Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 24. 14:03
Előzmény: #3157  Cosinusrider
#3160
Miért, mi ezzel a gond?
Még bejöhet. :)

Ez a szép a tőzsdén, hogy előbb vagy utóbb mindenkinek igaza lesz. :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 24. 13:50
Előzmény: #3156  Törölt felhasználó
#3159
link

Korabban feltettem 1 linket, ahol meg lehetet nezni, hogy hogyan teljesitett az arany a kulonbozo penznemekben...
aki vette a faradtsagot az lathatta, hogy USD-ban az elmult par evben nem igazan volt jo befektetes...
Ha pedig masban nezzuk peldaul EUR-ban,HUF-ban,GBP-ben,Yen-ben vagy AUD-ban ott mar inkabb vegyes a kep attol fuggoen, hogy hany honapra nezzuk visszamenoleg,nyilvan 36 honapban nem igazan jo,de 12 honapos idotavban a korabbi penznemekben mar nem is annyira rossz a kep...
peldaul AUD-ban nezve kevesebb mint -4% a hozam, ha hozzaveszuk (bar nem kene,mert ez extra kockazat), hogy az AUD-t lekotottuk volna 1 evre, akkor extra 2,5-3,5% hozamot realizalhattunk volna az extra kockazatert...

Szerintem nagyon sok kereskedo es befekteto boldog volna ha a portfolioja 5-10%-nal nem szenvedne el nagyobb DD-t...es ha meg esik innen 10%-ot is azzal is szerintem a tobbseg kepes megbirkozni (14%-os DD)....

Tovabbra is allitom, hogy az egyik legigeretesebb lehetoseg a piacon, persze nem 100-400%-os tokeattetellel...es nem napon beluli kereskedesre,de 3-5 eves idoszakban szerintem kepes az a legtobb indexek hozamat felulteljesiteni minimum 20-50%-al, amit ha a kockazattal egyutt vizsgaljuk.....
talan nevezhetjuk ajandeknak is.....

Tevedes joga fenn tartva,de nekem erre eleg komoly osszeg van felteve (nem demo-n)...
;)
McDee 2014. 09. 24. 13:48
#3158
Ma délután 4:00-kor (CET)publikálják US újlakás eladási statisztikát. Ennek apropóján ránéztem a történelmi adatokra. Íme:link
A korábbi (válság előtti, még nem túlfűtött) időszak mediánjának fele körül tanyázik az adat. Ez nemigen javult semmit. Akkor ez a leading indikátor leképezi valamennyire a gazdaság egészségi állapotát?
Ha igen, akkor gáz van.
Ha nem,akkor is. Mert ebben az esetben miért figyelnek rá a népek?
Cosinusrider 2014. 09. 24. 13:43
Előzmény: #3156  Törölt felhasználó
#3157
Szerencse, hogy nem túl megbízható ő sem. A felmenetben 2500-at várt.
Bár lehet, hogy azt is várja még... :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 24. 13:23
#3156
Fenti úriember nyilatkozott néhány perce a Gazdasági Rádióban... Aranypiac Kft. ügyvezetője.

Trendszerű csökkenést vár még évekig. 1180 törése után jön az 1000... onnan néhány éves bázisépítés, majd talán lassan fel...
emerald 2014. 09. 24. 12:33
Előzmény: #3145  Törölt felhasználó
#3155
Ez nem jó jel ha már Te is el tudod képzelni az 1180 alatti arany árat....
De igazad van, nagy valószínűség szerint bekövetkezik.
Kérdés mikor és ha már úgy lessz hogyan válhat hasznunkra az is akár....:)
emerald 2014. 09. 24. 12:29
Előzmény: #3144  pomperj
#3154
Nagyon köszi....:)
Most megint bővültek az ismereteim!

goapsy1
goapsy1 2014. 09. 24. 12:26
Előzmény: #3152  emerald
#3153
látod, ez egy jó meglátás, igazad van:)
várok.
emerald 2014. 09. 24. 12:14
Előzmény: #3147  goapsy1
#3152
Értem, de ha már nem dobtad tegnap, most már türelem....:)
Fémek nem úgy mozognak mint az indexek. Ez lehet napokig tötyörög, majd egy-két óra alatt felpattan.

goapsy1
goapsy1 2014. 09. 24. 12:10
Előzmény: #3150  emerald
#3151
ez nagyon szépen néz ki :)))

de tovább már ne nagyon essen, ha lehet...
még a végén megint ingert éreznék, h dobjam a buktás pozit, és az lenne (ismét) a vége, h sikerülne az aljon kiszállnom...
emerald 2014. 09. 24. 12:06
Előzmény: #3139  goapsy1
#3150
Itt a lényeg, valami ilyesmit elképzelhetőnek tartok:
link

Ez az a korrekció ami várható, ha tovább esik az ezüst akor is...:)

goapsy1
goapsy1 2014. 09. 24. 12:05
Előzmény: #3148  Törölt felhasználó
#3149
nagyon helyes, látom, tanulsz tőlem :D
csak kíváncsi voltam, figyelsz e! :DDD
Törölt felhasználó 2014. 09. 24. 11:59
Előzmény: #3146  goapsy1
#3148
nem voltam rest oszt bepötyögtem a gúgliba... ezt köpte ki a második helyen: link

re: breakeven... :)
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 24. 11:56
Előzmény: #3141  emerald
#3147
Az esély az általában megvan, kérdés, realizálódik e :)

eszméletlen gyenge, nem szeretek az ilyenben longban ülni, azt szeretem, ha gyorsan pattan a mélypontról, az jelzi az erőt. mint pl legutóbb dax a 8900-ról - 2 napra rá már 300 ponttal feljebb volt.
az ilyen tötymörgéstől, amit ez a nyomorék ezüst csinál, kivagyok, nagyon sajnálom már, h nem dobtam ki tegnap a francba 18-on.

"Számold ki mennyi hasznod lenne ha a 8900-as dax certiből akár csak a harmadát megtartod....;)"

Na azt inkább nem, fedje jótékony homály, mert esetleg megugrik a végén a pulzusom. :D
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 24. 11:53
Előzmény: #3140  McDee
#3146
megkérdezhetem, mi az az SLV?
Törölt felhasználó 2014. 09. 24. 11:16
Előzmény: #3144  pomperj
#3145
Nos az Usaban a zaras nem sikerult tul fenyesen...
Raadasul utana az elektronikus kereskedesben folytatta a lefele menetet.....
Tegnap elott estunk Azsiara, tegnap Europara, meg az is elofordulhat, hogy a nyitas elotti felhuzas utan ma az Usa fogja az igazi esest produkalni....
Nekem ugy tunik mintha az alapkezelok szepen adogatnanak a nyitasban es a zarasban....
(persze ez csak az en velemenyem)...
Szerintem S&P500-ben konyen benne lehet a kovetkezo 12 honapban 15-20% lefele....
Nasdaqban inkabb 22-28%-ot latok lefele...
DJIA-ban meg 10-18%-os korrekciot tartok elkepzelhetonek....
Azzal is egyetertek pomperj-jel, hogy a Dax mar nem volt kepes eddig uj csucsra menni meg gyengebb Euroval sem.....
Hogy meddig fog tartani ez szerintem senki nem tudja....,de ha a FED befejezi a tapirkat....nyilvan az nem igazan bullish jel...
A USD erosodese pedig nem fogja segiti amerikai indexeket, bar mintha ezekben lett volna az ero korabban....

Aranka szerintem konyen letesztelheti az 1180-1200 szintet es ha mar ott van onnan nem tul nehez kicsi megonteni,mert talan kijelenthetjuk nem tartozik a legjobban kedvelt befektetesi eszkozok korebe....
Szoval en elkepzelhetonek tartom most mar, (korabban nem), hogy iden lesz aranka 1130-1160korul...

Szerintem az emberek, a mostani generaciok tobbsege nem erti az arany es ezustot, meg kell jegyeznem en sem ertettem korabban...
Pedig vehetjuk ugyanolyan fizetesi eszkoznek mint az USD-t, AUD-t, EUR-t vagy a HUF-ot talan annyi kivetellel, hogy nem lehet csak ugy a levegobol krealgatni ami valjuk be egy gyonyoru buvesz mutatvany,de ugye a tortenelem mar bizonyitotta parszor, hogy nem lehet orokke trukozgetni, mert Ponzi jatekot, kezdhet 1 emberke, 1 ceg, 1 bank, vagy orszagok csoportja,de elobb utobb valakiknek fizetniuk kell ezert....(en pedig nem szeretnek ezert fizetni)
Olyan aprosagokrol ugye ne is beszeljunk, hogy a legtobb orszagban meg most is fizetesi eszkoznek szamit az arany es nehany orszagban az ezust is....
Nyilvan nem kell az embernek a vagyonanak nagy reszet ebben tartani,de szerintem 10-30% talan meg egyszer nagyon jo dontesnek fog bizonyulni....
Ha valakinek USD-ban van a vagyonanak 1 resze ott peddig talan a cash is jo dontesnek bizonyulhat, mert az segithet csipegetni a jovoben felmerulo befektetesi lehetosegekbol,de ezt most csak ugy 3-18honapos periodusban tudom elkepzelni...

A toke (capital) megorzese a legfonosabb feladata egy befekteonek es meg 1 kereskedonek es csak aztan jon a hozam.....
Nagyon sok vagyon fog gazdat cserelni hamarosan....
;)

Mindenkinek szep napot!
pomperj
pomperj 2014. 09. 24. 09:49
Előzmény: #3141  emerald
#3144
Ket aprosaggal kiegeszitenem.

1)Az Aranyat szokasosan USD-ben nezegetjuk, dehat a tenyleges vevok Yuanban es Rupiaban nezik.

-Nos, Rupiaban meg NEM szakitotta le a juniusi melypontot (amikor US-ben 1240 volt). Ahhoz meg kb.-2% eses kell.

-Meg erdekesebb Yuanban. Ott meg eppenseggel mar joval alatta jar a juniusi minimunmnal, es inkabb mar a decemberi melyponthoz van mar kozel, ugy -2% korul kellene esni hozza.

link

-USD-ben a marc.-jun. eses 150 pont meretu volt. Es ha a=c, akkor a mostani eses melypontjat is -150 ponttal projektalva a 1340-es juliusi csucstol, nos, az is 1190-et ad.
Tegyuk hozza, hogy USD-ben is -2.5% koruli eses kellene a decmberi 1190 teszteleshez.

Szoval, az a konkluziom, hogy innen -2%-al a mostani ara alatt, van egy igencsak eros support, meghozza mindharom fontos arany-vasarloi kor szemeben.

2)Az ezust gyorsabban esik most aranynal. Es GLD/SIL aranyszam elerte a 68-as szintet. Egy eve meg 50 volt a GLD/SIL viszonyszam.

Szoval, 10 eves tavlatban, ez a viszonyszam 40-80 kozotti savban ingadozik. Az atlag ugy 55 korul van. Amikor odalendul a savhatar kozelebe es visszafordul, abbol jo esellyel trend lesz.
A tullendules mostmar eleg jelentos, es mar par eve a 70-et nem lepte at. Szerintem most se fogja, lassul a lendulete az inganak.

link

Szoval, van meg egy ok, ami miatt azt gondolnam, hogy arany
(azon kivul hogy megjelentek az elso technikai jelei is a fordulatra valo elokeszuletnek)
jo esellyel megfordulhat 1190 korul.

Persze, ha SPY netan csuful beszakadna, all bets are off.

emerald 2014. 09. 24. 09:20
Előzmény: #3139  goapsy1
#3143
Ja amúgy amit Eurocent írt a cégek ajánlásával kapcsolatban az nagyon jó jel....

Tegnap bányászok szépen emelkedtek, nem állítom h ez már kitörés mert az akkor lessz ha némelyik cég akár 9%-ot emelkedik napon belül. De ez nem is reális, túl gyors lenne. Inkább fog még oldalazgatni. Az egész szektor, arany-ezüst-bányászok....
emerald 2014. 09. 24. 09:10
Előzmény: #3140  McDee
#3142
Köszi szépen!

Ha másnak van esetleg véleménye ne tartsa vissza....:)
Több szem többet lát alapon!

emerald 2014. 09. 24. 09:07
Előzmény: #3139  goapsy1
#3141
Csak más véleményét is ki akartam kérni...:)

Megvan az esély h 19fölé is mehet.
Nézd, mélypont jelölést kapott:
link

Ha nem megy a türelem, akkor csak egy részét dobd ki, ne mind...:)
Számold ki mennyi hasznod lenne ha a 8900-as dax certiből akár csak a harmadát megtartod....;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek