Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 20:02
Előzmény: #2456  Törölt felhasználó
#2460
Joch, nem vagyok se pszichológus, se szociológus. Igen, mint ahogy már leírtam egy múltkori hasonló vitában, bazi sok olyan határhelyzet van, amit nem lehet egyértelműen eldönteni (ráadásul országok, kultúrák, korok szerint is változhat a megítélése). Lehet ezeket a kérdéseket is feszegetni (ilyen pl. más vizekre evezve az eutanázia), de hacsak nem kifejezetten ez a téma, sokszor felesleges. Ráadásul a vitában szereplő esetek nem ilyenek. Ott ha az ember ledobja az előítéleteit, kellően kifinomult erkölcsi és jogérzékkel rendelkezik, elég könnyen választ tud adni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 20:01
Előzmény: #2454  Törölt felhasználó
#2459
Már megbocás de jogom van hüjének lenni .:-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 20:00
Előzmény: #2454  Törölt felhasználó
#2458
A nyilvános wc.-ről stb megfeledkeztél. :-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 20:00
Előzmény: #2449  Törölt felhasználó
#2457
"Az, hogy valaki meleg, az NEM VÁLASZTOTT MAGATARTÁSI FORMA, hanem vele született dolog."
talán az de egyre több kutatás szerint nem genetikailag szabályzott, hogy valaki meleg lesz

"Ezt el kell fogadjam, mint pl. egy betegséget.
Azt, hogy bűnöző, újfasiszta csoport tagja (vagy akár drogos), ez - legalábbis az elején - VÁLASZTOTT MAGATARTÁSI FORMA, tehát e tekintetben nem mondhatom, hogy csináld amit akarsz, hanem mindent meg kell, hogy tegyek, hogy ne tegye ezt."
miért ne érezném a különbséget elég nagy
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:58
Előzmény: #2452  Törölt felhasználó
#2456
Betegesen szeret .........
Betegesen fogyózik.......itd.
Aki öngyilkos szektákhoz csatlakozik , beteg vagy választotta ezt a formát?
Nem tudhatjuk kinek mi játszódik a buksijában.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:54
#2455
nem értem hogy miért keveritek a nácizmust a fasizmussal nem ugyan az ez olyan mint összekeverni Franco tábornokot Mussolinivel vagy Horthyt Hitelrrel
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:53
Előzmény: #2449  Törölt felhasználó
#2454
Ja és még egy fontos különbség: az első esetben senkinek a jogát nem sérti, hogy ő meleg, a második esetben (bűnöző, újfasiszta csoport tagja) pedig sérti mások jogait.

Tényleg nem értem, hogy elvileg intelligens és nem hülye emberek ennyire ne értsék ezt.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:50
Előzmény: #2448  pampa
#2453
így igaz!
de tudtommal a gyereken nem volt sem gárda egyenruha, sem a gárda jelvénye csupán egy nemzeti színű karkötő egyértelműen magyar ellenes rasszista támadás
a "büdös magyar" "dögölj meg magyar" és egyéb válogatott szidalmak, fenyegetések minden naposak a cigányok szájából és a legszebb "dzsaljunk magyart ölni"
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:50
Előzmény: #2449  Törölt felhasználó
#2452
Jó és aki betegesen gyűlöli a........Az is beteg?
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:49
Előzmény: #2448  pampa
#2451
Pampa, a Gárdát a bíróság betiltotta, tehát egy törvénytelen formációról van szó, ilyen értelemben nincs olyan közösségformáló joga, ami e törvény alá tartozna. Gárdaként gyülekezni sincs joguk ugyanezért. Hiszen be vannak tiltva, tehát törvénytelenül működnek jelenleg. Érthető?
Phylaxa 2009. 09. 07. 19:48
Előzmény: #2443  Törölt felhasználó
#2450
Szándékosan írtam amit írtam.....nem vagyok biztos benne, hogy a láncon kívül bármi más is volt rajta. Viszont megpróbáltam felhívni a figyelmet, hogy mi folyik az iskolákban. Ha tévedtem sajnálom. Ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:47
Előzmény: #2444  Törölt felhasználó
#2449
JocH
"Aztat má taglaltuk,hogy ha a gyermeked más lenne ,hogy viszonyulnál a dolgokhoz .És ha a MG. kadétja szeretne lenni, vagy szimpatizálna 1 Új fasiszta párttal?"
Kurva rossz a példa. Az, hogy valaki meleg, az NEM VÁLASZTOTT MAGATARTÁSI FORMA, hanem vele született dolog. Ezt el kell fogadjam, mint pl. egy betegséget.
Azt, hogy bűnöző, újfasiszta csoport tagja (vagy akár drogos), ez - legalábbis az elején - VÁLASZTOTT MAGATARTÁSI FORMA, tehát e tekintetben nem mondhatom, hogy csináld amit akarsz, hanem mindent meg kell, hogy tegyek, hogy ne tegye ezt.

Tényleg nem érzitek, nem értitek a különbséget? Szerinted melegnek születni és lenni ugyanolyan, mint nácinak? Komolyan?
pampa 2009. 09. 07. 19:47
Előzmény: #2446  Törölt felhasználó
#2448
Most olvastam más hírben:

Ezért a közösség tagja elleni erőszakot valósítja meg az, aki mást azért bántalmaz, mert akár a homoszexuális közösség tagjának, akár egy tüntetés résztvevőjének véli. Ezért öt év börtön is járhat, de ha ugyanezt csoportosan követik el, akkor 2-8 év is lehet a büntetés - írja a TASZ. A csoportos garázdaságért egyébként három évet lehet kapni

tehát ha a Magyar Gárda tagsága miatt verték meg akkor ide is illik?
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:46
Előzmény: #2445  Törölt felhasználó
#2447
Ítéltek már el romát rasszista cselekedet miatt?
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:44
#2446
A Magyar Királyi Csendőrség feladata Magyarország vidéki területein a közbiztonság fenntartása, a törvények betartásának és a közrendnek a biztosítása volt, megalapításától, 1881-től, a II. világháború végén bekövetkezett feloszlatásáig, 1945-ig.

A Csendőrség mindössze 11.000 tagból állt, amely a II. világháború alatt duplájára növekedett, hogy a visszatért területeken is el tudja látni a feladatait és hogy támogatást tudjon nyújtani a frontokon nagy veszteségeket szenvedett Honvédségnek is. Munkájukat békeidőben is és a háborúban is jelszavukhoz méltóan, „Híven, becsülettel, vitézül” végezték.

Eleinte a csendőröket a honvédek közül toborozták, szigorú válogatással. Csak azok a honvédek léphettek át a Csendőrségbe, akiknek kiváló szolgálati hátterük volt. A Csendőrség keretén belül további kiképzésben részesültek és csupán a kötelező próbaidő leteltével, valamint egy sikeresen letett írásbeli vizsga után váltak véglegesen csendőrré. A tiszteket a Ludovika Akadémián, majd végzésük után a Csendőrtiszti Tanfolyamon képezték ki, amelynek sikeres elvégzése után hadnagyként avatták fel őket. Kb. 40%-uknak jogi doktori diplomája is volt.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:43
Előzmény: #2443  Törölt felhasználó
#2445
Ha kiderül, hogy csak nemzeti színű karkötő volt rajta, és ez volt az ok, akkor a roma gyerekek tette szvsz kimerítheti a rasszista minősítést.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:43
Előzmény: #2443  Törölt felhasználó
#2444
Aztat má taglaltuk,hogy ha a gyermeked más lenne ,hogy viszonyulnál a dolgokhoz .És ha a MG. kadétja szeretne lenni, vagy szimpatizálna 1 Új fasiszta párttal?
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:40
Előzmény: #2438  Phylaxa
#2443
Phylaxa, ne forgasd ki a szavaimat.
"Ha felveszek egy nemzeti színű láncot vagy jelvényt akkor kiteszem magam annak, hogy megverhetnek?"

Nem, nem és nem. Ha ez történt volna, akkor én írnám azt elsőként, hogy rasszista jellegű a bűncselekmény. Hisezn a fenti esetben az lenne. De nem az. Az eredeti cikk írja, hogy "Gárda kadét"-ról van szó, tehát feltehetően gárdista egyenruhában volt, vagy egyértelműen erre utaló jelek voltak rajta. És ezért is bántották. Nem azért, mert magyar, hanem mert speciálisan ennek a mozgalomnak a tagja.

Ez nagyon más. Te is tudod. Ennél még eggyel durvább kategória, ha pl. horogkereszt van a gyereken és nyíltan náci. És az méginkább felveti a szülő felelősséget is (amellett, hogy az erőszak minden körülmények között nagyon elítélednő, tehát az alapcselekmény persze, hogy súlyos és elítélendő mindenképpen, annak max. csak a minősítése változik az előbbi körülményektől függően).

Szerintem kellően kifinomult erkölcsi és jogérzékkel ezek a különbségek könnyen azonosíthatóak. Csak ha valaki nem akarja, akkor persze, nem megy.
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:38
#2442
Törölt felhasználó 2009. 09. 07. 19:34
Előzmény: #2437  Törölt felhasználó
#2441
Ha jól olvastam nem gárda tagot vertek meg !
Állítólag "csak nemzeti színű karperecet viselt"
Mindenki nem viselhet bilincs nevűt! Mi lesz Március 15.-én?

8.
2007. november 18.: Gadnán egy 88 éves nénit erőszakolt meg és rabolt ki egy
21 éves cigány fiatal. A gyilkos ezen felül összeszurkálta áldozatát, kinyomta a szemét, baltával széthasította a fejét és levágta a lábát.
Megélhetési bűnözés?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek