Topiknyitó: feel 2019. 05. 06. 16:37

AutoWallis Nyrt+topic  

Moderalt topic csak szolok :-)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
orbitalis
orbitalis 2023. 12. 02. 10:40
Előzmény: #28910  rratfai
#28920
Amúgy nem haragszom az egész világra, csak vannak szálka rv-ek a szememben.
Az egyik ez. :)
Nem azért mert hosszú ideje ülök benne, sőt jelenleg már pluszban, hanem ahogy és amit kommunikálnak.
Nagyon felcsesz ha egy cég vezetése kummant, hazudik, sumákol.
OTP-nél sosem picsogtam, Richternél sem, pedig ott minuszos vagyok most.
Szóval ez nagyon papír függő. :)))))
Székelyt ki nem állhatom és Ormosy is kezd vörös posztó lenni számomra ha nyilatkozik.
kenyeres2
kenyeres2 2023. 12. 02. 10:14
Előzmény: #28918  signal2
#28919
9 hónap teljesíteni a kitűzött árbevételt nem mindennapos dolog és reményteli.Természetesen úgy,hogy mindig az utolsó negyedév a legerősebb! Wallis lehet a 2024 nagy meglepetése.
signal2
signal2 2023. 12. 02. 10:06
Előzmény: #28917  kenyeres2
#28918
Akár már jövőre lehet 40 Ft az EPS. Ehhez a 400 Ft árfolyam is dukálhat mindenféle megrökönyödés nélkül.
kenyeres2
kenyeres2 2023. 12. 02. 09:56
Előzmény: #28905  FTL85
#28917
Kecsegtető a jövőre nézve,hamarosan helyére fog kerülni az árfolyam.
ragacs 2023. 12. 02. 09:25
Előzmény: #28915  KKR13
#28916
Tetszik a gondolkodásod,a hozzá állásod. Az embereknek így kellene gondolkodni és akkor már 250 körül lenne az árfolyam,de sajnos nem befektetésként,hanem szerencsejátékként tekintenek a tőzsdére és ezért van az,hogy 74%-ban veszteséget szenvednek el! Amíg egy papír a kezedben van,addig nincs haszon és nincs veszteség sem. Az értékesítéskor fog eldőlni,hogy vesztes vagy nyertes vagy!
KKR13
KKR13 2023. 12. 02. 08:07
Előzmény: #28913  Labanc
#28915

Emlékeim szerint akkor kb. 3 % körülire mondták az értékesítési marzsot, de én úgy gondoltam, hogy egyéb párhuzamos tevékenységekkel és új dolgokra nyitott cégben ez még nagyobb is lehet és úgy tűnt, hogy folyamatos lesz a méretbeli bővülés.
Nem tudtam, hogy mennyire nagy lesz a várakozás, így úgy gondoltam, hogy ha az elején megmarad a hangulat, akkor már nem nagyobb fog komolyabban csökkenni az árfolyam.
Akkor emlékeim szerint jóval alacsonyabb volt a részvények száma is, de a cég is jóval kisebb volt és sok mindent csak feltételezésre lehetett alapozni.
Őszintén az nem nagyon számít - a hozzáállásom miatt -, hogy a vásárlásom után valami még lejjebb megy (persze, ha nem nagyon és tartósan), mert úgy sem tud mindent az ember előre látni és én az olyan sztorikat szeretem, ahol része se lehetsz egy hosszú távú építkezésnek, gyarapodásnak, együtt nőhetsz fel a dolgokkal, mint egy családban és részes lehetsz a folyamatoknak.
Na, azóta azért volt egy Covid, jöttek a háború, de ahhoz képest a cég tartotta a beígért növekedést, mind a méretben, mind a hatékonyságban.
Nekem például célom, hogy idővel osztalékot kapjak egy befektetés után, egy kicsit olyan a hozzáállásom, mint egy nyugdíj megtakarítási portfólió kialakítása és természetesen szeretnék továbbadni valamid az utódoknak is.
tru64
tru64 2023. 12. 02. 07:14
#28914
Pozitív:
- nagyon jó teljesítmény, kiváló eredménytermelő képesség
- BYD nagyon sokat fog dobni az eredményen az elkövetkező években (a tőzsdének story kell, itt az is van)
- újabb márkák bevonásával folyamatosan terjeszkedik
- pozitív részvénypiaci hangulat, ezen felül általános kispapír rally
- december kis forgalmú hónap, alacsony összegű befektetéssel sokat tud majd emelkedni, nincs sok eladó a könyvben
Negatív:
- kis mértékben gyengülő hazai kereslet, visszaeső árak
Egy saját részvény vásárlási program bejelentése akár 20-30%-ot is tudna lendíteni az árfolyamon. Mindenesetre rövidtávon 130-140 közötti kereskedési sáv reálisan elvárható.
Labanc
Labanc 2023. 12. 02. 00:31
Előzmény: #28911  KKR13
#28913
Én sajnos csak nem olyan régóta tőzsdézek, megkérdezhetem, hogy öt éve milyen szempontok alapján vettél wallis részvényt 180-ért? Őszintén érdekel
Egyébként pedig le a kalappal a kitartásod előtt!
atikasz 2023. 12. 01. 20:21
Előzmény: #28909  orbitalis
#28912
KKR13
KKR13 2023. 12. 01. 20:19
#28911

Jövőre lesz 5 éve, hogy 180 környékén vettem először, aztán utána még pár alkalommal lejjebb, de a mai napig megvannak, mivel utálom a spekulatív gondolkodás.
Persze, az Ott-One-nal le is húztak emiatt rólam kb. 6-7 év agyon adóztatott munkából származó megtakarítást és az azóta (és örökre) elmaradt kamatokat, amit már valószínűleg sosem fogok megkapni.
Ám úgy gondolom, nézve ezen cég számait és ismerve az évekkel ezelőtt közreadott stratégiáit, hogy ez az árfolyam köszönő viszonyban sincs a cég jelenlegi valós értékével (min. a jelenlegi duplája lenne már indokolt), nem beszélve az esetleges még komolyabb jövőről.
Persze, a stratégiát azért is sikerült ilyen fényes túllépniük - ezt elegánsan (és okosan) kifelejtik a jelenlegi prezentációkból - , mert amikor megalkották, még nem tudhatták, hogy ekkora infláció tör rá a világgazdaságra. Na most, ez az infláció elmaradt a részvények árazása tekintetében és jövedelmezőségi színvonal (árrés vagy ami másnak jobban megfelel) is magasabb, mint ami jellemző volt a stratégia megalkotását megelőző időszakokban.
Látva a számokat, bevallom újra elkezdtem venni az elmúlt hetekben (ma is) a részvényt, mert szerintem előbb vagy utóbb lesz egy szint ugrás, amikor már nem lehet ezt a diszkontot megkapni, max. együtt haladni a cég jövőbeli fejlődési ütemével.
Személy szerint - bár már lassan fél évtizede veszteséget eredményezett ez a befektetésem is - engem nem zavar, ha még nem jön ez a szint ugrás és továbbra is tudok alacsonyabb árakon vásárolni a jövőben, mert az Opus vagy az Appeninn esetében ez már megtörtént, (legalább is az első komolyabb szakasza és nagyon gyorsan) így ott nem tudom már olyan könnyedén folytatni a felhalmozást.
Persze, vannak még hasonló példák, ahol nagyon sokáig elhúzták (lásd: Telekom, Waberers) vagy jelenleg is elhúzzák (lásd: MOL) azt, hogy újra vagy végre a valós értéke környékén legyen a részvény árazása, de idővel a többségénél azért realizálódnak a folyamatok és nem lehet tudni, hogy mikor, de ha megtörténik, akkor nagyon gyors ütemű is lehet egy ilyen valós érték felé való elmozdulás.
A fentiket természetesen a hozzám hasonló, a tőzsdét befektetési céllal megközelítő embereknek írtam és főleg az olyan sajátos lelkűeknek, aki szeretnének prosperáló magyar cégeket, hazai erőforrásokat sikeresnek látni, azaz együtt gyarapodni a magyar társadalommal.
Igaz, az Ott-One-ból kiindulva nincs tuti recept (azért a mérget remélem megkapják majd a szarkeverők), de ha én a megérzéseimet - ami sokszor egyszerű számviteli ismeretekre alapoztam, megnézve a cégek dokumentumait - mind meg tudtam volna játszani (sokszor a befagyott tőke hiányában vagy a korábbi "megégés" miatti alacsonyabb kockázati gondolkodásból adódóan ez nem történt meg), ma már a nagy veszteségeim ledolgozásán is túl lennék. Azért a megérzésekből voltak, amiket már megvalósítottam, így a hatalmas veszteség ledolgozását szép ütemben megkezdtem.
rratfai 2023. 12. 01. 19:54
Előzmény: #28909  orbitalis
#28910
Onnan jött,jelzem!Orbi, Maa az egész világra haragszol?? Rutyutyú lesz!!!
orbitalis
orbitalis 2023. 12. 01. 19:42
#28909
https://invst.ly/12hxmd
az a baj az ilyen ékekkel, hogy ha sokáig basszák vissza, akkor egyre szűkül a tér.
azaz lefelé már elég lesz akár 112 alá benézni lassan, és letörhet 100 alá.
felfelé pedig 122 fölé, hogy kitörjön.
feel
feel 2023. 12. 01. 18:52
Előzmény: #28907  Magus_21
#28908
Neked is.
Magus_21
Magus_21 2023. 12. 01. 18:49
Előzmény: #28899  feel
#28907
Tudom ismerem a fajtájukat már dobtak fel, igazi 3/3-asok és nekem belefér pár nap pihenő  😂
Bár megígérem, hogy legközelebb majd jövőre írok ide....
Kitartást és sok nyerőt kívánok a részedre!
🐂🐮🐃
feel
feel 2023. 12. 01. 18:37
Előzmény: #28905  FTL85
#28906
thx
signal2
signal2 2023. 12. 01. 18:10
Előzmény: #28902  orbitalis
#28904
Az egyébként nem lep meg, hogy a bennfentes mutyikkal kedveznek maguknak. Az sokkal inkább meglep, hogy a Concorde elemzői fegyelmezetten és hevesen kiállnak az AW egyértelműen mutyigyanús, és szakmailag hátrányos söntései mellett. És még ők kezdenek el visszatámadni, hogy risszindulatú a kérdés. Ez nonszensz. Nagyot csalódta ma Concorde-ban.
feel
feel 2023. 12. 01. 17:53
Előzmény: #28902  orbitalis
#28903
Linket masold mar be.
orbitalis
orbitalis 2023. 12. 01. 17:44
#28902
Amúgy tegnap úgy voltam, hogy ha jó lesz a jelentés, veszek 50-100K darabot, hátha.
Aztán meghallgattam Ormosy Úr beszédét és elment a kedvem.
feel
feel 2023. 12. 01. 17:30
Előzmény: #28900  signal2
#28901
Majd elfogy ezen a szinten az eladoi utana johet 120ft-130ft.

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek