatok hanem valaszoljatok lszi a kerdeseimre...
befektetobefekteto 2020. 04. 15. 11:03
Törölt hozzászólás
#125
Invest8 2020. 04. 15. 11:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#126
Ha $-t váltunk és nem használjuk fel akár napokig azt igaz nem utalják vissza? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 16:30
#127
Sziasztok! Igaz az, hogy a visszautalás a bankszámlára történő átfutási idő megnőtt? Ti mit tapasztaltatok ez ügyben áprilisban? Valaki panaszkodott itt, hogy nem volt hajlandó visszautalni a pénzt a DeGiro rendszere a bankszámlájára? Végül megoldodott a probléma?
kispangit 2020. 04. 23. 17:48
#128
Ezek is csak arra várnak, gondolom, hogy összegyűljön elég hiszékeny ügyfél pénze, aztán azon nyomban pattannak is le Belizébe.
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 17:55
Előzmény: #128  kispangit
#129

MAX miután egyesültek a FLATEX-szel XDDD https://www.degiro.nl/data/pdf/DEGIRO_Q1_2020_results.pdf?_ga=2.44587040.52709070.1587630328-249926062.1587630328
Ebben a negyedévben lezárulhat a fúzió.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 20:29
Előzmény: #117  Tibor001
#130
Szia!
Van fejlemény az ügyedben?
X9Z5 2020. 04. 25. 18:09
Előzmény: #128  kispangit
#131
Ennek semmi alapja, nagyon korrekt brókercég mint a Random Capital.
Salla 2020. 06. 02. 11:35
#132
Sziasztok!
Degironál nyitottam számlát korábban, ahol befektetek rendszeresen hosszab távra. 19 nyara óta nem lehet ugye 2 napnál tovább pénzt tartani a számlán ezért a fel nem használt összeget (többek között az osztalékot) kiutalják a bankszámlámra. Ez nyílván nem szimpatikus de tudtam vele együtt élni.
A héten arra gondoltam, hogy az Active fiókkal már lehet mínuszba menni, ami előnyömre válhat: Kapok 5 Ft osztalékot, de a legolcsóbb papírt amit tudnék venni az 10 Ft, így a vásárásnál -5Ft-om lesz. Ez nem probléma, mert jön a következő osztalék vagy majd beutalok úgyis, így egyenlítem a tartozásom, tiszta sor.
A problémám a fogalmak nem ismeretével lehet, ezért gondoltam hozzátok fordulok, bármenyire is lesz buta a kérdés.  Bevezetés vége.
Segítséget szeretnék kérni tőletek néhány fogalom tisztázásához, amik a fenti panelen látszódnak, ha a részletekre megyünk. Amiket én látok és amit értelmezni tudok belőlük(active trader fiók esetén):
-Kockázati portfólió: ez a portfólióm felét teszi ki nagyjából
-Tartalék (hiány/felesleg): ez a portfólióm másik felét teszi ki
-Biztosíték értéke: ehhez hozzá adva a Készpénzegyeneleg kiadja a Hiány/felesleget
-Hiány/felesleg:ez az összeg Szabad egyenleg-ként jelenik meg a fenti panelen. Leginkább ezt nem értem és ez zavart meg.
Kiegészítés: A fő problémám az, hogy vételnél a Szabad egyenleg kerül felhasználásra (ez okkal van így biztosan, csupán nem értem,hogy miért,), pozíció zárást követően pedig a Készpénzegyenleghez adódik hozzá. Hogyan/miért így működik ez a folyamat? Miért nem tudom használni a HUF PPA vagyis az általam beutalt összeget? Hogyan kellene helyesen használni?
A kérdés jogos: miért nyúltál hozzá, ha nem vagy tisztában 100%-osan azzal, hogy mit csinálsz? A tudás hiányával már az elején tisztában voltam, azonban sok utána olvasást követően (a degiro által nyújott kockázatokat ismertető dokumentumokat is ide értem és még egy halom leírást) sem értettem meg jobban a dolgot, veszélyben pedig nincs a portfólióm, amíg a dolgokat néhány 100ftos tételben tesztelem és próbálom megérteni a hogyanját és nem mínuszba tolni az egynelegem a végtelenségig. Kénytelen vagyok/voltam útközben megtanulni a dolgokat, de oda figyeléssel szerintem ez is egy megoldás lehet.
A válaszokat és akár az esetleges építőkritikákat pedig előre is köszönöm! 
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 07:57
Törölt hozzászólás
#133
Salla 2020. 11. 24. 11:03
Előzmény: #132  Salla
#134
Tárgytalan :) már másnap rájöttem a dolgokra, azóta használom is.
uvegtiger 2020. 11. 24. 13:37
#135
Sziasztok, 
két kérdésem lenne a Degiroval kapcsolatban.1.) az alapszámlán ha jól értettem beutalás után egy HUF alapú ETF-ben tárolja a pénzt. Ha veszek egy US vagy EUR részvényt, akkor az adott napi USD/HUF árfolyamon átváltja. Kérdés: erre felszámol a Degiro 0.1% váltási díjat? (FX trader cimen) Ha napon belül eladom, akkor visszaváltja HUF-ra a számlámra és ott is felszámol még 0,1% díjat? Tehát a 0,5USD+0,011% kötési díjon felül még 0,1%-ot tranzakciónként? (így egy pozíció napon belüli kereskedése (1 vétel 1 eladás) esetén már 1USD+0,4% -ot bukok el?
2.) Adózás: A degiro hollandiaban van bejegyezve, valahol azt olvastam, hogy 30% az ottani adó, amit automatikusan levonnak kifizetés esetén. Magyarországon viszont csak 15%lenne az SZJA (EHO-val nem foglalkozom, mert felette vagyok a max befizetendő összegnek az alap munkám révén). Akkor ezt a 30-15%-ot vissza kellene igényelnem a Holland NAV-tól? (gondolom ez nem reális). Árfolyamnyereség és Osztalékfizetésutáni adózás hogy zajlik, Ti hogy csináljátok? Degiro ad valami papÍrt, éves összefoglalót?
Köszönöm szépen!
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 04:58
Törölt hozzászólás
#136
Halfkey 2020. 12. 31. 11:39
#137
Sziasztok, most kezdtem el használni a Degirot, eddig külföldi tőzsdéken nem nagyon aktívkodtam. Adózás szempontjából hol találok pontos információt hogy az amerikai tőzsdén és pl. a németen szerzett profitjai között milyen különbség lesz? Mert meglepő módon a kezelési/vásárlási díjam sokkal jobban alakul az amerikain, csak nemtudom hogy megéri-e erre figyelni vagy az adózás agyonvág.
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 11:47
Előzmény: #137  Halfkey
#138
Semmi gondod/különbség nem lesz: USA és Magyarország között adóegyezmény van, tehát ugyanúgy 15% az adó, azonban az osztalék után kell EHO-t is fizetni! Minden adatot meg fog kapni a NAV (így ügyfélkapuban szerepel majd az összesítés és a fizetendő adó), ugyanaz lesz mintha magyar brókercégnél lennél. Természetesen Te is megkapod az összesített igazolást év elején márciusig. Már nem tudsz venni olyan termékeket venni már nagyon EU-s szolgáltatónál (L.P. -k , ETF-ek stb.) ahol adózási eltérés lenne (forrásadó), pont emiatt, amit említesz. Azaz Incorporation-oknál nem lesz gondod, mert nem is tudsz mást venni. Természetesen a tengerentúlról beszélünk.
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 11:51
Előzmény: #135  uvegtiger
#139
Hollandiával is adóegyezmény van, azaz az alacsonyabb adót fizeted (15%)persze akkor, ha magyar állampolgár vagy, magyarországi állandó lakcímmel rendelkezel és magyar folyószámlád van, erről kellett hogy kitölts egy csomó nyilatkozatot.
Halfkey 2020. 12. 31. 12:12
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Köszi szépen, igen ezeken túl vagyok persze.
Ha jól értem a Degiro le is fogja vonni ezeket, nekem meg be kell majd vallani az adóbevallásban?
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 12:28
Előzmény: #140  Halfkey
#141
Nem vonja le az adót, neked kell bevallanod, majd jobb esetben befizetned a NAV-nak, rosszabb esetben veszteség esetén, pedig görgetheted a veszteséget (0+2 év-ig az ETÜ szabályai szerint), hogy majd egy nyereséges évben csökkenthesd az adódat:) A Degiro csak az infokat küldi a NAVnak. Majd a NAV elkészíti ez alapján a bevallástervezetet, amit vagy elfogadsz vagy módosítasz (például a veszteséggörgetést nem csinálja meg, így a veszteség nyereség adójának szembeállítását sem), majd nyereség esetén az adott NAV számlára befizeted az adókülönbözetet, azaz az árfolyamnyereségadót SZJA-ként. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 11:49
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Tehát elégedett vagy a Degiroval, ha utalsz mennyi idő alatt ér oda, emellett ha átváltjuk $-ra akkor igaz nem utalják vissza a számlánkra, azt bármeddig lehet a brókerszámlán tartani?
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 11:53
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
nem vagyok Degiros ügyfél, nem tudom.
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 13:18
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Mely befektetési szolgáltatóknál voltál eddig megelégedve?
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 00:07
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Erste: nekem bevált. Degirot is nézegettem, de maradtam.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 08:30
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
Az Erste méregdrága nem éri meg, a Random Capital a legjobb a hazai piacon, 30 éves múltja van az alapítóknak, az ügyfél elégedettség itt a legnagyobb, az Erstere a lehúzás jellemző, a banki háttér semmit se jelent, a Randomnál a személyi kérdések is fontosak, nem külföldről irányítják, az Erste érdekből gyakran leminősít cégeket v akár ők maguk shortolják azokat, erre is volt már példa.
Spotlight 2021. 01. 04. 10:59
#147
Degiro meg hasonló olcsó brókerekkel vigyázni kell, az alacsony tranzakciós díj senkit ne sarkalljon arra, hogy emiatt sokat kereskedjen, mert úgyis olcsó. Nem. A spread mindig ott van, ami láthatatlan költség. Pl. ETF-nél a spread értéke lehet akár 0,1 - 1% is! Konkrét példa: adott pillanatban az ETF iNAV értéke 15 EUR, de te 15,1 EUR áron vetted meg. Ebben az esetben 0,67%-os prémiummal vetted meg az ETF jegyet, tehát ezt a 0,67%-ot is hozzá kell adni a költségekhez. 10 tranzakciónál ez már kb. 6%! A spread sokszor sokkal több, mint a brókeri vételi jutalék! Szóval csak okosan. Legjobb keveset kereskedni. A sok tranzakció csak 2 szereplőnek jó, a brókernek és az árjegyzőknek, ők kaszálnak ezen, a befektető általában rosszul jár ha sok tranzakciót csinál.
Csak ezt nem reklámozzák a brókercégek. Spread! Nagyon nézzétek meg a spread értékeket.
casual 2021. 01. 04. 11:16
Előzmény: #147  Spotlight
#148
Igen, igen, és megnézted mondjuk az egyik legnagyobb magyar árjegyző, mondjuk az Erste certifikátjaiban a spreadeket? Sokan itt a Béten csak álmodoznak az általad említett akár 0,1-1% spread után. :D
 
Abban meg igazad van, hogy a kereskedési költség éves távon komoly tétel lehet. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 12:25
Előzmény: #147  Spotlight
#149
A Trading 212 Invest jó választás lehet?
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 12:26
Előzmény: #147  Spotlight
#150
Köszi, spread tehát nemcsak a forex és otc piacon van, ahol cfd-vel és devizapárokkal kereskednek, hanem a szabályozott tőzsdéken is.
Spotlight 2021. 01. 04. 13:38
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#151
Nem, én csak olyat ajánlanék, ahol van TBSZ, tehát pl. Random Capital vagy KBC.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 19:58
Előzmény: #151  Spotlight
#152
Nem sokat ér a tbsz 15% adó megspórolható de hátrányai is vannak, intézményi befektetővé kell válni akkor úgysincs osztalékadó!
Spotlight 2021. 01. 04. 20:05
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
"intézményi befektetővé kell válni akkor úgysincs osztalékadó!" - ilyenről én még nem hallottam. Mi az, hogy intézményi befektető és neki miért ne kéne osztalékadót fizetnie?
TBSZ-nek egyáltalán semmilyen hátrnya nincsen. Ugyanúgy ki tudod venni a pénzt bármikor, max. annyi történik, hogya idő előtt veszed ki, akkor adózni kell belőle. Ha viszont bent tartod T+5 évig, akkor adómentes a számla. Az tévedés, hogy TBSZ-ből ne tudnál bármikor kivenni a pénzt, ha szükség van rá.
Ha részvényt veszel, akkor amúgyis úgy kell kalkulálni, hogy min. T+5 évig tartod, a kockázat miatt.
Rövidebb távra ott van a bankbetét vagy állampapír.
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 07:46
Előzmény: #153  Spotlight
#154
Egyetértek a TBSZ vonatkozásában, de hogy egy részvényt 5 évig kéne tartani az nem megalapozott vélemény. A kereskedők különböző időtávon kereskednek, ezért mindenki a saját stratégiájának megfelelő időtávon tartja a részvényeit. Én gyakran pár órát, pár napot...
Persze aki hosszútávon kereskedik tarthat egy részvényt akár évekig is, de hogy 5 évig ne nyúljon hozzá ez a mai felgyorsult világban ritka!
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 08:58
Előzmény: #153  Spotlight
#155
Az intézményi befektetők nem fizetnek osztalékadót, nézz utána ez már évtizedek óta így van, az alapkezelők nem fizetnek ilyet, minden mást fizetnek, társasági adót uúgy mint bármely más cég.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 09:03
Előzmény: #154  Sapadtarcuharcos
#156
TBSZ-en sem kell tartani egy részvényt öt évig az adómentességhez, akár naponta, napon belül is adhatsz vehetsz értékpapírokat adott TBSZ számlán belül. Csak pénzt nem vonhatsz ki folyószámlára onnan. Ennyi csak a különbség egy normál ÉSZLA-hoz képest.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 09:04
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#157
20 év utáni ügyfélstátuszság után jár ez meg az kedvezmény:) Nekem megfelel.
kvantitativ
kvantitativ 2021. 01. 05. 09:21
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Nekem részvényem van ebből. Flatex-ből tavaly felvásárolta a Degirot, idén szinergia miatt is jók lesznek az eredményei, ezért tartom. Nem az a  vágtázó részvény de stabilan megy.
Spotlight 2021. 01. 05. 10:28
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#159
Azt tudtam eddig is, hogy egy befektetési alap nem fizet osztalékadót, csak azt nem értem, mit értett a kolléga az alatt, hogy intézményi befektetővé kell válni. Az egy bizonyos összegnél van?
De mindegy is, én amúgy is csak ETF-et szoktam venni, abból is csak olyat, amit nem fizeti ki az osztalékokat, hanem visszaforgatja, szóval egy ilyen ETF-nél még NYESZ-en sem kell osztalékadót fizetni. NYESZ-en van osztalékadó, de az a trükk, hogy osztalékokat visszaforgató ETF-et vagy alapot kell oda venni, és akkor máris kikerültük az osztalékadót.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 12:34
Előzmény: #159  Spotlight
#160
Egy kiváló brókercég, kezdjenek végre vmit ezzel a pénzpiaci alappal, mert nem igaz h 3 nap múlva visszautalják, ez nem normális h ezt nem tudják megoldani, amúgy ingyen utalják vissza?

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók