Topiknyitó: totoro 2014. 10. 09. 13:54

Degiro - Tapasztalatok  

Van valakinek infója erről a cégről?



Az áraik durván jobbak bármelyik hazainál, de elsőre túl szép, hogy igaz legyen:



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 20:29
Előzmény: #99  peter_s
#100
hát köszi, nem tudom mi tévő legyek. csak frankfurti certikre, aktív kereskedésre kéne egy olcsóbb szolgáltató mint a KBC. olvastam Kiszámolón is hsz.-okat, IB-t javasolják páran, de ott meg szinte nincs certi, amit láttam az is kizárólag long volt.
peter_s 2019. 12. 20. 20:24
Előzmény: #95  bluefrog
#99
Szerintem várjál még a számlanyitással, most adták el a De Giro-t, egy Flatex nevű cég vette meg.
https://kiszamolo.hu/eladtak-a-degiro-t/
bimborablo
bimborablo 2019. 12. 20. 19:46
Előzmény: #97  bluefrog
#98
Van náluk egy számlám, nem számolnak fel díjat a visszautalásért. De ez a 2 napos határidő bármiféle trédelgetést lehetetlenné tesz, ez tapasztalat. Nagyon gáz ez így, de legalább tényleg olcsó, és sok piacot lehet elérni meg tényleg sok ticker van. Amúgy a beutalást van, hogy 24h-n belül megcsinálják de 48h alatt eddig mindig megvolt. IB l-n a másik számlám, de sajna annak a felületét nem szeretem...Degiro-é most változott, egész jó lett. Szóval TBSZ mentes longolásra jó csak úgy igazán. 
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 19:15
Előzmény: #96  DAXHU
#97
olvastam a 90-es hsz.-edben, ez az ami elgodolkoztatott. frankfurti certikkel kereskednék aktívan, jóval olcsóbb lenne mint a KBC. RÁADÁSUL KBC-nél külön kell egyesével kéregetnem a certiket, van h 2 nap mire felveszik, addigra meg oda a lehetőség...
ráadásul TBSZ-nek használnám ahhoz meg nem szabad nyúlni, nem utalgathatnák vissza. az visszautalásért kérnek díjat egyébként?
DAXHU 2019. 12. 20. 19:08
Előzmény: #95  bluefrog
#96
Jó lenne, de néhány hónapja csak 2 napig lehet szabad cash. Utána visszautalják. Olcsó, gyors, nem körülményes, mint a KBC.
bluefrog
bluefrog 2019. 12. 20. 18:44
#95
Degiroval kapcsolatos véleményeket, tapasztalatokat kérnék szépen. előre is köszönöm
DAXHU 2019. 07. 25. 09:43
Előzmény: #93  fmuller
#94
Amit tudok adok el. A vételeim minimálisra csökkentek. Idővel meg fogom szüntetni. Ami nagyon zavar, hogy időrő-időre néhány magyar papírral nem lehet kereskedni (se adni, se venni). Amikor rákérdeztem a válasz az volt, hogy a felügyelet vizsgája a papírt. (pl. ENEFI, SET, OPUS, EST).
fmuller 2019. 07. 25. 05:46
Előzmény: #92  DAXHU
#93
Azt hiszem meg akarják valami miatt büntetni a magyarokat és egy magyar befektetöt sem akarnak látni a Degirónál. Ráadásúl  ahhoz hogy átvigyed a pozicióidat máshová 73 Eurót is kérnek poziciónként.
èn eddig a svéd asztaluknál voltam kuncsaft, de onnan is elüldöztek, mivel magyar vagyok.
Kérdés;  milyen más alternativák vannak? 
DAXHU 2019. 06. 06. 10:21
Előzmény: #91  sleepysloth
#92
Tegnap küldték a hírlevelet. Nem tudom Mo-n ki marad náluk.
sleepysloth
sleepysloth 2019. 06. 06. 10:13
Előzmény: #90  DAXHU
#91
A leborult szivarvégit! Akkor marad az rc/kbc kombó részemről, köszi az infót!
DAXHU 2019. 06. 06. 10:06
Előzmény: #89  sleepysloth
#90
Szeretnénk egy fontos változásról tájékoztatni DEGIRO számlájával kapcsolatban. A jövőben megszűnik DEGIRO számláján készpénz tartásának lehetősége.   Pénzpiaci alapok hamarosan elérhetetlenek lesznek A DEGIRO nem tarthatja magánál Ügyfelei pénzét. A DEGIRO Ügyfeleinek pénze Pénzpiaci Alapokba (olyan befektetési alap, amely rövid lejáratú likvid eszközökbe fektet be, azzal a céllal, hogy megőrizze pénznemének értékét fiókja egyenlegében) kerül befektetésre. Ezért, amikor Ügyfelünkké válik Ön egy állandó megbízást ad, hogy be nem fektetett készpénze FundShare Fund Management UCITS pénzpiaci alapokba kerüljön befektetésre.  Az alapkezelő, FundShare Fund Management B.V. bejelentette, hogy 2019. június 14-től nem folytatja magyar tevékenységeit. Ennek következtében 2019. június 14-itől kezdve a DEGIRO kiutalja az összes be nem fektetett készpénzét regisztrált bankszámlájára. Ha forinton kívül más pénznemet is tart számláján ez automatikusan konvertálásra fog forintra kerülni június 12-től. Az ezzel járó díjaktól el fogunk tekinteni.   Hogyan fogja ez Önt érinteni? Amennyiben Ön készpénzzel rendelkezik számláján a DEGIRO kénytelen visszautalni ezt az összeget 2 munkanap után. A DEGIRO-nál tartott pozíciói érintetlenül maradnak, azokat szabadon tarthatja vagy bezárhatja. Az Ön pozícióinak későbbi értékesítéséből kapott pénzösszegek az említett időkeretben visszaküldésre fognak kerülni bankszámlájára, kivéve, ha újra befekteti ezeket az összegeket. A készpénz tartásának megszűnése miatt, több szolgáltatás és termék is elérhetetlenné válik a magyar platformon:
  • CFD kereskedés a továbbiakban nem lesz elérhető.
  • Az Ügyfelek a továbbiakban nem lesznek képesek short pozícióba lépni.
  • Good-till-cancel (visszavonásig érvényes) megbízás típus a továbbiakban nem lehetséges az elérhető termékekre
  • Tőzsdei határidős ügyletek (futures contracts) szintén nem lesznek elérhetőek.
  • Csak hosszú derivatív pozíciók lesznek elérhetők a platformon.
2019. június 17-től, amikor beutal DEGIRO számlájára, 2 munkanap áll rendelkezésére, hogy befektesse ezt az összeget, máskülönben az visszaküldésre fog kerülni regisztrált bankszámlájára. Jutalékmentes ETF-ek listája Ha nem kívánja, hogy készpénze visszaküldésre kerüljön bankszámlájára (például mert DEGIRO számláját TBSZ számlaként használja), összes készpénzét szükséges befektetnie.   Amennyiben be nem fektetett készpénzét állami kötvényeket követő ETF-ekbe kívánja befektetni, az elérhető ETF-ek listáját megtalálhatja itt . Amennyiben befektetés előtt további információra van szüksége, kérjük, olvassa el az ETF Kiemelt Befektetői Információkat tartalmazó Dokumentum-át (KID) vagy látogasson el a kibocsátó honlapjára. A DEGIRO ezt a terméklistát jutalék vagy FX díjak nélkül kínálja magyar Ügyfelei számára. Ellentétben a jelenlegi pénzalapokkal kapcsolatos megállapodással, negatív hozamok vagy alapkezelési költség nem fog kompenzálásra kerülni. Amennyiben a számláján található kisebb összegű készpénz túl alacsony ahhoz, hogy az elérje valamely megvásárolható termék minimális összegét, a DEGIRO lehetővé tette alacsony margin használatát, hogy így Ön elérje a befektethető minimális összeget. Kérjük vegye figyelembe, hogy ha szükséges az Ön számára ezen szolgáltatás igénybevétele, át kell állítani fiókját Active/ Trader profilra. Ezekkel a profilokkal negatív egyenleg is megengedhető, hogy így kerülje el a le nem kötött készpénze kiutalását.     Üdvözlettel,   DEGIRO
sleepysloth
sleepysloth 2019. 06. 06. 10:05
Előzmény: #88  DAXHU
#89
Most készültem ott számlát nyitni, milyen lépésre gondolsz? :o
DAXHU 2019. 06. 06. 09:06
#88
Mi a véleményetek a degiro lépéséről? Azt hiszem kénytelen leszek megszüntetni.
befektetobefekteto 2018. 01. 26. 06:59
Törölt hozzászólás
#87
DAXHU 2018. 01. 16. 17:21
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
Sziasztok. Tudnátok segíteni, milyen néven találok short certifikátokat a degironál? pl amerikai tőzsde. Köszi
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 16:21
Törölt hozzászólás
#85
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:52
Törölt hozzászólás
#84
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#83
Ügyfélszolgálat azért kellett, mert nem találtam egy részvényt név alapján, ISIN kód alapján meglett (a név rövidítve volt).
Nem utaltam ki mostanában.. Valamiért bízok bennük, az üzletpolitikájuk más mint a bedőlt forexes cégeké, akik azért nem EU, holland hatóság alatt szoktak müködni..
20ezer euróig szól a holland "Beva", meg képernyőképeket azért biztos ami biztos, szoktam csinálni :)))
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:31
Törölt hozzászólás
#82
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 14:27
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
a kiutalás úgy megy mint a netboonban, a webes felületről indítod, csak saját névre szóló bankszámlára utalhatsz, olyanról amiről már be is utaltál.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek