Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2014. 12. 21. 11:23
Előzmény: #5379  pomperj
#5380
OIH-ról mit gondolsz? Elég jól diverzifikált a szolgáltató szektorban, miáltal az egyedi papír kockázat kizárható, nem?
pomperj
pomperj 2014. 12. 21. 10:27
Előzmény: #5376  McDee
#5379
Egyetertek.
A heten mar naponta dolnek az elofizeteses jelentesekben az upgrade riportok az Oilservice szektorra. Meg ValueLine is felhozta oket a top10 szintre, az Integraltak a top20ban vannak.
A listakon HAL HP BHI NBR vannak leggyakrabban. De a kicsik meg dinamikusabban kepesek a recovery-re. A tanker cegek is most indulnak meg.

Reszemrol a portfolio fele van energiaban. Az energia-oriasok kozul nalam Gazprom es BP dupla meret long.

Good luck.
eurocent 2014. 12. 21. 09:19
Előzmény: #5377  McDee
#5378
Egy kicsit off:
WealthDaily hírlevél részlet:
"Now, tell me which other method of investing is so explosively profitable...

Buying and holding? Bonds? CDs? Bars of gold? Barrels of oil? Dividends?

The answer is: None of the above.

Really, the best way to get rich going forward is by trading options. And if you're following the "R-4 Trigger," all the work is done for you."

Opciós ügyletekben jártasaktól érdekelne a véleményük a fentiekkel kapcsolatban. Ha valakinek van tapasztalata az "R-4 Trigger" indikátorral és megosztaná, azt is megköszönném.
McDee 2014. 12. 21. 08:34
Előzmény: #5376  McDee
#5377
A júniusi 16% körüli szintről 50% fölé emelkedett IV értéke. Ez historikusan is magas érték.
Drágák az opciók. Jó eséllyel BEP fölött zár egy rövid spekuláció.
McDee 2014. 12. 21. 08:27
Előzmény: #5375  McDee
#5376
WTI évesített tartási költsége az előző heti 2%-ról, 6% körülire emelkedett. Mélyül a contango => a népek egyre kevésbé számítanak további árlemorzsolódásra.
USO ATM SHORT PUT opció 1-2-3 hónapra már jó lehet, vagy long USO a jelenleginél alacsonyabb szinten.
Szerintem.
McDee 2014. 12. 21. 07:57
#5375
link

link

Minden a chart-okon. No comment.
Törölt felhasználó 2014. 12. 21. 02:48
Törölt hozzászólás
#5374
Törölt felhasználó 2014. 12. 20. 23:43
Törölt hozzászólás
#5373
recluse82
recluse82 2014. 12. 20. 23:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#5372
nincs mas teendo, mint benyitni a longot es jovo ilyenkor zarni
Törölt felhasználó 2014. 12. 20. 21:11
Törölt hozzászólás
#5371
McDee 2014. 12. 20. 21:05
#5370
emerald 2014. 12. 20. 19:45
Előzmény: #5362  viki1
#5369
Köszönöm, ám ebbe szerencse is vegyült, nem csupán az én érdemem.
Tegnap beálltam a nyitó körüli maxra a fentebbivel, be is zárta. Nem voltam gépnél, nem tudtam nézni. Így egy kis minuszba voltam (0.10ponttal) de annyivel fentebb hoztam a megmaradt pluszos pozi stopját...:)
Ha mást nem, annyit biztos megtanultam h nagyon vigyázzak a kereskedési tőkémre.

Devizával kapcsolatban igazad van, látod viszont nekem az nem megy. Figyelem indexeket, ezeket a bánya részvényeket, most már Otp-t is. Nem megy több. Ráadásul nagy mozgások idején arany, eur-usd, indik mind egyszerre csapkodnak, korlátoznom kell az instrumentumokat. Az otiba majd szeretnék belépni, h short v long mindegy lenne. Arra azt várom a nemzetközi indik nagyon fent vagy lent legyenek, és azzal a hangulati mozgással oti is valószínű megindul.-de ez is csak tanuló szinten van nálam.

Arannyal egyáltalán nem kereskedek, csak bányászok vannak.
Arra szinte képtelenség stoppot tenni. Jó eséllyel kiszed minuszba v nullán. Majd ha lenne nagyobb mozgás aranybányászoknál, mert most csak "kínlódnak" akkor majd visszatérhetünk rá.
Törölt felhasználó 2014. 12. 20. 19:28
Előzmény: #5365  Törölt felhasználó
#5368
Neked is es mindenkinek Kellemes unnepeket es egeszsegben es sikerekben gazdag uj evet kivanok!

En se szeretek tul sok kereskedest egyszerre futatni, bar a DT-es korombol ram ragadhatott, hogy szeretek kereskedni....
raadasul bizonyos esetekben, az ember nem fektethet 20% vagy 5%-ot sem 1 pozicioba mert a torvenyi keretek nem teszik lehetove....

Viszont ahogy te is en is szeretek pozikat epiteni....

NST.asx-ben pedig egyre biztosabb vagyok es az ezustben is...

a tobbi csak puhatolozas....

Sok sullot is kivanok!
emerald 2014. 12. 20. 19:19
Előzmény: #5361  Törölt felhasználó
#5367
Bocs, asszem félreérthető voltam!

Úgy értettem a nagyok goldman, jegybankok, fed..stb....néznek minket hülyének. Vagyis próbalnak, de nem vagyunk azok....:-)

Köszi a jókívánságokat, én is viszont kívánok kellemes ünnepeket.
tberki 2014. 12. 20. 19:12
Előzmény: #5364  Törölt felhasználó
#5366
a vitanak nincs koze a haraghoz. en rengeteget vitazom de haragudni nagyon ritkan haragszom. az egy masik jatek.
Törölt felhasználó 2014. 12. 20. 18:53
Előzmény: #5364  Törölt felhasználó
#5365
Ebből látszik, hogy jól ismertelek meg és mikor segítesz is azokat a mondatokat ismétled, amilyen könyveket olvastam és szeretek. Egyfajtaképpen is gondolkodunk, bár Én 2 -nél egyszerre nem szeretek több trédet futtatni.

Kellemes Ünnepeket Neked és Mindenkinek!

U.I. :A horgászoknak meg most kezdődik el az igazi gumi időszak....Sok Süllőt :)

Törölt felhasználó 2014. 12. 20. 18:41
Előzmény: #5363  tberki
#5364
oogway88@gmail.com

en inkabb nezetelteresnek, vagy kulonbozo velemenynek neveznem...
reszemrol nincs es soha nem is volt harag....

Neked is Kellemes karacsonyi unnepeket es egeszsegben es sikerekben gazdad uj evet kivanok!
tberki 2014. 12. 20. 17:52
Előzmény: #5361  Törölt felhasználó
#5363
Szia Kisvuk,
adnal nekem egy email cimet? KOrabban volt egy vitank egy nem ide tartozo dologrol es szeretnek valamit ezzel kapcsolatban elkuldeni neked.
viki1 2014. 12. 20. 17:07
Előzmény: #5357  emerald
#5362
Köszi,gratulálok, nagyon ügyes vagy,jól tradelsz.Gondoltam is rád milyen jó ,hogy nyitottál egy ellen irányt akkor.Próbálgatom demon egyenlőre ezt a technikát.Devizákkal kezdtem el foglalkozni még,mivel nincs annyi manipuláció mint ,amennyi a részvényekbe. Nézd otpt gyönyörűen leesett ,ahogy pomperj megírta. Partvonalról figyelem meddig megy még le. Ráadásul még 2 nagy vezető is adta az is mond valamit ,lesz még 3000 is. Richtert is szépen ütik le.Még azon csodálkozom a mol egész jól tartja magát.Arany cfd nagyon csapkod napiba ,mennyire teszed a stoppot ott?
Törölt felhasználó 2014. 12. 20. 16:12
Előzmény: #5360  emerald
#5361
Koszi,

Senkit nem neveznek hulyenek, ha lehetoseg van ra....
Kulonbozo emberek kulonbozo informacioval es tapasztalattal rendelkeznek, es minden dontesunk hianyos informaciokra alapul, mert nem ismerjuk az osszes informaciot ahhoz hogy 100%-osan logikus dontest hozzunk....
(ezert irom gyakran, hogy a tevedes jogat fenn tartom, mert ez ram is igaz es mindenkire)

Erzelmektol mentesen (targyilagosan) ha ranezek az elmult 1 evre a kovetkezot latom aranynal:

arany uptrendbe van a kovetkezo devizakban:

JPY ~ 14%
EUR ~12%
AUD~ 9,3%
GBP ~ 5,8%
USD~ 0,4%
forintban meg 17% folott

persze en nem vagyok zseni tehat az a feltetelezes, hogy sikerul az aljan venni (en nem hiszek benne, persze veletlenul elofordulhat velem, es valoszinuleg a tetejet sem fogom elkapni)

Ezust te hivtad fel a figyelmemet, ezert pedig orokke halas leszek neked....
(megprobaltam elvegezni a hazi feladatot benne, nem vagyok biztos benne, hogy eleg lesz amit eddig tudok,de folyamatosan olvasok a temaban es rengeteg kulonbozo velemenyt meghalgatok a temaban)
rovid tavon SLV es SLW illetve ezust hataridokon sikerult szerencsere kisebb profitot elernem, igy a fiziaki ezust portfoliom amit szemelyes celra terveztem sikerult majdnem 50%-al tobbet vennem mint amit az iden terveztem (celom volt)....
persze mar dolgozok a kovetkezo evi celjaimon....

Szoval nehany szamlan sajnos (foleg az aranybanyaszok, egyelore nem mutat szep kepet) illetve a fizikai ezuston van majdnem 3%-nyi veszteseg, (bar majdnem 50%-al tobb van mint terveztem) ha nezem hogy hol tudnam eladni a tomboket akkor jelenleg kozel 10-15%-os minuszban van ez a portfolio is,de ezt biztositasnak vettem.....es nem DT-re
es tervezem, hogy jovore meg veszek ugy kb 150-200%-al tobbet mint amennyi van....

Szerencsere az indiken sikerult kisebb profitot elerni, az FX pedig megmentette az evet, persze azt azert nem mondanam, hogy sikeres ev volt, mert nem ott vagyok ahova terveztem,de a kereskedesben vannak nehezebb es konnyebb evek....

a portfoliom osszerteke ha lassan is (en tobbet varnek),de novekszik es a kockazatok velemenyem szerint megfeleloen vannak kezelve......

Orulok hogy sikerult nehany forumozot igy ugy megismernem es mindig jo dolog latni, hogy egyes emberek idejuket es energiajukat nem szamolva probalnak segiteni masoknak....
Szerintem ez minden tiszteletet megerdemel!!!!

En nem haragszom senkire, mert igazabol csak velemeny kulonbsegek vannak es mindenkinek sok sikert kivanok....

Kellemes Karacsonyi Unnepeket es Egeszsegben es Sikerekben Boldog Uj evet kivanok neked es mindenkinek!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek