A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
gyakorlatilag a csúcs óta 20 000$ folyamatosan esik az árfolyam, ami nem azt jelenti,hogy vége lesz feltétlen. lehet most áll be egy szintre,ami fenntartható lesz. tehát bányászni is megéri még,de túl drága sem lesz. valljuk be egy pénztől nem azt várja az ember,hogy eszméletlen profitot termeljen,hanem hogy használhasd a mindennapi életben. minél kisebb a kilengése az árfolyamnak,annál megbízhatóbb. egyszerűsítve minél nagyobb a kilengés,annál többen lesznek vesztesek, ami egyáltalán nem kedvez az elterjedésének. igaz lesznek nyertesek is,de nem hiszem,h ez jó irány lenne. ott vannak a devizahitelesek példának,akik életük megtakarításait vesztették el akár,vagy nagy részét az árfolyammozgások miatt. aki 20 000-en vett BTC-t és nem váltogatta vissza dollárra az most eléggé szívhatja a fogát... akárhogyis a mindennapi használatban egyszerűnek és megbízhatónak kell lennie. nem az árfolyamnak kell forradalmninak lenni, hanem a megbízhatóságnak,rugalmasságnak, egyszerűségnek, a techológiának magának.
Lemaradt. Aranyfedezett kriptovalutát fejlesztett négy iráni bank, a termék PayMon névre hallgat - számol be a Coin Telegraph a Financial Tribune alapján.
"A projektben a Parsion Bank, a Bank Melli, a Bank Pasargad és a Bank Mellat vettek részt, először a Fara Bourse, egy iráni OTC-s kriptotőzsde vezeti majd be. A technológiai lebonyolításért felelős Kuknos vállalat nyilatkozata szerint a PayMon elsősorban a bankok eszközeinek tokenizációjáért lesz majd felelős. Kibocsátáskor egymilliárd PayMon kerül majd forgalomba. Irán közben állítólag azon dolgozik, hogy a dollárt megkerülve, kriptodevizák segítségével tudjon Európával és Oroszországgal üzletelni. Közben egyszerre megtiltanák, hogy az iráni lakosságnak jelentős kriptodeviza kitettsége legyen. "
Talán érdemes lenne az ellencikket is belinkelni, nemde? https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2019/01/25/mar_megint_temetik_de_a_bitcoin_nevet_a_vegen/?cp=1#comments Bakker itt is a kommenteknél mennyi hülye osztja az észt a linkemnél, fingjuk sincs az egészről de szidják, azt se értik mi az ha tőzsdét rámolnak ki, meg mi biztosítja az egészet, hát nem csodálom, hogy ezen a fórumon is van belőlük. :) Azért az nem semmi, hogy a linkelt írásod szerzői honnan jönnek és ehhez képest milyen fatális tárgyi tévedéseket képes leírni, bakker ezt én cikinek érezném a helyükben, pl.: És valóban, ha a fizetésünk nem virtuális valutában érkezik meg a számlánkra, akkor nem igazán fogunk Bitcoin bevétellel és elkölthető coin-okkal rendelkezni. Egy nagyon szűk kör számára a bányászat termelhet ugyan kripto-cash-flow-t, de ez a föld, vagy akár egy kisebb ország lakosságához képest csak egy elenyésző kisebbség lesz. Arról nem is beszélve, hogy a mostani várakozások szerint 2140 után senki számára nem lesz adott ez a lehetőség. Mindezek alapján utópia az, hogy a Bitcoin valaha is pénzként tud majd működni. Megmarad annak, ami eddig is volt, egy roppant kockázatos spekulációs eszköznek. Basszus ennek fingja sincs miről írta ezt a cikket, hogy mit csinál a bányász és miből lesz bevétele 2140 után. Hasonló baromság még amit gyakran olvasok, hogy nincs elég bitcoin, ezt hány helyen olvastam te jó ég, agyilag fel nem bírják fogni, hogy a bitcoin osztható. Szerintem még nem is hallottak róla, de osztják az észt.
Már el is kezdett :-) szárnyalni az árfolyam, hiszen még kevesebb bitcoinhoz tudnak hozzáférni és ugye az óriási kereslet az töretlenül emelkedik. A bent ragadt bitcoinok helyett újakat vásárolnak a coinerek, kerül, amibe kerül.
Hogy ég el a spekik pénze, szabályozatlan piacon? "Gerald Cotten tavaly decemberben, 30 évesen lelte halálát bélrendszeri rendellenességek miatt, Indiában halt meg, ahol egy árvaházban jótékonykodott. A gyászhírt január 14-én jelentette be a Quadriga Facebook-oldala. A Quadrigán bitcoinnal, litecoinnal és ethereummal lehetett kereskedni, a múlt héten adták be hitelezővédelmi kérelmüket a Nova Scotia-i legfelsőbb bíróságnak. A Quadrigának 363 ezer felhasználója van, ebből 115 ezer embernek mintegy 250 millió kanadai dollárja forog a rendszerben. Cotten a kriptodevizák egy részét, mintegy 180 millió dollárnyi értékben offline, egy úgynevezett cold walletben (szó szerint: hidegtárca) tárolta, a jelszót ehhez viszont csak ő ismerte. Cotten özvegye, Jennifer Robertson nem találta meg a cold wallethez tartozó jelszót, még egy kriptoszakértőt is felfogadott, hogy hozzáférjen a tárcához, de nem sikerült a 180 millió dollárt visszaszerezni. Míg Robertsont egyesek fenyegetik és kétségbe vonják, hogy Cotten valóban meghalt, egyes szakemberek inkább a kriptopiac sajátos kihívásaira és a szabályozás szükségességére hívják fel a figyelmet. "
"A Bloomberg számolt be róla először, hogy a 2500
milliárd dolláros eszközvagyont kezelő Fidelity Investments márciusban
elindítja bitcoin letétkezelő szolgáltatását.... A Fidelity CEO-ja Abigail Johnson már régóta a digitális eszközök
hangos szószólója, mellyel nagyban eltér versenytársai vélekedésétől. A
vezetése alatt a cég már 2015-ben elkezdett bitcoint bányászni. Szerinte
a Fidelity Digital Assets nagyon is kívánatos lesz a jövőben a Wall
Street-i befektetőknek.
A Fidelity több mint 13 000 intézményi ügyfélt tudhat kliensei között
és a reputációját igyekszik felhasználni, hogy intézményi ügyfeleket
nyerjen meg digitális eszköz vállalkozásának, beleértve a bitcoin letétkezelést, amit később altcoinokkal is kiegészítene." https://www.bitcoinbazis.hu/fidelity-investments-bitcoin-letetkezelo/ Üdv
Megint alternatív valóságban élsz, magyarul nem mondasz igazat, akkor arról volt szó, hogy minek mennyi időre volt szüksége. Te meg olyan okos voltál, hogy neked az internet a www vel kezdődött, ferdítettél hogy igazat adhass magadnak. Az hogy te nem tudod mit csinálj vele pont nem érdekel senkit sem, jó sokan tudják mit kell tenni vele, egyre többen. Az meg hogy marginális most az tény, csak azt kéne felfognod, hogy most kezdtek igazából ráfeküdni a fejlesztők, most alakul ki a dolog és ha spekulálni akar valaki nem akkor kell befektetni amikor már a hülye is látja mi zajlik itt. Már ha valaki be akar fektetni. Szánalmas ahogy a saját képzelgéseidet kivetíted mintha mindenki ezt gondolná. Könyörgöm nézd már meg mi volt 5 éve és most, utána fröcsögj! Bár sztem te marhára nem látsz majd semmit amilyen sötét vagy.
persze az sem volna meglepő, ha még nagyon sokáig totál hidegen hagyná a nagy monetáris intézményeket a kripto-téma... ha ugyanis a btc-ről, mely állítólag a kriptoeszközök "www"-zászlóshajója, még 10 év elteltével sem lehet tudni, hogy mire is jó valójában (költsük vagy zsákoljuk?), akkor ott nem kevés baj van az egész eszközosztály koncepciójával... és emiatt az is megeshet, hogy maga a blokkcséjn is marginális jelentőségű marad... ahogy egyébként ma is az.
és ahogy ott is írtam, a blokkcsén jelenleg kb. egy pőre internet-nek felel meg, totál kezdetleges "www-szerű" megoldásokkal, mint annak idején az altavista meg a netscape meg hasonlók voltak... az összes mostani "coin", beleértve a btc-t is ilyen kezdetleges tákolmány... mind a süllyesztőben végzi majd.
Akkor kell majd picit jobban figyelni, ha a Világbank és a vezető jegybankok kezdenek el mozgolódni a témában, ahogy C. Lagarde nemrég már sejtelmesen előre is vetítette... ;))
érdekes, amikor belinkeltem néhánnyal lejjebb, hogy mit ért el a www az első tíz évében a btc-hez képest, akkor tele pofával lehülyéztél, hogy ne keverjem az internetet a www-vel...:))).... utána szelíden elmagyaráztam nejed, hogy mit is nem tudsz... most meg ugyanazt úgy adod elő, hogy mindig ezt mondtad.
Nem való ez neked... még azt sem tudod h. mi az amit nem tudsz. :))
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046