Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BalogTibi
BalogTibi 2024. 09. 11. 07:41
Előzmény: #8914  kreta
#8920
Nem látok nagy változást. Az, hogy a három nagy tulajdonos ide oda pakolgatja egymás között a pakkját, nem hoz érdemi változást a cég életében. Persze nyílván megy a játék ezerrel, még csak azt sem állítanám, hogy én átlátok minden mögöttes szándékot ebben a tranzakcióban. Mondjuk az, hogy a 3 nagytulaj közül előbb utóbb csak a Mol maradna, az nem lepne meg. A másik kettő pénzügyi befektető elsősorban, nagy csodákat eddig sem vártam tőlük egy-két “kisebb szinergia” projekten kívül. Anno az lepett meg, hogy ők is beszálltak. Gyors pénzt akarnak lehetőleg rövidtávon, de ezért túl sok mindent nem tesznek.
Azt gondolom, hogy az Alteo brutális növekedés kapujában van, az elmúlt két év befektetései most fordulnak még csak igazán termőre, biztos vagyok benne, hogy lesznek új projektek is és külföld felé is nyitni fognak majd. Összefoglalva, növekedésre van ítélve. 
eszpe2 2024. 09. 10. 22:41
#8919
Kíváncsiságból megnéztem a takeover utáni MOL bejelentést (amit az összehangoltan eljáró 3 ajánlattevő nevében a MOL tett meg).
Ha most “változás van”, akkor miért egyeznek meg a mai 7. -8. táblázatokban szereplő, ügylet utáni helyzet közvetlen / közvetett darabszám és szavazati jog % adatok az eredeti, 2023.03.23-i bejelentés 7.-8. táblázat adataival?
.
2023:
https://bet.hu/newkibdata/128862138/Részvényesi%20bejelentés_MOL_20230324.pdf
.
Mai:
https://bet.hu/newkibdata/129121171/Tpt%2061_MOL_bejelentés.pdf
eszpe2 2024. 09. 10. 22:18
Előzmény: #8917  kreta
#8918
Egisnél a francia anya tett egy gáláns ajánlatot prémiummal (kötelező minimum ár fölött), talán +20% körül volt, mert mindenképpen ki akarta vinni a tőzsdéről a céget. Alacsony árral nem sikerült volna, vagy csak később. 
.
Kivezetésnél szerintem u.úgy meghatározott  minimum ár kell, mint egy ajánlatnál (180/360 napos átlagárak vagy 1 rv.-re jutó saját tőke közül a legmagasabb. Meg van még 1-2 spec kivétel, ha volt OTC átruházás 180/360 napon belül magasabb áron? vagy vmi ilyesmi.)
Én 1-2 éven belül nem számítok kivezetésre/kiszorításra. (Meglátjuk.)
kreta
kreta 2024. 09. 10. 21:41
Előzmény: #8916  eszpe2
#8917
Ki vezetésnél milyen áron kellene eladni?
Anno a az Egis részvényesek nagyon jól jártak egy ki vezetéssel 
eszpe2 2024. 09. 10. 21:22
Előzmény: #8912  bitKain
#8916
Szerintem amikor megérkeztek 25-33% fölé, tettek már egy vételi ajánlatot. Most nem kötelező újabb. Azt hiszem, 75%-nál, és 90% fölött csak jelentgetni kellene a sávlépéseket. Önkéntesen bármikor tehetnek új ajánlatot (MOL + Tiborcz most összehangoltan 74%, vagy megegyezhetnek, hogy melyikük tegye a kettőjük nevében.) Ha új ajánlat után elérik a 90%-ot vagy fölé kerülnek, akkor lehetne csak kiszorítás. (Kivezetéshez is min. 75% támogató szavazat + közgyűlés kellene, de ezt is előre látnánk egy közgyűlési meghívóból.)
De erre én mostanában nem számítanék. 
eszpe2 2024. 09. 10. 21:06
Előzmény: #8912  bitKain
#8915

HVG cikk komoly, leírják, hogy a MOL 74%-kal rendelkezik az Alteoban. :) Persze, összehangoltan a 3 db 24%-os tulaj együtt, csak a MOL képviseli őket.
Az Indotek alapkezelő kiszáll az Alteóból. Nem. Az alapkezelő eddig sem volt az Alteóban. Nekem pár dolog még hiányzik ehhez a  kiszálláshoz, lehet, hogy jönnek még hírek hamarosan, de:
1.) tranzakció? Wabinál nem emlékszem, hogy tőkealappal vagy céggel volt-e tulajdonos a Jellinek, de arra igen, hogy amikor kiszállt, akkor röpködtek milliárdos giga fix kötések, átkötötték a pakkokat asszem 3800-on. MOL is fixen megvette a 15%-át. Ha itt a tőkealap mögötti tulajdonos is változott, eladta a jegyeket másnak, akkor van tulajdonos váltás. Mégegyszer, csak amiatt, mert egy alap kezelését átadják egy másik alapkezelőnek, önmagában emiatt még nincs.
2.) ha kiszállt a Jellinek, akkor az embereinek le kell majd mondani az ig / fb-ből, mert már nincs köze a céghez. Akkor várhatók bejelentések még. 
3.) szindikátusi szerződést ők kötötték, úgy emlékszem, hogy csak együtt adhatnak/vehetnek pakkjuk arányában. Tehát az nekem furcsa, hogy MOL +24% lenne, Tiborcz meg +0. Akkor megszűnik a szindikátusi szerződés? 
4.) ha lemondanak a Jellinek emberei, akkor kell közgyűlés is új ig / fb választáshoz.
.
Tehát a mai 1 db hír alapján (nem a pf és HVG cikkek) ebbe az alap kezelés átadásba én egyelőre még nem látom bele a nagy kiszállást. 
Ha jönnek további hírek, változhat a véleményem. :)
kreta
kreta 2024. 09. 10. 20:45
Előzmény: #8913  kreta
#8914
Balog Tibi 
Mit látsz most az Alteo körül?
Mit vársz a továbbiakban?
Válaszod köszönöm 
kreta
kreta 2024. 09. 10. 20:33
Előzmény: #8900  kreta
#8913
bitKain
bitKain 2024. 09. 10. 20:02
Előzmény: #8909  eszpe2
#8912
Azért egy "pici" változás történt: nem 3, hanem 2 nagytulajdonosa van az Alteonak.
A MOL közvetett módon, de közel 50% -os részesedése lett az Alteoban.
Már csak Tiborcz kivásárlása van hátra. Szerintem ez is hamarosan meglesz.
.
Ha a MOL megszerzi Tiborcz részesedését is, akkor nem kell neki megint nyilvános vételi ajánlatot tennie?
eszpe2 2024. 09. 10. 18:04
#8911
bocs, kicsit rátekeredtem most erre. :-ĐĐ
eszpe2 2024. 09. 10. 18:01
Előzmény: #8907  orbitalis
#8910
Szerintem a portfolió most hülyeséget ír. Jellinek közleményét egyébként nem értem teljesen, az Alteo szövege és a MOL-é tiszta. Nem tudom, lesz-e még tisztázó közlemény vagy rövid magyarázat mostanában.
Ha ez a Riverland tőkealap (ami az Alteo közleménye szerint is az Alteo 24,59%-os tulajdonosa) mondjuk az OTP alapkezelő "kezelése alá" kerülne, az nem azt jelenti, hogy a Csányi beszáll az Alteoba, csak azt, hogy az OTP kezeli az alapot, aminek "Z" a tulajdonosa. Az számít, hogy ki a tulajdonosa a Riverland alap befektetési jegyeinek. Ő az Alteo tényleges tulajdonosa, nem az alapkezelő (vagy az alapkezelő anyavállalata). De azért  van közvetett befolyás, mert az alap bef.jegyeinek tulajdonosai nevében a szavazatot pl. az alapkezelő munkatársa gyakorolja a közgyűlésen. Alapkezelő csak képviseli az alapot.
Vagy én írok hülyeséget?
eszpe2 2024. 09. 10. 17:17
#8909
Próbálom értelmezni a bejelentést és a mellékleteket, egyébként szerintem nem történt most nagy változás.  Ettől most nem paráznék.
Ugye most is ugyanaz a 3 tulajdonos van, akik együtt, összehangoltan szereztek befolyást: MOL RES zrt., Riverland magántőkealap, Főnix magántőkealap. Hogy a 2 tőkealap befektetési jegyei név szerint kiknél vannak, kik a végső, tényleges tulajdonosok, azt eddig sem tudtuk (Magyarországon ez titkos, egész EU-ban csak nálunk... talán már nem sokáig). De ez a 3 közvetlen nagyrészvényes volt eddig is, maradnak is.
Úgy tudom, hogy az alapkezelők az alapoknak csak képviselői, a szabályzatok alapján kezelik az alap (befektetők) vagyonát, maga a Riverland alap csak egy önállótlan "vagyontömeg". És most ez az alap, ennek az alapnak a kezelése került át a Jellinekes alapkezelőtől a MOL-os alapkezelőhöz, de ettől még a Riverland alap jegyeinek tulajdonosai nem változtak. Riverland alap (jegyeinek tulajdonosai) az Alteo részvényesei. (Mintha lenne egy UniCredites alapban bef.jegyem,  és ez az alap átkerülne az UniCredit alapkezelőtől az OTP alapkezelőhöz. Attól még én maradnék a bef.jegy és vagyon tulajdonosa.)
Jó lenne egy tisztázó közlemény még, vagy pl. a portfolió megkérdezhetné esetleg az Alteot. Szerintem ez csak egy közvetett, technikai, képviseleti változás.
Mit gondoltok erről?
Donqatto
Donqatto 2024. 09. 10. 17:02
Előzmény: #8907  orbitalis
#8908
Árat sehol nem említenek :)
eszpe2 2024. 09. 10. 16:43
Előzmény: #8905  Donqatto
#8906
Egy 2025 végi/2026 eleji ajánlatot én el tudok egyébként képzelni. Amíg mennek a beruházások, növekedés van, kell forrás, transzparencia, addig szerintem marad tőzsdén. Amikor a beruházások beindulnak és átállnak pénzgyár üzemmódra, onnantól már nem szeret osztozni a MOL (ld. az említett TVK példád).
De ez a "negatív" forgatókönyvem.
Donqatto
Donqatto 2024. 09. 10. 16:35
Előzmény: #8904  eszpe2
#8905
Láttok benne rációt, hogy az legyen ezzel mint a TVK-val? MOL nagyon beindult...pénzt szimatol
danko 2024. 09. 10. 15:16
Előzmény: #8902  danko
#8903
2 db-al vissza is tették és ez jó szerintem.
danko 2024. 09. 10. 15:15
Előzmény: #8901  zeed77
#8902
Az lehet, de szórakoznak egy kicsit a fiúk. Olyan mintha próbálnák lenyomni de nem nagyon engedik valakik.
zeed77
zeed77 2024. 09. 10. 13:58
Előzmény: #8900  kreta
#8901
Jövő héten FED kamatdöntés, sztem utána tisztább lesz a kép a piacokon 

Topik gazda

tigus7313
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek