Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
recluse82
recluse82 2015. 01. 04. 20:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#5580
en nem zavarodok bele semmibe
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 20:20
Törölt hozzászólás
#5579
recluse82
recluse82 2015. 01. 04. 20:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#5578
jo hat en ertem hogy yen mint deviza shortra gondol, hisz ez is 2015 tuti tradejei koze tartozik
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 20:02
Törölt hozzászólás
#5577
recluse82
recluse82 2015. 01. 04. 19:54
Előzmény: #5569  Törölt felhasználó
#5576
sosem ertem h neked mit jelent a long oldal nem igazan tiszta 😃 jen.long vagy usdjpy long? 😃
McDee 2015. 01. 04. 19:44
Előzmény: #5572  pomperj
#5575
Erről az értelmezésről mit gondolsz?
link

A regressziós (egyensúlyi) egyenes alatti pozíciók esetén alulárazott, míg felette felülárazott SnP-ről beszélünk a méréskori árszinten. Ennek megfelelően a következő évben inkább növekedés/csökkenés várható.
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 18:26
#5574
es ha meg tudnank is mi fog torteni, az nem jelenti azt hogy penzt is keresunk vele...:

Tegyuk fel BOJ folytatja tovabbra is a Yen gyengiteset...(bar tul sok valasztasa nincs)
szoval elmeletileg a kovetkezo 2-3 evben a USD/JPY-nek 120-rol illene meglatogatni a 200-as erteket....
(de hiaba tudjuk ezt, ez nem jelenti, hogy ezzel penzt is fogunk keresni)....

erosodhet-e a Yen, hat persze semmi sincs kizarva,de azert tul nagy erosodesre nem kell szamitani....nem hogy 47-es erteket nem fog felvenni (bar erre hallotunk mar tavaly peldat),de eleg nagy valoszinuseggel a 100 ala is csak 1 komolyabb termeszeti katasztrofa vihetne rovidebb ideig....
nagyon kis valoszinuseggel 105-110-es szint egy nagyon komoly tamasz lesz meg akkor is ha esetleg a Fed belekezdene a QE4-be....

szoval teljesen mindegy, hogy tudjuk valaminek az iranyat, vagy sem nem azon mulik, hogy penzt keresunk vele....
;)
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 17:20
#5573
Olajar es S&P500 earnings kozott lehet valami osszefugges???
(Csak 1 koltoi kerdes???)
Illetve kepesek lesznek-e az indexben szereplo cegek azt a 15,5-16,5% bevetel kiesest kompenzalni az alacsony olajar miatt???
Persze nyilvan az olajos cegek is rendelkeznek opciokkal es future kontraktusokkal, de eleg valoszinuleg a kovetkezo negyedevekben nem 100 ill. 120$ kozott probaljak ertekesiteni majd termelesbol szarmazo olajat...
Valoszinuleg a koltsegvetesnek is jot tesz majd....
Persze csak futo gondolatok...
pomperj
pomperj 2015. 01. 04. 17:04
Előzmény: #5565  McDee
#5572
Tokeletes a chartod. Csak gratulalni tudok.

1)Ha konnyen megtalalod a regebbi adatokat, mondjuk 1980-ig akkor (mivel SPY-ban a ciklusok nagyjabol azota 7.5 evesek),
szoval, gyonyoruen kijonnek a ciklikussagok is: ahogy vonulnak a vonalak egyik iranybol a masikba, jellemzoen azota 5 ev fel, 2.5 lefele.

Ha negyedeves bontasban is meg tudod csinalni, akkor meg jobban latszanak a mozgasok es fokepp a ciklusok.

Dehat persze ez a lenyeg:

link

Csak azert firkaltam bele, hogy masoknak is vilagos legyen, mirol szol? Hol vannak a "Joval kecsegteto" evek, es hol vannak az "kozepes" kilatasu evek, es hol a "rosszak".
Szerintem sokkal tobbet er, jobb iranytu, mint a 100 eves chart; mar ha nincs jobb ennel, akkor megteszi;-)

2)Nagy nehezen elokapartam a regi chartot, de kozben valahogy atfordult/eltorzult, de azert feltettem:

link

A lenyeg, hogy a piros vonal iranya mutatta a Bull piacokat, a kek meg a bear iranyokat.
Valamennyire latszanak a ciklikus mozgasok is, persze evi 1 adat eleg keves ra.
Amikor szorgalmas voltam, havonta rajzolgattam, hajdanan.

3)A Div. Yield helyett persze a 10 eves US treasury kamat is hasznalhato tengelynek, mert akkor raadaskeppen az egymassal versengo stock/bond piac relative erdemei is latszananak.

4)Azt mar le se irom, hogy ha megcsinalnad BUX-ra is (netan annak 4 fo tagjara is), akkor itt az osszes forum osszes hozzaszolasat, mint sas, magasan atrepulted.

Kosz ujra. Gratulalok.
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 16:51
Előzmény: #5561  Törölt felhasználó
#5571
lábjegyzet #2:

"... One observes that whenever S&P-real "bounced-off" the lower extreme of the prediction band and subsequently P/E5 moved from below to above 13.4 a bull market always followed. The last time this occurred was in March 2009. Since then S&P-real has "only" gained about 180%. Comparing this to previous post-bounce-off-gains (which ranged from 410% to 2520%) then the possibility exists that further gains are in store. "

link

egyébiránt:

S&P500 total return vs. S&P 'price return' link

és

DAX total return vs. DAX 'price return' link

Hozzátenném, hogy míg a közkeletű "DAX" alatt mindig a 'total return' változatot értik és annak a chartját is mutogatják mindenhol, addig az SPX és DJIA esetében (illetve NDQ, CAC, SMI, MIB, FTSE, ESP35 és Nikkei esetében is) MINDIG a 'price return' chart szerepel.

Azt még nem sikerült kiderítenem, hogy a németek hogyan és mivel tudták elérni 1988-ban, hogy a DAX ezzel a számukra nagyon is kedvező hendikeppel indulhasson... ;)
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 16:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#5570
nem szoktam tologatni ellenkezo iranyba a stoppot, mert mar megtanultam, hogy nem erdemes!!!, sot mar azt is megtanultam, szukebre sem eri meg huzni, mert ugy meg 1 jo kereskedesrol maradhat le az ember....
szoval kovetni kell a kereskedesi tervet, ha esik, ha fuj,ha az osszes ismerosom, esetleg kereskedessel foglalkozok tobbsege az ellenkezojet allitja, es ha kell meg akkor is amikor kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol....

Hetvegen nincs tozsde,ha pedig szeretnel tobb idot az eletedben a kereskedes mellett, valts 5perces grafikonrol ill. intervallumrol naposra es olyan erzesed lesz mintha az eletedet kaptad volna vissza, szerintem igy kereskedni joval hatekonyabb, kevesbe stresszes, kevesebb koltseggel jar es szerintem hosszutavon eredmenyesebb...
;)
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 16:20
Előzmény: #5547  recluse82
#5569
rescluse82, te is tudod, hogy mi a velemenyem a JPY-rol...
persze csak ha figyeltel ill. olvastad hsz-aimat esetleg megnezted azt a par videot amit feltettem errol...
az alapokkal pedig nem art tisztaba lenni....(mit is csinal folyamatosan a (BOJ)???
es ahogy tavaly ill. elott, ugyanigy nagy valoszinuseggel, nem biztos mert sem a tozsden sem az eletben nincsenek biztos dolgok, csak valoszinusegek...
szoval nagy valoszinuseggel lesz a USD/JPY-ben 1500-2000pip (long oldalon)....10-20pippel meg csak a brokerek zsebet tomod, nezd meg ev vegen majdnem 200pipet toltak rajta, hogy a stoppokat levadaszak....
(valoszinuleg nem sokkan longoljak,csak majdnem minden valamire valo kereskedo)
;)
Egyebkent ertem, hogy sokan szetvalasztjak a fundamentumokat es a technikai elemzest....,de errol a bogar es a rovar esete jut eszembe az iskolabol....

persze majdnem midenre lehet jo es talan rossz peldat is talalni...
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 15:03
Előzmény: #5567  recluse82
#5568
nekem 8 mit csinálsz mit nem... de látom a beírásaidon, hogy máris nagyon megkínlatott a tőzsdézés. Elárulom, lesz ez még rosszabb is. :))
recluse82
recluse82 2015. 01. 04. 14:50
Előzmény: #5566  Törölt felhasználó
#5567
sztem megv5 ev gigabull lesz, mert this time is different, en meg el is hiszem 😃 1100 sp nel longra allok
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 13:56
Előzmény: #5563  McDee
#5566
A sárga és kék téglalapban látható log értékeknél hiányzik 1-1 nulla a végéről ('sajtóhuba')... a fehér téglalapban lévő érték viszont már helyes.

Egy olyan lefelé "kurflit" egyébként el tudok képzelni a következő giga felkör előtt mint az 1950-et közvetlenül megelőző időszaknál látható:

link

Akkoriban (1946-1950 között) DJI pontokban nézve 212-ről 161-ig korrigált... azaz kb. 24%-ot 4 év alatt. Ez most is abszolút helyénvaló és egészséges korrekciós mérték volna:

link

A funda viszont teljesen megváltozott azóta... rájöttek, hogy a globalizáció jelenlegi összefonódottsági szintjén a QE-sorozatok sikeresen kezelik (legalábbis tüneti szinten) a strukturális problémákat... ez pedig a mostani viszonyok között erősen ellene hat a korrektív periódusok ciklikus szabályosságának. Az akut hozamínség miatt jelenleg senkinek sem érdeke az aranytojást tojó részvénypiacok bedöntése.

Hangsúlyozom: jelenleg. A kazánnyomás viszont minden egyes plusszos év után csak nőni fog. Kérdés, mekkora túlnyomás elviselésére van méretezve a mostani kazán. Nem lehetnek túl sokan a világon, akik pontosan ismerik ezt az értéket.
McDee 2015. 01. 04. 13:31
Előzmény: #5564  pomperj
#5565
Ez valóban tanulságos és kissé meglepő is. Ilyesmire gondoltál?
link
pomperj
pomperj 2015. 01. 04. 12:17
Előzmény: #5563  McDee
#5564
"longterm we are all dead"
charting problema megkerulesere van egy regi idea;-)

Mint jo matekosnak, hadd ajanljam az 5 evre is hasznalhato chartot. Ehhez nem kell orokke elni;-). Ez csak pontokbol all, minden ev jan. elejen erdemes megcsinalni.

A vizszintes tengely a P/BV szorzo, ami az utolso 100 evben 0.5 es 7 kozotti savban hullamzott. A fugg. tengely a Div. yield %, ami az utolso 100 evben 0.5 es 10 kozott hullamzott.

A P persze lehet az Index, BV az index bookvalue atlag-szama. A Yield a kifizetett osztalek % az indexhez kepest.
Megjegyzem a nagy value-invesztorok kepleteiben ez a 2 szam szokott szerepelni.
Dow-ra konnyebb megcsinalni, csak 30 ceg idei+5 evnyi adata kell.

Minden ev egyetlen pont a charton, es a pontokat egyenessel kotjuk ossze. Jo kis krixkraksz adodok belole.

Megis: ha az egymasutani pontok az origo fele masiroznak, akkor leertekelodo piac van, ha meg tavolodnak akkor egyre erosodo (es persze egyre tulertekeltebb).

Nos, a pontsorozatbol egesz jol talalhatok "hasonlo" idoszakok, mint ami az utolso 5 evben volt. De az utolso 5 ev onmagaban is sokat elmesel az eves kilatasokrol.

Good luck.
McDee 2015. 01. 04. 11:57
Előzmény: #5561  Törölt felhasználó
#5563
Ez igen érdekes és elgondolkodtató. Köszönöm.

Az igazán kedvező piacra lépési pont az alsó csatornavonal közelében lenne. Ehhez viszont egy 2008-as méretű csökkenés kell, ami lefelezi az indexet.
Hosszútávon jó lehet. Kár, (mint Keynes óta tuduk), hogy hosszútávon mindannyian meghalunk. A logaritmikus skála erősen fejre állítja a normál osztáshoz szokott agyunkat.
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 11:21
Előzmény: #5558  recluse82
#5562
köszi tesó, így lesz!
maradok longban (persze évek nem a Bét-en) :-))

Te meg csak számolgasd az 1%-at!!
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 11:08
Előzmény: #5559  Törölt felhasználó
#5561
lábjegyzet:

"

What gains (if any) can we expect?

Extending the best fit line and the prediction bands to 2020 enables us to estimate the change of S&P-real from the current level of about 1,168,000. In 2020, the value of S&P-real as indicated by the best fit line should be about 1,430,000, while the highest and lowest values shown by the prediction band would be 2,770,000 and 740,000, respectively.

Thus the historic trend forecasts a probable gain of about 20% for S&P-real over the next five years. The worst scenario would be a possible loss of about 50%, and the best outcome would be a 90% gain from the current level.

"

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek