Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:04
Előzmény: #210518  emerald
#210520
Alapvetően elsősorban nem ez lett volna a cél a zárt fórummal. A kereskedési órák számával valószínűleg nincs gondom, mert legalább 10 éve kereskedek tőke-áttétellel, amit meg pár év részvény kereskedési előzött meg. Stratégia volt több is, mindig alakul, van ami bevált egy darabig, aztán kukázni kellett, van amit meg csupán át kellett alakítani. 10 év hosszú idő, változik az ember élethelyzetet, ami alakítja a kereskedési stílusát, stratégiáját is véleményem szerint. Lehet, hogy ezt valaki ki tudja iktatni, nálam azonban ez nem megy, így ehhez kell alkalmazkodnom. Csupán 2-3 éve olvasom csak ezt a fórumot, de a kezdetekben jóval több hasznos hozzászólás volt, több posztolt chart amin el lehetett gondolkozni, össze lehetett vetni a saját elgondolásokkal, stratégiával. Jelenleg ez ritka, mint a fehér holló. Joe szokott felrakni egyet-egyet, de mástól mostanában nem nagyon láttam. Daxlis-tól se. Lehet, hogy valóban nagy trader, és alapvetően valóban vannak olyan posztolásai, amelyek adnak valamilyen keretet az elképzeléseinek, de "anyagiasult" (chat) formájában szinte soha nem nyilvánul meg, miért azt írja amit. Öcsibroker például pont az ő ellenkezője. Tőle a beírások mellett megkaptuk az alátámasztó chart-okat, sőt, ha privátban is segít, ha arról van szó. Persze igazad van vegytisztán nem lehet más kereskedési stratégiáját átvenni az általad is felsoroltak és még minden bizonnyal számtalan szempont miatt, de azért én úgy gondolom, hogy tanulni mindenképp lehet belőlük. Ami itt a fórumon meglehetősen zavaró számomra, hogy már nem csak azokban az időszakokban megy a "feszültségoldás" és a poénkodás, amikor dögunalom a piac, hanem néhány kretén (ha ezért a megjegyzésemért kitiltanak egy időre vagy végleg, így jártam) totális módon szétbarmolja a fórumot és oldalakon keresztül löki a nagyobbnál nagyobb hülyeséget. Egyetértek kell a feszültségoldás, de az ilyenek talán nyissanak saját topic-ot és lökjék a baromságukat ott. Vagy akár itt is mehet, csak kisebb dózisban, ha lehet kérni. Persze lehet, mondani, hogy ami nem érdekel az ugorja át az ember, de mondjuk mobilról ez elég macerás... Na mindegy ez csak a saját nyomorom. Ezért lettem volna kíváncsi zárt fórumra, mert azt gondoltam, hogy ott több a chart, ötletelés és komolyabb a társaság. Ha ez mégse így van, akkor tévedtem. Nyerő vagy vesztő pozik utáni észrevételedre: szerencsére ezen már túl vagyok, összességében jócskán nyereséges az elmúlt 10 éves időszakom, pedig nem túl sok pénzt forgatok itt. Szerencsére már kiforrt az a keretrendszer, ami alapján az itt elhelyezett tőke mérete meghatározásra kerül. Voltak és minden bizonnyal lesznek is még veszteséggel zárt éveim, de azért eddig szerencsére úgy alakult, hogy egy-egy mínuszban zárt év után nagyobb profittal tudtam zárni a következő évet vagy éveket. Hosszú voltam, sorry, a tanácsokat köszi!
bubodoktor
bubodoktor 2017. 07. 05. 20:56
Előzmény: #210518  emerald
#210519
"Mindannyian mások vagyunk, ezért más kereskedési stílust, stratégiát kell kialakítanunk magunknak." Na ez a leglényegesebb... :-)) Jó kis önismereti tréning a tőzsde, nem kell ide "önfejlesztő" tanfolyam meg hasonló "fugázi"... :-))
emerald 2017. 07. 05. 20:18
Előzmény: #210515  Törölt felhasználó
#210518
A segítséggel kapcsolatban:Semmi és senki nem fog tudni segíteni :(Az a baj h amíg Te meg nem tapasztalod a h miért javasolja vki azt amit, nem fogsz tudni azonosulni vele. Azaz vagy vakon követed, v mégis mész a fejed után.Egy példa: nekem zárt fórumon (azóta nem műkszik) évekig!!! mondta a mester h ne nézd/olvasd más elemzéseit mert csak összezavar. De én csak olvastam. Nos most 1-2hónapja saját magam jutottam el ugyanezen véleményre. Azóta is még csak 90%-ban tudom betartani. Saját tapasztalatot kell szerezned. 10.000óra, minnél közelebb leszel hozzá annál jobban fog menni. Mindannyian mások vagyunk, ezért más kereskedési stílust, stratégiát kell kialakítanunk magunknak. Ami bejön Gyuszinak(tuti jól csinálja) azt én nem tudnám utánna kereskednii. Akkor se ha előre beírná a nyitás zárásait. Tudod Ő kb 30.000órás gyakorlattal rendelkezik, lenyugodottabb tréder, pasi...stb. Ettől független ismerek olyat aki day tradel és ebből él, nagyon is jól. (Én már sikeres vagyok, de még nem ebből élek.) A fórumtalikon amit eddig vagy 5x szerveztem pedig az volt a leghasznosabb, h rájöttem MINDENKI végigment azon a "stációkon" amin én. Nem találkoztam azzal az okossal aki a más hibájából tanult volna. Egy dolgot tudok javasolni: Tarts kitűzött szüneteket, illetve nagyobb nyerő után is mindenképp. Vesztő után pedig dupla/tripla annyit.HA ezt meg tudod fogadni, az nagy előrelépés lesz amit a számládon is észreveszel. A pf-ről, jah hát sok a lényegtelen irka-firka de néha nevetni is kell, ám ír ide egy Joe, Gyuszi ha sokszor irónikus is a mondanivalójuk, érték van benne! Jobbakat zárt fórumon se fogsz találni.
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 19:50
Törölt hozzászólás
#210517
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 19:46
Törölt hozzászólás
#210516
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 18:12
Előzmény: #210513  emerald
#210515
Valóban, és nem ma lesz Fed jegyzőkönyv? A Nasdaq naposon visszapattant nálam a 100 naposról felfelé és alacsonyabb idősíkokon is kezd éledezni. SP-t én mostanában nem kereskedtem, főleg a Dax miatt figyelem valamelyest. Amennyiben erőset megy (bármelyik irányba), akkor este zárás környékén megrizikózok egy azonos irányú nyitást a Dax-ra szűk stop-al és tp-vel. WTI-t most megint elkezdem nézegetni, mert eléggé lehúzták, 43-44 környékén lehet ismét beszállok pár rövid long-ra. EURUSD-t én alapvetően év végéig lefelé várom legalább 1,1-ig, így van már rá egy jelenleg kis mínuszban lévő long-om, amelyen azonban pozitív swap gyűlik. GBPUSD-ben vettem még fel pozíciókat, ezen is pozitív short irányba a swap. Jelenleg ezek nem festenek egyenlőre valami jól, de a dodó erősödési várakozásom miatt még ezeket is hajlandó vagyok tartani. USDJPY-n gondolkoztam még long-ra, de ott nem szúrt le egyenlőre a kurzus a belépési zónámig, így nem léptem piacra. Valaki esetleg tud egy zárt fórumot, ahol lehet valóban tanulni is, mert sajnos itt valóban nagyot esett a színvonal :(
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 17:49
Törölt hozzászólás
#210514
emerald 2017. 07. 05. 17:01
Előzmény: #210512  Törölt felhasználó
#210513
Igen, de most vigyázni kell, mert pénteken usa munkanélküli adat!Ilyen napok előtt "szokásuk" fenti és lenti beszállót is csinálni.Az a gyanum most a lentit láttuk. Ha netán addig "sz@rrá" húzzák valamelyik irányba, +még aznap ráerősítenek....akkor fordulás előtt stop szedés lesz.
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 16:38
Előzmény: #210509  emerald
#210512
Olajat szépen visszacibálták ma, illetve az EURUSD is araszolgat lefelé. SP-ben nyitásban épp volt szemmel is jobban észlelhető órás gyertya lefelé, bár simán benne van, hogy ugyanazzal a lendülettel vissza is rántják... Dax se volt ma valami nagy szám, ha jól nézem hétfő óta egy szűk 100 pontos csatornában pattog faltól-falig. Valakinek tipp merre törhet ki?
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 12:15
Törölt hozzászólás
#210511
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 12:15
Törölt hozzászólás
#210510
emerald 2017. 07. 04. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#210509
Öcsit itt megtalálod:link Kedves tőled h jó elemzőnek tartasz, de ez túlzás.Nem hogy jónak, de elemzőnek sem tartom magam.Elképzeléseim vannak, meg saját sratim. Nem sokat írok, mert az elmúlt egy év(férjem halála) leszoktatott. Így több időm marad másra. Sp-t napon belül longolom, de naposon még nem érte el nálam a vételi szintet.Hetesen shortos az én stratégiám szerint.Számszerűsítve:vagy megvolt a csúcs sp-ben, vagy kb 2470/80-ig fel, és onnan le 2325-2280/90-ig. (Természetesen ez változhat eur/usd, olaj, más indexek mozgásának hatására.)
emerald 2017. 07. 04. 20:00
Előzmény: #210489  Törölt felhasználó
#210508
De cukor :))))Jó pihenést Neked!
csezo2 2017. 07. 04. 19:32
#210507
Hetes grafikonon nézve az RSI másfél éves csatornából tört le.Mekkora korrekcióra számítotok ?Én 12550ig várom a következő pár napban,aztán irány lefelé 12000-ig.
Tokmagacsko
Tokmagacsko 2017. 07. 04. 18:36
Előzmény: #210504  Tokmagacsko
#210506
Tavaly rengeteget buktam a daxon. Idén már volt néhány 10 000 nyerőm, de az kevés ahhoz, hogy újra eljussak Szicíliába :-( De sebaj, mint poraiból feltámadó főnix és Magilla Gorilla: A jövő héten újra megpróbáljuk! Daxlisnak jó nyaralást kívánok!
asapnet
asapnet 2017. 07. 04. 18:25
Előzmény: #210489  Törölt felhasználó
#210505
shortosok, legalábbis jómagam bőszen zárogatják a nyerő nasdaq shortjaikat :) dax is bezárva már... ja az is nyereséggel :) mi az a hedzs, olyan mint a rétes?
Tokmagacsko
Tokmagacsko 2017. 07. 04. 10:04
#210504
Taormina 2000 szeptember: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 21:55
Törölt hozzászólás
#210503
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 21:54
Törölt hozzászólás
#210502
bubodoktor
bubodoktor 2017. 07. 03. 21:54
Előzmény: #210489  Törölt felhasználó
#210501
Üdvözletem! :-)) Áh, nem maradtál le semmiről... :-))) Igen, jól látod, vigyázni kell az eddig elért "eredményre", hogy ne vehesse el senki..:-))) Gyönyörű helyen vagy, az idő is kellemes, mint néztem, tudsz élni... :-))) További kellemes pihenést... :-))

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek