Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 08. 30. 12:23
Előzmény: #5778  inlo
#5780
+ osztódással szaporodnak:)
pitcairn2 2018. 08. 30. 12:23
Előzmény: #5753  mereszZenesz
#5779
vmi hihetetlen ütemben bővül az izék kínálata, csak az utóbbi napon 8 új izé jelent meg a coinmarketcap-on, már 1910 izére lehet licitálni:)
összehasonlításképpen csak 164 hivatalos fizetőeszköz van a Földön...
inlo 2018. 08. 30. 11:43
#5778
Tovább folytatódik a baromság. egy nap fel és már jön is visszafelé,az altok meg megint értéktelenednek egyre jobban. :D
prmiklos 2018. 08. 28. 21:36
#5777

Hát... nem fognak itt közeledni egymáshoz az álláspontok... Talán abban igen, hogy rövid távon az árak terén bármi lehet...
Számomra iszonytatóan ellentmondásos ez az egész Crypto szféra:
- Sokszor a  Crypto hírportálok, evangélisták, tulajdonosok olyan eszközöket, kommunikációt használnak, mint a megmondók az igazi lenyúlós, pilótajátékos, átverős "befektetések" esetén. (Pár napja egy Blockstock előadás videója verte ki a biztit, pont "jó helyre tekertem") Nagy szavak, nagy remények, jövő, forradalom.- Ha ez a jövő, a forradalom, az új kor fizetőeszköze, akkor miért csak adni-venni akarják? Sehol nem látom azt az érvet, hogy azért vedd, mert a Cryptok deflációja miatt sokkal többet tudsz majd vásárolni érte, mint ma. Ha tényleg átvennék a Cryptok a szerepet a pénzforgalomban, akkor a tavalyi mértékű "defláció" agyon is vágná a gazdaságot.- Már írtam, de az általános hírekben a Blockchain a hír, és nem a BTC és társai. Nem véletlen. A technológia nyer teret, és nem az egyes Cryptok.
- Visszaélések, számtalan lenyúlás, ellenőrizetlenség. A "köznép" számára mint fizetőeszköz a jelenlegi állapotában sokkal több kockázatot és hátrányt jelent, mint előnyt ( az árfolyamnyereség tetemes volt, mindent kompenzált annak, aki időben vett, és még most is hozzáfér a coinjaihoz)
Én is azt gondolom, hogy még rengeteget emelkedhet az árfolyam, bár a több százezres árfolyamokat több okból sem tartom reális forgatókönyvnek. Mondjuk pár dollárnál a 20.000 is ide tartozott. De ez a szememben csak egy szerencsejáték. Nem látom azt az erőt, ami egy Apple-t, Netflixet húz előre. Nem is értem ezeket a hasonlatokat, pedig rendszeresen előjön.  Azt reális döntésnek látom, ha valaki tervezetten, a kockázatok ismeretében tesz bele pénzt. De all-in a forradalomba mindig is nagy kockázattal jár...
Törölt felhasználó 2018. 08. 28. 21:06
Előzmény: #5775  Törölt felhasználó
#5776
Ha van valami, amit el kell ismerni a bitcoinnal kapcsolatban, az a virtuális semmi ügyes felporciózása olyan pántlikázott semmivé, amiből állítólag olyan kevés van, hogy messziről nézve szinte már valaminek látszik. 
Törölt felhasználó 2018. 08. 28. 20:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#5775
Nem írtam, hogy összeomlik, hiszen amint meginog az árfolyam, jön a 10 nagytulaj közül valamelyik és nyom egy entert és felpumpálja. Fillérekért vették, bányászták annak idején és 18 ezerért sózták rá a tömegre. Persze, hogy nem hagyják veszni játékszerüket. Megpróbálnak minél több bőrt lehúzni róla, aztán ha már végképp nem megy, na akkor lesz az összeomlás.De lehet az is, hogy elsöpri a pénzügyi rendszert és szépen átrendezi a gazdagok listáját, akiknek azért lesz egy-két szava hozzá.
Törölt felhasználó 2018. 08. 28. 20:35
Előzmény: #5772  upgrayeddAKS
#5774

Virtuális pénztárcában, virtuális pénz a virtuális világba való. Ez itt viszont a való világ.
Hasonló befektetők rakták össze Gattyán vagyonát is, egy kis virtuális örömért utalgatva a pénzt.
Törölt felhasználó 2018. 08. 28. 20:16
Előzmény: #5771  Törölt felhasználó
#5773
Koszi hogy megosztottad velemenyed.
En is a jol beragadtak kozul valo vagyok.
250$-tol ragadtam be;de van 400$-rol es 500$-rol is mert ahogy az arfolyam emelkedett ugy "higitottam"; hasonlo dolgok tortentek velem LTC-ben 4,5$; majd 5$-rol es 10$-nal is "higitottam".
Most meg mint 1 "marha" bamulok, hogy mi is lesz ebbol.
Legkozelebb szolj elore, mert szeretnek "kimaradni" az eletunkben zajlo legnagyobb bika piacrol, ill. az altalad elkepzelt lufibol.
;)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 28. 19:30
Előzmény: #5712  Törölt felhasználó
#5772
A kriptopénzek hasonlítanak a Netflixre. Azt sem akarták anno komolyan venni. Ma a HBO után a "második legtrendibb, stb." csatorna - ettől még mehetnek a kukába/temetőbe a kriptopénzek. Kriptapénzek, hehehehehe... majd meglátjuk. Sztem hülye/konzervatív/ignoráns az, aki a tőkéjéből 0,000000000000000000%-ot tart ezekben. Hasonlít még a műkincs-piachoz is, mármint kortárs művészek alkotásaira értem ezt. Egy művész alkotása vagy "felfut", vagy kukába kerül. Amíg ez kiderül, addig is "jól mutat" valahol - falon a műalkotás, virtuális pénztárcában a kripto-/kriptapénz, stb. :)
Törölt felhasználó 2018. 08. 28. 18:09
Előzmény: #5769  Törölt felhasználó
#5771
Az összehangolt pump and dump addig finom buli, míg van valós vételi erő az új, külsős balekok részéről. Ennél a cuccnál jobbára már csak 10-20k között beült 'várakozó' balekok vannak /hodlerek/, újak már nemigen.
andare 2018. 08. 28. 17:47
Törölt hozzászólás
#5770
Törölt felhasználó 2018. 08. 28. 17:39
Előzmény: #5768  Törölt felhasználó
#5769
Jön a hóvége, fel kell pumpálni az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 22:54
Előzmény: #5761  Törölt felhasználó
#5768

Ugyanazt a reklámdumát hajtogatják körbe körbe, de ők is csak egyszerűen meggazdagodni szeretnének. A mostaninál sokkal alacsonyabb áron ugrottak bele, így nincs vesztenivalójuk és várják a csodát. Szerintem senki nem fizetett még a csodapénzzel, kivéve Kisvuk, aki sikeresen meg is szabadult jó áron a coinjaitól és most újra gyűjtöget, harmadáron, hátha ismét tud még 1-2 kört csinálni. Ő egy igazi profi, alaptőkéjét már sokszorosan kimentette, nincs mit vesztenie.
Ennek ellenére lehet bármelyik coin a jövő fizetőeszköze, ugyanúgy, mint a tojás, amit az anyukám ad cserébe a sárgarépáért, csak a tojás éppen fejleszés alatt áll, az eltarthatóság és a tároláson dolgozik jópár, tőlünk 100 x okosabb szakember.
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 22:36
Előzmény: #5757  Törölt felhasználó
#5767

Ahol vannak a felhőkarcolók, ott vannak bankok is, meg  bankkártya meg hitelkártya is. Okostelcsi lengetésével fizetnek. Eddig pontosan ti magyaráztátok, hogy ott semmi nem működik, minden sarkon kirabolnak, éhbérért dolgoznak, halott a bankrendszer. Erre kell a bitcoin, mert azt nem tudják elrabolni a zsebedből. Most meg már a bitcoint zálogba adod, hogy kaphass készpénzt, hogy kirabolhassanak.
Persze olvastam, hogy ne kelljen eladni a criptódat, áthidaló hitelt kapsz, hogy vehessél többet, aztán azt is zálogba helyezed és veszel még és így tovább. Ez már tényleg nem piramisjáték, hanem a továbbfejlesztett változata. Madoff verheti a fejét a falba, hogy ezt nem ő találta ki, nem kellene 150 évig rács mögött csücsülni.
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 12:51
Előzmény: #5761  Törölt felhasználó
#5766
Nyugi, nem ebből áll az életem. :)
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 12:50
Előzmény: #5759  kukker
#5765
Ja és ki mondta bárkinek is hogy vegyen belőle? Ne vegyen ha nem látja át és nem hisz benne. Szimplán elmélkedés megy itt, hogy mi lehet a potenciál benne, nem több. De most minek vitatkozzak olyanokkal, akik 10-ed annyit nem olvastak a témában mint én pl. és még nem is vevők legalább a tényekre amit leírok.., nem várom én el, hogy mindenben egyetértsen bárki is..
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 12:46
Előzmény: #5759  kukker
#5764
Kész tények le lettek írva, amit tud a technika, nem nagyon zavarnak ezek a tények titeket, csak nyomjátok tovább, minek írjon az ember bármit is?
GEZAAAAAAAAAAAAA 2018. 08. 27. 12:21
Törölt hozzászólás
#5763
kimi99
kimi99 2018. 08. 27. 12:17
#5762
Nem kell támadni egymást, más stratégia mas meglatasok sejtesek! Az egesz Coin piac egy nagy lebegés vagy bejon vagy grandnulla lesz az osszes!!
Nincs sok kézzelfogható!!
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 12:09
Előzmény: #5758  Törölt felhasználó
#5761
Ígértél választ a tegnapi tényszerű cikkre. Vegyem úgy, hogy ez volt az?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek