Igen, így van, és többek között ezért sem adom el a nyomdámat, hiába van rajta 90% körüli hasznom jelenleg. Ez jó cég.
Közben eszembe jutott, hogy ha a jó osztalék miatt van ekkora prémium az árfolyamban, akkor az osztalék elmaradása nagyot ejthet rajta. Például bejelentik valamelyik nap, hogy dél-koreában vesznek egy nyomdai céget, hogy az ÁNY hozza a know-howt, a megvásárolt nyomda pedig rendelkezik egy jó ügyfélkörrel ázsiában. Ezért az ÁNY hitelállománya megugrik, és pár évig nem fizet osztalékot.
sokmindennel egyetértek és jelen helyzetben a 2-szeres prémium sok lehet, de ne feledkezzünk + arról, hogy a jövőbeni pénzáram értéke itt jelentős és joggal nevezhető osztalékpapírnak
"Osztalékra az a részvényes jogosult, akinek az értékpapír-számláján 2014. április 14-én nyilvántartanak
ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. törzsrészvényt. A 2013. évi osztalékra jogosító ANY Biztonsági Nyomda
Nyrt. törzsrészvényt utoljára 2014. április 9-én lehet vásárolni a tőzsdei forgalomban."
Itt van feketén fehéren.
Ha 9-én veszel akkor a t+3 nap miatt 14-ére kerül a számládra. Tehát 14-én lesz részvényed a számlán. És csak ezen az egy napon kell tulajdonosnak lenned. 10-én már eladhatod mivel az 15-én kerül le a számládról.
persze ennél azért bonyolúltabb (az a bizonyos többi körülmény:)),
mert valszeg nem fog az ilyen tipusú befektető olyan céget venni, aminek az eszközértéke alatt van az árfolyam (akár jelentős mértékben), de évek óta masszívan veszteséges.
és ez lehet fordítva is igaz:
vagyis megadja a magasabb árat az eszközökért, azért mert a cég jelentős nyereséget termel (és azt valószínűsíti, hogy ez így is marad) de ezzel már valamennyi kockázatot bekerül a rendszerbe.
Kinek milyen stratégia jön be. :) Nekem az értékalapú stratégia tökéletes.
Rövidebb távú megoldásokkal egyébként nem várható magasabb hozam, hisz akkor azzal foglalkoznék. :)
14-e az elszámolási nap az hétfő, h holnap megveszem akkor T+3 kor lesz az enyém és ha rá eny napra eladom a T+3-al megy el ez az az hétfőn az enyém. így gondolod?
Leegyszerűsítve arról van szó, hogy beálltam ugyan eladásra pár darab ANY-val, de nem azért, mert alulértékeltnek gondolnám, ahogy - az eszközértékére hivatkozva - Te gondolod. Egyszerűen csak azért, mert a nyereségem egy részét nem akarom most - az osztalékkal - leadózni, de az se nagy baj esetemben, ha mégis ez történik majd. Aztán ezt az esetleg kiárúsított cuccost majd visszaveszem. Vagy nem.
A 211 db-os forrás oe "csomagom" nem eladó. Egyszerűen nem foglalkozom vele, annyira kiszámíthatatlan azon túl, hogy fizet vmi osztalékot. Ezzel én nem is érvelek, és nem is reflektálok az efféle érvekre egy ilyen illikvid papírnál.
A mtel megint nem összehasonlítási alap.
"1 szó mint száz:" Örülök, hogy ütközhetünk, de én mozgatni próbálom a papírokat, mert ez a hosszú távra szóló értékalapú stratégia nekem keveet hozott eddig. Mármint Orbánék alatt.
Lehet h félreértem, de te most egyéb fundamentális körülményeket hoztál fel érvként az én számviteli érvemre.
Leegyszerűsítve erről van szó: aki most nyomdát vesz, az 800 ft-ot ad 415 ft-nyi cuccért. Aki most forrás oe részvényt vesz, az 860 ft-ot ad 2976 ft-nyi holmiért. Természetesen a piaci árat az összes többi körülmény is alakítja, ezért sem ilyen egyszerű ez.
Értékalapú szempontból sokkal biztonságosabb egy mtel-t (409 ft eszközérték) megvenni 307 ft-ért, mint a nyomdát megvenni 809-ért. De ez nem jelenti azt, hogy a nyomda nem duplázhat, vagy a telekom nem felezhet innen. :)
1 szó mint száz: ez csak egy stratégia. Nem állítom, hogy ez jobb, mint másoké. :)
Nem kell reklámoznod, már el vagy mentve nekem, és olvaslak, mert amiket te kiszámolsz, azokat én nem tudnám.
De ott nem olvaslak napi rendszerességgel. Amire most itt reflektáltam, az azért történt, hogy ne merevedj be Te se. Ez egy kicsi cég, nem indult rá a politika, mert nem tényező. Ahogy a Danubius sem az, amit ellenpéldának hoztam az érvelésedre. (A gsparkban már nem vagyok benne, mert rv-it nem tudtam visszavenni.)
A MOL meg nem lehet hivatkozási alap, az más nagyságrend.
Dolgoztam valamikor diákként nyomdában. Az ÁNY meg nem egy típikus nyomda, ha olyonakat tud, amiket egy Kövér Laci rokonsága féle nyomda azért nem tud, ha beleszakad, akkor sem. Ez pedig akkor egy sajátos körülmény, amit figyelembe lehet venni.
nem akarom megint a blogomat reklámozni, de épp a legutolsó bejegyzésben írtam a saját részvény vásárlásról. link
A vállalat egy részvényére 415 ft eszközérték jut. A többi a prémium, amiért nyereséget termel, stb. Amikor a cég saját részvényt vesz, akkor a 415 ft-ból valamennyi készpénzt költ el arra, hogy 800 ft-ért 415 ft-nyi eszközt vegyen.
Fordítva nagyon frankó: ha a mol most saját részvényt venne, akkor 13000 ft-ot költ el 16500 ft-nyi nettó eszközértékre. A gsparknál még jobb. Saját irodáit veheti vissza jóval olcsóbb négyzetméteráron.
Ennek kontrája, hogy ha saját részvényt vesz vissza, akkor az egy részvényre jutó nyereség több lesz.
Gőzöm sincs, hogy alulértékelt-e a papír kb. 777-en, ahova visszaeshet szerintem, és ahol feltehetően beáll majd venni valaki. Megint csak szerintem.
Nekem 745-ről volt vételem régesrégről, amit már kiszórtam persze, mert nem bíztam benne, hogy utóléri az árfolyam. Már csak 600 alatti vételeim vannak, amiket én is tartok. Mert nem sok paper van, ami osztalékot is penget rendesen, meg az árfolyamkockázata sem akkora, hogy engem (!) veszélyeztessen. De ha tudsz jobbat, amibe most átszállhatsz, akkor hajrá.
Ez attól függ, hogy ahogy lentebb a kolléga írta, mi történik a következő pár hétben. Ha visszamegy 800 fölé az árfolyam, akkor nem érdemes. Ha amúgy osztalék után lejtmenet jön, akkor igen
Azt nem mondom, hogy ki mit csináljon, de én nem adom el.
Attól is függ, mennyi van. Tíz-ezer darabokat nem egyszerű visszavenni. :)
Legutóbb vágás után - úgy emlékszem - bukta a szelvény összegét, de nagyon nyomott forgalommal, és 1-2 hét alatt visszaerősödött. Persze alacsonyabb volt a mostaninál akkor az árazása.
Állami Nyomda