Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
easyrider 2020. 12. 16. 15:57
#12900
Portfolio vajon mikor rakja vissza a fejlécbe a Bitcoin árfolyamot?
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 15:54
Előzmény: #12892  btcdragonlord
#12899
EThban nagyon nem értünk egyet, az minden csak másolása a btcnek, teljesen más akar lenni és más is. Jelenleg vannak skálázási problémáik, de pár éven belül megoldják, rajta vannak sharding stb..A coinok többsége vacak utánzat az igaz de az eth már most értéket képvsisel, jelentős tranzakciókat bonyolít már ma is, kb. minden rá épül. A saját piacán nincs is valós másik alternatívája. Btc nem is használják okos szerződésekre. FEjlesztőcsapat is nagy eth mögött. Ez a 2 coin nagy jövő előtt áll az tuti. Közben igen kövér ATH lett. Csodálom hogy senki sem írta még be..Nem is értem ezt az ATH-t, trolljaink szerint a nullához tart az ára és az értéke is. Lehet hogy tévedtek? :)
dimdom
dimdom 2020. 12. 16. 15:53
Előzmény: #12888  btcdragonlord
#12898
A szakdogádat melyik egyetemi intézménynél írtad?
dimdom
dimdom 2020. 12. 16. 15:52
Előzmény: #12895  AlonsoRenault
#12897
Ja, az ilyen bsv, bch meg társai nem igazán értékesek szerintem se. A bch próbál valamit újítani, de hiába amikor senki se használja azt a chaint. 
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 15:49
Előzmény: #12894  btcdragonlord
#12896
Lehet még ezt fogják mutogatni 50 év múlva hogy akkor hogy látták az emberek és mivé lett
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 15:48
Előzmény: #12889  dimdom
#12895
Mondjuk eleve azokat amiknek a nevében benne van a btc. Azok nem is kertelnek a bitcoin gold, bitcoin diamond hasonló kóklerségek.
btcdragonlord 2020. 12. 16. 15:48
Előzmény: #12893  AlonsoRenault
#12894
Magyarországon első társadalom tudományos téma. :)
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 15:48
Előzmény: #12888  btcdragonlord
#12893
Szép kis szakdoga téma. :)
btcdragonlord 2020. 12. 16. 15:46
Előzmény: #12889  dimdom
#12892

Minden másolat ami nem a BTC. Minden csak a saját készítőinek a meggazdagodását szolgálja. Pl: Charlie Lee, eladta az ATH-n az összes litecoinját. Ha ez nem immorális akkor mi? Satoshi 1 bitcoin-t sem használt fel, csak elajándékozott pár radabot régebben.
Meg elvi alapokon, hogy ha a Bitcoin-t lehet másolni, mint PL az Etheriüm amit sokan azt mondták le fogja hagyni a bitcoin-ot (de nem fogja), akkor más projekt amit készíthet bárki más az is lecserélheti a mETH-et.
Az a lényeg, hogy a bitcoinnak sajátos társadalmi, gazdasági és politikai szerveződése van. Sok fejlesztő majdnem ingyen dolgozik, vannak akiket támogatnak nagyobb cégek viszont. Az általános effektus itt az, hogy ez sokkal jobban be van védve mint az ether amit senki nem használ, de már alig lehet rajta küldeni dolgokat magas díjak nélkül, mert a sok mikro tranzakció meg a cryptokitties teljesen bemutatta, hogy a blockchain rendszerek nem ezekhez vannak kitalálva.
A másik meg az, hogy a semmi másik coinnak nincsen olyan tulajdonsága mint a bitcoinnak, meg más jobb dolog le tudja váltani a bitcoin-t az az elavultá válhat, mint Pl kedves Seres István András PhD Szakos hallgató képvisel álláspontot, hogy a bitcoin a kriptovaluták myspace-je, és hogy le fogják váltani, de ez nem igaz, ha le lehet váltani akkor mindent utána le cserélhet valami jobb, akkor meg után akinek a pénze benne van valami altban akkor amikor jön a másik is nem tudja kivenni a pénzét akkor elveszti azt? Ez nem normális dolog mert akkor ez csak egy buta piramis játék volna amibe nagyon sokan vesztenének pénzt.
Szóval, a bitcoin az eggyetlen dolog ami igazi, aminek van igazi hashelési ereje és megtudja magát védeni azzal.
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 15:39
Előzmény: #12886  dimdom
#12891
Amikor a btc vadul esett akkor az altok még vadabban.. A kisebb btc korrekcióknál sziporkáznak néha az altok. 3 éves távlatban szerintem btc a nyerő, kiderül. Én pedig 10% esélyt adok neki amire te 70-80 at.
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 15:37
Előzmény: #12885  Törölt felhasználó
#12890
Egyetértek..A második legjobb projekt szerintem is, ezért kisebb időtávon felülmúlhatja a növekedése btcét, de btc előnye hosszabb távon óriási.
dimdom
dimdom 2020. 12. 16. 15:36
Előzmény: #12888  btcdragonlord
#12889
Mely projekteket érted bitcoin másolatai alatt?
btcdragonlord 2020. 12. 16. 15:25
#12888

Már több mint egy éve kutatom a bitcoin-t, eleinte mikor az altokban mozogtam rájöttem miután többször is vesztettem rajta pénzt, hogy többsége csalás és csak a készítőiknek próbál pénzt kaszálni. Kb 2018 közepén határoztam el, hogy elkezdek mélyebbre ásni, a mesterszakos tanulmányaimat ezzel töltöttem ki, és erről is írtam a szakdolgozatomat. A kutatás elején nagyon hamar realizálódott az, hogy a bitcoin másolatai mind csalások színes választékai. Azok akik szeretnek kaszinózni azoknak igen is nagyban megfelel mert lehet rajta mások ellen fogadni, de azok vesztenek rajta sokat, még akkor is ha sokáig tartják maguknál az altcoinjaikat. Aki nem szereti a kaszinózást annak teljesen megfelel a bitcoin, olyan mint egy állami kötvény amely évtizedek múlva pozitív hozamot ér el, de az a vég kinemenete, hogy a fiat pénz, mint a forint, idő után elértéktelenedik mert a központi bankik annyit nyomtatnak, hogy utána már hyperinfláció történik. Erre az is rá tevődik, hogy az állam magas adót vet ki mindenkire, kb 30%-os adó terhet mindenki keresetére én eddig azt hittem az egykulcsos adó az 15%, nem 30%.
A társadalmi bizalom hanyatlása rendszerben (a pénzügyi rendszerben) aktívan hozzájárul ahhoz, hogy emberek biztosabb érték tartó befektetéseket keressenek, de a bitcoin maga egy fizető eszköz, mely nem ismer határokat, nem ismer törvényeket, nem ismer birát, se politikust, se nem rendőrt se nem katonát. Nem lehet megállítani a terjedését és senki nem fogja tudni megakadályozni másik embernek a tranzakciójának a teljseülését a rendszerben. A bitcoin köré társadalmi felépülés képződött, emberek akik megértették azt, hogy mi a bitcoin, elkezdek körülötte szerveződni, építkezni kedtek a technológiáján, vállalkozásokat indítottak amelyel mind a rendszer sikerességét akarják elérni, amit meg is védenek sokan minden áron.
Ahogy a társadalom lassan leépül, hanyatlásnak indul az inflációnak köszönhetően, egyre többen fogják elkezdeni használni a bitcoin-t hogy kijátszák az állam infláció fölötti hatalmát.
Ha tudtok angolul és érdekel további részletek, elérhető a szakdolgozatom angolul az interneten. Kb ezzel megtaláljátok a WORDS Bitcoin Journal-on: Bitcoin and the Trust Problem
Én aktívan részt szoktam venni a bitcoinos társalgásokban meg más egyebekben a twitteren, néha találkozókon is. Van egy podcastom a twitteren bárki elérheti @bitcoinrehab meg nagyon ajánlom mindenkinek a bitcoin társadalmi zine havi magazint az is a twitteren nézzétek meg @ctdl21, engemet a @btcdragonlord néven találtok meg. :P
Törölt felhasználó 2020. 12. 16. 14:46
#12887
dimdom
dimdom 2020. 12. 16. 12:25
Előzmény: #12884  AlonsoRenault
#12886
Szerintem meg pont rövid és közép távon, hogy veszthet értékéből a btc-vel szemben, mivel előszőr a btc-t fogják majd pumpálni a befektetők és utána, amikor kifullad a party, akkor átmegy majd "altokba". És onnan meg hosszabb távon már jobb kilátása lenne. Főleg 3 éves távlatban.
Igen egy kicsit érdekes az alt kifejezés. Szerintem btc-hez képest az lehet alt, aminek a szerepe ugyan az, mint a btc-é, azaz pénz / SoV.
Egy csomó olyan token van, aminek teljesen más a szerepe, pl. snx, aave, link, de ha blockchaint nézzük, akkor úgy ahogy mondtad Tomibá az ethereum se számítana altnak, hanem egy teljesen más kategória.
Én 3 éves távlatban kb 75-80% esélyt adok, hogy marketcapben megfordul btc-eth helye.
Törölt felhasználó 2020. 12. 16. 10:04
Előzmény: #12884  AlonsoRenault
#12885
Az ETH-t nem irnam le, mert az alap otlet jo, a megvalositasokon pedig szep lassan pozitiv iranyba mennek a dolgok; szoval azert van eselye h idolegesen jobban teljesitsen mint a BTC...azt nem tudom h piaci kapitalizacioban valaha is kepes lesz a BTC-t utol erni; azert ezt se zarnam ki de inkabb ugy 25-33%-os eselyt adnek erre.
Ezektol fuggetlenul szerintem a kovetkezo 12honap a BTC-rol szol ill. a kovetkezo 60honap is.
AlonsoRenault 2020. 12. 16. 09:20
Előzmény: #12880  dimdom
#12884
https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
A kezdeti felkapottság után látszik, hogy szépen lassan kevesebbet ér btcvel szemben. Az már más kérdés hogy jelenleg szerintem túladott állapotban van és rövid-közép távon akár erősödhet is btchez képest (főleg ha megnézzük mennyire csúcsra van most járatva a kihasználtsága és mekkora érték forog rajta), de alapvetően ha évekre nézzük egyértelműen btc a nyerő és nem csak ethval szemben, mindegyikkel szemben amelyik már megért pár évet. Persze ez főleg a hodlistáknak fontos infó.
Törölt felhasználó 2020. 12. 16. 02:13
Előzmény: #12880  dimdom
#12883
Nyilvan nem art az altcoinokat ill. az arukat a BTC arahoz viszonyitani.
Mondjuk en az ETH-t nem sorolnam altokhoz, mert 1 egeszen mas krypto; szoval az ETH az okos szerzodesek vezeto kryptojanak hivnam.
Az is igaz h a legtobb idotavon egyelore jobban teljesit mint a BTC de ugye meg sokkal fiatalabb is.
Azonban ha mashogy nezem, ETH/BTC volt mar korabban 0.144 is most meg inkabb 0.03.
A krypto bullban ill. az utolsoban az ETH es az altok kozul jo nehany is jobban teljesitett legalabb is abban a 12honapos periodusban mint a BTC.
Szoval konyen lehet hogyha matol nezzuk a kovetkezo 12honapot akkor megint jobban fognak teljesiteni mint a BTC; de azert erre sincs garancia.
Egyebkent nekem is van picurka ETH-m de tobb mint ezerszer annyi ertekben van BTC-m mint ETH-m.
dimdom
dimdom 2020. 12. 15. 20:40
Előzmény: #12878  AlonsoRenault
#12882
De amúgy van benne valami amit mondasz. Ahogy láttam, általában úgy volt, hogy btc megindul, húzza magaután a piacot, ilyenkor általában jobban teljesít, mint a többi projekt. Majd egy ponton megáll a növekedés, és jön az "alt season", kezdik a profitot más projektekbe forgatni és egyes projektek elkezdenek szárnyalni. 
Nem biztos, hogy most is így lesz, de a mostani emelkedő piacnál is látszik hasonló dolog.
dimdom
dimdom 2020. 12. 15. 20:37
Előzmény: #12880  dimdom
#12881
Just sayin :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek