Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#14480
De többet kell magyaráznom. Paks2 egy csomó új fűtőelemet jelent és ezeket nekünk kell majd tárolnunk, amikor kiégnek. Meg az összes többi sugárszennyezett gépet, járművet, készüléket és anyagot is.
pampa 2018. 05. 25. 10:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#14479
Én Paks2 -re gondoltam!  :)
Akkor talán nem lenne rá szükség!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 10:57
Előzmény: #14474  pampa
#14478

A kérdésedben benne van az a burkolt állítás, hogy a politikusok nemhogy nem kártékonyak, hanem egyenesen  hasznosak.
Tudod bármivel is igazolni ezt a hipotézist?
pampa 2018. 05. 25. 10:56
Előzmény: #14473  Peterbond
#14477
Kiindulásnál még csak BIZTOS befektetésre lehetett költeni.
.
A RV most is kockázatos befektetés. Abban a pénztártag elveszítheti a megtakarítást.
.
Mivel az állam MINDEN bevétel felett rendelkezik, így nagyobb az esély a  nyugdíjak vásárlóértékének a megőrzésre mint egy MNYP rendszerben.
.
Ott kifizetik a megtakarítást és a pénztár nem törődik azzal, hogy abból meg tud e élni.
A MNYP pillér csak a valódi probléma elodázása volt.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 10:53
Törölt hozzászólás
#14476
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 10:50
Törölt hozzászólás
#14475
pampa 2018. 05. 25. 10:49
Előzmény: #14471  Dehogynincs
#14474
Miért nem tették mg ezt a lépést a rendszerváltó politikusok?
.
Akkor még volt annyi állami vagyonelem ami fedezte volna az átmeneti időszakot. Kivezetést.
.
Ezt már tegnap is kérdeztem, de senkinek sem volt tippje sem......
Peterbond 2018. 05. 25. 10:49
Előzmény: #14466  pampa
#14473
Lehet hogy ez volt a kiindulas de mar boven lehetet reszvenyeket venni belole es ezzel valodi gazdasagi hasznot elerni. Es nem csak a szuk jol kereso retegnek volt megoldas. Pont hogy a szeles retegeknek. Semmivel se igazoltad ezen alitasodat ellenben cafolhato hogy hany embernek fizettek ki realhozamot.
Amugy ertem en hogy szerinted a manyup nem oldja meg a nyugdij kerdest. Erdekelne szerinted most hogy csak allami van meg lett oldva? Kozelebb vagy tavolabb vagyunk a megoldashoz? Mett szerintem tavolabb. A manyuppal kozeledtunk volna.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 10:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#14472

Az érem másik oldaláról is írnál pár szót?
Te hogy fogod meggyőzni az embereket a sugárszennyezés jótékony hatásairól?
Nyaralni küldöd őket a csernobili szarkofág mellé?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 10:43
Előzmény: #14466  pampa
#14471
"Egy nagyon szűk (sokat kereső) rétegnek kedvezett egyedül."
Azzal az ígérettel ösztönzöd a sokat kereső és sok járulékot fizető aktívakat, hogy amikor nyugdíjba vonulnak, akkor jól átcsoportosítják a befizetéseik után járó nyugdíjuk jelentős részét a kevesebbet fizetőkhöz és a járulékcsalókhoz?
Kommunista lelkülettel igen nehéz megérteni a magántulajdon ösztönző hatását.
A bolsevik lelkületűek csak akkor fogékonyak a megántulajdonra, ha SL oligarcha, ML stróman vagy TI vej magántulajdonáról van szó.
Ha hárommillió embernek lenne magántulajdona, akkor felüti a fejét az a veszély, hogy nem az államnak kiszolgáltatott alattvalók, hanem elkezdenek polgárként viselkedni.
pampa 2018. 05. 25. 10:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#14470
Erről volt már szó!   :)
Családonként 1x 6A és semmi szükség Paks2-re!
.
A Paks2-t támadók közül hányan támogatnák?
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 10:33
Törölt hozzászólás
#14469
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 10:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#14468

A gyertyának megvan az az előnye, hogy nem sugárszennyezett.
Én örülök, hogy te vállalod azt, hogy a kiégett fűtőelemek mellett laksz, de nem szeretnék a szomszédod lenni.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 10:19
Törölt hozzászólás
#14467
pampa 2018. 05. 25. 10:17
Előzmény: #14461  Peterbond
#14466
A MNYP pillér sem oldotta volna meg a nyugdíjkérdést.
Egy nagyon szűk (sokat kereső) rétegnek kedvezett egyedül.
Amennyiben csak a számokat nézed már láthatod, hogy rossz volt  már az ötlet is.
.
Mi értelme elvenni az államtól a járulék egy részét, majd megvásárolni azon kamatfelárral az állampapírt és közben a járulék egy részét felélni?
.
Ez volt a kiindulás.
.
Én nem erről írtam, hanem arról, hogy a rendszerváltó politikusoknak MÉG VOLT MOZGÁSTERÜK a tisztán magán rendszerre való átállásra!
Nem tették meg......inkább a saját zsebük feltöltésre koncentráltak.... (rablóprivatizálás!)
.
Amikor szembesültek azzal, hogy előbb utóbb itt gond lesz.....akkor pedig összetákoltak valamit ami inkább volt PÉNZLENYÚLÁS mint a várható probléma orvosolására tett próbálkozás!
.
Nyugodtan le lehet ezt "butaságolni" de attól még ez így volt.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 10:14
Törölt hozzászólás
#14465
BuxVelem
BuxVelem 2018. 05. 25. 10:07
#14464

Kicsit OFF:
.
Két afrikai gondolkodik,milyen országba vándoroljon ki? Egyiknek támad egy ötlete-Menjünk Magyarországra!
-És miért pont oda?
-Mert ott lenni sok fekete munka!
.
(Oké, nem írok többet ha nem muszáj... 😊 )
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 09:52
Előzmény: #14446  pampa
#14463

"Szerinted a magyar költségvetés ki tudná gazdálkodni azt az átmeneti időt ameddig még nyugdíjfizetési kötelezettsége lenne?"
Az olimpia rendezésére lett volna 1000-2000 milliárd forint?
Paks2-őre van alsó hangon 3000 milliárdos keret? Tudom, tudom, orosz hitelből épülne, de a hitelt is vissza kell fizetni valamikor valakinek.
Peterbond 2018. 05. 24. 21:26
Előzmény: #14458  signal2
#14462
Mondjuk elhalasztják 1-2 évvel az egykulcsost?
Vagy szigorítanak a költekezéseken?
2/3-al strukturális reformokat hajthattak volna végre minden gond nélkül. Én pontosan ezt vártam volna tőlük. Sőt még a járulék emelés is simán belefért volna. Pár százalékot kellett volna emelni és mellette mehetett volna a szöveg a 15%SZJA csökkentésről. A fidesznek mint látható BÁRMIT elnéztek volna.
Kigazdálkodható itt sok dolog ha van rá akarat de erre nem volt. Ennyi. de még akkor is lehetet volna normálisan csinálni és csak azok lépjenek vissza akik tényleg nem akarják. Akkor nem 3000-et csak 1000-1500-at nyúltak volna be és évi 2-300 millióval javul az egyenleg. De nem nekik minden kellett.
Peterbond 2018. 05. 24. 21:20
Előzmény: #14446  pampa
#14461
"Szerinted a magyar költségvetés ki tudná gazdálkodni azt az átmeneti időt ameddig még nyugdíjfizetési kötelezettsége lenne?
A hitelfelvétel ne vegyük mint lehetőség!
.
Csak saját erőből képesek lennénk erre?
2019 jan. 1-től már minden új belépő tisztán magánban kezd és kivezetjük az  államit."
Ez most olyan hogy Szerinted egy ember el tudd lapátolni 1 tonna földet egy lapáttal? Hát persze hogy nem. na látod nem is lehetséges. Persze a Puskást se lehet megépíteni mert azt a hatalmas lelátót ki fogja beemelni a stadion helyére? Kitalálsz egy baromságot hogy holnaptól akkor ne legyen befietés és megállapítod hogy baromság. Nagyon ügyes vagy.
Pont azért volt ilyen fokozatos hogy
A: több pillérből áljon és ne sírjál hogy "ha bedől egy pénztár akkor elveszik az emberek teljes nyugdíjja" mert csak egy negyede veszne oda. ( mellesleg erre is van biztosítás mint a betétedre is amit a pénztárak díjából fizetnek )
B: Azért mert a fokozatos átállás esélyt ad az átmeneti időszak kigazdálkodására. Persze ha szórni akarjuk a pénzt és nem visszafogni a kiadásokat akkor nem fog menni. Orbán egykulcsos SZJA-ja majdnem akkkora lyukat ütött a költségvetésnek éves szinten mint a magánnyugdíjba félretett pénz és még jövőbeli kötelezettséget sem csökkentett.
A másik meg ez az önként visszalépés. VOLT lehetőség önkéntesen visszalépni ( csak a pályakezdőknek volt kötelező szóval a tagok öntő többsége önként csatlakozott. Nem 10-20-30%-a. ). Voltak akik rövid ideig voltak tagok és korábban mentek nyugdíjba. Nekik érdemesebb volt a visszalépés ( pl rendőrök és egyéb korkedvezményesek valamint akiknek már csatlakozáskor is kevés idő, 3-5-10 év volt a nyugdíjig ). De még ilyen visszalépés is kevés volt. A rendszer annyira sok előnnyel rendelkezett az államihoz képest hogy még a sok zsarolás és Teljes állami nyugdíj megszüntetés igérete ellenére is maradtak 100.000-en benne. Sőt még most is hogy egy fillér járulék se folyik be.
Ezt a rendszert már elbaszták. Mégegyszer ilyen hosszú folyamatba senki se fog belekezdeni mert látja hogy Csak 1 hülye kormány kell 20-30 év alatt és bedarálhatja az egészet amit évtizedekig építenek. Szóval én tudom hogy nem lesz újra ilyen rendszer, neked se kell rettegned tőle. De legalább ne hazudoz hogy itt bármi azért történt mert az emberek így akarták.

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek