Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 21:05
Előzmény: #2259  ujonc
#2260
Ne kanyarodjuk el össze-vissza, és ne keverjük ide az izrael-palesztin problémát. A téma az volt, hogy a horogkereszt miben bizonyítja a faji indítékot. Ugye? Hát úgy, hogy a horogkereszt annak a náci uralomnak a jelképe, aki faji alapon különböztette és írtotta az embereket. Ilyen egyszerű. Aki ilyet hord, az pedig azonosul/egyetért/szimpatizál ezzel. Pont. Nem értem, mit nem értesz ezen.
ujonc 2009. 08. 28. 21:01
Előzmény: #2258  Törölt felhasználó
#2259
Ezzel az erővel mondhatnám se zsidó, se cigány nem vagyok!
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 21:00
Előzmény: #2256  ujonc
#2258
Mi nem a palesztínok vagyunk. Magyarok vagyunk és Magyarországon élünk.
ujonc 2009. 08. 28. 21:00
Előzmény: #2255  Törölt felhasználó
#2257
Köszönöm!
ujonc 2009. 08. 28. 20:59
Előzmény: #2254  Törölt felhasználó
#2256
Beszélgessél palesztinokkal a hatágú csillagról, meg az önkény uralomról. Ők majd mesélnek, ha esetleg a híradásokban elkerülték a figyelmedet. (Itt jegyzem meg , nagyon sajnálom, hogy számítógépes ismeretem gyér. Úgy linkelgetnék, hozzászólásaim alátámasztásául.)
Gondolom az Izraeli hadsereg szervkereskedelméről hallottál!
Az áldozatok száma számomra nem mellékes! Főleg, ha esetleg nagyságrendekkel kevesebb volt mint amit tanítanak.
Ha meg mégis mindegy, akkor ugye nem kell az Izraeliek "munkásságát" statisztikákkal, áldozatok számával alátámasztanom.
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 20:54
Előzmény: #2253  ujonc
#2255
Hogyan nevezném: egy baromi rossz szövegnek. Rettentően hibás és nagyon rossz üzenetet hordozó kijelentés volt ez, óriási politikai hiba. Egy miniszterelnök semmilyen körülmények között nem fogalmazhat így. Hát így nevezném. Nekem nincsen szemellenzőm, bármikor, bármire megmondom a véleményem, ha van, akár mellette, akár ellene.
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 20:50
Előzmény: #2250  ujonc
#2254
Ujonc, a hatágú csillag mióta:
1. önkényuralmi jelkép?
2. olyan jel, ami egy olyan rendszerhez, korszakhoz kapcsolható, ami felelős emberek millióinak elpusztításáért?

A horogkereszt és a vörös csillag ilyen. Ebből az első faji alapon követett el gyilkosságokat (tök mindegy, hogy 100e, 1 millió, 5 millió, 10 millió). Aki pedig ilyet hord, ráadásul a testén (tehát nyíltan vállalja és élete végéig), az azonosul ezekkel a nézetekkel. Különben miért hordaná. Teljesen egyértelmű bizonyíték. Nyilván nem elég, mert ettől még ölhetett volna faji indíték nélkül is (pl. egy kocsmában hirtelen felindulásból), de egy bizonyítéknak elég.
ujonc 2009. 08. 28. 20:47
Előzmény: #2249  Törölt felhasználó
#2253
Pénznyelő!
Ha pampa idézetét gúnyosnak érzed, hogyan jellemeznéd az eredeti előadót az akkori szituációban?
ujonc 2009. 08. 28. 20:45
Előzmény: #2244  pampa
#2252
Szegény Kolompár be van ijedve, hogy elfogy a képviseltje?
Az EU is csak azért osztja az észt irányunkba, mert ha megindulna a vándorlás főhetne a fejük rendesen, mit kezdjenek azzal a sok becsületes iparossal.
Az élő példa Kanada.
kata311
kata311 2009. 08. 28. 20:42
Előzmény: #2248  Törölt felhasználó
#2251
vannak józsi, sose mondtam, hogy nincsenek, néhányat ismerek is
én arról beszélek, hogy igenis, ha három-négy idegen fiatal cigányfiú (így jó?) jön velem szembe, akkor igen, kikerülöm őket, mert nem tudom hogy a rendesek közül valók, vagy sem
mert pl. a szomszédasszonynak a nyakából tépték ki az aranyláncot a klinikáknál a metróban, szmobat délután

és mert pl. a metrókocsiból este kilenckor mindenki átszállt a szomszédos kocsikba, mert 7-8 romagyerek ott cigizik, issza a sört, rugdalják a sörösdobozt, káromkodnak, froclizzák a csajokat, stb, minősíthetetlenül viselkednek
saját maguknak köszönhetik, hogy ilyen kép alakult ki róluk,
és azt élvezik, hogy mindenki menekül a környezetükből, ők a menők, a janik
talán a vezéreiknek kéne elmagyarázniuk, hogy ha botrányosan viselkednek, megfélemlítik a többieket, azért ne várják már el, hogy még meg is köszönjük
ujonc 2009. 08. 28. 20:40
Előzmény: #2246  Törölt felhasználó
#2250
Ne már!
Ez most komoly?
Akkor mi a véleményed a hatágú csillagról a vállon?
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 20:00
Előzmény: #2244  pampa
#2249
"Azt mondta a volt Miniszterelnökük,hogy el lehet menni... "
Pampa, nem kell gúnyoskodni. A romák mellett a tiéd legalább annyira volt, sőt, te oda is szavaztál. Csak emlékeztetlek rá, meg másokat is itt.
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 19:58
Előzmény: #2245  Törölt felhasználó
#2248
Amikor az ember fia arról beszél, hogy a bróker társadalom, nem a barátaid, közé tartó emberekből áll, hozzáteszi ált. mindenki, tisztelet a kivételnek.....
Itt sehol nem látok ilyen, vagy ehhez hasonló megnyilvánulást.
Bizos, az itt hozzászólók, nem találkoztak még rendes "cigókkal", ahogy ebben a topikban a romákat nevezik.
Nem fényezni szeretném a "cigó" fajtámat, de vannak normális emberek a "cigók" között, ugye Kata, csak ezt a támát nem kell ennyire kihegyezni..........vajon miért?
Pedig nem egy kalapot hordunk szerintem.
De itt egy jó példa:
link
Na, sziasztok, és nem jövök sokáig, ahogy pár napja egy igen szimpatikus forumtársam kérte.....
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 19:55
Előzmény: #2227  gbaker
#2247
Gbaker, ne csak a kuruc.infóról tájékozódj, amiről írtál az ott jelent meg (ráadásul - nyilván nem véletlenül - a 4-ből 1 emberről).
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 19:53
Előzmény: #2223  Törölt felhasználó
#2246
Marinagymam:
"a bizonyítékot saját maguk tetováltatták a karjukra"
Kurva jó észrevétel, ezt el is felejtettem. A romagyilkosságok gyanusítottjainak horogkereszt tetkója van. Ez egy nagyon könnyen ellenőrizhető állítás, tehát nyilván hülyeségből ilyet nem nyilatkozik senki, tehát okkal feltételezhetjük, hogy valóban így van. Ez már önmagában egy közvetett bizonyítéka a faji indítéknak.
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 16:20
Előzmény: #2244  pampa
#2245
ne is menjenek!!!!

meg is mondom miért nem:

úgyis visszaküldik őket ide, tehát csak a baj volna velük ... papírmunka, utazási költség, tököm tudja. ja és persze megint: "jönnek a magyar menekültek" gondolják külföldön...

kell ez nekünk???
pampa 2009. 08. 28. 16:16
Előzmény: #2243  Törölt felhasználó
#2244
Azt mondta a volt Miniszterelnökük,hogy el lehet menni...

Most akkor mégsem?

Kolompár arra kéri a cigányokat, hogy ne menjenek el
2009. augusztus 28. 16:03


MNO - DN
Egyetlen cigány származású ember se hagyja el az országot, a kivándorlás, a menekülés nem lehet megoldás a népcsoport problémájára – erről állapodott meg az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöksége pénteki, zárt ajtók mögötti tanácskozásán.

• Több száz cigány készül kivándorolni Magyarországról?

Kolompár Orbán elnök a roma érdekképviselet elnökségi ülésének szünetében újságíróknak azt mondta: több száz igény érkezett a fővárosból és vidékről a testülethez, hogy olyan igazolást állítson ki számukra, miszerint „terrorban élnek” Magyarországon a cigányok, ezért segítse kivándorlásukat a népcsoportot ért sorozattámadások és a diszkrimináció miatt.

Más országban sem lenne biztosítva sorsuk jobbra fordulása

A roma vezető újságíróknak azt mondta: az OCÖ elnöksége arra kéri a magyarországi cigányokat, ne hagyják el az országot, ugyanis más országban sem lenne biztosítva sorsuk jobbra fordulása. Határoztak arról is: a roma testület azonnal lépjen kapcsolatba a kormánnyal, hogy érzékelhető változás történjen a cigányság életében, ne kelljen rettegésben élnie a népcsoportnak, és ennek biztosítására fogja kérni szombati találkozójukon az országos rendőrfőkapitányt is.

Az OCÖ elnöksége arra kéri a célállomásként megjelölt országok, Kanada, Anglia, Svédország, Dánia, az Egyesült Államok és Belgium nagyköveteit, hogy adjanak tájékoztatást személyesen, vagy internetes oldalaikon arról, milyen feltételekkel lehet beutazni országukba, és mi vár azokra, akik „egyéb feltételek nélkül” lépnék át az országhatárukat.

Új kiegyezés kell

Kolompár Orbán szerint a roma politikusok és a politikai elit felelőssége olyan helyzetet teremteni, hogy egyetlen embernek se kelljen elhagynia az országot. Ezért, mint mondta, fontos az új kiegyezés, hogy egy békés alapokon nyugvó országot építsenek romák és nem romák, közösen.

Újságírói kérdésre megjegyezte: amennyiben olyan igazolást adna ki az OCÖ, hogy Magyarországon üldözik a cigányságot, és fenyegetettségben élnek, akkor vagy az országgal, vagy a saját népcsoportjával kerülne szembe. „Ha egy ember is elhagyja az országot ilyen probléma miatt, az is sok, nem szabad engedni, hogy az országot kettészakítsák” – fogalmazott az OCÖ elnöke, hozzátéve, „vannak erre irányuló politikai indíttatások”. Megjegyezte, a vidéken élő kisebbség és többség közötti hangulatot csitítani kell, és az OCÖ következő közgyűlése elé terjeszti a romák kivándorlási igényeit.

(MTI)
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 16:02
Előzmény: #2242  kata311
#2243
most a nyugati aluljáróban van egy öregúr... a profi zenéjét szokta játszani. általában 8 előtt kicsivel kezd!
kata311
kata311 2009. 08. 28. 15:45
Előzmény: #2241  Törölt felhasználó
#2242
mindezek ellenére sajnálom, hogy eltűntek az aluljárókból a hegedűs roma emberek, olyan hangulatos volt mikor játszották a vén cigányt (az őrsön volt, az nagyon szépen tudta)
mindig nagyon lassan mentem keresztül, minél tovább hallgathassam (mindig dobtam a kalapba)
kedves színfolt volt, nekem hiányzik
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 15:21
Előzmény: #2240  kata311
#2241
a cigók csak többen együtt bátrak :D
nálunk is van néhány cigány... Egyik kb 23-24 lehet, már megjárta a börit. Én jóban voltam vele régebben. és a mai napig, amígy egyedül találkozok vele az utcán, köszön, igaz már régóta nem állunk meg beszélgetni.

de amint többen vannak, kurvakeménykiscsávó hirtelen, és még jobbik eset, hogy úgy tesz, mintha meg sem ismerne :D

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek