Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimi99
kimi99 2018. 09. 10. 22:21
Előzmény: #5832  Törölt felhasználó
#5840
Nagyon koszi a válaszod!
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 22:19
Előzmény: #5837  Törölt felhasználó
#5839
A marhapörköltet megeszem, de nem az első a sorban.
Folyamatosan azt éneklitek, hogy gyűjtögetni kell és használni a csodapénzt, a cím is erre utal, ami elsöpri a pénzügyi rendszert.
Az évszázadok során, egyetlen spekulációs termék sem söpörte el a pénzügyi rendszert, megtépáznia sikerült már.
"Mindenki azért informálódik itt jórészt, hogy aztán drágábban el tudja adni, amit olcsóbban vett."- akkor ez fizetőeszköz??? Szerintem jobban hasonlít egy olyan piramisjátékhoz, ahol tömegekre kell rásózni a semmit, jó drágán, aztán pá.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 22:19
Előzmény: #5834  Törölt felhasználó
#5838
Nem hiszem, hogy az en hsz-ra irta volna.Mivel nekem nincs bukom, es ne mondtam senkinek hogy vegyen semmit.Velemenyt osztok meg, ennyi.Vasaroltam-e a jelenlegi ar felett BTC-t, BHC-t esetleg mas kryptot?Hat persze,de en tobb mint 20-szorosat kivettem mar belole mint amit bele raktam, plussz meg mindig van kb. 3,5-szer annyi mint amit beleraktam.Minden befektetesnel a pozicio meretezes nagyon fontos, spekulativ termekeknel ez meg fontosabb.Emberek tobbsege veszteseget szokott el szenvedni befektetesi ill. penzugyekben; ehez nem kell BTC vagy mas krypto eleg egy rosszkor felvett lakashitel, szemelyi kolcson esetleg hitel kartya, vagy rosszkor vasarolt reszveny esetleg befektetesi alap, de ez meg akar allamkotvenyekre is igaz lehet.A sort inkabb ne folytassuk.Van 1 "asset class" egy eszkozosztaly amit jelenleg az altalam ismert legjobb kockazat kezeloknek az a velemenye, hogy akar nehany even belul de legkesobb 1-2 evtizeden belul akar 2,5 esetleg 10 trillio USD-os piaci kapitalizacioja lehet a kryptoknak.Ha ez tenyleg igy lenne akkor a jelenlegi krypto piac 10-50-szeresere emelkedhet ez ido alatt, nyilvan azt nem tudjuk, hogy melyik krypto fog a legtobbet emelkedni.
Az hogy az emberek mennyit buktak rajta (egy erdekes dolog hiszen minden adasvetelnel legalabb 2 piaci szereplo reszt vesz a tranzakcioban).Ha a jelenlegi nepessegre vizsgaljuk (kerekitettem 7 milliard emberre) akkor atlagosan 28,6$-nyi kryptoja van az embereknek es ebbol 14,2$ van BTC-ben.Ha azt nezem hogy az arfolyam volt a jelenlegi haromszorosa akkor ez 52-53$-ra jonne ki atlagosan, ennyi volt a csucson.
Ezzel szemben jelenleg a vilagban a DEBT/GDP ratio 327% (megint kerekitettem 80trillio $-os).Na most ha megnezzuk allami, ceges es egyes emberek hiteleit, tartozasait akkor azt lathatjuk hogy atlagosan ugy 37000USD hitel jut mindenkire, persze ez orszagok, es sok mindentol fugg.Ha atlagosan a hitelekre az emberek, cegek, allamok fizetnek 2%-os kamatot az azt jelenti, hogy eves szinten 740$ veszteseget ernek el; ha a BTC holnap 0$-t erne akkor a piaci szereplok atlagosan 14,2$-t ill. ha a csucsrol nezzuk akkor 53$-t vesztenenek, ez meg mindig toredeke annak amit minden evben az adosagokra fizetunk.
Egy erdekesseg, hogy miert is lehet szukseg kryptokra:
https://www.gizmodo.com.au/2018/09/google-reportedly-bought-peoples-banking-data-in-secret-and-that-isnt-even-the-bad-news/
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 21:58
Előzmény: #5835  Törölt felhasználó
#5837
Pedig a marhát próbáld ki egyszer, ne légy marha! :) Egyébként amit mondasz..szted miről szól ez a honlap? Mindenki azért informálódik itt jórészt, hogy aztán drágábban el tudja adni, amit olcsóbban vett.
pitcairn2 2018. 09. 10. 21:46
Előzmény: #5835  Törölt felhasználó
#5836
esetleg a "muppet" kifejezést is bevetheted:)
Buying Bitcoin is Like Buying Air
https://www.youtube.com/watch?v=XmMQAuO62gI
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 21:43
Előzmény: #5834  Törölt felhasználó
#5835
Ezt e hihetetlenül értékes valamit, eladta 17 ezer dollárért. Ha jól emlékszem 1 darabot meghagyott. Aki megvette tőle, az most nem biztos, hogy a legboldogabb a világon, de lássuk be, ez nem a Terézanya hitközösség. Kemény pénzkeresés folyik itt. Most persze gyűjtögeti újra, hátha sikerül valakinek meglökni az árfolyamot, amit visszanézve a grafikont elképzelhető, de a múltban elért hozam, nem ad garanciát a jövőbeni hozam alakulására - ez az apróbetős rész.
Megígérem, mostantól nem fogok birkázni, tényleg lealacsonyító kifejezés, ezentúl a méhecskékre váltok, hiszen ugyan olyan elánnal gyűjtögetik a drága virágport, mézet termelve, amit aztán a méhész összegyűjt, a méheket meg megeteti a szar cukoroldattal.
Tehát Kisvuk rásózta a bitcoinjait 17 ezres árfolyamon a méhecskékre, akik most  6 ezer környékén rájöttek, hogy csak cukorszirupot kaptak a mézükért.
Birkafőzőre nem járok, mivel annak ellenére, hogy húst hússal eszem, disznón és csirkén kívül, nem ízlik más hús. Sokan csodálkoznak, hogy a szívességből felajánlott vadhúst visszautasítom, de nálunk nem fogy el. Esetleg barátoknak elkészítem, de én nem szeretem. Ez van.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 20:56
Előzmény: #5819  Törölt felhasználó
#5834
Mit sózott rá Vuk és kire itt? Szerintem sose mondta senkinek, hogy vegyen. Ki itt a birka? Látom szereted a birkákat, Te is jársz Bitkafőzőre Karcagra? 😀 Érdemes! 😀
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 20:52
Előzmény: #5829  mereszZenesz
#5833
Pontosan, ez már betegség.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 01:53
Előzmény: #5831  kimi99
#5832
Az altalad emlitett ket "ceget" felejtsd el sem kryptok sem mas kereskedesere sajnos alkalmatlanok.Viszont profi modon huzzak le a kevesbe informalt, erdeklodoket.Kraken (kraken.com) az egyik legjobb krypto piac, bar eu ill. mo-rol nem tudom, hogy ugyanez ervenyes; foleg kisebb osszegenkent.Ugye ha toket veszel ki (fiat currency-t) ill. utalsz a szamlarol annak 60$-os megbizasi dija van 25000$-ra.(az nem sok 25000$-nal,de ha csak valakinek 500,1000 esetleg 2000$-ja van akkor az jelentosebb %-nak szamit.Korabban nehanyan irtak Bitstamp-rol en meg nem hasznaltam oket.
Walletek ill. penztarcak, papir penztarca elkeszitese nem 1 ordongos dolog, csak ne legyel online ill. a nyomtatod amikor ezeket nyomtatod.Vagy lehet venni 50-170$ kozott "fizikai penztarcakat" trezor (nekem azok vannak).Azok egyelore feltorhetetlenek; ebbol egyebkent mar voltak problemak, amikor is krypto tulajdonos elhalalozik es a csalad ill. baratok senki sem ismeri a jelszavakat ill. a seeds szavakat.Nekem eppen ezert a 2 kulonbozo vaultban van (egyikben a trezor; masikban a jelszo es seeds) ill. van 1 teljesen "uj" meg sohasem hasznalt trezorom.Szoval en meg beiktattam meg 1 extra biztonsagi elemet.
kimi99
kimi99 2018. 09. 09. 21:48
Előzmény: #5830  Törölt felhasználó
#5831
Egyetertek veled nagyjából! Kriptokat hol veszed? Banyaszni nem akarok nem biztonságos!ak a wallettek!
Forex500 lezár határidőn veluk. 
E-toro?
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 21:14
Előzmény: #5826  pitcairn2
#5830
Meg akar igazad is lehet; abban nem vagyok biztos hogy ok talaltak ki; de hogy idonkent felkaroljak a temat ill. probaljak az emberek, kereskedok figyelmet a nemesfemekrol a kryptokra terelni ez szamomra sem kerdes.
Az en szemelyes portfoliomon belul ami kozel 30% nemesfemekben (~24% ezust;~6% arany)-on kivul mar tobb mint 6%-nyi krypto portfoliom van (mondhatnam nagyobb ertekben vannak krypto-ban penzem mint fizikai aranyban) azt azert hozza kell tennem, hogyha a rv ill. arany banyasz tulajdonomat vizsgalom az meg masik ~30%.
Azt se szabadna elfelejteni, hogy nem azert van 6%-a a befektetesi tokemnek kryptokban mert ennyit koltottem rajuk hanem, mert ennyit hagytam ott a nyeresegbol, a kesobbi nyeresegek remenyeben.Azt pedig te is tudod, hogy en jo parszor komolyabb osszeget kivettem a kryptokbol es vasaroltam belole nem csak fizikai nemesfemeket, de banyaszokat is.
Szerintem az ezust is hasonlo parabolikus emelkedes ele fog nezni nehany even belul, mint a kryptok tettek ezt korabban.
En tovabbra is ugy vagyok vele ill. veluk, hogy meg mindig tul jo bennuk a hozam/kockazat arany ahoz hogy en kihagyhassam ezt a szektort. Nem tudom melyik krypto lesz a befuto, de hogy a szektor 1-2 evtizeden belul 5-10Trillio$-os piaci kapitalizaciot is elerhet az eleg valoszinu; persze az is lehet hogy 3-8 even belul mar akar 2-5trillios is lehet.
Nem kell nagy penzt ilyen dolgokba fektetni, de ha valaki 45ev alatt van akkor igen is celszeru 2-5%-ot a likvid vagyonabol erre kolteni (jelenleg igy gondolom); mivel egy esetleges pozitiv kimenetel eseten jelentosen novelheti a kesobbi eletszinvonalat, nyugdijat ill. megtakaritast.
mereszZenesz 2018. 09. 09. 20:55
Előzmény: #5827  pitcairn2
#5829
Mint egy beakadt lemezjátszó amin ugrál a tű és mindig ugyanazt  a zenét játsza... :)
-pny
-pny 2018. 09. 09. 20:28
Előzmény: #5827  pitcairn2
#5828
"korlátlanul aprítható"
.
Korlátlanul hozhatsz létre bármi mást is. Ettől még, ha ügyesen hozol létre valamit, az értékes lesz. (közösségi oldalt is létrehozhatsz, mégis kurvára megy a Facebook). Szóval a szöveged egy nagy büdös semmi.
pitcairn2 2018. 09. 09. 20:25
Előzmény: #5823  Törölt felhasználó
#5827
kár hogy már majdnem 2000 izé csatlakozott a korlátlanul aprítható bitcoin-hoz:)
korlátlanul aprítható, hiszen egy nagy büdös semmi:)
ettől függetlenül a mai - központi tervezők által irányított - "piacon" bármi lehetséges még az is, hogy a csillagokba manipulálják némi megtűrt csalás segítségével ezt a hulladékot:)
pitcairn2 2018. 09. 09. 20:22
Előzmény: #5825  Törölt felhasználó
#5826
speciel szerintem a bullion bankárok találták ki ezt az egész debil marhaságot a nemesfémárak kordában tartására:)
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 19:15
#5825

Lenne egy kérdésem, ha 2008-ban csak a bitcoin létezett volna, hogyan kezeltétek volna a válságot? Mert most a csúnya bankárok mentették a menthetőt és a túlköltekezést nekiálltak gyógyítani az előre elköltött pénz legyártásával. Nem az volt a baj, hogy túl sok pénzt nyomtattak, hanem elköltöttük a nem létezőt. Most az inlock ugyanezt tenné, csak nem ingatlan fedezettel, hanem coinnal.
Játszunk el a gondolattal,  hogy a számotokra ideális forgatókönyv szerint elbukott volna a fiat pénz és a bitcoin akár 1 millió dollárt érne. Van fogalmatok, hogy mit csinálnának a bálnák ekkora vagyonnal, vagy satoshi? Ti csak azt látjátok, hogy nektek mi jutna, de vannak azért nagyobb játékosok is.
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 18:52
#5824
Azt tudtátok, hogy Mátyás király nem szerette a krumplit?
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 18:50
Előzmény: #5822  mereszZenesz
#5823

Ezzel a 2008-as válsággal szívesen magyarázzátok a bitcoin színrelépését, de ez csak egy újabb reklám. Azt a válságot a bitcoin sem oldotta volna meg, a mértéktelen pénznyomtatás meg jóval később kezdődött, amire szerintetek a bitcoin az igazi gyógyír. 2009-ben még csak nyalogattuk sebeinket, satoshi meg seperc alatt összedobott egy interneten terjedő piramisjátékot. Nem is lett volna belőle semmi, ha az alvilág nem kezdte volna el használni és később ezen keresztül bekerült a médiába is. Ezután már csak egy két milliárdos üzletember kellett, hogy megmenedzseljék az útját, látva a meggazdagodás lehetőségét.
Elismerem, a mennyisége nem manipulálható és ezzel el is mondtuk minden erényét. Az ára viszont csakis a manipuláció eredménye egy kis spekulációval megspékelve.
mereszZenesz 2018. 09. 09. 17:28
Előzmény: #5815  inlo
#5822
Rajtad kivül mindenki emlékszik a 2008as válságra :)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/nem-tanultunk-2008-bol-nyakunkon-a-kovetkezo-valsag-pedig-csak-3-problemat-kellene-megoldani.1.297148.html
Persze nem véletlen, hogy pont egyből uttánna lett szabadjára engedve a Bitcoin, de ugye ez nem volt titok... A többi meg már történelem
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 14:07
Előzmény: #5815  inlo
#5821
2013-ban hallottam eloszor a BTC-rol, elso benyomasom pedig az volt: "mi ez a baromsag"Majd innen onnan hirek szallingoztak es lattam nehany klippet a youtubon.Majd jott a hatalmas lufi (tobb mint 1000$ volt rovidebb ideig a BTC); persze en ezt csak kesobb youtube-on lattam nehany interjut amikor is mar temettek, mert a korabbi csucsrol vissza esett tobb mint 50%-ot.Kb.600$ korul lehetet amikor is ugy gondoltam a rendkivuli negativ sentiment miatt hogy veszek 1 db-ot.Sajnos az akkori ismereteim es informacioim miatt keptelen voltam venni egyet.Egy evvel kesobb a pf-et olvasgatva akadtam zotyo irasaira, ill. fizikus irasaira.Majd angolul is talaltam a temaban rengeteg anyagot. Raszantam nehany hetet a szabad idombol, meghallgattam nehany ember velemenyet, utana kerestem, jartam dolgoknak, es elolvastam ebben a topikban nehany ember osszes hsz-t pl.-ul(zotyo-et).Kozben az ar 300$ ala esett (75%-os eses).Na en akkor kezdtem el vasarolgatni, eloszor is BTC (atm-bol).2015.marciusaban kezdtem a temaval kapcsolatban irogatni.Tobb mint 2,5 evet kellett varnom, mire jott egy ujabb hype.Nem fog gondot okozni, ha ujbol varnom kell 2-3 evet, az se ha 5-ot.Velemenyem szerint lesz meg a (btc+bch") egyutes erteke 50-100kUSD; kerdes inkabb hogy mikor?
Aki nem hisz benne, az akar shortolhatja is, jo nehany cegnel komoly kamatokat fizetnek azoknak akik short poziciokat vesznek fel benne.En szemely szerint nem tennem, mert egyik leggyorsabb ut az anyagi csod fele hosszu tavon.(legalabbis szerintem).

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek