Ja, a csernok biztos csak behaluzta, vagy behazudta a mak-tol a levelet esetleg gyurcsany es a dollarbaloldal megrendelesere. Keseru es fajdalmas ebredesetek lesz fideszes barataim.
Egyetértek. Általánosságban igaz, hogy az alacsony kamatkörnyezer nem kedvez az alacsony kockázatú eszközöknek. 2015-22 között az állampapír (közvetlen vagy mögöttes termékkel pl befalap) nem volt jó választás. A 2010-es évek a core piaci ETF-ek és 2015 után a lakóingatlanok ideje volt, utóbbi idehaza egészen 2022-ig. Ez a világ nem a buy and hold világa már. Magyar befektetőként nehézség a HUF volatilitása is, tavaly csúnyán elengedték az árfolyamot. A kormány pedig olyan, amilyen, de az összevissza intézkedéseik nagyon kiszámíthatatlanok, én pl teljesen kiszálltam a BÉT-ből emiatt, és igen, a megtakarítások egy részét külföldi eszközökbe terelik a gazdaság- és mindenféle politikájukkal.
A lisztvadász kitörölte a hozzászólásom, ami kb. ugyanez volt. Ezek szerint nem fér el a topicjában, hogy egy rakás fos a rendszer, tele biztonsági hibákkal. Sebaj, írjuk fel a kamatot az Excelbe, az segít a biztonságon.
"Bármilyen befektetésre találsz olyan időszakot amikor rossz volt, " Még állampapírra is, csak ott hamis biztonságérzetet ad, hogy az állam előbb vagy utóbb úgyis fizet.
Ebben az országban már csak az ávh meg a népi besúgó rendszer ami jól működik, itt már tényleg füle van a falnak is! Tényleg siralmas, hogy egy köszönöm és egy elnézés helyett, a fenyegetőzést találták a helyzethez leginkább illő megoldásnak.
Bármilyen befektetésre találsz olyan időszakot amikor rossz volt, sőt sok olyan van ami utána már sosem lett jó. pl 2010-es évek elejéig a 3 hónapos lekötött bankbetét jól fizetett nem kiemelkedő, de elfogadható azóta gyakorlatilag nem fizet kamatot. Az ÖNYP 1998-tól 2021-ig jól fizetett átlagban volt néhány törés, de utána kihúzta magát. Aki a törések előtt rakott be vagy a törésnél kellett pénzt kivenni azok azt mondják nem jó üzlet volt.
Elmúlt 5 évben igen, de úgy, hogy pont egy mélypontban volt 2018. szeptemberben, és most épp egy hegytetőn van, közben pedig ment ide-oda. Ha pedig visszanézel egészen 2007-re, akkor el is szörnyülködsz, hogy aki azon a csúcson belevett, az még mindig komoly buktában van, 16 év után is nominálisan. Pedig gondolom 2007. végén is jó vételnek tűnt.
Ahogy fogy a 14% (lassan 13), csökkenni fog a forint erő. Sok százmilliárdot elfüstöltek a mesterséges erősítésre, hogy elkerüljék az összeomlást, lassan jön a számla. Kérdés, hogy ki fizet és ezt milyen úton vasalják majd be a kedves szavazótáborukon IS?!
Állampapír
Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.
Ezért tartja még a Templeton is.