Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 09:58
Törölt hozzászólás
#5340
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 09:55
Törölt hozzászólás
#5339
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 09:43
Előzmény: #5337  tberki
#5338
Nem az Én véleményem, de érdekes. Egy a sok közül.
tberki 2014. 12. 18. 09:40
Előzmény: #5336  Törölt felhasználó
#5337
juj... ezt te tenyleg komolyan gondolod, vagy ez olyan mint hogy "megnezheti magat aki december elejen shortban maradt otpben" oszt azota estunk 500 pontot...
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 09:22
Előzmény: #5335  Pnorb
#5336
Lehet, hogy csak elterelés amit a Széles bemutat. Közben valahol már levédettek valamit.
Pnorb 2014. 12. 18. 09:12
Előzmény: #5332  Törölt felhasználó
#5335
Ne feledd el Szeles Gabor energiacellajat!

Szerintem megijedt az olajipar ettol a talalmanytol, es ezert esett fel ev alatt felere az olajar.
Ha elkezdodik a tomeggyartas, akkor az olaj ara akar 10usd ala is eshet, mivel a kereslet jelentosen visszaesik.

:)
(Senki ne vegye komolyan)
eurocent 2014. 12. 18. 09:05
Előzmény: #5331  -bubu-
#5334
"az oroszok meg a szankciók miatt nem jutnak majd az új nyugati technológiához"
Az oroszok már saját olajfúró platformokat terveznek. Pl: nem kell mást tenniük, mint lekoppintják a már meglévő és működő német technológiát.
Talán nem véletlenül (nem csak ezért) szaladgál Merkel (nő és kora ellenére) olyan gyakran Putyinhoz.
eurocent 2014. 12. 18. 08:54
Előzmény: #5322  eurocent
#5333
A)
A tegnap idézett WealtDaily cikkből még egy gondolat.
Felvetődik a kérdés, mikor érhet végett az olajár esés? Az író szerint, régi megfigyelés alapján, amikor
1. megjelennek az első kicsi vagy eladósodott olajos cégek felvásárlásáról szóló cikkek, akkor közel vagyunk az esés aljához.
2. megtörténnek az első felvásárlások, akkor jó eséllyel az esés aljánál vagyunk és jön a fordulat.
A cikk írója korábban jelezte, hogy egy ilyen fordulós jel lehet pl a Talisman Energy (TLM) kivásárlása. Ez meg is történt, árfolyama az utóbbi 1 hétben megduplázódott. Most úgy néz ki, mintha a 2 pont időszakát élnénk.
A közeljövőben a TLM sztori jó eséllyel a Oasis Petroleum (NYSE: OAS) és Laredo Petroleum (NYSE: LPI) fog megtörténni.

B)
"Putyin bizalmasa is benne volt a rubel összeomlásában?" link
Igazad van Pomperj, hogy "PBR es Gasprom es Sinopec, IndiaOil stb... Mindenkinek ki kell masznia ebbol. Es tudod mit? Ki is fognak, hamar kitalaljak, hogyan."
Különösen az foglalkoztat, hogyan lehetne kitalálni az észjárásukat és jól lekereskedni. Ha igaz a PF cikk, akkor az előző napok Orosz tőzsdei vérfürdőjét maguk az oroszok rendezték meg. Cél: haszonszerzés, piacszerzés, fals kommunikáció.
Pl Rosznyeft, stb egyik bennfentes emberének USA beli LLC cége OTC-n önti az orosz részvényeket, közben adót optimalizál. Hogy kommunikálják: menekül a tőke Oroszországból. Orosz tőzsde beszakad, "fillérekért" rubelért megveszik ugyanezeket a részvényeket. Helyzet normalizálódása, RUB erősödése után jó haszonnal túladnak ezeken.

C)
Továbbra is foglalkoztat a gondolat, mire célozhatott a cikk írója az alábbi költői kérdéssel?
"As you might guess, this is not an isolated event. What do you think Putin is doing with Gazprom in Russia? Or Maduro in Venezuela with PDVSA?"

Bárki érdemi véleményét szívesen elolvasnám.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 08:46
Előzmény: #5331  -bubu-
#5332
Érdekes elméletek vannak arra, hogy a jól informált pénz tulajdonosok letették már a voksukat egy olyan tehnologia mellett ami esetleg indokolja a 61+- dollár olaj árat közép távon. Amit meg látunk itt az meg csak paraszt vakítás.
-bubu-
-bubu- 2014. 12. 18. 08:16
Előzmény: #5329  Törölt felhasználó
#5331
araboknál vannak kutak amik állítólag 5-10 dolláron termelik ki az olajat , és ráadásul rengeteg olajuk van

usában is inkább a palaolajos cégek szívnak akik új beruházásként fogtak bele a kitermelésbe természetesen hitelekből és ezek a cégek nem ilyen árakon kalkuláltak , náluk van gond, de ha már egy kutat beindítottak akkor onnan szívják orvérzésig, hogy valami visszajöjjön , én ilyeneket olvastam mostanában

nyílván ha ilyen nyomott árak lesznek akkor középtávon csökkenek az új beruházások és visszaeshet a kitermelés
az oroszok meg a szankciók miatt nem jutnak majd az új nyugati technológiához

kurva összetett dolog ez ,
krida
krida 2014. 12. 18. 08:10
Előzmény: #5329  Törölt felhasználó
#5330
Amikor az arabok azt mondják, hogy akár 40$ is lehet az olaj, és hogy 75$ fölé soha, semmilyen körülmények között nem szabadna mennie, s emellett látva az iszonyú gazdagságot amit felhalmoztak, nehezen hiszem el, hogy 80 $ környékén van a kitermelési költsége. Felrak egy kutat az olajmezőre, oszt az meg pumpálja kifelé, ennyi.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 07:52
Előzmény: #5328  Törölt felhasználó
#5329
Szerintem elég egyértelmű: az alacsony olajár ellen legjobb gyógyszer az alacsony olajár. Ha valami 80 dollár környékén jön ki nagy keservesen a földből, akkor 56 dollár kicsit kevésnek tűnik érte.
Gondolom Pomperj arra gondolt, hogy az olajár kilő. Utólag minden elemző fog rá találni magyarázatot, hogy miért is.
Javitsatok ki, ha nem igy van.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 07:21
Előzmény: #5324  pomperj
#5328
Értem, tehát fogalmad sincs neked sem, hogy mi lesz itt.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 21:49
Előzmény: #5326  Törölt felhasználó
#5327
az abaroginál,ősmagyar newenglish mix mennyivel közérthertőbb,nem?

shortime remélem nem fulladt bele a koktélokba :)
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 21:45
Előzmény: #5325  b4ndyTA
#5326
ilyen a gurunyelv piréz dialektusa )
b4ndyTA 2014. 12. 17. 21:36
Előzmény: #5324  pomperj
#5325
Lesz meglepetés, mert emelkedik, de nem fog? Lesz meglepetés, mert emelkedik, pedig esést várnak? Lesz meglepetés, mert valami egészen más dolog történik?

Frankón felb@szom magam az ilyen többértelmű, be nem fejezett mondatokon. :) Nembántás, csak olyan, mint amikor a filmek végén, a halott kinyitja a szemét... Kérlek legyél egyértelmű, mert én nem értek hozzá, de érdekel. Mellesleg ezt csak a felsorolt cégekre értetted?
pomperj
pomperj 2014. 12. 17. 20:12
Előzmény: #5322  eurocent
#5324
A cikknek igaza van. PBR es Gasprom es Sinopec, IndiaOil stb eladosodottak. Es a kormanyok egyebkent is, nemcsak ott, ostobak es korruptak.

Azert a tulkinalat tagadasa tulzas: aki oda all egy tankerrel a Ghawar olajterminalhoz, az manapsag annyiert kapja az olajat, amennyiert akarja.

Mindenkinek ki kell masznia ebbol. Es tudod mit? Ki is fognak, hamar kitalaljak, hogyan. Szerintem nem kell soka talagatni. A csuzli ki van feszitve chartokon, es nagy lesz a meglepetes.

tberki 2014. 12. 17. 19:50
Előzmény: #5314  pomperj
#5323
szerintem az egesz rus50 az. (nyilvan akkor HA Putin megerti az uzenetet)
eurocent 2014. 12. 17. 19:37
#5322
A WealtDaily szerkesztője Briton Ryle a mai "They're Crashing..." c. hírlevelében az olajár csökkenésének okát fejtegeti.
Lényeg:nem a túlkínálat az olajár esés legfőbb oka, hanem az olajtársaságok hatalmas eladósodottsága. Érdekes, hogy az esetet a PBR-en keresztül mutatja be:
"Petrobras has sold $51 billion in bonds over the last five years to yield-starved global investors — nearly a quarter of all corporate bonds emanating from Brazil and the most of any emerging-market company. Total debt for Petrobras is now around $150 billion.
What should have been the best of times for a major oil company was really just an opportunity for politicians to line their pockets. And now that they have saddled the company with $150 billion in debt, oil prices have crashed.
Oh, and U.S. bond giant PIMCO owns $6.45 billion in Petrobras debt. Mutual fund giant Fidelity owns another $3.75 billion.
How will Petrobras pay its debt? How will Brazil fund its government now that it has destroyed its best asset in Petrobras?
As you might guess, this is not an isolated event. What do you think Putin is doing with Gazprom in Russia? Or Maduro in Venezuela with PDVSA?"

Pomperj.
Különösen az utolsó bekezdésnek szerinted mi a csattanója?
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 18:53
#5321
en nem vagyok olajos,de 1 orszemet kitettem long oldalon.......
aztan majd a piac eldonti, hogy merre van az arra.....

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók