Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 12. 21:59

Blokkolták Paksot? Cáfol a kormány!  

Ugrás a cikkhez
Határozottan cáfolta a Financial Times értesüléseit Giró-Szász András kormányzati kommunikációért felelős államtitkár csütörtökön az MTI-nek. Azt MTI kérdésére azt mondta: nem igaz, hogy az Európai Unió blokkolta volna a Paks II. atomerőmű...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=211354
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dodo34
Dodo34 2015. 03. 12. 22:22
Előzmény: #1  portfolio
#2
zsiro-sachs menj a büdös francba a yachtoddal, meg a belvárosi mutyi szállodiáddal, és tudálékos szájcsücsörítős undorítő pofázásoddal együtt! menj, azt nyald a viktorkád füstös valagát!
Törölt felhasználó 2015. 03. 12. 22:56
#3
dexter 2015. 03. 12. 23:05
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
ma megint szopóroller osztogtás volt a fidesznél; szerencsére az utóbbi időben kapják az ívet mindenhonnan, szét vannak esve :D
"A kormányzati agytrösztben senki nem jutott eszébe, hogy „fiúk, mielőtt megszólalunk, fel kellene hívni Navrát, nem?”.
Így aztán Giró-Szász izomból cáfolt egy akkorát, hogy a Vörös tér adta a másikat – csak sajnos mire a hír az MTI-ben megjelent (21:43-kor), az Indexen már 12 perce lehetett olvasni, hogy Navracsics Tibor megerősítette: igaz, amit a brit lap írt."

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 12. 23:11
Előzmény: #4  dexter
#5
A címadás 5*-os.:DD
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 00:55
Előzmény: #4  dexter
#6
"ma megint szopóroller osztogtás volt a fidesznél; szerencsére az utóbbi időben kapják az ívet mindenhonnan, szét vannak esve :D"

Azért ez nem egyértelműen nekik gáz. Szóval óvatosan a lelkesedéssel. Erre jöhet az EU ellenes kampány (hogy a függetlenségünket akarják megakadályozni). És ezt bizony a hívek zabálják. Az országnak meg rettenetesen káros.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 00:57
Előzmény: #4  dexter
#7
Szóval válasszuk ketté:
1. Egy értelmes ember számára ez jókora politikai bukta a Fidesznek.
2. Itthon ezt az ő szempontjukból ügyesen, az országnak károsan, de fordíthatják maguk felé.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 01:20
#8
Eddig nem az volt a duma, hogy az a jó az oroszokkal való megegyezésben (az "olcsó hitel" mellett, ami nem is olcsó), hogy az oroszok elvinnék a használt fűtőelemeket?

"A Mecsekben tárolhatják a kiégett paksi fűtőelemeket
...
Hamarosan orosz mérnökök vizsgálódnak Paks II. tervezett helyszínén, a fővállalkozó Roszatom még az idén kiírhatja a turbina- és az irányítás-technikai rendszer tendereit. Az atomerőmű kiégett fűtőelemeinek ideiglenes tárolása Krasznojarszk mellett, a végső a Mecsekben lehet. A Világgazdaságnak Aszódi Attila, a beruházás kormánybiztosa nyilatkozott."
link

Vajon erről miért nem kérdezték meg a helyi lakosságot?

Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 06:08
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Gyuri bácsi is csak szeretett volna blokkolni.. végül nem jött össze :)

link
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 06:13
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
Józan paraszti ésszel, azért ez elég érdekes:

"Az Euratom főként a paksi atomerőműbe szánt fűtőanyagok beszerzését kifogásolta tételesen. Az EU atomügyi hivatala szerint a beszerzési időtartamra kötött magyar-orosz megállapodás például konkrétan ellentétes az EU-s szabályokkal."

Az, hogy amerika szállítása, az már nem gond... az nem ellentétes...
tberki 2015. 03. 13. 06:15
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#11
Egy ideje ezt igy mindenfele nemzetkozi egyezmeny tiltja aminek celja hogy a gazdagabb orszagok ne vigyek penzert a szemetuket a szegenyebbekhez. Tobbek kozott ezert epul mo-n vegleges tarolo. Ideiglenes meg mar epult az eromu mellett ez az elso 5 evre ha jol tudom
kukker 2015. 03. 13. 06:21
Előzmény: #10  Magicmaan
#12
Nyuszifül. Csatlakoztunk egy közösséghez, aminek vannak szabályai, amely szabályokat elfogadtunk, és be kell tartanunk.
Duzzogni az óvodában kell pubika, ez nem az a hely.
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 06:49
Előzmény: #12  kukker
#13
Tudod ki a nyuszifül gyökérkém.

Ja, hogy csatlakoztunk az USAhoz, bocs nem tudtam.
valoigaz 2015. 03. 13. 06:54
Törölt hozzászólás
#14
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#15
Fogyatékos Te vagy :-) Bocsi szivárványkám :-)
Multikulti atom kell, tudom :-)
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:01
Előzmény: #13  Magicmaan
#16
:)) szerintem ne foglalkozz velük, nem látnak tovább az orruknál ill. maguk is felrobbantották volna a King David hotelt..
kukker 2015. 03. 13. 07:04
Előzmény: #15  Magicmaan
#17
Inkább multikulti, mint kommunista.
valoigaz 2015. 03. 13. 07:06
Törölt hozzászólás
#18
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:10
Előzmény: #17  kukker
#19
inkább korrupt... nem az USA bővíthet, akkor megvétóztatja. Ki akarnák véreztetni az oroszokat az erőforrásaikért. De óriási fába vágták a fejszéjüket. Amig te itt tapsikolsz az USA-nak, nem árt tudni, hogy az USA-t nagyon nem érdekli ez a kis országunk, ha kell innen fogja bombázni az oroszokat, de csak tapsikolj nekik, elvégre a korruptságnak kell győznie.

multikulti, ha ennyire multikulti vagy, akkor valszeg te is több nyelvet beszélsz, mint én, hallgasd meg ezt az interjút. Charlie mellett Putinról is beszélnek benne. A németek sem hülyék, de komoly nyomás alatt vannak a Tel-Aviv-Washington tengely miatt..

link
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
Elnézést Tőletek, visszavonom a személyeskedést (kukker, valoigaz). Bocsánat.

A szállítási szerződésben most ugye az van, hogy 20 évig szállít az orosz fél üzemanyagot, ott van még 40 év üzemidő.

A konkrét kifogásokra lennék kíváncsi, hogy mire mondják azt, hogy kizárólag csak az orosz szállít.
Ha üzemidőt nézünk, ez nem igaz.

Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:14
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#21
No, ez az, mi van, ha az oroszok "benyújtják a számlát", hogy nem jött létre a kizárólagos üzlet... amit gyorsan titokban és titkosítva aláírtak.
És láthatólag az EU-val is úgy egyeztettek, mint a szokásos módon a magyar lakossággal.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 13. 07:15
Előzmény: #15  Magicmaan
#22
tájékozatlansággal meg butasággal villogni nem menő

gondold végig: az oroszok és eu nem ugyanaz az érdekkör, usa pláne. mi most állítólag az eu-ban vagyunk, amely mást gondol putyin faszának szopkodásáról mint orbán és ellenvéleményének érvényt szerez

ez egy ilyen klub

az operaházban se szokás megsértődni, hogy nem szotyizhatunk a földre mint a stadionban, mert az meg egy olyan klub

állampártunk meg megpróbál ezzel szembe menni. nincs neki valóságérzéke.

ezt ennyire nehéz felfogni?
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:16
Előzmény: #20  Magicmaan
#23
Egy komplex szerződésnél vannak tárgyalási pozíciók, érdekek, amikkel a Felek tudnak előrehaladni a megegyezés felé.
Az orosz részéről az üzemanyag szállítás is egy ilyen pozíció a hitel futamideje mellett.

Ez nem tetszik, ahogy láthatjuk.

Kérdés, ha ez a pozíció elvész, akkor hogyan tud átalakulni a szerződés.

Versenyeztessék meg a lehetséges beszállítókat, kíváncsi vagyok, ha ilyen irányban elmozdul a téma, akkor milyen kifogás lesz, mi nem fog tetszeni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:17
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#24
Miért pont arról kérdeznék meg?

Vagy milyen lenne az a kérdés?

Vannak akik a rezsicsökkentés érdekében csak kevésbé mélyen ásnák el, de olyanok is vannak, akik szerint az egyáltalán nem káros hulladékot nagyon mélyre kell ásni?
Ön mit gondol erről?
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:17
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#25
Van egy időtartam, amíg kötelezettség nélkül elállhatnak a felek, nincs számla benyújtás.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:19
Előzmény: #10  Magicmaan
#26
Az se gond, ha az oroszok szállítják... az a gond, hogy kizárólagos szerződést írtak alá és nem közbeszerzési pályázaton egy száz éves üzletet.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:20
Előzmény: #25  Magicmaan
#27
Láttad a szerződéseket?
Csak mert én nem... egyet viszont tudok: Putyin be szokta nyújtani a számlát!
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:20
Előzmény: #22  Bekre_Pal
#28
A tájékozatlanság fogalom azt hiszem itt szubjektív, nem ismersz, én sem ismerlek.

Érdekes szempont, amit írsz, kérdés, hogy miért nem vétózták meg az egész szerződést alapjaiban, ha igaz, amit írsz, nem szotyizhatunk csak oda, ahova a klub megmondja?
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:21
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Erre nem válaszolok :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 13. 07:25
Előzmény: #28  Magicmaan
#30
a tájékozatlanságnak vannak jelei, ezeket mutattad, nem kell hozzá együtt élnem veled, hogy felfedezzem őket

és igen, közösségeknek szoktak lenni szabályai, amik a közösség tagjaira vonatkoznak, nagyon remélem, ezzel nem árultam el újat

miért nem kaszálták el a bővítést magát? úgy vélem, ebben benne van az, hogy a pohár most telt be, és amúgy is egy ekkora szervezetnek van egy tehetetlensége, így lassan reagál. viszont ezzel magát a bővítést is elkaszálják retrospektíve, 2 in 1.
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:32
Előzmény: #30  Bekre_Pal
#31
Tehát azt mondod, hogy az EU:

El akarja kaszálni a bővítést. Tehát nem bővíthet Magyarország? Vagy csak nem bővíthet az oroszokkal? Tehát az EU szabályai azok, hogy az EUban lévő országok nem szerezhetnek be máshonnan semmit, csak az EU által meghatározott beszállítói körből?

Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:35
Előzmény: #31  Magicmaan
#32
Szándékosan nem írtam minden szempontot, kíváncsi vagyok, hogy merre viszed a válaszoddal.
bigyula 2015. 03. 13. 07:40
Előzmény: #31  Magicmaan
#33
Mit nem lehet érteni azon, hogy a kizárólag orosz beszerzésű üzemanyagellátást kifogásolják? Ha lehetőség lenne több forrásból is beszerzeni, akkor ez nem sértené az EU jogot. Nem feltéltlenül KELL több helyről beszerezni, de a KIZÁRÓLAGOS beszerzési forrás kikötése szembe megy az EU joggal.
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:42
Előzmény: #33  bigyula
#34
60 év az üzemidő, 20 évig van beszerzés az oroszoktól a szerződésben.
bigyula 2015. 03. 13. 07:42
Előzmény: #34  Magicmaan
#35
"A Bizottság tehát most az üzemanyag-ellátás vonatkozásában vizsgálta az orosz-magyar szerződést, az Euratom 52. és 53. cikkét vették alapul a Népszabadság korábbi információi szerint.

Az említett passzusok egyebek mellett rögzítik, hogy "az ércekkel, nyersanyagokkal és különleges hasadóanyagokkal való ellátást a beszerzési forrásokhoz való egyenlő hozzáférés elve alapján közös ellátási politika biztosítja". Emellett rendelkeznek az Euratom Ellátási Ügynökség létrehozásáról, amely "kizárólagos joggal rendelkezik az unió területéről vagy azon kívülről származó ércek, nyersanyagok, illetve különleges hasadóanyagok szállítására vonatkozó szerződések megkötésére". Ez az ügynökség az Európai Bizottság felügyelete alatt áll, és döntései fölött a bizottságnak vétójoga van."

link
bigyula 2015. 03. 13. 07:43
Előzmény: #34  Magicmaan
#36
Rendben: legyen ez az utolsó 20 év... :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 13. 07:44
Előzmény: #31  Magicmaan
#37
jesszusom, tényleg nem értesz semmit

az eu és oroszország két hatalmi tényező

igaz, mindkettőt lenyomja majd kína meg mindkettőnél jelentősebb még az usa perpill, de akkor is két eltérő célokkal rendelkező hatalmi centrum

hozhatunk mi onnan lovat, fát meg szocskát, de nem egy ilyen dolgot, nem válhatunk a gazdasági rabszolgáikká, mert azzal rést ütünk a saját pajzsunkon.

komolyan ennyire bonyolult?
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 07:49
Előzmény: #37  Bekre_Pal
#38
:)))

Jó oké, nem értek semmit.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 13. 07:52
Előzmény: #38  Magicmaan
#39
:)
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:53
Előzmény: #28  Magicmaan
#40
A kérdésedből is látszik, hogy alapvető demokrácia szemléletmódbeli hiányosságaid vannak.

1)
- az építés pályáztatásának
- a tüzelőanyag pályáztatásának
- az üzemeltető cég támogatásának
- a nyilvánosságra hozásnak

semmi köze egymáshoz. Sőt Így nincs olyan, hogy "alapjaiban", ezeket kizárólag egyenként lehet/kell vizsgálni.

Ha teljes a kiszivárogtatás, akkor még csak a hosszútávú energiaellátásról döntöttek ebben az eljárásban.
Nyilván lesz több, hisz pl. a "támogatás" esetéről még az érintettek sem nyilatkoztak pozitívan, így, ha odaérünk várhatóan az is bukta lesz.
Valószínűleg a titkosítás is bukta lesz.
Az építést talán meg lehet magyarázni (az még kétes).

2)
- az üzlet szempontjából ez is a teljes bukást jelenti, hisz nyilvánvalóan kizárólagos üzletet kötöttek és nem biztos, hogy az oroszoknak egy sima üzlet jó, hisz olyat bárhol építhet Európában (az már nem olyan jó üzlet)
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:57
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Hála Istennek!Orbán takarodj!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 07:57
Előzmény: #34  Magicmaan
#42
Nem, sőt!

Még a hulladék elhelyezéssel is össze van kötve a beszerzés (nekünk magyaroknak rettenetesen károsan és hátrányosan)!
És te ennek tapsolsz?!

És ez a csak a jéghegy csúcsa - amit ismerünk; hogy még milyen szövevényes mutyik vannak benne.
A döntéshozók nyilván rettenetes mutyikat láthattak benne, hogy ilyen egyértelmű a döntés.
rockmaster 2015. 03. 13. 08:03
Előzmény: #1  Portfolio
#43
Végre!
Ezt sokkal korábban meg kellett volna lépniük. Ennél szebb összefonódást nem lehet találni a széles únióban.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 08:05
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
"alapvető demokrácia szemléletmódbeli hiányosságaid vannak."

LOL... tanulni kellene az USA-tól, igaz? Ha nem ők kapják a megbízást, akkor nincs megbízás... hatalmas vicc.

A csehek megjárták. Nálunk is bepróbálkoztak, egyelőre elbuktak. Most is el fognak... :)

link
exmnbs1 2015. 03. 13. 08:06
Előzmény: #33  bigyula
#45
ugyan nem olvastam végig de annyit megkockáztatok hogy magic van legközelebb az atombusinesshez, úgyhogy úgy olvasd
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 08:08
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#46
Teljesen egyetértek azzal, amit írsz.

A kérdéseim után le is írtam, hogy nem írtam oda mindent. Lehetne ezer mondatot írni, hogy talán 100%-osan védett legyen minden oldalról, és ne köss bele :) Van olyan, akinek van tehetsége ahhoz, hogy bármibe bele tudjon kötni :)

Én azt írtam, hogy amikor tárgyalsz egy szerződést, ahhoz, hogy meg tudj egyezni/el tudj érni valamit/stb., több dolgot is összekapcsolhatsz.
Az orosz érdeke az volt, hogy ezeket összekapcsolja, a magyar cserébe elért dolgokat (remélhetőleg).

Az EU-nak ez nem tetszik, és megvétózza, jöhet majd a verseny.
Nem vagyok a verseny ellen, sőt, 99.9%-ban kell, hogy legyen verseny/kontroll, de van 0.01%, amikor időben, költségben, teljességben, nem biztos, hogy a versenyt kell alkalmazni.

Kellene ezen felül még két blokkot építeni, aminek a Beszállítója versenyeztetve van, és összehasonlítani a végén a kettőt :)
bigyula 2015. 03. 13. 08:09
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
"...tanulni kellene az USA-tól..."

Ha választanom kell, hogy ki legyen a tanítóm, Putyin (+Orbán), vagy az USA és az EU akkor az utóbbi(aka)t választom. Te választhatod akár Észak-Kórea "demokráciafelfogását" is... Csak azt nem értem, miért nem költözöl oda?
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 08:10
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#48
Szerinted egy másik Beszállító:

elvinné innen örökre a hulladékot, elvinné 20 évre, vagy el sem vinné?
Alilou3 2015. 03. 13. 08:11
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#49
Merkel azt mondta:
Csim Bum Csim Bum gyerekek
Jól kitoltam veletek :-)))
bigyula 2015. 03. 13. 08:12
Előzmény: #45  exmnbs1
#50
Én magyar állampolgárgént, és EU polgárként próbálok tekinteni. Ha van EU jogszabály, az a minimum, hogy betartjuk. Szerintem...
bigyula 2015. 03. 13. 08:12
Előzmény: #50  bigyula
#51
"állampolgárgént"=állampolgárként
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 08:15
Előzmény: #45  exmnbs1
#52
Az elején egy kicsit elharapóztak az indulatok, a bal lábbal felébredés miatt.. de igyekeztem korrigálni.

Igen, ismerek olyat, aki látott már olyan valakit, aki hallott erről egy s mást ;-)
Köszönöm. :-)
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 13. 08:17
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#53
Írtam közben a #46-ost.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 08:18
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#54
Hamarabb kellett volna "csehül járnunk", mert már iszonyatos pénzeket mutyiztak el, beleértve "paksot", meg minden egyebet.

Az, hogy a cikkíró számos csúsztatásának tapsolsz - rendben van - de, hogy az elmúlthúszév legnagyobb mutyijának?

Érdekeltséged van ebben az üzletben, annyira Putyin/Orbán/Jobbik imádó vagy, hogy nem számít, hogy a javadat akarják megszerezni, vagy nem vagy magyar és csak kárörvendelsz?
bigyula 2015. 03. 13. 08:20
#55
"Kihagyta a Híradóból a paksi blokkolásról szóló hírt a köztévé"

link

Ezen már csak röhögni lehet... Valyon mire gondolnak, meddig lehet elhallgatni? :)
Sarpac
Sarpac 2015. 03. 13. 08:22
Előzmény: #46  Magicmaan
#56
Milyen versenyre gondolsz?
Ruszki atomerőműben ruszki fűtőanyag kell mivel amissal nem kompatibilis, labilis működéshez vezet!! Tehát véleményem szerint a fűtőanyag kérdésében az uniónak nincs igaza mert egy sor biztonságtechnikai kérdést át sem gondoltak!!
bigyula 2015. 03. 13. 08:22
Előzmény: #55  bigyula
#57
"Valyon"=Vajon
Dodo34
Dodo34 2015. 03. 13. 08:23
Előzmény: #49  Alilou3
#58
Sőt azt is:
Csim Bum, Csim Bum gyerekek,
nyaljátok ki a seggemet!

15-i jelmondat:
"Geci Fidesz! Geci orbán viktor!"
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 08:24
Előzmény: #53  Magicmaan
#59
Akkor megtárgyaltuk.
Egy gondolat még:

Attól függ, hogy a "magyar kap cserébe" alatt mit értünk.
Mert az oroszokat nyilván nem érdekli a kizárólagos üzlet miatt, hogy mit hogy mutyiznak el a magyarok. Ha meg nyilvánosak az adatok, akkor ennyire felső szinten nem lehet "lopni".
Ráadásul gáz, hogy egy atomerőműből kispórolni sem lehet. Pl. nem olvadhat le magától a győzedelmi Gripenes ünnep után fél év múlva.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 08:25
Előzmény: #55  bigyula
#60
Pillanatnyilag?
30 évig. :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek