Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2021. 07. 14. 23:29
Előzmény: #91199  Suyen85
#91200
Neked meg jar a köszönet!
Köszi
Suyen85
Suyen85 2021. 07. 14. 22:09
Előzmény: #91171  Drian875
#91199
Huhh, jó sokat írtál, bocsi de csak most van időm reagálni. Csak a félreértések elkerülése végett: szerintem összességében (tudás, tapasztalat, alázat, emberségességben is messze magasan felül múlsz mindenkit itt a fórumon) Ezért felnézek rád, és nem is akarok bizonygatni, vitákat generálni, de pár dolgot picit másképpen látunk.
Elfogultság, trendvakság: Szerintem aki bele megy a Dt-be az hamar megtapasztalja, hogy nem lehet elfogult egyik irányba sem napon belül, mivel az aktív kereskedők folyamatosan adnak, vesznek, realizálnak és a hullám struktúrákon belül az aznapi támasz/ellenállási szintek között bármikor kicsaphatják a piacról a szűk stoppok miatt. (Hatiba pláne) Hiába van long/bear trend attól még vannak korrekciók amik napokig de akár hetekig is tarthatnak, és ezekben a szakaszokban csak kontra trendben tudnak értékelhető profitot realizálni és a kontra trendben van az előnye. Kénytelenek alkalmazkodni a piachoz, és ha a piac nem igazolja vissza a várakozásait, nézetét akkor kénytelen elfogadni, hogy a piac másképp gondolja és fut tovább trend irányba. Nálam is előfordult jó párszor, és be is írtam, hogy szerintem az aktuális mozgásnak itt a vége és szerintem fordul a piac, aztán kénytelen voltam belátni, hogy csak egy enyhe korrekciót csinál a piac és ki háromszögezi a korrekciót. Kénytelen voltam belátni, hogy a piac másképp gondolja és még a kitörés elött kénytelen voltam zárni a shortot és visszavenni. Attól még ez nem hiba, elfogultság, trendvakság, egyszerűen túl sok nagy vevő volt a piacon akik letojták az én ellenállás szintemet. (De nagyobb korik esetén még ezekből is lehet profitálni) Ez van dt-ben, alkalmazkodni kell és Hathor is ezt csinálja hiába erőlteti a shortot akár véleményben akár tradeben. (én is a shortot favorizálom mióta beraktam a trendvonal visszatesztelését) ettől még volt long pozim is és azzal is profitáltam (pl. mikor írtam, hogy most Ppw is megtalálja az igazát). Te is tisztában vagy vele, hogy nem 1-1 trade határozza meg egy trader sikerességét. 
Kicsit kezd kialakulni egy klikkesedés a topikban ami kezd a Hathor fikázásra koncentrálódni, sokszor már gúnyos degradálós stílusban, ami nekem kifejezetten unszimpatikus főleg olyanoktól akiknek 100-szor megkérdőjelezhetőbb a hitelessége, szakmaisága. Éveken keresztül napi szinten be írta a be/ki lépéseit még a pozi nagyságát is. (már csak az alapján is ki statisztikázható a hosszútávú eredményessége) A "morzsaporszívó" is eredményes lehet hosszú távon ha jól csinálják és van mozgás. Matek ide vagy oda, nem lehet egy kötetlen rendszert lemodellezni, csak ha fix feltételekkel és számokkal számolunk. Hatit leginkább a likviditás hiánya, az üres könyvek és az árjegyző tépései teszik nehezen kereskedhetővé, főleg amikor teljesen ellentétesen teszi a bux mozgásával olyannyira, hogy még a struktúrájuk is teljesen más lesz. (bár ebben is meg van a logika, és TA alapon helyesen jön ki a vége, csak külön kell elemezni a hatit és a buxot is és akkor máris értelmet kapnak a kamat különbségek) De amíg a trader számlája mást mutat mint a "hosszú távon nem lehet dt-ben hatival nyereséges" statisztika, addig számára nem lesz jelentősége a matek alapú modellezésnek.
Zárásként. 
Miért KELL vissza hoznia a hitelességét? Eddig se volt célja sem a buxba sem a kispapírokban. Ő már számtalanszor bizonyította a hitelességét (pedig nem ez volt a célja, csak így alakult) Olyanoknak bizonyítson akik semmit se tudnak róla, csak csatlakoznak a klikkhez és csak a fikázást tudják be biggyeszteni? 
Ez csak az én véleményem, nem szoktam ennyit írni meg ennyire kibontakozni, de komoly munkát tettél bele a kommentedbe ezért megtisztellek azzal, hogy bővebben kifejtem a véleményem. Attól függetlenül, hogy a hitelesség témában (OTT1 rv könyv mindent elárul) és a korlátozott matekban nem értünk egyet, attól még a legjobbnak és a legértékesebbnek tartalak itt a fórumon, és remélem megtartod az emberségességedet és alázatodat mindenkivel szemben mert az egy nagy kincs :)    
 
smith83
smith83 2021. 07. 14. 20:56
Előzmény: #91197  smith83
#91198
A nagy súly miatt a BUX alapvetően OTP-re hajaz, ott is volt a felmenetben egy kisebb rendű abcde oldalazó korrekció, melynek a mai eséssel értük el a koronáját. Az emelkedés 61,8%-os fibóját 15400-nál érnénk (érjük) el. MACD, RSI divergencia szépen alakul óráson.
smith83
smith83 2021. 07. 14. 20:52
Előzmény: #91196  -Feri
#91197

Ez új helyzetet teremtett tegnaphoz képest, hiszen új aljat ütött nap végére. Magasabbról nézve bár már korábban elkészülhetett egy 3 hullámos korrekció, de méretben (mélységben) még nem esett eleget ahhoz, hogy kész legyen, de egy nagy zuhanással akár holnap-holnapután a 46,6k-t is elérheti.
Én továbbra is (inkább) korrekcióként tekintek rá, mivel szerintem átfedéses a mozgás, a 4-es pedig időben elhúzódhat.
Egy kis képzelőerővel észrevehető még egy fej-váll is, aminek a célára is fibo 61,8-ra mutat, de ez esetben jogos a kritika, hogy csak önigazolást keresek a charton, hiszen a fej 2. alja (ha nem a piros kanócos gyertyát figyelem) mélyebbre szúrt, mint a berajzolt nyakvonal.
Kritikus észrevételeket azonban szívesen fogadok és jöhet persze jobb is, ha van.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210714v01w38u6t.jpeg
-Feri
-Feri 2021. 07. 14. 17:42
Előzmény: #91190  -Feri
#91196
Leestünk, mint az életszínvonal. Sikerült gyakorlatilag a teljes 9-ei emelkedést visszaadnunk https://gamepod.hu/dl/upc/2021-07/36308_bux2112_2021_07_14.png
Hathor
Hathor 2021. 07. 14. 17:06
#91195
Bux zaro -0.86%
smith83
smith83 2021. 07. 14. 16:38
Előzmény: #91193  Hathor
#91194
Vagy az "a" volt a "c" és egyben 2-es és azóta volt 3 db 1-2. Ennek sincs túl nagy valószínűsége. Túl sekély lenne korrekciónak, bár ugye a nyitás, emelkedő EPS várakozás, száguldó olaj torzíthatja is. Majd az idő eldönti (hamarosan).
Hathor
Hathor 2021. 07. 14. 16:35
Előzmény: #91192  smith83
#91193
DZZ.
Elliott korrekcios hullámokban AD van otthon.
Latom dupla zigzag
smith83
smith83 2021. 07. 14. 16:31
Előzmény: #91191  Hathor
#91192

MOL topicba fel sem mernék tenni egy ilyen perverz lehetőséget, mert megköveznek. :)))
Bár a rajz csupán a képzelet szüleménye, nyilván minden valóságalapot nélkülöz:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210714v01wer5gv.jpeg
Hathor
Hathor 2021. 07. 14. 16:24
#91191
Bux -0.54%
Hati -0.82%
-Feri
-Feri 2021. 07. 14. 00:09
#91190
Hazudnék ha azt mondanám, hogy egy sikersztori volt nekem az elmúlt egy hónap, de lassan talán már kenyértörésre kerülhet ez a hosszú konszolidáció. A mol és a richter nálam hozzák egyelőre az elvártat, de az otp nekem nagy csalódás újabban, nemigen talál magára már bő egy hónapja. A bux napokbéli mozgása nekem eddig egy zászlózás, de az otp folyamatos (le)nyomása miatt nem tudunk belőle kijönni. Igaz, lefelé sem esett még ki egyelőre https://gamepod.hu/dl/upc/2021-07/36308_bux2112_2021_07_13.png Tegnap és ma is az volt a trend, hogy az utolsó percekben tolták le napi minimumra, ami miatt a 2 órás chartnak kicsit negatív színezete lett az utolsó piros gyertya miatt https://gamepod.hu/dl/upc/2021-07/36308_bux2112_2021_07_13_h2.png Én egy nagy háromszögezést hámozok ki ebből a lassan másfél havi csapkodásból, amiből lassan el fog fogyni a levegő. Nekem valamelyes jelzésértékű, hogy a felső szárhoz közelebb van egyelőre, de az otp gyenge teljesítménye miatt felkészültem bármire. Érdekes amúgy ez a dolog az otp-vel, mert itt ath közelben akik nagyon dobálják a papírt, azok is szükségképp valahonnét lejjebbről vették, tehát a kérdés az, hogy ebbéli szándékuk mellett meddig fognak még kitartani. Az a baj, hogy megint megy a szokásos szardobálás Brüsszellel, ez meg többnyire nem szokott se a tőzsdének, se a forintnak jó pontokat szerezni, meglátjuk.
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 23:12
Előzmény: #91187  Mr_Smith
#91189
Most telora valtottam, most latom, hogy ott a napos fej-vall a kepen, azt tesztelte vissza a napos fej-vall nyakvonalat penteken, tegnap arrol fordult vissza, es ma napi alj. Jelenleg ez az eses folytatasat jelzi nekem
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 23:04
Előzmény: #91187  Mr_Smith
#91188
Nincs mit.
Próbálok majd tárgyilagos maradni.
Üdv
Mr_Smith 2021. 07. 13. 23:02
Előzmény: #91185  Hathor
#91187
Koszonjuk!
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 22:31
Előzmény: #91185  Hathor
#91186
OTP hétfő shooting star, ma napi alj támaszon. Holnap ha törik elvileg short. Ha pattan, támasz pattincs keresés, nézés.
https://www.tradingview.com/x/XaaXYIaM
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 22:20
#91185
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 21:58
#91184
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 21:51
Előzmény: #91182  kukacponthu
#91183
Nagy a meleg, nem biciklizik. Maximum a naplementékben, de akkor nincs tőzsde :)
Másik: Nem alkalmas rá nekem a piac most. Lehet én sem vagyok rá alkalmas most.
kukacponthu 2021. 07. 13. 21:40
Előzmény: #91181  Hathor
#91182
Hova tunt a biciklizes kozben is nyerot koto Hathor, aki a bolondok orajaban bemondja, hogy nem nyit pozit, majd par ora mulva megis meglepi a kozvelemenyt egy 200-300 pontos fagyipenzzel?
Hathor
Hathor 2021. 07. 13. 21:17
Előzmény: #91179  Hathor
#91181
Egyébként az a helyzet a tőzsdén minden és mindenki változik.
Ami egyiknek jó, másiknak nem. 
Ami egyiknek megy, másiknak nem.
Ez mindig így működött a tőzsdén. Ezért vannak vevők és eladók, mert mindenki mást lát, mást gondiol a piacról, és ehhez jön még a befektetési stilusa, időtáv, volumen, piacra fordított idejétől, tudásától.
Ugyanazon embernek is változik az élet körülménye. 
Nekem például itt parkolt 5évig elég nagy pénz lekötés nélkül, amire jött még nagyobb hozam, és azt muszáj volt koordinálni. Mivel most kiment az a pénz, és a megmaradt maradék másik TBSZ is le van kötve, nincs kényszerem, és nem is látom értelmét.
Belevágtam most kis papír longba, mondva úgy is nagy long van állítólag ATHval, majd jó lesz így fél áron/ negyed áron évek óta esve, de még mindig csökken, hiába a szintem. Azaz egyelőre ez is feleslges volt. Nem baj, itt most csak rövid táv haszna van benne a pár napos vételbe, így nagy gond nem lesz, meglátjuk, k várjuk.
Én a közeledő őszi járvány helyzet miatt, újabb korlátozások, iskola bizonytalanság, választási bizonytalanság, inflációs és kamatemelési félelmek, valamint piacunktól való elfordulás miatt, esést várok.
Ezzel együtt közeledik Jackson Hole-i is, már alig másfél hó. 
Meglátjuk.
Mindenki másképpen gondolkodik. Egyelőre tart nekem a figyelt alul teljesítésünk.
Ettől lehet másnak más véleménye, engem úgy sem győz meg, mert mindig magamra hallgatok, ha igaza van, akkor is

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek