Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 13:29
Előzmény: #1599  Törölt felhasználó
#1600
Akkor hamarosan beszakadunk.
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 12:25
#1599
Egyebkent a topik nepszerusege eleg jo indikator szokott lenni a csucs es melypontokra...aki nem hiszi nezzen utana...;)
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 12:21
Előzmény: #1584  Törölt felhasználó
#1598
Szia, Korabban zotyo linkelt informaciokat ethereum-al kapcsolatban..., sot videokat is...en az ethereum-al kevesebb mint 20 orat foglalkoztam...(ami nem tetszik, hogy nincs limitalva a menyiseg)...programozoknak tobb erteket jelent mint 1 atlagos embernek vagy befektetonek...youtube-on is vannak videok es csatornajuk is,de a legtobb info angolul...(na most programozas temakorben en nem vagyok ott), szoval ha nem is kinai de nem biztos hogy magyarul ertenem az elhangzottak egeszet....okos-szerzodesek nyilvan hatalmas lehetoseget jelentenek,de szamomra ugy tunik, hogy BTC sikere nelkul ethereum sem lehet sikeres... Masik fontos dolog ami velemenyem szerint fontos lenne a krypto currency-kel kapcsolatban...nem csak az szamit hogy mekkora arfolyam emelkedest kepes produkalni az arfolyam hanem hogy mennyire likvid es milyen egyszeruen ill. sokfelekeppen tudod eladni az adott cryptocurrency-t mert hiaba vett az ember valamit es ment fel annak az ara mondjuk 10-szeresere ha nem tudod penze tenni!!! BTC-t venni 5 szamjegyu osszegert $-ban ill. eladni nem tul bonyolult ill. nehez dolog es rengeteg kulonbozo dolgot lehet venni belole ill. visszavaltani keszpenzre, LTC-nel mar kicsit korulmenyesebb az ugy es joval komolyabb elmozdulast produkal az arban...a tobbi altcoins-al kapcsolatban nincs tapasztalatom...(BTC-vel kapcsolatban viszont van tobbszor is es 10000$-t mindenfele problema nelkul lehet adni venni, szinte a nap 24 orajaban)... Az hogy ki mit nevez penznek ill. az emberek minek hogyan hatarozzak meg az arat ill. erteket az eleg kulonbozo; a piacok, tozsde 1 olyan hely ahol velemenykulonbsegek egymasra talalnak az ar formalyaban...jelenleg a BTC ara a kulonbozo tozsdeken annyi amennyi, nyilvan nem hasrautesszeruen hanem mert a vevok es eladok az adott aron kotnek uzletet egyesseget... penz nem mas mint 1 csere eszkoz, hogy a csere eszkozt: USD,EUR,JPY,GBP,HUF, XTB vagy XAU,XAG vagy masnak nevezzuk az teljesen mindegy...a lenyeg hogy a cseret folytato feleknek sikeruljon megallapodniuk....XAU,XAG es XTB-nel aranylag meghatarozhato a kereslet es kinalat ill. a kozkezen forgo mennyiseg...a tobbi fiat currency-nel az allamok es jegybankok eppen ugy manipulaljak a mennysieget ahogy eppen a celjaiknak megfelel (ez pedig nem tul biztato).... Zsiday-nak volt 1 jo cikke, hogy mindenki spekulal....a kerdes hogy hogyan es mivel...
zotyó 2017. 05. 05. 11:19
Előzmény: #1583  Törölt felhasználó
#1597
Brian Kelly, a CNBC vezető elemzője szerint a most tapasztalt hirtelen bitcoin ár emelkedés oka, hogy egyre több intézményi befektető lép a kriptopénz piacra: “A mostani bitcoin áremelkedés oka, hogy az intézményi befektetők egyre jobban érdeklődnek a szektor iránt. A bitcoin most már nem forró pénz, hanem valós befektetés. Egy teljesen új világot hoz számunkra a jövőben.” link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 10:15
Előzmény: #1595  Törölt felhasználó
#1596
Ja és most már minden piramisjáték,főleg ami a tőzsdén történik. Lufinak is nevezhető, vagy inflációnak, de az ár mögött már régen nincs érték.
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 10:13
Előzmény: #1593  buyandhold
#1595
Nekem ugyan ez a véleményem és mivel már mindenki munka nélkül akar pénzt keresni a spekuláció már mindenkit elért. A gazdagok nem tudják hova rakni pénzüket, a szegények meg nem akarnak kimaradni a csodából. 2007 ben én is így jártam, hisz már több éve szárnyalt minden, bele kell vágni.Egy évig dörzsöltem is a tenyerem és mindent visszaforgattam....sőt. Az egyik "szakértő" hatására még majdnem adósságba is vertem magam a befektetéseim hozama láttán. Nemsoká jött a kijózanodás, de nem a teljes, mivel a politikai és gazdasági urak összefogva nekiálltak lélegeztetni a rendszert, mert ők óriásit buktak volna, hatalmuk ellszállt.....volna. Kitolták a teljes összeomlást és még nagyobb szakadék szélén állunk. A zavarosban lehet csak jól halászni, ezért gazdagodnak a gazdagok, szegényednek a szegények. A legközelebbi összeomlásnál már nincs ki segítsen és nagyon fájni fog.A nép elégedetlensége meg kiszámíthatatlan.
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 09:39
Előzmény: #1593  buyandhold
#1594
Miért piramisjáték? Mert az elején bevásárlók jól jártak? Nagyobb kockázatot is vállaltak. Ha Facebookot vettél volna az elején és tartod nem ez lenne a helyzet? Vagy talán azért mert most megy fel aztán meg esik majd vagy 30%-ot? Igen,fog. De ez a dolgok rendje, hosszú távon ettől még nőni fog az árfolyam, nagy hegymenet után mindig van egy kis kijózanodás. Ha olvasnál ezzel kapcsolatos híreket tudnád hogy dollár milliók, milliárdok folynak a bitcoinra épülő cégekbe és e még csak a kezdet. Egy civilizált ország legalizálta is, egy olyan ország ahol ha 5 percet késik a vonat, akkor tudjuk mi van..A többi India, Oroszország is erősen gondolkozik rajta. USA-ban is elindult valami. Kezdenek rájönni az államok, hogy tenni nem tudnak ellene, így jobb ha inkább náluk virágzik fel az iparág és a velük járó tőke mint máshol. Ethereumban meg talán még nagyobb lehetőségek vannak, rengeteg pénzt spórolhat vele a társadalom a cégek. Ez tényleg olyan mint mikor már volt internet de böngésző még nem..A kérdés, hogy érdemes-e a böngészőnek bizalmat szavazni? Egyébként Vuknak van igaza, ha a tőkéd mondjuk pár %-át szánod rá, akkor mit veszthetsz? Vagy nagyot nyersz rajta, vagy leginkább meg sem érzed.
buyandhold 2017. 05. 05. 08:04
#1593
Az biztos hogy a BTC piramisjatek, es annak minden tulajdonsagaval bir. Lehet rajta nyerni is, mint minden piramisjatekon.Egyvalamire jo, hogy ramutat a meglevo (penzugyi/gazdasagi) rendszer hibaira. Amiket irtatok mind igaz, semmivel nem rosszabb mint barmelyik valuta, arany, vagy ingatlan.Nem uj kriptopenz kell ide, hanem szabalyozas, ami megmondja mi a penz es mi nem, hogy ne lehessen minden szar (mar elnezest) penz, es nelehessen vele hulyiteni azokat, akik nem tudnak jozanul gondolkozni.Elnezest, de ne mi mondjuk mar meg itt a forumon, hogy mi a penz. Ez is egy nonszensz.Ez elkerulhetetlen lesz, mert egyre tobb orultseg lesz, es kaosz lesz.Ennyi erovel lehetne virtualis ingatlanokat is letrehozni, nem?Vegul is nem lakni akarunk az ingatlanba, csak befektetunk. Megvesszuk, majd eladjuk. Ehhez nem kell, hogy "megfoghato" legyen. A virtualis ingatlan csak papiron letezne, de ugyanugy lehetne adni venni. Milyen jo! Meg felujitasra sem kell kolteni, nincs amortizacio. Sokkal jobb, mint a megfoghato! Az allam is adhatna ra illetek kedvezmenyt: 4% helyett csak 1 % lenne. Ugye, minden marhasagot meg lehet magyarazni hogy miert jo. Miert jobb, ami megfoghato? Szerintem a jozan esz hatarait feszegetjuk. Ja, nem jobb ami megfoghato, legalabbis nem azert er az arany sokat, mert meg tudom fogni. A kutyaszar is megfoghato.Az emberi hulyeseg elszabadult (ujra), az biztos, hogy a gazdasag, politika is elvesztette a kontrollt.Mindenkeppen sulyos valsag van, ennek a jele a BTC es hasonlok eterjedese. Ezt kellene orvosolnia a vezetoknek...
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 01:58
Előzmény: #1590  Törölt felhasználó
#1592
Az első 100-at akartam írni. :D
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 01:56
Előzmény: #1583  Törölt felhasználó
#1591
Amugy a bitcointól sokkal jobb kripto pénzek vannak már, sokat a bitcoinnal már nem tudsz húzni..
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 01:55
Előzmény: #1586  mereszZenesz
#1590
Az semmi, én egy hónap alatt az egyik kripto pénzel húztam 500 %-ot, az első szám kripto pénzben amugy nincs olyan ami az elmúlt hónapban ne ment volna legalább 400-500 %-ot..
-pny 2017. 05. 04. 23:09
Törölt hozzászólás
#1589
mereszZenesz 2017. 05. 04. 23:03
Előzmény: #1586  mereszZenesz
#1588
1450... Jobbbis hogy nincs, nem bírnám én ezt már idegekkel :)
-pny 2017. 05. 04. 23:03
Törölt hozzászólás
#1587
mereszZenesz 2017. 05. 04. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#1586
Ezek szerint rajtam kivül mást nem zavart, hogy darabolni fogják.. Pár hete nekem nem kellett 1200 dollárért mostmeg csak pislogok.. 1620 rol azért most szépen lelett öntve 1480 ig. eszméletlen milyen mozgás van benne..
-pny 2017. 05. 04. 20:12
Törölt hozzászólás
#1585
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 14:45
Előzmény: #1583  Törölt felhasználó
#1584
Egyetértek. Tudsz/tudtok abban segíteni, hogy ethereumot hogyan lehet venni anonim módon? Ha egyáltalán van rá mód? Ha nincs akkor mit ajánlasz? Mit gondolsz róla (ethereum)? Nekem hatalmas lehetőségnek tűnik + rengeteg komoly cég van már mögötte, hogy ne legyen belőle valami..Érdekelne, hogy miben más a bitcoinnál, olvsatam valahol, hogy mivel állandóan képződnek újak ezért nem érdemes fektetni bele..Meg van valami "gas" is a működésében. Ezeket jó lenne ha valaki össze tudná nekem foglalni. Mondjuk nem úgy tűnik mintha nem lenne érdemes fektetni bele..Mert ha a kereslet nagyobb mint a kínálat..Azt jól sejtem, ha lesznek rá programok azok emelik majd a keresletet és az árfolyamot? Valaki világosítson fel légyszi, olyan kevés magyar leírást találtam erről és ha már bitcoin szerintem ez is nagyban idetartozik. (Természetesen ezt a fórumot már átnyálaztam. :))
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 12:03
Előzmény: #1582  Törölt felhasználó
#1583
minnel hamarabb jon a visszaeses annal jobb....Ha hasonlo utemben emelkedik az arfolyam nem csak 2000, de akar annal sokkal tovabb is elszaladhat az arfolyam...volt mar 3,5,7 akar 10-szerezes is a cryptocurrency-k torteneteben nagyon rovid ido alatt...;de minnel nagyobb emelkedes utan esik vissza az arfolyam annal nagyobb %-os visszaeses lehet es idoben is johet 1-3 ev amikor sokan el kezdik majd temetni megint....(ne feledjuk, a francia majd az egyeb europai valasztasokat, puerto rico bedoleset) es Kinaban is kezd elmergesedni a helyzet...persze a media nyomja a bullish hireket,de lassan kezdenek dolni a dominok...(talan nem veletlen hogy kinaban probaljak az emberek menekiteni a penzuket) es ez eleg jol latszik a BTC es LTC forgalmaban ill. arfolyamaban...
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 11:17
Előzmény: #1581  Törölt felhasználó
#1582
Kezd eldurvulni az árfolyam, vajon meddig esik vissza? Idén meglehet a 2000 is talán.
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 01:15
Előzmény: #1580  zotyó
#1581
Hm,az LTC elkepeszto arfolyam emelkedest produkal; marcius 6.-a ota tobb mint 400%-ot emelkedett...Ha kepes lenne a kovetkezo 5 evben 1000$-ig elmenni az arfolyam akkor elmeletileg tudnek venni az LTC-imbol egy tengerparti hazat a keleti parton...Persze nehez ilyen lehetoseget elkepzelni,de nem lehetetlen ha a BTC tortenetet vizsgaljuk... link arra azert kivancsi vagyok a BTC-nel, hogy meddig szaguld az arfolyam mielott lenne benne 1 komolyabb korrekcio (30-60%-os)...Erdekes honapok ele nezunk!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek