Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 28. 11:48
Előzmény: #1535  Törölt felhasználó
#1540
Akkor most én kérdeznék, miért előnyösebb egy bitcoinos átutalás, egy mostani intenetes átutalástól. Olcsóbb, főleg ha megoldják a skálázási problémát. Nem tudják elinflálni, nem tudnak kormányok játszani vele, elvenni sem tudják, nincs számlavezetési díj..jelenleg még Magyarországon is gyorsabb. Fejlődő világban aztán ég és föld..Szerintem ugyan az, bepötyögöd és fizetve.Ja lenyomozható? A világ arra felé halad, hogy nem lesznek titkaink. Amit nem oszunk meg önszántunkból a facebookon, azt majd kötelezővé teszik. "megcsippeltetnek" mint a kutyákat.A bitcoinnál már vannak láthatatlanabb kripotovaluták a fekete gazdaság számára, a bitcoin már inkább az átláthatóság felé halad. Onnan gondolom, hogy piramisjáték, mert állítólag a megálmodójának egy talicska ilyen van, amivel visszaélhet, ráadásul semmi megfogható nincs mögötte.A mai valuták, devizák mögött mi van? Úgy játszanak a kormányok a árfolyammal, ahogy nem szégyenlik. Túl kell lépni azon, hogy megfogható-e. Ennyi erővel még mindig barter kereskedelem lenne tehenet birkákért. Mivel fokozatosan bányásszák ki, azért olyan nagy túlsúlyban a kezdeti emberkék sem lehetnek. Meg már nagy része régen eladta..Minek tartogassa még 10 évig? Már így is gazdagok, amíg meg ebben áll a pénze az életminősége nem javul. Nem beszélve arról, hogy csak a virtuális világban létezik, amit gondolom egy ügyes hekkercsoport egy kis vírussal meg is fertőzhet.Hogyan fertőzné meg? Ez egy nyílt kód, bárki láthatja, nézegetheti, mire átmegy egy szoftverfrissítés nagy nehezen, addigra marha sok ember átnyálazza. Az meg , hogy komoly országok legalizálják , nem jelent semmit, amíg a költségvetésüket nem ebben számolják. Egyszerűen semmi nincs mögötte, csak egy algoritmous, meg az emberek kapzsisága és hite.Azért fogadják el, mert nem akarnak lemaradni az iparág fejlődéséről, amiben sok pénz van. Aki kimarad lemarad. Tenni ellene nem tudnak. Az mondjuk egy érdekes dolog lehet, ha annyira átlendül az egész, hogy összgazdasági szinten is jelentőssé válik.Egyébként érdekelne, hogy annak idején mit gondoltál az internetről, meg facebookról. :) Kell gyanakodni egyébkén rendesen a mai világban, de szerintem ez pont nem az a dolog, az elterjedése szinte exponenciálisan nő, gyakorlatilag minden adat radikálisan nő ami a bitcoinhoz köthető, nem gondolom, hogy középtávon ez megállna.
mereszZenesz 2017. 04. 27. 22:43
#1539
1337 dollár !!
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 19:12
Előzmény: #1537  Törölt felhasználó
#1538
Hát nem is dicsértem egyik fizetőeszközt sem, de azért az egy ország hivatalos pénzeme, ami mögött azért van valami. Nekem is az a véleményem, hogy ha a dollárt és az eurót nem szippantotta volna fel a tőzse, már az egy cent is sokkal többet érne, mint 10 euró.... de csakis a fém alapanyaga miatt. A vezetőink vért izzadva lélegeztetik a pénzügyi rendszert, folyamatosan gyártva a virtuális pénzt. Emiatt gazdagodnak a leggazdagabbak, mert ők rendelkeznek felette és tömik a zsebükbe, illetve befektetik....tisztára mossák. A kriptonpénz mögött meg csak az algoritmus van és azok lobbiznak érte, akik már jól bevásároltak, aztán az emberek vagy elhiszik, vagy nem. Szerintem fizetőeszköz szerepét akkor tölthetné be, ha szuper stabil árfolyama lenne. Addig csak spekulációs eszköz, hisz legtöbben csak azt lesik, mennyit kereshatnek rajta.
Törölt felhasználó 2017. 04. 26. 23:28
Előzmény: #1535  Törölt felhasználó
#1537
es mi van a forint, USD esetleg EUR vagy a JPY mogott...(semmi mas csak megszokas es bizalom)...ezeket meg at sem tudod utalni, elotte bankszamlat kell nyitnod ill. atutalas kell vegezned es illene a fogado felnek is rendelkeznie ilyennel...
Törölt felhasználó 2017. 04. 26. 22:21
Előzmény: #1533  Törölt felhasználó
#1536
Ja és ,hogy legális ez az én olvasatomban annyit jelent, hogy nem tiltják, de nem vezették be, mint nemzeti fizetőeszközt.
Törölt felhasználó 2017. 04. 26. 22:17
Előzmény: #1533  Törölt felhasználó
#1535
Akkor most én kérdeznék, miért előnyösebb egy bitcoinos átutalás, egy mostani intenetes átutalástól. Szerintem ugyan az, bepötyögöd és fizetve.Ja lenyomozható? A világ arra felé halad, hogy nem lesznek titkaink. Amit nem oszunk meg önszántunkból a facebookon, azt majd kötelezővé teszik. "megcsippeltetnek" mint a kutyákat. Onnan gondolom, hogy piramisjáték, mert állítólag a megálmodójának egy talicska ilyen van, amivel visszaélhet, ráadásul semmi megfogható nincs mögötte. Nem beszélve arról, hogy csak a virtuális világban létezik, amit gondolom egy ügyes hekkercsoport egy kis vírussal meg is fertőzhet. Az meg , hogy komoly országok legalizálják , nem jelent semmit, amíg a költségvetésüket nem ebben számolják. Egyszerűen semmi nincs mögötte, csak egy algoritmous, meg az emberek kapzsisága és hite.
Törölt felhasználó 2017. 04. 26. 21:59
Előzmény: #1531  Törölt felhasználó
#1534
Erre mondom, hogy őrület. A kriptonpénznél már mindenki sejti, vagy érzi, hogy egy túlárazott nesze semmi, fogd meg jól . Gyakorlatilag értéktelen játékpénzt adnak-veszenk brutális áron. gondolom mindenkinek remeg a keze, mi lesz ebből ,de legtöbben nem szeretnének kimaradni a szárnyalásból. Éppen ezzel generálják a szárnyalást, ami mögött csak ez áll, semmi más. Megjegyzem a twitternek is "csak" 62 millió veszetége van, ezért kilőtt az árfolyam. Beteg ez a rendszer, mindenki spekulációból akar meggazdagodni és ez így nem működhet sokáig. A piramisjáték előbb, vagy utóbb bedől, összeomlik. ez általában akkor történik meg, mikor már szinte mindenki elhiszi, hogy működik...persze valaki ezzel nagyon sokat keres. Az LTC szárnyalása is ezt igazolja, mivel a BTC már túl drága, kisebb rizikóval be lehet szállni még olcsó piramisjátékba. ezért van most ez a nagy felfutás az LTC-nél, mert aki kimaradt a BTC szárnyalásából , most érzi a kihagyhatatlan alkalmat. Ez érvényes a tőzsdére is. Szerintem nagy lesz a sírás, ha elindul az igazi lejtmenet egy úgynevezett nemzetközi "öszödi beszéd" után. Több éve tolják a virtuális dollárt, meg eurót ...stb. a piacra és semmi nem javul, csak a virtuális tőzsde szárnyal. Nem lesz ennek jó vége!
Törölt felhasználó 2017. 04. 25. 13:32
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1533
Ezt a piramisjátékos dolgot elengedhetnéd már. Igen, vannak aki rárepülve a bitcoinra ezt csinálják, de ehhez semmi köze a bitcoinnak. Azért gondolom piramisjátékokat nem legalizálnak országok és nem dolgozik a technológiájával gyakorlatilag minden nagy cég ami számít. Szerintem ez csak a kezdet, lesz amikor a ingatlanodat is ezen elv mentén tartják majd nyilván. Ez az aranyhoz ragaszkodás..Mivel nyújt többet egy sárga fémdarab? Annyi, hogy több helyen elfogadják, de ez a bitcointól még nem is várható el, hiszen az útja elején jár. És honnan tudod, hogy ha pl. beszálnál nem-e járnál 10 év múlva hasonlóan jól, mint aki az elején tette azt? 10 millióan használják most és csak most lett legális Japánban, Oroszban meg Indiában tervben van. Na most ezek nem kis népességű államok, nem nehéz belátni, hogy a 10 millió emberből hamarosan 100 millió is lehet. Akkor még nem beszéltünk egy esetleges bitcoinos tőzsdei termékről.. Afrikában meg egyenesen át fogják ugrani a hagyományos bankszámla rendszert, ahogy teszik azt már most is sms-ben fizetve.
-pny 2017. 04. 24. 22:37
Törölt hozzászólás
#1532
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 22:24
Előzmény: #1529  zotyó
#1531
Nezd a forgalmi adatokat!!! link az elmult 30 napban a kinaiak ~500k CNY koltottek BTC-re ezzel szemben 111millio CNY-t LTC-re(ez tobb mint 200-szoros kulonbseg) ez pedig az aremelkedesen is jol latszik...
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 21:38
Előzmény: #1526  Törölt felhasználó
#1530
Számomra ez a bitcoin és bármilyen kriptonpénz őrület nevetséges. Persze, lehet vele fizetni, de csak úgy , hogy ennyibe kerül dollárban és aktuálisan adjál érte ennyi kriptonpénzt, mert most ilyen az árfolyam. Szerintem jó ideig , vagy lehet soha nem lesz bitcoinban sehol feltüntetve az ár, ez egy kicsit olyan mint az erzsébet utalvány, ha már sokan használják, kínjukban elfogadják. Spekulációnak kiváló, főleg aki jó korán begyűjtött belőle és tartogatja a pénztárcájában. Hülye lenne venni valamit érte, hisz holnap többet ér. Azért is sikerült ilyen árra felkapaszkodnia, mert mindenki kuporgatja. Gondoltam előszedem a gazdálkodj okosan játékpénzeket és megpróbálom meggyőzni egypár ismerősömet, többet ér, mint a forintunk, majd az euró. Bitcoinnak is kellett egypár év, hogy meggyőzzék az embereket, hogy többet ér mint az arany és persze ha nagyhírű emberkék dicsérik és nagy jövőt jósolnak, sikerül a játékpénzből is aranyat csinálni. Az egyik hasonló piramis játék szervezője a csordaszellemet nevezte a legjobb befektetésnek és a kapzsiságot. Mondta, hogy ritkán kellett kamatot kifizetni, hisz a kamatot is visszaforgatták az emberek, a magas kamatláb láttán. Ezt csak papíron jegyezték és csak dőlt a pénz hozzájuk, amíg be nem dőlt az egész.
zotyó 2017. 04. 24. 21:00
Előzmény: #1528  Törölt felhasználó
#1529
Az LTC emelkedésében szerepet játszhat, hogy küszöbön a SegWit elfogadása: link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 04. 23. 10:02
Előzmény: #1526  Törölt felhasználó
#1528
Nekem ugy tunik a kinaiak nekiugrottak a LTC-nek legalabbis a forgalmi adatokbol erre engednek kovetkeztetni... link
Törölt felhasználó 2017. 04. 23. 09:59
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1527
Lehet szeretni vagy utalni,de biztos meg van az oka hogy miert valtoztattak...azzal szerintem semmire sem megyunk, ha csak kritizaljuk,ne feledjuk biztositanak szamunkra 1 feluletet ahol gondolatokat cserelhetunk...; az epito jellegu kritikakra ill. javaslatokra azonban van eselyunk hogy valtoztassanak rajta...(ha jol emlekszem 1-2 aprosagon mar valtoztattak)...idovel meg majd hozzaszokunk ehez is...
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 11:31
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1526
Japán legalizálta a bitcoint, Indiában is ráfeküdtek a témára, felkészül Oroszország. Kezdenek begyorsulni a események. Hét végére új csúcsot jósolok. Egyébként az árfolyam all time viszonylatban egész jól leköveti a felhasználók számának expoenciális jellegű növekedését. Ha a ciprusi bankválságot nem nézzük. Rengeteg bitcoin vállalkozás érhet be a közeljövőben, ami további növekedést generálhat. Ha már csak azt nézem, hog a digitális dolgokra igen fogékony Japánoknál legális lett..Ott azért lakik 120 millió ember akikből simán kinéem, hogy tömegesen használják majd ezek után. Indiában meg ugye a népharag a készpénz ellen. Tényleg ott mit művelnek? December óta nem sikerült elég pénzt nyomtatni, vagy mi van most ott tudja valaki? Szóval felfele fog ez menni középtávon mindenképp. Már csak ezt a hálózati túlterheltséget kéne megoldaniuk, az kemény dió lesz, annyi érdek van. Na akkor aztán tényleg megindul.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 11:22
Előzmény: #1524  Törölt felhasználó
#1525
Mennyivel rosszabb ez az új fórum..Van akinek jobban tetszik? :)
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 16:15
Előzmény: #1518  zotyó
#1524
-pny 2017. 04. 18. 13:26
Törölt hozzászólás
#1523
Törölt felhasználó 2017. 04. 18. 01:33
Előzmény: #1521  mereszZenesz
#1522
Köszönöm, megnézem...
mereszZenesz 2017. 04. 18. 01:24
Előzmény: #1520  Törölt felhasználó
#1521
Üdv ! Ezt a brókercéget tudom neked ajánlani ha bitcoint szeretnél vásárolni link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek