Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2015. 03. 06. 17:40
Előzmény: #6619  farkasj41
#6620
lassan lehet csipegetni
farkasj41 2015. 03. 06. 17:27
Előzmény: #6616  Törölt felhasználó
#6619
Nem hittem volna ,hogy ma így beesik az arany.
pomperj
pomperj 2015. 03. 06. 17:11
Előzmény: #6616  Törölt felhasználó
#6618
1)Kijott egy jobbacska US munkaero piaci adat.
Es ettol sokan azt gondojak, hogy a FED nem fogja elhalasztani a juniusi kamatemelest. ES ha nem, akkor vege a "QE ad astra" aranykornak, amikor a FED garantalja az alacsony kamatot es a reszveny index emelkedest.

2)Na, ettol ugy betojtak a kotvenyesek. Ma elkezdtek vadul eladni.
Es nem csak a 10 eves es hosszu kotvenyeket, ahol ma +6%-ot ugrott a kamat (!), most epp 2.24, ezzel maris uj csucson van. De a rovidebbektol is szabadulnak.

3)Szerintem ez a bond piacon (3) hullam indult el ma, a kamat erosodes iranyaba, vagyis: eros, soka tart, es robog kitartoan.
Zuhannak a kotveny arak,. Es nem is lennek meglepve, ha ez par het alatt atterjedne mas piacokra.

Es ettol rakapcsolt a dollar az erosodesre (arany es olaj meg le)

Es persze azonnal atterjedni latszik a reszveny piacra az eladasi hullam.

Jo lesz figyelni. A legrondabb esesek a bond piac felol szoktak indulni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 06. 15:13
Előzmény: #6615  farkasj41
#6617
Inkább kávéra. Gold 1172-re mozog.
Törölt felhasználó 2015. 03. 06. 14:58
Előzmény: #6615  farkasj41
#6616
szerintem egy nap nagyon megbannad...
ha sok penzed van es turelmetlen vagy, hogy a penzed nem ertektelenedik eleg gyorsan, akkor nyisd ki az ablakot es szord ki a penzed; es ha szerencsed van a szelo visszafuj valamenyit belole....
kb. ehez hasonlitanam az arany es ezust shortjat....

meseben meg a filmekben van, hogy a hosunk belevag valamibe..., majd jonnnek a nehezsegek es ugy tunik mindjart elbukik, majd a vegen megmenekul es boldogan elnek amig meg nem halnak....(es az egesz lezajlik kb 90-120perc alatt)....
persze ez nem jelenti azt hogy nem varhatsz el hasonlo dolgokat...
en szep lassan gyujtogetek....
el ne aruld senkinek ezustben mar bent van 1 limitaras megbizas vetelre 15,55$-ra (pici tokeattetelel), tudod amit nagyon ritkan szoktam....

szerintem a helyes megfogalmazas az lenne, hogy tovabbra is a tobbseg megvan gyozodve arrol hogy lesz kamatemeles ezert a USD erosodik szinten mindennel szemben....
;)
farkasj41 2015. 03. 06. 11:07
Előzmény: #6614  Törölt felhasználó
#6615
Nagyon gyengélkedik az arany és az ezüst ...vasra kéne cserélni???
Törölt felhasználó 2015. 03. 06. 10:49
Előzmény: #6564  szarvasvadasz
#6614
szia szarvasvadasz,

legyel olyan kedves nezd mar meg ezt a 2 part illetve mit latsz benne Elliottos szemuvegen keresztul.....
kivancsi lennek a velemenyedre???
hatha masok is profitalhatnanak a mozgasbol....

koszonom

legeyn szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 03. 06. 10:44
#6613
gyonyoru trendben van....

link

lehet hogy erdemes megnezni az unokabatyat...:

EUR/CAD-ot
link

nem tudom mi zajlik a hatterben de a piac kezd valamit arazni,
Dax megallas nelkul emelkedik.....,kozben az EUR pedig folyamatosan esik.....

USD-t nem vehetek mert nekem tul gyanus, hogy mindenki megvan rola gyozodve hogy kamatemeles lesz, szerintem ma latni fogunk megint gyengebb munkaeropiaci adatokat....

AUD es CAD-ot esetleg tovabbra is erdemes lehet venni az EUR-val szemben, egyelore ugy nez ki....
pomperj
pomperj 2015. 03. 06. 06:27
Előzmény: #6605  Törölt felhasználó
#6612
Van egy, szerintem nagyon erdekes fractal ismetlodes az SPY charton.

En a McClellan oscillatort szoktam hasznalni, hogy figyelmeztessen az emelkedo trendek vegere. Mert szokasosan 1 honappal elobb lefordul, mint az ar szokott.

Nos, nezd meg ezt a chartot, az SPY utolso 1 eve, egyutt a McClellan oscillatorral.

link

Van rajta abl oldalon2 befejezett McClellan lefordulas, es meg egy jobb oldalon, ami most alakul. Csak nagyobb.

A 3 fractal egyre novekvo meretu, a kovetkezmenye az SPY-ban is novekvo meretu, bekarikazva.
A mozgast megerositi a volume hasonloan ismetlodo eses+novekedes mintaja is.

Nem kell magyarazni, mi tortenhet SPY-al.
McDee 2015. 03. 06. 06:17
Előzmény: #6610  pomperj
#6611
Ezek szerint feltaláltam a kanálban a mélyedést.
Hurrá!
pomperj
pomperj 2015. 03. 06. 06:09
Előzmény: #6609  McDee
#6610
Ezzel 10 eve Prechter is foglalkozott.
Akkor egy szintetikus devizat alliott elo, USD, EUR, YEN, YUAN, es azokat GDP aranyosan osszeadva.
Es abban rajzolta a vilagpiaci anyagok es tozsdek chartjait, (arany, olaj, vaserc, buza, SPY)

Historikus (30-100 eves) eves chartokra ez jol mukodik szerinte.

Az arany-mertek szerintem jobb historikus chartoknak. Cicero 1 aranyert vett egy jo oltozet togat. Ma is 1 arany az ara egy jo ferfi oltonynek.
McDee 2015. 03. 06. 04:58
#6609
Azon tipródok mi lenne, ha általános egyenértékesként (univerzális értékmérőkén)t nem USD-ben, hanem aranyegyenértékben fejeznénk ki portfóliónk és annak elemei értékét. Az archimédeszi fix pont, stabil értékmérő (volt már ilyen a történelemben) az arany lenne, amihez képest USD is függő változó. Vajon mit látunk, ha az árutőzsdei termékek értékét aranyban fejezzük ki? Milyen következtetések vonhatók le TA alapon?
Technikailag ez egy pairs trade lenne. Kivitelezés megvalósítása és a kapcsolódó költségek egy újabb végiggondolandó dimenzió.
Ezt a gondolatkísérletet talán érdemes végigvinni. Mit gondoltok?
felcsorgok
felcsorgok 2015. 03. 05. 21:10
#6608
Sziasztok,

Ez most nem egy topic-ba vágó részvény lesz, amiről kikérném a véleményeteket. Tehát ismét nem kereskedési ajánlás, csupán csak kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen infótok/meglátásotok van a Portugal Telecom-al kapcsolatban.

Jelenleg elég mélyen van az árfolyama, bőven a könyv szerinti érték alatt forog. A P/E sem kiugróan magas. Olvastam róla egy két hírt, de őszintén szólva nem nagyon értem, hogy kivel milyen összefonódások/eladások történtek.
Ha esetleg Ti jobban ismeritek, vagy több információtok van róla, azt megköszönném, ha megosztanátok. Egyelőre nem látom, hogy a cégben milyen értékelhető, és a jövőben pénzt termelő eszközök maradtak, mindenképpen meg akarom várni a jelentését, mielőtt bármennyit is beleraknék.

Köszi.
Törölt felhasználó 2015. 03. 05. 18:42
Előzmény: #6606  ambrika
#6607
szia, nem vagyok ott az ora uzletben...,de 1-1,5 eve keszitetett az 1.-ik srac nalunk analizist ora eladasokbol.....
cartier eves szinten akkor 600ezer darabot ertekesitettek....(nem a limitalt kiadasbol)
ha kinat nezzuk van 15-50 millio kinai akiknek nem jelent gondot, ha 1 oraert 3000-5000$-t kell fizetni....
persze ez nem jelenti azt, hogy egybol beugranak az apple shopba arany orat venni,de ha jo a termek, akkor elkepzelhetonek tartom hogy 5 eves tavon akar 10 millios nagysagrendu aranyorat ertekesitsen...
ambrika 2015. 03. 05. 14:23
#6606
Törölt felhasználó 2015. 03. 05. 11:39
Előzmény: #6604  pomperj
#6605
Eu-nak van 12,5 Trillio tartozasa (EUR)-ban...
tobb mint 2 Trillio tartozasra mar negativ Yield van...
(vagyis a "befektetok,kereskedok" premiumot fizetnek azert hogy kolcsont adnak az EU-s orszagoknak)

mindenkinek joga van eldonteni mihez kezd a megtakaritasaival, ha valaki ponzi jatekra kolti akkor arra kolti.....
en nem itelek el senkit, inkabb csak azt sajnalom, hogy az emberek tajekozatlansagat, tudatlansagat hasznaljak ki....

tul sok valasztas nincs, arany, ezust, egyebb kezelfoghato eszkozok, fold mutargy, esetleg crypto currency ami mogott nincs tartozas, lehet persze venni mas eszkozoket, de tudni kell kulonbseget tenni mi az ami koveteles es mi az aminek van kezzelfoghato vagy bizalmi erteke....reszvenyek tobbsegenek kotvenyeknek csk addig van erteke amig nyeresget termelnek, ha nem kepesek pozitiv cashflow-t vagy nyereseget termelni, nem tul sokat ernek talan csak a toredeket mint amire most sokan ertekelik oket ill. fizetnek erte....

egyebkent 15-20ezer EUR az a minimum lenne ahoz, hogy ertelme legyen eljkezdeni a kereskedest befektetest...es abbol nem lehet megelni csak nem kerul az ember tul nagy hatranyba, szoval lehet 1 kis eselye....
azt sem igazan ertem, hogyha valakinek nincs minimum 3-4 millio forintja erre az egeszre akkor mert nem fizeti ki inkabb a lakashitelet, azzal sokkal jobb hozamot erne el.....
persze konnyu kihasznalni az emberek penzugyi tudatlansagat.....

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2015. 03. 05. 11:05
Előzmény: #6603  Törölt felhasználó
#6604
Egy eve annak, hogy voltam egy Bp-i hotelben egy Portfolio altal szervezett
Tozsdetanfolyamon, 2 oras volt.

Nem is a tartalma volt erdekes, mert nagyjabol azt mondtak el, amit minden ilyenen: TA alapok, hogy metszi a mozgoatlag, eljen az RSI oscillator, stb.

Nekem a hallgatosag kerdesei voltak erdekesek (Mikor lepjek be a heten? Mi az a bid? Minek a stoplo (IGY!), ha ugy csinalom ahogy mondta az elobb? stb_)

A masik erdekesseg a ruhazatuk, a bizonytalan viselkedesuk volt. Minden arra utalt, hogy nincs is a minimum elvarhato penzuk es soha nem is volt (mondjuk 3mFt casht nagyon kevesukbol neztem ki),
persze nincs semmi fundamentalis ismeretuk a Magyar cegekrol se, nincs alapfoku tudasuk a trading lebonyolitasi ugyeirol, stb.

de van a moho penz utani vagy.

Törölt felhasználó 2015. 03. 05. 10:34
Előzmény: #6600  Törölt felhasználó
#6603
Nezz utana a neten ki is az ambassador-ja az ironfx-nek
(vannak hires DT-erek akik azzal egeszitik ki jovedelmuket, hogy eloadasokat tartanak, hasonlo cegek megbizasabol)

A nep meg megeszik mindent...
nem csak hogy hamis vagyakat, ideakat adnak el nekik, hanem szepen belerakjak a hintaba a gyanutlan es kevesse tajekozott emberkeket....

hany es hany olyan emberke van aki azert vag bele a kereskedesbe, mert ezt vagy azt hallotta.....a cel pedig hogy par honap utan profi kereskedok legyenek es ebbol eljenek.....

persze tapasztalat az nincs, tudas sincs, megfelelo mennyisegu toke sincs, strategia sincs, megbizhato mentor sincs....

van viszont fxbroker, lehetoleg minnel nagyobb tokeattetel, mindenfele hasznalhatatlan szedett vedett informacio.....
erre irta Livermore 100 evvel ezelott, hogy egy atlag spekulans tobb idot szan arra hogy milyen autot vagy hazat esetleg mas haztartasi termeket vasarol mint hogy atgondolna 1 kereskedesi otletet.....

hanyan tettek mar fel kerdest azoknak akiktol az informaciokat szereztek vagy a brokeruknek, hogy ok esetleg kereskednek il. vannak-e nyitott poziciojuk....

engem szinte majdnem minden heten megtalalnak emailben, telefonon emberkek akik mindenfele dolgot el akarnak adni kereskedessel kapcsolatban...legyen az broker, tanfolyam vagy egyebb mas termek ezzel kapcsolatban....
amikor pedig rakerdez az ember, hogy mi a velemenyuk a piacrol akkor mindenfele altalanossagokrol beszelnek....
ja eppen nincs nyitott poziciojuk,de velemenyuk az van...;)
nem is volt poziciojuk par hete honapja, esetleg soha....,de nagyon szeretnenek segiteni...

milyen szep toluk ;DDDDD

A husveti nyuszi is jon nemsokara.....;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 05. 10:19
Előzmény: #6597  emerald
#6602
:)
pomperj
pomperj 2015. 03. 05. 09:32
Előzmény: #6590  pomperj
#6601
1)Az arany mozgasa vegkepp arrol gyoz meg, hogy megy lefele, es legalabbis tesztelni akarja a 2014.novemberi 1130 melypontot.
De inkabb az valoszinu, hogy ha ez most 5 of (c) hullam lefele, akkor ala fog szakadni.

Ha meg az a helyzet, hogy ez meg mindig a 4. hullam (amirol eddig azt hittem hogy kesz van, de tevedtem),
szoval ha a 4. hullam morfolodik egy complex korrekciova, akkor Nov-Jan kozott egy A hullam van. Es ez most legalabbis teszteli 1130-at egy (B) hullamkent, aztan jo nagy meglepetesre felfele fog robogni egy (C) csucsra, talan 1300 szintig is. Es ott a vege, zuhanhat megint le 5. hullamban.

link

Szoval osszekuszalodott a GLD es GLX hullamstruktura, es minden elorejelzesi rpobalkozas kevesse megbizhato innentol kezdve.

2)AZ SPY hatarponton van. Ha van benne meg ero, akkor azt ma meg kell mutatnia, es a 2120 csucs fole kell mennie par nap alatt. A target 2135 korul lehet, uj ATH.

Ha meg leszakad 2070 ala, akkor meg jo esely van arra, hogy folytatja lefele.

Tegnap a zaras elotti oraban elindult fel, es akar pici 5 hullamosnak nezhet, szoval pillanatnyilag a felfele mozgasnak adok tobb valoszinuseget.

3)USD masirozik fel, 1.10 savban van. Az 1.07 sav innen elerhetonek latszik, akkor (5)=(1) teljesulhet. Annal tovabb azert mar nem varnam.
Akinek USD kell, annak itt mar erdemesebb varni par hetet a valtassal. Aki meg inkabb Eurot akar, az mostanaban kap USD-ert a legtobbet, szerintem legalabb 6 honapig.

4)A treasury kamat megy fel. A TLT most masodszor kozeleg a 2.16 szint fele, es elobbutobb kitor felfele.

Szoval, menekulnek kifele a nepek a hosszu kotvenyekbol, es mennek...hova is?

Talan a reszvenyekbe? Meg aranyba? Netan Eurot vesznek? Vagy megis EEM piacokba?
Erdekes lesz kovetni a relative teljesitmenyeket, mert sokat elarul a hosszabbtavu kilatasokrol is.

Good luck.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek